REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

SOR na Bielanach oblężony. "Ten szpital to pomyłka"
REKLAMA

REKLAMA

SOR na Bielanach oblężony. "Ten szpital to pomyłka"

Ocena pacjentów na temat funkcjonowania szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) na Bielanach jest druzgocąca, jednak dyrekcja odpiera zarzuty twierdząc, że "jakość udzielanych świadczeń nie budzi żadnych zastrzeżeń", a sami pacjenci "często przesadzają".

REKLAMA

Czy sytuacja z października, kiedy przez co najmniej dziesięć godzin pacjenci musieli czekać na przyjęcie na szpitalnym oddziale ratunkowym na Bielanach to jednostkowy przypadek? Wedle relacji pacjentów korzystających z bielańskiego SOR-u zdarza się to coraz częściej. Czy jest aż tak źle, czy jak twierdzi dyrekcja szpitala - "ludzie przesadzają"?

"Nigdy więcej do Bielańskiego"

- Ten szpital to pomyłka. Przywiozła mnie tu karetka z ostrym zapaleniem wyrostka. Po kilku godzinach czekania, bez zainteresowania lekarzy, wyszłam na własne żądanie. Pojechałam na Solec, gdzie mnie od razu zoperowano. Nigdy więcej do Bielańskiego - dość dramatycznie komentuje internautka Ola. Podobnych negatywnych komentarzy, które przetoczyły się przy okazji dyskusji na facebookowej grupie "Warszawskie Bielany - Mieszkańcy", o kondycji bielańskiego SOR-u jest dużo więcej.

- U mnie w rodzinie już dwa razy nieszczęśliwie trafiali tam ze złamaniem. Ręka złożona krzywo i to widać, a noga była na tyle skomplikowana, że na szczęście odesłali do Otwocka, gdzie naprostowali ich pomysły - skarży się Iga. Kolejne komentarze nie pozostawiają suchej nitki na bielańskim szpitalnym oddziale ratunkowym.

"Najgorszy SOR, z jakim miałam do czynienia"

- Najgorszy SOR, z jakim miałam do czynienia. Przy podejrzeniu zawału pielęgniarka zamiast zawiadomić lekarza o zagrożeniu życia, nawrzeszczała, że ona najpierw musi wypełniać papiery... Bielański SOR bardziej przypomina mi rzeźnię owiec, tak mniej więcej są tam traktowani pacjenci przez personel na każdym szczeblu - twierdzi Jadwiga. - Byłam tam dwa razy. Za pierwszym błędna diagnoza, nieprawidłowe leczenie. Za drugim już lepiej, ale atmosfera zła, zostałam ofukana przez lekarza za to, że pytam o swój stan zdrowia. Za drugim razem za to, że w ogóle się pojawiłam się na SOR. Pobyt w obu przypadkach około sześciu godzin - opowiada Monika. - Czekałam siedem godzin na przyjęcie. Miałam dość, dlatego wolałam iść do domu, mimo złego stanu zdrowia. A starsza pani ze złamaną ręką z 10 godzin leżała i nic! - opisuje pani Basia.

Ludzkie dramaty

- Mam kamicę nerkową. Dostałam ataku, czyli kolki nerkowej. Zazwyczaj przechodzi mi po dwóch godzinach. Nie muszę tłumaczyć, że ból jest niewyobrażalny. Gdy po kilku godzinach mi nie przeszło, ledwo żywa zostałam zawieziona do szpitala. Po trzech godzinach zostałam przyjęta. Powiedziałam pani doktor co mnie boli, a ona na to, że po co do niej przychodzę, jak ona jest chirurgiem klatki piersiowej. (...) Odesłała mnie. Okazało się, że miałam centymetrowej długości kamień, który zablokował mi przepływ moczu. Gdybym nie pojechała do innego szpitala, to dostałabym urosepsy - komentuje Katarzyna. - Moja babcia z podejrzeniem zapalenia wyrostka leżała w SOR na Bielanach od 3 rano do 9. Przyjęli na oddział, operowana była po 13, za późno... Była zdrową, pełną życia osobą. Ten szpital to masakra - zwierza się Dagmara.

Pozytywna ocena dyrekcji

Ponieważ na bielański SOR spływa ze strony pacjentów lawina krytyki, zapytaliśmy dyrekcję szpitala o jego ocenę.

- W SOR od początku roku do 30 listopada 2017 roku zostało udzielonych ponad 62 tys. świadczeń. W tym samym okresie w punkcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ) udzielono ponad 20 tys. porad. Jakość udzielanych świadczeń nie budzi żadnych zastrzeżeń. Liczba lekarzy udzielających świadczenia i wyposażenie w sprzęt medyczny obu jednostek są zgodne z wymogami aktów prawnych obowiązujących w tym zakresie - ocenia dr n. med. Piotr Kryst, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Bielańskiego.

Jak dalej dodaje, niekorzystne opinie są często przesadzone i przede wszystkim generowane przez pacjentów, którzy nie są w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. - Tacy pacjenci w ogóle nie powinni korzystać z SOR-u, a świadczenie medyczne powinni uzyskać w innych placówkach ochrony zdrowia - tłumaczy dr Kryst. Do 10 grudnia 2017 roku łączna liczba oficjalnych skarg na nieprawidłowe funkcjonowanie SOR lub NiŚOZ wynosiła 21, co stanowi 0,00025% wszystkich udzielonych świadczeń.

- Każda skarga jest dokładnie analizowana, a ewentualne wnioski wykorzystywane w celu poprawy jakości udzielania świadczeń w SOR. Analiza skarg nie wykazała, w żadnym przypadku, nieprawidłowości w postępowaniu diagnostyczno-terapeutycznym - wyjaśnia dr Kryst. Przez ostatnich kilka lat liczba świadczeń udzielanych w SOR na Bielanach rośnie z roku na rok. Obecnie wynosi ponad 200 na dobę.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

29.01.2018 12:40 #Jarecki
Gmina, miasto wie jak jest w Bielańskim. Trzeba im podziękować przy wyborach samorządowych. Bo jak nie wymienicie włodarzy to dyrektora Szpitala koledzy sami nie odwołają i nic się nie zmieni.
29.01.2018 12:45 #Prekseda
Krytyczne uwagi są w pełni uzasadnione. Ludzie wiedzą co mówią i mają rację, że się skarżą.
29.01.2018 12:50 #Kamil Z.
Sądząc z wypowiedzi zastępcy dyrektora to jest bardzo zadowolony z obecnego stanu rzeczy. Super wyniki na papierze.
"Do 10 grudnia 2017 roku łączna liczba oficjalnych skarg na nieprawidłowe funkcjonowanie SOR lub NiŚOZ wynosiła 21, co stanowi 0,00025% wszystkich udzielonych świadczeń"
29.01.2018 12:57 #xxyz
#Kamil Z. napisał(a) 29.01.2018 12:50

Sądząc z wypowiedzi zastępcy dyrektora to jest bardzo zadowolony z obecnego stanu rzeczy. Super wyniki na papierze.
"Do 10 grudnia 2017 roku łączna liczba oficjalnych skarg na nieprawidłowe funkcjonowanie SOR lub NiŚOZ wynosiła 21, co stanowi 0,00025% wszystkich udzielonych świadczeń"
Umarli skarg nie piszą to i procent dobry.

"babcia z podejrzeniem zapalenia wyrostka leżała w SOR na Bielanach od 3 rano do 9. Przyjęli na oddział, operowana była po 13, za późno... Była zdrową, pełną życia osobą"
29.01.2018 17:30 #April66
Strach zachorować czytając wpisy, choć sam po 3 godzinach zostałem 4 lata temu przyjęty i urodziłem kamień.
Wokół szpitala atmosfera jest ogólnie zła, bo nagłośnili prolifelowcy, że to największa aborternia w Warszawie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Sprzedam samochód
 OFERUJEMY NAJLEPSZE CENY W KRAJU! Zapisz, zapamiętaj numer tel. 511-268-711 Kupię każdego MERCEDESA 190, 124, 123 MERCEDESA SPRINTERA - każdy model MERCEDESA KACZORA - każdy model Kupię także inne MERCEDESY CIĘŻAROWE: MERCEDES ACTROS SK-każdy model MERCEDES 1117, 1120, 1317, 1320 MERCEDES 814, 817, 914, 917 MERCEDES1422, 1622, 1735, 1820, 18 27, 2538, 1922, 2222, 2224 VARIO każdy model Auta prywatne i firmowe w każdej ilości ZAPEWNIAMY WSZYSTKIE DOKUMENTY DO WYREJESTROWANIA AUT Pracujemy 7 dni w tygodniu 24h. Nasi Klienci są w 100 procentach zadowoleni! Zapraszamy do kontaktu mejlowego, telefonicznego lub SMS 24h. 511-268-711

Zdrowie i Uroda
 ######***USŁUGI PIELĘGNIARSKIE W DOMU - tel.: 730-683-774*** - pielęgniarka z długoletnim stażem. Dojeżdżam do pacjentów w całej Warszawie i pobliskich miejscowościach. Oferuję szeroki zakres usług pielęgniarskich, m.in.:zastrzyki, kroplówki, zmiana opatrunków, lewatywy, pielęgnacja stomii, instruktaże w zakresie pielęgnacji stomii, pielęgnacja odleżyn, instruktaże w zakresie pielęgnacji odleżyn, stawianie baniek, zakładanie sondy do żołądka, (również karmienie przez sondę), pielęgnacja pacjenta w łóżku, zdejmowanie szwów, pielęgnacja ran trudno gojących się, cewnikowanie pęcherza moczowego, wymiana cewnika, pomiary ciśnienia, cukru. **UWAGA**zastrzyki oraz kroplówki - wymagane zlecenie od lekarza

Porady prawne
 RESTRUKTURYZACJA dla przedsiębiorców - zarówno Tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jak i dla Spółek z o.o. S.A S.k.a etc. Oferujemy skuteczną obronę przed art. 233/299 K.s.h oraz art. 21 Prawa upadłościowego i naprawczego a także art. 116 Ordynacji podatkowej, ochronę majątku prywatnego, w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą i oddłużenie, a także ochronę majątku przedsiębiorstwa jak i prywatnego w sprawach spornych z instytucjami Skarbu Państwa. Zapewniamy również fachową pomoc i doradztwo w art. 586 K.s.h. Sprawnie działamy w kontekście US/KAS/JPK/ konfiskata rozszerzona, oraz wynikających z tego doświadczeń . www.kancelariapomocy.pl biuro@kancelariapomocy.pl tel. 608-124-127

Usługi inne
 Zrealizuj swoje projekty w 2019 roku. Na początku nowego roku 2019, aby umożliwić Ci wznowienie działalności i napotkać trudności finansowe w 2018 roku, zapewniamy niezawodne i gwarantowane linie kredytowe w ciągu 72 godzin. Oferta waha się od 5 000 do 500 000 euro przy rocznej stopie oprocentowania 2,5% na bardzo korzystnych warunkach. Maksymalny okres spłaty wynosi 240 miesięcy. Szybki i wydajny proces zatwierdzania z wysoką przepustowością zatwierdzonych aplikacji. email: martin.moravova@gmail.com. Dziękuję za zaufanie.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA