REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Prezydent Legionowa: trasa mostowa musi zostać w planach
REKLAMA

REKLAMA

Prezydent Legionowa: trasa mostowa musi zostać w planach

Zaledwie przed miesiącem pisaliśmy o tym, że przyszłość - nadal odległa - trasy między Łomiankami a Legionowem staje pod znakiem zapytania po protestach mieszkańców Jabłonny i Chotomowa.

REKLAMA
Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski chce jednak przekonać sąsiadów, że powstanie trasy jest koniecznością.

Przypomnijmy: przez brak konkretnych terminów budowy trasy zablokowane są nieruchomości, po których - w przyszłości - ma biec droga. Ich właściciele nie mogą na nich niczego budować, nie wiedzą też, kiedy ich działki będą wykupywane, a tylko po wykupie trasa będzie mogła powstać. Żadnych ustaleń nie ma, więc mieszkańcy Jabłonny i Chotomowa zwrócili się do władz gminy, a te do marszałka województwa o wykreślenie trasy mostowej z planów zagospodarowania na stałe, by w ten sposób "odblokować" swoje działki.

O bezcelowości takich działań mówił już starosta powiatowy, teraz do zmiany stanowiska swoich sąsiadów chce namawiać prezydent Legionowa. Do samorządów powiatu i województwa wysłał list, w którym zdecydowanie przeciwstawia się zarówno planom wykreślenia, jak i skrócenia przebiegu trasy.

- Trasa mostowa to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych na Mazowszu, na jej wybudowanie legionowianie czekają już około 30 lat (i to pomimo wpisania do planu zagospodarowania przestrzennego i umieszczenia jej w strategii rozwoju województwa).

Nie powinno się wydawać pozwoleń na budowę dla tych terenów. Trzeba się liczyć bowiem z tym, że za trzy dekady pod wybudowany teraz dom podjedzie ekipa rozbiórkowa i zrówna go z ziemią - otwarcie mówi rzeczniczka MZDW.
Trasa mostowa, naturalna obwodnica dla Warszawy, jest dla mieszkańców północnej części aglomeracji warszawskiej, w tym Legionowa, jedyną szansą na rozładowanie korków i usprawnienie ruchu, który z każdym rokiem będzie się nasilał. Dlatego nie zgadzamy się na żadne zmiany w przebiegu trasy ani, tym bardziej, na jej skrócenie - pisze Roman Smogorzewski i dodaje: - Usunięcie z planów tej trasy oznacza dodatkowe obciążenie dla legionowskich ulic i kolejne utrudnienia dla naszych mieszkańców.

Kiedy trasa będzie budowana?

Trasa, choć budzi wiele kontrowersji, pozostaje jedynie w planach i wszystko wskazuje na to, że długo tam jeszcze będzie. - Nie chodzi nawet o kwestie finansowe, tylko o planistyczne - przyznaje rzeczniczka Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Monika Burdon. - Zanim cokolwiek zacznie się dziać w sprawie trasy mostowej, minie co najmniej dwadzieścia lat. Do tej pory sama trasa pozostanie jedynie w planach i to tych dalekich.

Co jednak mają zrobić właściciele działek, przez które - w przyszłości - pobiegnie trasa? - Nie powinno się wydawać pozwoleń na budowę dla tych terenów. Trzeba się liczyć bowiem z tym, że za trzy dekady pod wybudowany teraz dom podjedzie ekipa rozbiórkowa i zrówna go z ziemią - otwarcie mówi rzeczniczka MZDW. - Każdy, kto zdecyduje się na budowę, musi się liczyć właśnie z takimi konsekwencjami.

Kto jednak za takie grunty - zabudowane czy nie - zapłaci? - Wszystko zależy od tego, kto będzie inwestorem i jakie zostanie zawarte porozumienie między nim a lokalnymi samorządami. Generalnie jednak zasada jest taka, że działki wykupuje gmina, więc to na niej będzie spoczywał obowiązek wywłaszczenia mieszkańców i odkupienia gruntów.

Mieszkańcy podzieleni

Po naszym poprzednim tekście o proponowanych zmianach w planach na forum "Echa" czytelnicy podzielili się na zwolenników i przeciwników trasy. Znacznie większa grupa jest oburzona pomysłem rezygnacji z planów budowy trasy mostowej. Oto kilka wyjątków z dyskusji:

#mieszkanka Chotomowa

Właścicielom działek należy wypłacić odszkodowanie wykupując od nich grunty. Wykreślanie trasy z planów jest głupotą.

#mieszko

Głupotą jest pozostawienie jej. Jeśli ktoś chce mieszkać przy autostradzie, bo taki będzie standard tj. dwa pasy ruchu w każdą stronę, to nie ma sprawy. Sprowadzałem się do cichego spokojnego miejsca, a nie trasy przelotowej dla tirów na wschód. Jeśli tak będzie, to nie ma perspektyw, żeby tu mieszkać.

#rozum

Mieszko: ta trasa to nie jest żaden nowy pomysł, lecz jest w planach od kilkudziesięciu lat, więc jeśli sprowadziłeś się tutaj, nie zapoznając się z MPZP, to jest to twoja osobista tragedia.

#Zieleniecki

Wykreślanie z planów trasy, która tam jest od lat, to głupota władz gminy. Równie dobrze można wykreślić tereny rezerwowane pod szkoły, przedszkola czy szpital. Marszałek niepotrzebnie się ugiął.

(wt)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Legionowo05.11.2012 16:48 #Tomasz
Jeśli trasa mostowa musi zostać w planach to niech Pan prezydent sfinansuje tą inwestycję, włącznie z odszkodowaniami i wykupami działek.
-
Gminę Jabłonna nie stać na to. Poza tym nie zgadzamy się na taką trasę.
-
Jak Legionowo chce, to nie trza było odpuszczać Olszynki Grochowskiej w kierunku Warszawy. Wasi mieszkańcy się nie zgodzili to chcecie to przez Chotomów i Jabłonnę przepchnąć 4 pasy ruchu. Ładnie to tak?
06.11.2012 10:19 #ERNEST
Jak wygram dziś w lotto chyba wykupię wszystkie grunty potrzebne pod trasę i przekażę miastu Legionowo by sfinansowało trasę. Warunek jeden jaki będzie policja nie będzie mogła prowadzić na tej ulicy pomiarów prędkości
06.11.2012 10:22 #zenobiusz
ciekawe kiedy sprowadzał się ten Mieszko jak plany trasy są znane od kilkudziesięciu lat
06.11.2012 10:25 #zenobiusz
#ERNEST napisał(a) 06.11.2012 10:19

Jak wygram dziś w lotto chyba wykupię wszystkie grunty potrzebne pod trasę i przekażę miastu Legionowo by sfinansowało trasę. Warunek jeden jaki będzie policja nie będzie mogła prowadzić na tej ulicy pomiarów prędkości
dopóki dopóty jakiś pirat drogowy nie uszkodzi ciebie lub kogoś z twoich bliskich, rozumiem że wtedy policja będzie mogła wrócić buhahahah
06.11.2012 12:42 #setiuus
#Tomasz napisał(a) 05.11.2012 16:48

-
Gminę Jabłonna nie stać na to. Poza tym nie zgadzamy się na taką trasę.
-
Jak Legionowo chce, to nie trza było odpuszczać Olszynki Grochowskiej w kierunku Warszawy. Wasi mieszkańcy się nie zgodzili to chcecie to przez Chotomów i Jabłonnę przepchnąć 4 pasy ruchu. Ładnie to tak?
Trasa TOG nigdy nie biegła przez tereny miasta Legionowa. To wcześniejszy prezydent Legionowa Kicman wykreślił z planów drogę biegnącą przez Legionowo zwaną dalej Obwodnicą Legionowa, właśnie usprawiedliwiając że TOG będzie spełniać taką funkcje i nie potrzebne dwie drogi o tym samym charakterze.

TML jest droga która dawno jest w planach, dawno również nie ma pieniędzy na jej realizacje. Jednak nie może być tak by garstka ludzi terroryzowała powiat. Jestem mieszkańcem Chotomowa i jestem zwolennikiem tej trasy. Dwóch sąsiadów również. Patrzmy dalej niż swój nos a będziemy mieli takie rzeczy które będą nam zazdrościć wszyscy.

Jeśli wykreślą trasę z planów dadzą niebezpieczny precedens, gdzie każdy będzie mógł się wprowadzić np: koło lotniska w Modlinie i powiedzieć że chciał zamieszkać w cichej okolicy a nie koło startujących samolotów. Wiec zamknąć lotnisko. Zaraz potem pojawią się koło elektrowni, kolej i nie będzie niczego bo każdy mieszkać chce w ciszy.

Właśnie by nie było takich niedomówień powstał plan, tu hałas elektrownia a to zrzut ścieków. Jako nie da się wybudować wszystkiego naraz bo potrzebne są olbrzymie pieniądze to są plany których nie powinno się podważyć.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Nieruchomości poszukuję
 Otrzymałeś spadek, udział który generuje koszty? Odziedziczyłeś tylko część nieruchomości? Odkupimy Twój udział we współwłasności: - mieszkania, - domu, Masz problem z porozumieniem się z innymi współwłaścicielami? Załatwimy wszelkie formalności. Skontaktuj się z nami: Tel: 571-360-354 www.citihaus.pl

Kupię mieszkanie
 Kupie mieszkanie za gotówkę. Tel. 504-205-406

Dam pracę
 Firma ARRA prowadzi działalność z zakresu transportu drogowego w temperaturze kontrolowanej. Specjalizując się w transporcie chłodniczym, farmaceutycznym oraz transporcie materiałów niebezpiecznych (ADR). Obszarem działalności firmy jest cała Europa. Firma świadczy usługi wysokiej jakości o czym świadczyć mogą zdobyte nagrody i certyfikaty oraz opinie naszych klientów. Realizacja zleceń transportowych po terenie Europy, pojazdami dostawczymi o DMC do 3,5 tony. Samochody kontenery chłodnie o ładowności do 8 europalet. Miejsce pracy: Głogów. - doświadczenie w transporcie międzynarodowym na pojazdach do 3,5 t; - dyspozycyjność, uczciwość, punktualność; - zaświadczenie o niekaralności; - zatrudnienie w stabilnej firmie; - atrakcyjne i terminowo wypłacane wynagrodzenie (od 4000 do 6000 zł); - system pracy 3/1 (23 dni w trasie); - karta multisport. Kontakt: +48 535507071, praca@arra.pl https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx? WebID=f2af19acb7c5430caa4846566c2ee496

Sprzedam
 Sprzedaż hurtowa "Heets" w najlepszej cenie od bezpośredniego importera. Na stanie " Heets" przylega do takich smaków HEETS Amber: bogaty aromat tytoniu. Smak pałeczek HEETS Amber Label bez wyraźnych dodatków aromatycznych i specjalnego smaku. HEETS Yellow: klasyczny smak tytoniu - Heet Yellow Label smakują naprawdę miękko, par z tych patyczków ma mniejszy zapach HEETS Turquoise: mentolowa świeżość. Smak tych pałeczek jest miękki, bardzo szybko dodaje się wyraźny smak mentolu, nie silny, ale namacalny. HEETS Purple: orzeźwiający smak mentolu połączony z nutami dzikich jagód. Dość wyraźny smak i aromat, jagoda z chłodem. HEETS Bronze: bogaty i bogaty aromat tytoniu. smak kakao, delikatny i lekki aromat HEETS Green Zing: orzeźwiający smak mentolu połączony z nutami ziół i cytrusów. Bardzo przyjemny cytrusowy smak, lekko miętowy posmak.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA