REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Interwencja

Stop dla tramwaju przy Dywizjonu 303
REKLAMA

REKLAMA

Stop dla tramwaju przy Dywizjonu 303

Na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich z Dywizjonu 303 sygnalizacja przeznaczona dla tramwajów blokuje ruch samochodów. - Miało być usprawnienie, a tworzą się korki - denerwują się kierowcy.

REKLAMA
REKLAMA
Od lat z Obozowej przez Dywizjonu 303 w stronę tzw. Starego Bemowa kursuje tramwaj nr 20. Po zbudowaniu trasy S8, wybudowaniu osiedli mieszkaniowych, ruch w tym rejonie zwiększył się znacznie, w związku z tym powstała konieczność usprawnienia go na skrzyżowaniach. Jednym z pomysłów był "algorytm inteligentnego sterowania ruchem", czyli doprowadzenie do przyspieszenia jazdy tramwajów.

- Głównym pomysłem było przyspieszenie kursowania tramwajów. Uznaliśmy, że skoro na skrzyżowaniu stoi np. pięć samochodów, a tramwajem jedzie sto osób, to trzeba spowodować, by one miały pierwszeństwo. Taki automatyczny system kierowania ruchem chcielibyśmy wprowadzić w całej Warszawie, ale tradycyjnie brakuje pieniędzy. Funkcjonuje więc tylko w niektórych miejscach - mówi Janusz Iwaszkiewicz, przedstawiciel Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji.

Radny Marek Ryszkowski zwraca uwagę, że system nie działa tak jak należy. - Kilkakrotnie byłem świadkiem, gdy sygnalizacja od strony tramwajów zaświeciła się na czerwono - blokując ruch, mimo że żaden tramwaj nie nadjechał. Chciałbym zapytać o celowość takiego rozwiązania - zauważa.

- Wprowadziliśmy priorytet dla tramwajów w niektórych miejscach stolicy. Polega to na włączaniu zielonego światła pozwalającego przejeżdżać tramwajom. Próbujemy - wyjaśnia Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

- Ten system nie jest dostosowany do rozkładu jazdy. Został tak zaprogramowany, by częściej zmieniać światła w godzinach szczytu, a rzadziej w pozostałym czasie. Gdzieś powstały zakłócenia i trzeba po prostu usterkę usunąć - podejrzewa Iwaszkiewicz.

SISKOM od dawna prowadzi akcję pod nazwą "Priorytety dla tramwajów" mającą na celu przyspieszenie ich kursowania.

mac


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

Stop dla tramwaju przy Dywizjonu 303

07.05.2013 18:00 #Kierowczyni
Prawdziwym problemem w porannych godzinach szczytu jest nie tyle skrzyżowanie z Dywizjonu, ale skrzyżowanie z Górczewską - konkretnie skręt z Powstańców w lewo, w kierunku Woli.
Światła są ZDECYDOWANIE za krótkie! Korek czasami sięga dalej niż skrzyżowanie z Pełczyńskiego i czekanie na skręt zajmuje nawet kwadrans, bo przy jednej zmianie świateł udaje się przejechać 3-4 samochodom. Tak być nie powinno. To skrzyżowanie jest tuż przy oknach Ratusza, czy naprawdę nic się nie da zrobić, żeby usprawnić na nim ruch?? Szczególnie, że nowych osiedli przy Hery, Dywizjonu powstaje dużo, więc bedzie tylko gorzej.
Bardzo proszę o zajęcie się tą sprawą.
07.05.2013 21:09 #BEMózg
Do "Kierowczyni" - według moich obserwacji po zapaleniu się zielonego światłą tak mało samochodów przejeżdża przez skrzyżowanie, ponieważ kierowcy (a szczególnie kierowczynie) gubią refleks i zamiast natychmiast ruszać z kopyta i błyskawicznie pokonywać skrzyżowanie, grzebią w toebkach, rozmawiają przez telefony, rozglądają się, a następnie niespiesznie ruszają i wloką się przez skrzyżowanie.
07.05.2013 23:45 #z Bielan
Na Górczewska/Powstańców czeka się długo również z tego powodu, że jest sporo cwaniaczków wciskających się w ostatniej możliwej chwili i równie dużo "uprzejmych", którzy im to umożliwiają. I w ten sposób człowieka, który czeka z tyłu kulturalnie na wjazd szlag trafia.

Do kierowczyni: wydłużenie czasu zielonego światła w tej konkretnej relacji wydłużyłoby czas oczekiwania kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie z innych stron. Czy o tym Pani nie pomyślała?
08.05.2013 11:09 #Kierowczyni
Do #BEMózg: tak, to prawda, że niektórzy kierowcy się spóźniają, czasami zwalniają na samym skrzyżowaniu, bo się np. boją nadjeżdżającego tramwaju czy innych samochodów. Jednak powiedzenie, że są to głównie kierowczynie nie do końca jest prawdziwe, bo i panowie się znajdą tacy, którzy jeżdżą kompletnie beznadziejnie i człowiek się zastanawia, kto takiemu dał prawo jazdy.
Pań kierowczyń jest coraz więcej na drogach i jeżdżą coraz lepiej. Czepianie się "bab" to stereotyp i radzę mu nie ulegać, bo źle świadczy o osobie wypowiadającej się.
Kierowców dzieli się na dobrych i złych, a nie kobiety i mężczyzn.

Do #z Bielan: Tak, pomyślałam o tym. Wydaje mi się jednak, że własnie z tego kierunku (czyli od strony Nowego Bemowa) samochodów napływa najwięcej, więc wydłużenie świateł choćby o sekundę czy dwie, byłoby logicznym rozwiązaniem.
07.06.2013 19:20 #tsts
Zapytanie radnego -> Odpowiedź ZDM o nieprzejęciu sygnalizacji od GDDKiA -> Odpowiedź TW o błędach w sygnalizacji i sposobie ich naprawy, wytknięcie ZDM ich obowiązków -> dziwny artykuł w Echu.

Co należy zrobić? Doprowadzić do naprawy sygnalizacji przez GDDKiA i następne przejęcie jej przez ZDM, który nie chce tego zrobić przed naprawą bo po co miałby mieć problem z naprawą.

Źródło

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Różne
 Zalety ogrodzenia boisk z siatki polipropylenowej: -możliwość zastosowania odpowiedniej wysokości ogrodzenia, co zwiększa ochronę i bezpieczeństwo gry młodych sportowców. Ma to szczególne zastosowanie dla boisk szkolnych położonych w pobliżu ruchliwej ulicy. Wysokie ogrodzenia boisk pozwalają jeszcze ochronić szyby pobliskich budynków szkolnych i domów mieszkalnych. -siatki z polipropylenu pozbawione są defektów i ostrych krawędzi, dzięki czemu są one w pełni bezpieczne dla zdrowia osób aktywnie wysilających się na boisku. Dodatkowo stanowią ochronę dla piłek, których nie są w stanie przebić. wysoka wytrzymałość, co umożliwia ich wieloletnie zastosowanie. -W pełni dostosowane do boiska, w którym mają się pojawić. https://siatkiochronne.eu/85-pilkochwytypilkanozna https://siatkiochronne.eu/12-ogrodzeniaboisk tel. 717 000 382 https://siatkiochronne.eu/

Gastronomia
 Witam, Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Od lat produkujemy szeroki wybór garmażerki ( od klusek przez pierogi, naleśniki, krokiety, gołąbki itp ) bez konserwantów i sztucznych barwników! Zaopatrujemy przedszkola, szkoły, stołówki, bufety oraz cateringi a także lokalne sklepy na terenie Warszawy i okolic. Możliwość zamówienia prywatnego! Zamówienia realizujemy z dnia na dzień, ponieważ produkcja odbywa się w godzinach nocnych.Produkt jest świeży ( nie mrożony ) i trafia do Państwa prosto z produkcyjnego stołu. ZADZWOŃ - 731500460 a nasz przedstawiciel przyjedzie do ciebie z ofertą i bezpłatnymi próbkami do degustacji !!! Nasza siedziba mieści się w Warszawie na ulicy Annopol 6. Dostawy realizujemy od poniedziałku do piątku. ZADZWOŃ - SPRÓBUJ - ZAMÓW

Sprzedam
 Magnesy Neodymowe Firma Dhit Sp. z o. o. - jesteśmy producentem i importerem silnych magnesów neodymowych i profesjonalną hurtownią magnetyczną. Posiadamy w swojej ofercie szeroka gamę produktów "z magnesu". Z przyjemnością dopasujemy naszą ofertę do indywidualnych wymagań każdego, Klienta. Jesteśmy również niezależnym producentem zabawek magnetycznych XMAG2 oraz nietypowych magnesów, w tym: separatory magnetyczne, magnetyzery Turbomag®, uchwyty magnetyczne i autorskie zabawki magnetyczne XLINK 1026 oraz popularne kulki neodymowe Neocube. Wszystkie magnesy dostępne na stronie dostępne "od ręki" w 24h. Dhit sp. z o.o. ul. Kościuszki 6A; 05-850 Ożarów Maz. Polska T.: +48 224 99 98 98 M.: +48 888 99 98 98 http://www.dhit.pl www.xinxin.pl www.magnesy-neodymowe.pl www.magnesy.de e-mail: bok@dhit.pl

Dam pracę
 Pośrednictwo Pracy Klaver Sp. z o. o. z siedzibą w Częstochowie z certyfikatem o numerze 18450 poszukuje osób do pracy: PRZY PRODUKCJI SAŁATEK. Zakres obowiązków: - produkcja sałatek z gotowych składników - mieszanie sałatek - krojenie sałatek Wymagania: - bez znajomości języka obcego - bez doświadczenia - wymagane chęci i motywacja do pracy - odporność na niskie temperatury Oferujemy - czas pracy minimum 3 miesiące - praca w okolicach Dronten - wypłata co tydzień - transport do Holandii według cennika przewoźnika - zakwaterowanie w domach, hotelach, kamienicach (pokoje przeważnie dwuosobowe): Jeśli uważasz, że ta praca jest właśnie dla Ciebie- zadzwoń do nas : pn - pt od 9:00-16:00 tel: +48 731901913 lub +48 570901913 napisz na e-maila: praca@klaverteam.com Zajrzyj na naszą stronę i zapoznaj się z innymi ofertami. www.klaverteam.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA