REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Problemem osiedli nie są słupki. Strażacy zabierają głos
REKLAMA

źródło: KM PSP, fot. mł. asp. Kazimierz Kępka


REKLAMA

Problemem osiedli nie są słupki. Strażacy zabierają głos

Na kolejnych osiedlach administracje montują słupki i kamienne kwietniki, które mają ograniczyć wjeżdżanie samochodami niemal pod klatki schodowe. Mieszkańcy są oburzeni i podkreślają, że zasieki utrudniają pracę strażakom i ratownikom medycznym. Jak jest naprawdę?

REKLAMA

O całkowity brak wyobraźni mieszkańcy posądzają władze Spółdzielni Mieszkaniowej Górczewska za ustawione ostatnio słupki i kamienne kwietniki. W wielu miejscach tuż przy samym dojeździe do klatek schodowych poukładano sporej wielkości kamienie, przez które też jest się ciężko przedostać.

Słupkoza i samochodoza

- Dwie straszne choroby jak dżuma i cholera trawią nasze osiedla... Dwie straszne choroby jak dżuma i cholera trawią nasze osiedla... słupkoza i samochodoza. Obie straszne i obie bezmyślne. Niestety, ze względu na infrastrukturę z lat 70., którąś trzeba wybrać i z którąś trzeba żyć - komentuje pan Andrzej. słupkoza i samochodoza. Obie straszne i obie bezmyślne. Niestety, ze względu na infrastrukturę z lat 70., którąś trzeba wybrać i z którąś trzeba żyć - komentuje pan Andrzej. Lecz o ile osiedla budowane jeszcze za czasów Gierka są jakie są i niewiele można z nimi zrobić, o tyle problem zasieków wymyślanych przez przeróżne wspólnoty mieszkaniowe na nowych osiedlach również istnieje. Czy zatem stawianie słupków jest z punktu widzenia strażaków zasadne?

"Na drogach wewnętrznych rządzi administrator"

- W żadnym wypadku nie można zastawiać dróg pożarowych, natomiast na drogach wewnętrznych administrator danego osiedla robi z nimi, co chce, a więc ma prawo je też blokować. Czy droga pożarowa może być zastawiona poprzez montaż słupków, czy ułożenie betonowych donic, czy też innych zasieków? Z pewnością nie i każdy administrator powinien bezwzględnie tego przestrzegać - mówi st. kap. Kacper Papis z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Co ciekawe jednak, strażacy nie narzekają na słupki. - Dla strażaków przymocowane na stałe słupki w razie zaistnienia konieczności przejazdu nie stanowią problemu. Wiadomo - z jednej strony blokują wjazd w głąb osiedla strażakom, lecz z drugiej strony blokują też wjazd innym samochodom. A to one są dla nas największą blokadą. Tymczasem po usunięciu słupków mamy przestrzeń w pełni otwartą - dodaje Kacper Papis i podkreśla, że to w gestii administracji osiedla jest zapewnienie strażakom odpowiedniego dojazdu.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

Problemem osiedli nie są słupki. Strażacy zabierają głos

źródło: KM PSP, fot. mł. asp. Kazimierz Kępka


27.09.2019 13:50 #lideksynubeka
Słupki i donice stoją,bo straż miejska jest niewydolna. Gdyby parkującym na drogach ppoż wystawiała regularnie mandaty,to drogi ppoż byłyby dostępne. A tak,spółdzielnie i wspólnoty muszą wyręczać niewydolnego Czaskowskiego,na dodatek płacąc w dwójnasób-raz w podatkach na niewydolną SM,dwa w kosztach słupków i donic.
SM potrafi być wydolna,co udowadniała zbierając znicze i kwiaty pod Pałacem Prezydenckim. A skoro jest teraz niewydolna,to znaczy,że Rafalala nie każe jej być wydolnym,czyli nie powinien zarządzać miastem,lecz poprzestać na zarządzaniu własnym sedesem
27.09.2019 17:26 #GorszySort
#lideksynubeka napisał(a) 27.09.2019 13:50

SM potrafi być wydolna,co udowadniała zbierając znicze i kwiaty pod Pałacem Prezydenckim.
A po i w jakim celu znicze i kwiaty pod Pałacem Prezydenckim?
27.09.2019 22:37 #jkk
Prawdziwy popis totalnej nieudolność dają bemowscy urzędnicy. Dla obszaru Chrzanów 2 przyjęto np w planie miejscowym koncepcję zapewnienia niemal pełnych potrzeb parkingowych na terenie osiedli w postaci 1,5 miejsca postojowego na każde z mieszkań. Tymczasem wiele z tych miejsc jest jeszcze własnością dewelopera a samochody mieszkańców i ich gości blokują ruch na Coopera czy na Batalionów Chłopskich. Podobnie dla osiedli na południe od Batalionów Chłopskich określono w warunkach zabudowy podobną ilość miejsc na każde z mieszkań, dodatkowo wyznaczono potrzebę stworzenia miejsc do parkowania dla personelu i klientów sklepów, punktów usługowych itp - wszystko poza pasem drogowym ulicy Batalionów Chłopskich. Gdzie są te miejsca? Przed wyborami samorządowymi przed rokiem zlikwidowano ścieżkę rowerową na Batalionów i w jej miejsce stworzono miejsca postojowe nie bacząc na zapisy planu miejscowego Chrzanów 2 jak również na zapisy w Warunkach Zabudowy dla osiedli na południe od Batalionów Chłopskich. Dodatkowo zrobiono to wyjątkowo nieudolnie, wyznaczając strefy parkowania i zapominając przy tym o możliwości parkowania na chodniku niemal w każdym miejscu - wszystko to stwarza wiele niebezpiecznych sytuacji drogowych nie wspominając o tym, iż wydane zostały beznadziejnie głupio publiczne pieniądze, za chwilę wszystko trzeba będzie zmieniać bowiem miejsca do parkowania po północnej stronie Batalionów wykonano tam, gdzie plan miejscowy przewiduje indywidualne wyjazdy na działki przewidziane pod budownictwo jednorodzinne. Fatalne świadectwo pracy miejskich i dzielnicowy he urzędników daje to, że nie reagują oni wcale na protesty mieszkańców proponujacych naprawienie popełnionych przed rokiem błędów. Jeśli zdarzy się np jakiś nieszczęśliwy wypadek będący skutkiem idiotycznej decyzji sprzed roku, to, podobnie jak w głośnym przypadku wrotkarki, urzędnicy będą twierdzili, że to w najmniejszym stopniu nie jest ich winą.
30.09.2019 01:50 #Zxx
Co to st. kap. ??? Chyba. st. kpt. !
30.09.2019 09:45 #wwa
Problem jest na tzw. starych osiedlach. Ogólnodostepne miejsca parkingowe są blokowane przez samochody z sąsiednich deweloperskich osiedli / grodzonych / oraz przez samochody dostawcze i ciężarowe różnych firm - zwłaszcza kurierskich. Doświadcza tego osiedle Górce SM WOLA, któremu zafundowano horror po rozpoczęciu inwestycji budowy metra. Zwłaszcza, że ograniczono dotychczasowy proceder blokowania parkingu przy Lidlu oraz Tesco. Mieszkańcy spółdzielcy nie mają gdzie parkować. Jeszcze gorzej będzie jak otworzą stację metra przy urzędzie dzielnicy - na miejscach parkingowych zaczną parkować przybysze z gmin ościennych. Życie nie znosi próżni - wybór jest prosty - spółdzielnie będą zmuszone albo grodzić dojazdy szlabanami i słupkami albo wprowadzić parkometry jak np. Lidl.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%

Ogłoszenia drobne

Usługi inne
 Rozwiąż wszystkie problemy finansowe Potrzebujesz pożyczki, bank został odrzucony i chcesz mieć pożyczkę, która zaspokoi Twoje potrzeby, bez problemu. Bez względu na sytuację finansową. Oferuję kredyty hipoteczne, komercyjne, międzynarodowe, osobiste i ekskluzywne. Oferuję pożyczki dostępne dla spółek partnerskich, innych publicznych i prywatnych oraz wielu innych. Jestem do Twojej dyspozycji. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną w sprawie naszych wymagań. Więcej informacji Oto mój e-mail: mario.micene@gmail.com lub przez Whatsapp: +593 985551813

Nauka
 Pomagam dorosłym w pokonaniu niemieckiego przez Skype Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumieć po niemiecku. Specjalizuję się w nauce PRAKTYCZNEGO zastosowania języka niemieckiego - w pracy, w życiu... Ucząc się przez Skype musisz używać Twojego słuchu i wzroku. Dzięki temu poradzisz sobie w przyszłości w rozmowie telefonicznej, będziesz rozumieć co mówią w radio, telewizji oraz przez głośniki na dworcu lub lotnisku. W JAKI SPOSÓB JA UCZĘ? Nauczanie języka to moja pasja. Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, aby mówić i rozumieć po niemiecku, to zapraszam na moje kursy. Dzięki mnie wyjście z nowymi kolegami, koleżankami z pracy na piwo nie będzie powodem do stresu. Czekam na Twojego maila lub telefon od Ciebie! Pozdrawiam Jolanta Lektor z pasją Mój mail: jolanta.niemiecki@interia.pl Mój telefon: 790 701 508 www.niemiecki-skype.pl

GIEŁDA SĄSIADÓW - PILNIE POSZUKUJĘ
 Chcesz sprzedać Auto? Stare ? Nowe ? Zapewniamy: - Profesjonalne doradztwo - Płatność gotówką za auto - Uczciwą wycene - Miłą Obsługe - Bezpieczną transakcje ............................................. Masz pytania ? Wątpliwości ? ............................................. Zapraszamy do kontaktu: PRIV lub TEL 880-163-880 ............................................. Polub nasz Fanpage: https://www.facebook.com/AutoSkup880.163.880 ____________________________ **Jesteśmy od 1993r na Rynku!**

Finanse
 Prywatna oferta pożyczki E-mail: bermudez01960@gmail.com Witam Pani i Sir Aby pomóc Ci promować firmę lub przezwyciężyć trudności finansowe, oferuję niezawodną i bezpłatną pożyczkę, bez protokołów, od 10 000 do 50 000 000, dostępną dla wszystkich zgodnie z Twoimi potrzebami i na okres 300 miesięcy. Odsetki wynoszą 2%. Zatwierdzenie jest szybkie i skuteczne z gwarancją 100%. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną w zamian za pośrednictwem mojego adresu e-mail: bermudez01960@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Centrum Perfum Lanych

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA