REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Obyczaje

Radny: Zabronić fajerwerków na Białołęce
REKLAMA

REKLAMA

Radny: Zabronić fajerwerków na Białołęce

Gdy w grudniu 2018 roku prezydent Rafał Trzaskowski podjął decyzję o rezygnacji z tradycyjnego, sylwestrowego pokazu sztucznych ogni, fajerwerki natychmiast znalazły się w Warszawie na cenzurowanym.

REKLAMA

Dostaje się nawet prywatnym firmom, chcącym organizować widowiska pirotechniczne na terenach niezależnych od ratusza. Choć pokazy tego typu są całkowicie legalne i przyciągają tłumy, samorządowcy patrzą na nie niechętnie. Przeciwników fajerwerków mamy także na Białołęce.

Jakie fajerwerki?

- Na prośbę mieszkańców zwracam się o niewyrażanie zgody na pokazy pirotechniczne (puszczanie fajerwerków) podczas imprez organizowanych na terenie dzielnicy Białołęka - pisze radny Michał Kozioł. - Na terenie dzielnicy mieszka wiele zwierząt leśnych, wiele psów utrzymywanych jest w kojcach na obiegach posesji. Znaczna liczba zwierząt, w tym domowych, jest lękliwa, boją się hałasu i wystrzałów.

- Ani urząd dzielnicy, ani nasze ośrodki sportu i kultury nie organizowały w ostatnich latach i nie planują imprez z pokazem fajerwerków - odpowiada Marzena Gawkowska, rzeczniczka białołęckiego ratusza. - Zamiast sztucznych ogni Białołęcki Ośrodek Sportu uświetniał wydarzenia sportowe pokazami laserowymi. Natomiast jeśli chodzi o niewyrażanie zgody na pokazy pirotechniczne informuję, że jedyne imprezy, które wymagają zgody samorządu, to imprezy masowe. Zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej wydaje w przypadku Warszawy jej prezydent.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Jak zwykle. Skrzykuje się kilka osób i zatruwaja życie kilkudziesieciu tysiącom. 95% ludzi chce tych fajerwerków ale przez 5 % nie mozemy sobie na nie popatrzeć. Żeby wam szambo wylało...w budżecie obywatelskim też powinny być głosy przeciw. Bo przeciwnym jakiemuś projektowi jest 30tys ludzi ale 3 tyś wystarczy by projekt przeszedł.
30.09.2019 08:12 #kampos
Jakie 5 proc.? Znasz kogoś, komu nie pasują fajerwerki? Większość moich znajomych ma jakieś zwierzęta i nikt nie narzeka. Chore jest w ogóle poruszanie takiego tematu w sytuacji, kiedy to jakaś setna procenta robi zamieszanie. Wszystkim normalnym fajerwerki w żaden sposób nie przeszkadzają!
30.09.2019 09:20 Matka_Sławka_z_Gdańska
Odpalanie fajerwerków powoduje hałas. Czasami śmiesznie niesmaczny, jak z tych zestawów wielorakietowych, których odpalenie wzbudza przypuszczenie, ze ktoś popił grochówkę kefirem. W innych przypadkach to huk o dużym i bardzo dużym poziomie, który nie tylko nie pozwala zasnąć i spać, ale również budzi strach... tu uwaga tylko tak, jakież szczęście niezawinione, że pokolenie pamiętające II Wojnę Światową odchodzi z tego Świata i już tylko nielicznym zabawy petardami mogą kojarzyć się z koszmarem wojny.

Czy jest coś złego w zabawach petardami? W zabawach, które lubi aż 95% (skąd są te dane?), a 5 powiedzmy, że nie lubi. Co na to Matka? Matka na to odpowie na przykład takiemu @kampos, że Matce przeszkadzają. Przy czym odnoszą się tu Matka nie do zorganizowanego, profesjonalnego pokazu, ale do tych spontanicznych festiwali fajerwerków, jakie mają miejsce na naszych osiedlach każdego roku w Noc Sylwestrową. Zapity w cztery litery motłoch z chińskim produktem pirotechnicznym nabytym od byle kogo i byle gdzie, to mieszanka z gatunku napalmu i petardy....a flary odpalane w kierunku okien i balkonów, to normalna praktyka tej nieodpowiedzialnej, prowadzonej pod wpływem upojenia alkoholowego zabawy.
"Kolega, że tak powiem" wyczuwa zatem, że do tej dezaprobaty wyrażonej przez Matkę potrzebne są dwa elementy...pijak i petarda. Temu Matka są przeciwne. A czy takie mariaże, to fanaberia wyobraźni Matki?

Tutejsze "Echo" odnotowało jakiś (znaczny, ale na pewno dostępny w archiwach) przypadek śmierci dziecka, które w sylwestrową noc, będąc pod zapewne troskliwą opieką osób dorosłych zostało zabite petardą na oczach tych osób. Normalnych wg klasyfikacji "kolegi, ze tak powiem", bo przecież wszyscy normalni ludzie lubią fajerwerki....tak czytam. O innych nieszczęściach wynikających z całkowitego braku rozsądku i nieodpowiedzialności dowiadujemy się każdego roku...i w tej sytuacji argumentacja "bo mnie się nic nie stało" jest nieuprawniona, bo eskaluje ryzyko tego, ze wreszcie się stanie. Matka takich nieszczęśników nie żałuje.
Natomiast strzelanie petardami w okna, odpalanie ich w bliskiej podległości od zabudowy mieszkalnej gasi patrolem policji...i wio na wał! Tam szukać śmierci, poparzeń, amputacji i kalectwa.

Czy fajerwerki są "piękne"? Czy takie mogą być? Były kiedyś takie festiwale na Zamku w Olsztynie k. Częstochowy. Profesjonalne. Piękne przeżycie, ale w należytej oprawie, również tej krajobrazowej. Ok.
Czy gminy i dzielnice muszą je organizować? Nie muszą. Argumentacja lub jej brak jest po stronie potencjalnego organizatora....

Nikt od tego nie zbiednieje, gdy pokazy ogni sztucznych nie będzie. Tym bardziej, że nie ma się z czego cieszyć! Tym bardziej właśnie, więc po co?
30.09.2019 12:13 #Joanna_CC
Fajerwerki to prymitywna rozrywka dla plebsu. Coś jak walki psów czy palenie czarownic na stosie.
Warszawa aspiruje to cywilizowanego świata, nie do dziczy.
30.09.2019 17:12 drugastrona
Na drogach ginie mnóstwo osób. W jeziorach, rzekach, w morzu tonie mnóstwo osób. To co, zakazujemy jeździć po drogach i kąpać się w jeziorach/rzekach/morzu, bo ktoś może zginąć?
A co do "cywilizowanego świata" - rozumiem, że USA to dzicz, bo co roku karnie świętują 4 lipca pokazami sztucznych ogni?

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wakacje lato 2020 - zniżki do 60%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Finanse
 Prywatna oferta pożyczki E-mail: bermudez01960@gmail.com wszystkim, którzy mogą spłacić, udzielam bardzo prostej pożyczki w wysokości od 10 000 do 50 000 000. Pożyczam także inwestycje i pożyczki między wszystkimi typami osób fizycznych. Oferuję krótko-, średnio- i długoterminowe kredyty u mojego prawnika oraz rozsądny termin spłaty. Nie znamy Twoich aplikacji, a nasze przelewy bankowe są zabezpieczone przez bank w celu zabezpieczenia transakcji. W przypadku wszystkich próśb prześlij stawki i propozycje płatności, a ja ci pomogę. Skontaktuj się ze mną za pośrednictwem mojego adresu e- mail: bermudez01960@gmail.com

Działkę budowlaną sprzedam
 Witam Pana / Pani Przedstawiam się, że to Mandame, Angela Gonzalez, w ofertach pożyczek między poszczególnymi jest za dużo oszustwa. Odwiedziłem poważną witrynę z ogłoszeniami o prywatnych pożyczkach na całym świecie i znałem wspaniałego dżentelmena o imieniu Iwaniuk Dariusz, który pomaga ludziom udzielając pożyczek i który dał mi pożyczka w wysokości 8 000, którą muszę spłacić w ciągu 4 lat z bardzo niskim odsetkiem od niego lub 3% przez cały okres kredytowania i tam następnego ranka otrzymałem pieniądze bez protokołu. Potrzebujesz kredytu osobistego, bank odmawia udzielenia pożyczki, jesteś w dowolnym kraju na świecie, do którego możesz się z nim zwrócić i będziesz zadowolony, ale uważaj na tych, którzy nie lubią spłacać pożyczek. Oto jego e-mail: iwaniukdariusz1234@gmail.com. WHATSAPP +593 09 863 66 359

Różne
 Oferta pozyczki pomiedzy osobami prywatnymi Witam, jestem francuska osoba prywatna, która oferuje pozyczki miedzynarodowe. z kapitalem, który zostanie wykorzystany do udzielania pozyczek miedzy osobami fizycznymi w krótkim i dlugim okresie, od 2000 EUR do 35 000 000 EUR wszystkim powaznym ludziom bedacym w potrzebie: -Udzielam pozyczek finansowych- nieruchomosci-juz inwestycja - pozyczka na samochód - pozyczka osobista. Jestem w stanie zadowolic moich klientów w ciagu maksymalnie 48 godzin od otrzymania formularza wniosku finansowego. Niepowazne powstrzymanie sie od glosu. e-mail: mcaldaras709@gmail.com

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 STACJA DEMONTAŻU POJAZDÓW WARSZAWA - ZAŚWIADCZENIE O DEMONTAŻU POJAZDU KASACJA AUT OSOBOWYCH TERENOWYCH DOSTAWCZYCH CIĘŻAROWYCH AUTO KASACJA WARSZAWA - AUTA ODBIERAMY WŁASNYM TRANSPORTEM Zapraszamy na stronę odkupieautowarszawa.pl TEL 739-222-111 mail 24skup@wp.pl Tagi: AUTO KASACJA, AUTO ZŁOMOWANIE, STACJA DEMONTAŻU POJAZDÓW, AUTO RECYKLING, KASACJA AUT, KASACJA SAMOCHODÓW, KASACJA POJAZDÓW, ZŁOMOWANIE AUT, ZŁOMOWANIE POJAZDÓW, ZŁOMOWANIE SAMOCHODÓW, SKUP AUT NA ZŁOM, SKUP SAMOCHODÓW NA ZŁOM,


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA