sport »

Z Opalenicy Lemury wróciły z medalami

9 listopada 2012

alt='Z Opalenicy Lemury wróciły z medalami'

Pod koniec października odbył się IV Memoriał im. Jigoro Kano w judo. Do Opalenicy pod Poznaniem zjechali zawodnicy z całej Polski oraz reprezentanci Czech. Lemury odniosły tam ogromny sukces.

W sobotę walczyli zawodnicy z trzech kategorii wiekowych U9, U11, U13, w niedzielę U15 i U17. Z warszawskiego Lemura pojechała tam 16-osobowa ekipa wojowników. Olek Stańczak i Kuba Golędzinowski zajęli piąte miejsce w U9 i tak samo startując w starszej kategorii U11, Hubert Bardian zdobył brąz w U9, Bartek Lepianka pewne złoto w U9, Tymek Trąbicki w U9 złoto, w U11 brąz - pokazując, że walczy się do samego końca, bo przegrywał walkę i na 15 sekund przed końcem rzucił w piękny sposób na ippon! Nasze dwie dzielne małe wojowniczki Julia Walendzik i Jagoda Zawartko również nie zawiodły. Julia Wywalczyła brąz w U9 i srebro w U11 a "Malina" srebro w U9 i brąz w U11. Hubert Pasieczyński w U9 znów spotkał się z klubowym kolegą Michałem Rybarczykiem. Tym razem Hubert okazał się lepszy i zdobył złoto a "Ryba" srebro. W U11 Hubert był siódmy, a "Ryba" piąty. Marcin Kowalski w U9 zajął trzecie miejsce, ale w U11 zdobył złoto i tym samym postawił kropkę nad i. Bartek Siekierzyński w U11 wywalczył złoto a Kamil Tomkowicz i Szymon Prajzner piąte miejsca. Na turnieju debiutował też Krzyś Filipek, który co prawda przegrał pierwszy pojedynek, ale tanio skóry nie sprzedał i wierzymy, że będzie się rozwijał jak jego starsi koledzy. W niedzielę dwójka naszych młodzików Julia Świątkiewicz oraz Łukasz Kurek, nie pozostawiając żadnych niedomówień, zdobyli dwa złote medale! Według trenerów Łukasz i Julka są na jak najlepszej drodze do zdobycia mistrzostwa Polski w przyszłym roku.

Wszystkie wyniki złożyły się na znakomite trzecie miejsce drużynowe! Warto powiedzieć, że pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny, które wystawiły ponad 50 zawodników we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych, a Lemury tylko szesnastu!

Jednak judokom z tego prężnie rozwijającego się klubu mało było walk pod Poznaniem i 28 października młodsi z nich zawitali w hali ursynowskiego klubu judo Ryś i tam zajęli: Jagoda Zawartko pierwsze miejsce, Julia Walendzik drugie, Bartek Lepianka - pierwsze, Marcin Rowicki - drugie, Hubert Bardian - drugie, Tymek Trąbicki - trzecie, Rafał Mamot (najmłodszy stażem Lemur) brąz, Witek Rybarczyk - siódme miejsce, Hubert Pasieczyński - drugie miejsce, Michał Rybarczyk - trzecie, Gabriel Skipiała - trzecie, Marcin Kowalski - drugie, Jonasz Malczewski - trzecie. Był to bardzo pracowity weekend, niektórzy stoczyli łącznie 15 walk, ale ich miny po wygranych walkach i podczas dekoracji są nie do opisania!