REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Poradnia "Zdrowie" - aż nie chce się leczyć
REKLAMA

REKLAMA

Poradnia "Zdrowie" - aż nie chce się leczyć

Wielu pacjentów, zgłaszając się na ostry dyżur do szpitali, czeka w ogromnych kolejkach. Część chorych nie wie, że nocami dyżurują także przychodnie. W tym Przychodnia Rodzinna "Zdrowie" przy ul. Kondratowicza 27b. - Wizyty tam nie polecam - zniechęca nas jednak czytelnik.

REKLAMA
REKLAMA
Pan Łukasz jest zbulwersowany i na tę placówkę skarży się już nie po raz pierwszy.

- Miałem 40 stopni gorączki. Mama zadzwoniła na pogotowie, ale gdy tam dowiedziano się, że mieszkamy przy ul. Łojewskiej, wskazano nam adres przychodni na Kondratowicza. Mama zadzwoniła tam mówiąc, że mdleję i nie jestem w stanie się dostać, prosząc o wizytę domową. Pani przyjmująca zgłoszenie była bardzo niemiła, z łaski poprosiła panią doktor, od której usłyszeliśmy, że nie będą jeździli po domach, żebym zażył apap i przyszedł, jak temperatura spadnie. Mógłbym umrzeć, a nikt by do mnie nie przyszedł! Innym razem - już w dzień - mama będąc w przychodni z wizytą poprosiła o odczytanie czegoś, co wisiało na ścianie, bo zapomniała okularów. Usłyszała: "patrz, ślepa, a skargi to umieją pisać". Człowiekowi aż nie chce się leczyć - nasz czytelnik jest bardzo wzburzony.

- Nikomu nie polecam tej przychodni. Leczą tam ibupromem ostre zapalenie gardła. Pacjenci są lekceważeni. W dzień nie można się dodzwonić, nawet przez parę dni (sprawdzaliśmy, prawda - red.). To jakaś paranoja. Można wisieć na słuchawce po kilka godzin i nic - to z kolei pani Mariola.

Jaki kontrakt?

- Poradnia Rodzinna Zdrowie zgłosiła 119 lekarzy różnych specjalności, w tym 63 do udzielania świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej oraz nocnej i świątecznej. Placówka na Kondratowicza jest tylko jedną z przychodni prowadzonych przez tego świadczeniodawcę. Co do specjalistów w tej konkretnej przychodni, placówka ma z nami umowę na usługi: jednego alergologa (13 h tygodniowo), dwóch kardiologów (35 h), jednego dermatologa (13 h), jednego neurologa (8 h), lekarza z I stopniem specjalizacji z neurologii (8 h), dwóch ginekologów (22 h) - wyjaśnia bardzo szczegółowo Agata Sochaczewska z NFZ.

Skargi

Duży problem to nieuprzejme odnoszenie się do pacjenta, do czego przedstawiciele placówki oczywiście się nie przyznają.

- Od początku tego i w całym ubiegłym roku wpłynęły łącznie cztery skargi na tego świadczeniodawcę. Pierwsza dotyczyła odmowy udzielenia nocnej wizyty domowej. Pacjenci zgłaszali też problemy z kontaktem telefonicznym. Lekarze przychodni nie mają obowiązku przyjechać "na wizytę domową" - nie można jej sobie "zamówić". O konieczności decydują sami. Wpłynął do nas e-mail w sprawie długich kolejek oczekujących na wizytę oraz chorych dzieci czekających w kolejce razem z osobami dorosłymi. Ostatnia skarga dotyczy odmowy udzielenia świadczenia opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia przez lekarza POZ - mówi Agata Sochaczewska.

Dodaje również, że lekarze przychodni nie mają obowiązku przyjechać "na wizytę domową" - nie można jej sobie "zamówić". O konieczności decydują sami - w zależności od stanu zdrowia pacjenta (najczęściej przyjeżdżają do dzieci, niepełnosprawnych i osób starszych). W pilnych przypadkach należy oczywiście wzywać pogotowie.

W Warszawie każda z dzielnic ma wyznaczone przychodnie, które dyżurują nocami. Ta przy Kondratowicza obsługuje nie tylko okolicznych mieszkańców, ale też tych z Białołęki, gdzie w całej dzielnicy w ogóle nie ma nocnej opieki. Pacjentom przypominamy, że od dawna nie funkcjonuje już zasada rejonizacji i każdy może sobie wybrać placówkę, w której chce się leczyć. Warunkiem jest tylko wypełnienie odpowiedniej deklaracji.

mac

NOCNE PRZYCHODNIE W WARSZAWIE

 • Targówek, Bródno, Podgrodzie - Poradnia Rodzinna "Zdrowie", ul. Kondratowicza 27b
 • Targówek (Zacisze, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny, Elsnerów, Utrata) - Przychodnia, ul. Dąbrowszczaków 5a
 • Białołęka - na wschód od linii kolejowej Warszawa - Legionowo) - Poradnia Rodzinna "Zdrowie", Kondratowicza 27b; Na zachód od linii kolejowej Warszawa - Legionowo - Przychodnia na Pradze-Północ, Dąbrowszczaków 5a
 • Bemowo - Przychodnia, Czumy 1
 • Bielany, Łomianki, Izabelin, Stare Babice - Szpital Bielański, Cegłowska 80
 • Mokotów - Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Malczewskiego 47a
 • Ochota - Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Banacha 1a
 • Praga-Południe (Gocław, Grochów Kinowa, Saska Kępa, Przyczółek Grochowski) - Przychodnia, Abrahama 16
 • Praga-Południe (Kamionek, Grochów Północny i Centralny i Południowy) - Petra Medica, ul. Grochowska 166
 • Praga-Północ - Przychodnia, Dąbrowszczaków 5a
 • Rembertów - Petra Media, Grochowska 166
 • Śródmieście - Falck Medycyna, Sapieżyńska 10
 • Ursus - Lecznica Ursus, ul. Plutonu Torpedy 47
 • Ursynów - Przychodnia, Romera 4
 • Wawer - Przychodnia, Strusia 4/8
 • Wesoła - Przychodnia, Warszawska 55
 • Wilanów - Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kostki Potockiego 20
 • Włochy - Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Banacha 1a
 • Wola - Przychodnia, Płocka 49
 • Żoliborz - Przychodnia, Szajnochy 8

 • LINKI SPONSOROWANE
  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Targówek

  Poradnia "Zdrowie" - aż nie chce się leczyć

  Poradnia "Zdrowie" - aż nie chce się leczyć

  Pacjenci mają prawo do wizyty domowej lekarza. To on jednak decyduje, czy jest ona niezbędna.
  REKLAMA

  28.08.2013 20:25 #Majka
  Nasz służba zdrowia działa niezbyt dobrze. Kolejki do pani dermatolog, takie same do endokrynolog. Czasem trzeba czekać latami na wizytę. Aż odechciewa się leczyć...
  18.10.2013 09:53 #mora
  zgadzam się przy tych kolejkach to naprawdę się odechciewa każdej wizyty. Dla osób zainteresowanych polecam serwis o zaparciach - http://zaparcia.org/
  27.11.2013 11:36 #mgielka
  Kolejki w służbie zdrowia są najgorsze. Ja również zaliczam się do osób, które unikają takich wizyt.

  _________________________________
  Esperal Warszawa - http://esperal-warszawa.com.pl/
  16.04.2014 10:47 #Rozżalona mama
  Opowiem dość dołującą sytuację na dowód wsparcia oraz poświecenia jednej z Pani dr. z ośrodka przy Kondradowicza. W nocy moje dziecko dostało wysokiej gorączki bo 40 stopni. Niestety leki na obniżenie ( paracetamol ) nie zadziałały mimo że podałam max dawkę. Więc dzwonię na Kondradowicza z prośbą o wizytę domowa bo takie mam informacje że ta przychodnia jest "dojazdowa". Usłyszałam od wybudzonej ze snu wielmożnej Pani dr. " chłodzić okładami oraz najlepiej wiatrak włączyć oraz chłodzić wiatrakiem dziecko" . No myślałam że się przewrócę jak to usłyszałam. Pewna byłam że mam wykonywać takie czynności do czasu przyjazdu tej że Pani DR. Ale tu niestety zaskoczenie. Pytam więc czy mam czekać ale Pani powiedziała że nie przyjedzie. Więc pytam się co mi dadzą okłady jeśli dziecko jest jakoś poważnie chore i trzeba zapewne podać antybiotyki itd a do rana jeszcze dużo czasu i boje się o dziecko. Więc usłyszałam " podważa Pani zalecenie lekarza??!! " Przytłumiona podwyższonym tonem lekarza zamilkłam i przytaknęłam. Ponieważ gorączka nie spadała zadzwoniłam na pogotowie (by uzyskać informacje) i usłyszałam żeby wzywać lekarza z Kondradowicza bo on dojeżdża do domu.... buahahha . Padłam.No ale cóż. Czyli podsumujmy :
  Kiedy wzywamy pogotowie to już każdy wie - wtedy kiedy oddech ustaje bądź dziecko traci przytomność. Ale kiedy wzywamy lekarza na wizytę domową ??? odpowiedź o0czywista : NIGDY. Oni tak są od tego by sobie odpocząć w nocy i po leżakować.Dobrze jest grzać d...w ciepełku gdy matka tu umiera ze strachu o zdrowie dzieciątka.
  Kończąc wywód rozżalonej matki która nie przespała całej nocy w obawie o zdrowie i życie swojego dziecka. A przecież tyle się słyszy o niedopatrzeniach, sepsie oraz innych niestworzonych przypadkach.
  Nie polecam placówki i to tylko z powodu jednorazowego ale tak rażącego doświadczenia.

  Dzięki Bogu dyrektor placówki to naprawdę sympatyczny miły człowiek i ze wstydem przyjął zgłoszenie/skargę na swojego pracownika... bo jak tu się nie wstydzi....
  13.05.2014 13:29 #justynar
  Zapisanie się do lekarza w Przychodni Zdrowie graniczy z cudem albo ja mam wyjątkowego pecha. Chcę odebrać wyniki badań, które były nie najlepsze już 2 miesiące temu i chciałabym wiedzieć jaki jest mój stan zdrowia. Niestety w dniu badań przed godziną 10.00 rano usłyszałam, proszę przyjść jutro o 7.30. Dzisiaj znów spróbowałam o 12.15 i znów to samo jutro rano o 7.30. Są 3 numerki do lekarza, no dobrze wstanę jutro o 6 rano i ustawię się w kolejce przed przychodnią, ale jeśli przede mną stoją 3 osoby i wezmą te numerki???? Następnego dnia znów o 7.30!!!Zapisy w tej przychodni są nieporozumieniem. Dodzwonić się o 7.30 absolutnie niemożliwe. Jeśli zastanawiacie się czy tę przychodnię wybrać, to tylko wtedy gdy macie dużo wolnego czasu, a co w nagłych przypadkach?Chociaż radzę omijać szerokim łukiem i dzielić się opiniami, może coś zmienimy......

  komentarz: 


  Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
  Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
  Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
  Na końcu kursywy wpisz [/i].
   Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
  adres url:
  tytuł: 
  adres e-mail:
  tytuł: 

  Jak chcesz autoryzować ten wpis?  nick: 
  hasło: 
  powtórz hasło: 
  e-mail: 
  data urodzenia: 
  płeć: 

  REKLAMA

  więcej
  REKLAMA
  LINKI SPONSOROWANE
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA

  Ogłoszenia drobne

  Nieruchomości
   Otrzymałeś spadek, udział który generuje koszty? Odziedziczyłeś tylko część nieruchomości? Odkupimy Twój udział we współwłasności: - mieszkania, - domu, - działki Masz problem z porozumieniem się z innymi współwłaścicielami? Załatwimy wszelkie formalności. Skontaktuj się z nami: Tel: 511-422-888 www.citihaus.pl

  Zdrowie i Uroda
   Dołącz do Oriflame i kupuj 20% taniej już od pierwszego zamówienia! W Oriflame masz różne możliwości: 1. Możesz zamawiać tylko na własne potrzeby z 20% zniżką - bez obowiązku zamawiania co miesiąc czy za określoną kwotę. Oszczędzasz na własnych zakupach! 2. Możesz sprzedawać kosmetyki, rozdając katalogi znajomym i nie tylko. 3. Możesz budować własną grupę konsultantów i otrzymywać za to premię 4-24% od sprzedaży całej grupy. Możesz zbierać zamówienia bezpośrednio od klientów lub promować swój internetowy sklep Oriflame i docierać do osób z całej Polski. Messenger : Ori-konsultant.pl; WhatsApp tel.606-638-894; biuro@ori-konsultant.pl; gg 9052425; http://www.ori-konsultant.pl Rejestracja do Klubu Oriflame http://bit.ly/oriflame-rejestracja

  Kursy, szkolenia
   Taniec - nauka rock and roll - zajęcia we czwartki o 19.30 - za darmo. ul. Głębocka 84 - 3 pokoje z kuchnią.

  Usługi motoryzacyjne
   Holowanie: 513-606-666


  TU dodaj swoje ogłoszenie
  ZA DARMO w necie
  ZA GROSZE w gazetach lokalnych
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnowsze wydanie

  REKLAMA
  © WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
  Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.