Przegrana po walce. KPR piąty!

14 marca 2016

alt='Przegrana po walce. KPR piąty!'
źródło: KPR Legionowo

Nie udało się zawodnikom KPR Legionowo sprawić swoim kibicom niespodzianki. Mimo ambitnej gry przegrali w Puławach i zajęli ostatecznie piąte miejsce na koniec rundy zasadniczej. W pierwszej fazie play off zagrają z MMTS Kwidzyn.

W Puławach gospodarze - drużyna miejscowych Azotów pałająca chęcią zmazania plamy na honorze po przegranej w poprzedniej kolejce w Kwidzynie - zaczęli z animuszem i szybko zdobyli cztery gole przewagi. Po niespełna kwadransie prowadzili 9:5. KPR poprawił obronę i zniwelował stratę do dwóch bramek, ale Azoty znowu odskoczyły i w 23 minucie prowadziły już 16:11. Dobra gra Tomislava Stojkovica w bramce KPR pozwoliła odrobić część strat - do przerwy było 19:15 dla gospodarzy.

Druga połowa upływała pod znakiem znakomitej gry bramkarzy obu drużyn. Tak Sebastian zapora, jak i Stojkovic dokonywali cudów. Padało więc mało bramek, a Azoty wciąż utrzymywały bezpieczną przewagę. Kluczem do ich sukcesu było niedopuszczanie do pozycji rzutowych asa atutowego KPR Witalija Titowa, który w całym meczu zdobył zaledwie jednego gola. Także drugi z naszych etatowych "bombardierów" był skutecznie blokowany. Próbował ich zastąpić Adam Gawęcki. Rzucił aż siedem bramek, swoje dołożyli Mochocki i Ciok (po 4 gole). Na więcej nie pozwolili jednak znakomicie dysponowani bramkarze gospodarzy - Zapora i Wadim Bogdanow. Inna sprawa, że i KPR grał dobrze w obronie, a Stojkovic kilkakrotnie zatrzymał gwiazdę Azotów - reprezentacyjnego skrzydłowego Przemysława Krajewskiego. Niestety, na innego reprezentanta Piotra Masłowskiego legionowianie nie znaleźli już tak skutecznej recepty. Dzięki jego ośmiu trafieniom i takiej samej skuteczności Nikoli Prce'a Azoty cały czas utrzymywały bezpieczny wynik. Do czasu, bo kwadrans przed końcem meczu nasi zawodnicy doszli na 24:22 i nadzieje na zwycięstwo odżyły. Zgasły dwie minuty przed końcem, gdy Azoty znów odskoczyły na cztery bramki. Udało się już tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Azoty wygrały z KPR 29:26.

Na koniec fazy zasadniczej zawodnicy KPR zajęli więc ostatecznie znakomite piąte miejsce. W ćwierćfinale play-off zmierzą się w dwumeczu z czwartą drużyną w tabeli - MMTS Kwidzyn.Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Legionowie już w najbliższą sobotę 19 marca o godzinie 18.00. Warto przyjść. KPR udowodnił, że MMTS to zespół w jego zasięgu i historyczny awans do półfinału nie jest niemożliwy. Rewanż 23 marca w Kwidzynie.