REKLAMA

Targówek

historia »

 

Przedwojenne Bródno w 3D. Najtrudniejsze przed autorami projektu

  9 października 2014

alt='Przedwojenne Bródno w 3D. Najtrudniejsze przed autorami projektu'

Trwające od kilku miesięcy prace nad wizualizacją przedwojennego Bródna nabierają tempa. Nasi czytelnicy zobaczą ich efekty jako pierwsi.

REKLAMA

Projekt "Wielokulturowe Bródno", o którym pisaliśmy już kilkakrotnie, jest realizowany przez Dom Kultury Świt z grantu uzyskanego z Muzeum Historii Polski. Powstaje trójwymiarowa wizualizacja przedwojennej ul. Białołęckiej.

- To bardzo drobiazgowa praca i wielkie wyzwanie - mówi Sławomir Bochuta, który kieruje technicznym procesem powstawania wizualizacji. - Dotychczas chyba nikt nie podjął się takiej rzeczy. Bardzo zależy nam, by poprzez szczegóły oddać specyfikę ulicy. Zadbamy o wygląd chodnika, studni, latarń, ogródków, aby jak najwierniej zaprezentować obraz przedwojennej dzielnicy. Jednocześnie nie możemy zbytnio "obciążyć" programu, aby komputery odbiorców mogły sobie z nim poradzić.

Podstawą wizualizacji jest praca "Warszawskie Nowe Bródno 1940 wydobyte z mgły zapomnienia" autorstwa architekta Zygmunta Kupniewskiego, zawierająca mapę osiedla. Wizualizacja będzie interaktywna: będziemy mogli spacerować po dowolnym miejscu Bródna, a nawet przejechać się tramwajem linii 21.

- Na obecnym etapie tramwaj jedzie już wzdłuż cmentarza Bródnowskiego i w pewnym momencie dostrzegamy zarysy wyłaniającego się Bródna. To naprawdę robi wrażenie - mówi Bartosz Wieczorek, koordynator projektu. - Powoli budynki nabierają kształtu. To, co wydawało się nierealne, dzięki nowoczesnym programom do animacji i pracy artysty, staje się rzeczywistością.

Na autorów projektu czekają teraz najtrudniejsze zadania, w tym odtworzenie przedwojennego kościoła Matki Bożej Różańcowej przy ul. Wysockiego i budynku kina "Klub", po którym nie została żadna fotografia. Wciąż potrzebne są więc zdjęcia, wykonane na Bródnie przed II wojną światową lub podczas niej. Osoby posiadające takie fotografie proszone są o kontakt z koordynatorem projektu (tel. 606-685-425).

DG

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# Sławek

09.10.2014 14:51

he, he, normalnie MSTS :-)
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA