REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Słupki na Jelonkach. Mieszkańcy powiedzieli "dość"
REKLAMA

fot. Katarzyna Ligęza


REKLAMA

Słupki na Jelonkach. Mieszkańcy powiedzieli "dość"

Na ul. Wyki na początku września ustawione zostały słupki. Mieszkańcy pobliskiego bloku mówią "dość" i żądają jak najszybszej połączenia z Raginisa, co odsunęłaby wzmożony ruch samochodów od ich bloku. O planach przedłużenia ul. Wyki mówi się od lat, jest już nawet dokumentacja projektowa, mieszkańcy pobliskich bloków czekają jednak na samą budowę.

REKLAMA
REKLAMA

Swobodny przejazd przy bloku Wyki 1 do tej pory stanowił istotny element komunikacyjny łączący ulicę Raginisa ze Szkołą Podstawową nr 350 oraz sąsiadującym budynkiem przedszkola. Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, mieszkańcy pobliskiego bloku ustawili na wjeździe słupki, które skutecznie zablokowały przejazd samochodom, także tym uprzywilejowanym, czyli np. karetkom. Słupki też skomplikowały życie osobom niepełnosprawnym, które do tej pory mogły swobodnie dojechać na wyznaczone miejsce postojowe.

Wyki 1 spełniło groźby

- Takie swobodne odcinanie ruchu jakimiś słupkami czy kwietnikami to jest skandal. Czekam, aż przydarzy się pożar lub ktoś będzie potrzebował pomocy i pogotowie czy straż pożarna będzie miała problemy ze swobodnym przejazdem. Rozumiem, że mieszkańcom Wyki 1 może przeszkadzać ruch pod ich blokiem, ale zanim się odetnie jakąś drogę, to się tworzy alternatywną - komentuje pan Paweł na facebookowej grupie Jelonek.

- To teren wewnętrzny spółdzielni, więc może robić w zasadzie co chce. Widocznie tak postanowiła rada osiedla z komitetami nieruchomości - uważa pan Tomasz.

- W spółdzielni informowano na początku roku, że jeśli dzielnica szybko nie wybuduje drogi, to tak się stanie. Nie jest to dobre rozwiązanie. Miałam nadzieję, że szybciej pojawi się droga niż blokada - mówi radna Bemowa Marta Sylwestrzak.

Autostrada pod blokiem

Problem ulicy Wyki pojawił się już kilka lat temu z powodu rozbudowy szkoły podstawowej przy ul. Irzykowskiego. Obecna droga przy Wyki 1 kończy się na wysokości Irzykowskiego 2. Do Raginisa brakuje 170 m. Gdyby została wydłużona, to odsunąłby się ruch samochodowy od bezpośredniego sąsiedztwa bloku przy Wyki 1. - Mieszkańcy mówią, że była tam prawie autostrada, którą rodzice dowożą dzieci do szkoły. Stąd ich determinacja, żeby o przedłużenie ulicy Wyki powalczyć. To trwa już kilka lat, prace były planowane, ale zostały wstrzymane - mówi Marta Sylwestrzak.

Dlaczego? Ze względu na przewody ciepłownicze pod planowaną jezdnią, a przełożenie ich to spory koszt, którego dzielnica nie chce ponosić. - W tej chwili władze Bemowa zleciły wykonanie nowej dokumentacji projektowej, żeby można było ominąć te problemy poprzez lekką zmianę kąta przebiegu tej drogi. W ten sposób uniknie się przekładania instalacji podziemnych - komentuje Marta Sylwestrzak.

Burmistrz: "To nie jest problem urzędu dzielnicy"

Mieszkańcy stracili jednak cierpliwość głównie z powodu braku konkretnych deklaracji władz dzielnicy. Na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami, burmistrz nie miał nic do zaproponowania, a oni bardzo się wówczas zdenerwowali i zagrozili takim scenariuszem - twierdzi Marta Sylwestrzak. I jak widać, groźby swe spełnili. - Ulica Wyki na wysokości posesji nr 1 to droga wewnętrzna, znajdująca się na działce będącej w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej "Górczewska". To ona ustawiła słupki - informuje Marek Lipiński, wiceburmistrz Bemowa i twierdzi, że nie jest to problem urzędu dzielnicy. - Czeka nas komunikacyjny horror. Sprawy by nie było, gdyby zarząd dzielnicy przedstawił realny plan budowy przebicia Wyki do Raginisa. Tymczasem próbuje zepchnąć temat na następców - komentuje Jakub Gręziak, były radny.

(DB)


REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu BemowoREKLAMA

08.10.2018 00:15 #BeMózg
Czyli - jak w socjalizmie - wszyscy bohatersko walczą z problemem który sami spowodowali. A wystarczyłoby uniemożliwić podwożenie dzieci samochodami pod szkołę. I co by się wówczas stało? Obecnie lokalni mieszkańcy którzy sami odprowadzają swoje małe dzieci do szkoły, robią to na piechotę bo mają blisko, a jak dzieci nieco podrosną - chodzą (o ile nie są skończonymi ciotami) do szkoły samodzielnie. Jeżeli pomimo niewielkiej odległości nadopiekuńczy rodzice dowozili jednak dzieci blachosmrodami do szkoły - będą zmuszeni doprowadzać je na piechotę, a te starsze zmusić do samodzielnego chodzenia do szkoły . Rzeczą oczywistą jest, że więcej ruchu pieszego wyjdzie na zdrowie zarówno uczniom jak i ich rodzicom. Mieszkańcy dalszych osiedli lub podwarszawskich wiosek - nie mając możliwości wjechania i zaparkowania pod szkołą - mogą posłać dzieci do szkół położonych w pobliżu ich miejsca zamieszkania, do których dzieci mogą dojść na piechotę. W końcu szkoła powinna przede wszystkim służyć uczniom zamieszkałym w jej pobliżu.
08.10.2018 09:42 #bucefał1
teraz jeszcze ogrodzić park !!!!!!!!!!!!!! Zakaz wejścia dla słoi z chrzanowa, wszak swoje getto ogrodzili.

Park tylko dla Jelonek.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcej
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Kursy, szkolenia
 NAVIGATOR INTERNATIONAL Sp. z o. o. zaprasza do udziału w DARMOWYM projekcie. Projekt skierowany jest do: - 60 osób w wieku od 18 do 64 lat lub rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujących na obszarach poniżej progu defaworyzacji (w tym 10% osób niepełnosprawnych i 80% wielokrotnie wykluczonych). Zapewniamy: - profesjonalną kadrę szkoleniową oraz zajęcia blisko miejsca zamieszkania; - DIAGNOZĘ INDYWIDUALNYCH POTRZEB I POTENCJAŁÓW W CELU PRZYGOTOWANIA I REALIZACJI WSPARCIA W OPARCIU O ŚCIEŻKĘ REINTEGRACJI; - PORADNICTWO ZAWODOWE; - COACHING - MOTYWATOR ZMIANY; - WARSZTATY KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH; - PORADNICTWO RODZINNE; - SZKOLENIA ZAWODOWE zakończone certyfikacją zewnętrzną - bezpłatne podejście do egzaminu; - SZKOLENIA ICT; - POŚREDNICTWO PRACY; - 3 miesięczny płatny STAŻ zawodowy - ubezpieczenie NNW i badania lekarskie przed podjęciem stażu; - catering; - poczęstunek; - materiały szkoleniowe; - zwrot kosztów dojazdu; - stypendium szkoleniowe.

Komputery
 A A Tani Serwis Dojazd 0 zł 504-617-837

Dom sprzedam
 DOM na działce 9680m kw w tym wytyczone 2 działki budowlane i 1 działka rekreacyjna w odległości 300m od jeziora "Ciechomice" 16km od Płocka 16km od Gostynina. Możliwość oddzielenia w/w działek. .Jego położenie w samym centrum terenu rekreacji i wypoczynku z bezpośrednim dostępem do drogi asfaltowej wzdłuż całej długości działki położonej 300 metrów od jeziora lasu i obiektu rehabilitacyjnego 12 Dębów . Możliwość kupna całości ew. sam budynek z działką. DOM i Budynek gospodarczy na ogrodzonej i zagospodarowanej działce ok.180 m kw Dom rok budowy 1994 Prąd 380V, wodociąg, kanalizacja, sieć telefoniczna 6 pokoi, 2 łazienki, 1 kuchnia Piwnica 1 garaż, 3 pomieszczenia, kotłownia Budynek gospodarczy pow.68m kw. 1garaż z kanałem, 1 pomieszczenie warsztat Dodatkowo na działce Plantacja Świerku i mały zarybiony Staw Posiadłość zlokalizowana w miejscowości Zaździerz 16km od Płocka teren rekreacyjny Możliwość zamiany na mieszkanie tel 722702066

Wypoczynek
 Sylwester w Bartlowiźnie nad Biebrzą 29.12.2018 - 1.01.2019 Sobota, 29 grudnia od 14:00 - przyjazd i zakwaterowanie 18:00 - kolacja regionalna Niedziela, 30 grudnia 8:00 - 10:00 -śniadanie 11.00- 13.30 - W poszukiwaniu tropów biebrzańskiego zwierzyńca - autokarowa wyprawa na Bagna z przewodnikami 14:00- obiad w Dworze Bartla 20:00 - rozgrzewka przed Sylwestrem - kolacja, muzyczne przeboje Poniedziałek, 31 grudnia 8:00 - 10:00 -śniadanie 10.30 - Wycieczka do Twierdzy Osowiec 14.00 - obiad grillowy w Altanie nad brzegiem Biebrzy 20.00 Bal Sylwestrowy - oprawa muzyczna DJ Kriss ,pokaz sztucznych ogni, bogate menu, 0,5l alkoholu na parę Wtorek, 1 styczeń Śniadanie Noworoczne wyjazd Cennik: Pakiet Sylwestrowy - koszt 830 zł/os. w pokoju 2 osobowym Dopłata do pokoju 1os. - 100 zł www.biebrza.com.pl Rezerwacja: recepcja@biebrza.com.pl Tel: 85 738 06 30 do 32 Kom.502 772 594 Dla naszych Gości bezpłatnie: Sauna, Jacuzzi, Sala fitnes Bilard, ping pong Wi-Fi, Parking.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA