REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Połączenie Międzylesia i Starej Miłosny - wstrzymane przez upór
REKLAMA

ZDM chciał stworzyć szlak komunikacyjny od Starej Miłosnej aż do Wisły, lecz plany spotkały się ze sprzeciwem części mieszkańców Międzylesia


REKLAMA

Połączenie Międzylesia i Starej Miłosny - wstrzymane przez upór

- Prawie codziennie kursuję pomiędzy Międzylesiem a Starą Miłosną, więc jestem żywotnie zainteresowana odcinkiem drogi przez "betony" w Międzylesiu. Gdy tamtędy jeżdżę, czuję się jak uboga krewna wpuszczana na salony, bo jadąc w kierunku Starej Miłosny ma się wrażenie, że dojeżdża się do granicy, gdzie zaczyna się cywilizacja.

REKLAMA
REKLAMA
Tak właśnie opisuje swoje codzienne wyprawy pani Magdalena, mieszkanka Międzylesia, a odcinek "betonów", o którym mówi, to przedłużenie al. Dzieci Polskich do ulicy Nowoborkowskiej w Starej Miłośnie. Na spotkaniu z władzami dzielnicy pytała, na jakim etapie zatrzymały się prace związane z połączeniem obu dzielnic?

- Żegańska, al. Dzieci Polskich i trasa dalej w stronę Starej Miłosny jest w zarządzie Zarządu Dróg Miejskich - mówi burmistrz Jolanta Koczorowska. - W związku z tym nasze możliwości w zakresie tej drogi to lobbing i działania, które są nakłanianiem Zarządu Dróg Miejskich lub Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych do inwestowania w tę trasę. Ja rozpoczęłam pracę dwa lata temu i tylko z opowieści wiem, że można było wtedy spróbować budować ten odcinek, ale niestety część mieszkańców nie była z tego zadowolona. Nie chcieli tego przedłużenia. W związku z tym u nas prace zostały wstrzymane i tzw. ZRID-u (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej - red.) dla tej części inwestycji nie wydano.

Przeszkodził wykup gruntów

Zarząd Dróg Miejskich potwierdza, że prace nad budową połączenia drogowego z Wawra do Starej Miłosny były w pewnym momencie dość mocno zaawansowane.- Była już opracowana dokumentacja na przebudowę - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - Została ona podzielona na dwa zadania. Mieszkańcy obawiali się, że będą tędy jeździły TIR-y. A przecież można było ustawić na tej trasie zabezpieczenia, które uniemożliwiałyby wjazd samochodom ciężarowym - mówi rzecznik. Pierwsze to była al. Dzieci Polskich, drugie to ul. Nowoborkowska. Ta ostatnia została przez nas wybudowana do granicy Wawra, natomiast pozostała część, czyli zadanie budowy al. Dzieci Polskich, nie zostało przez nas zrealizowane, ponieważ w grę wchodził wykup gruntów prywatnych - stwierdza.

Opracowanie dokumentacji oraz plany dla przedłużenia al. Dzieci Polskich zostały potem przekazane do Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Tematem wykupu gruntu miało zająć się stołeczne Biuro Gospodarki Nieruchomościami.

- Nie wiemy, czy grunty zostały wykupione. Jeśli nie, to wiadomo, że ZMID nie dostanie pieniędzy na tę inwestycję - dodaje Karolina Gałecka z ZDM.

- Obecnie trwają przygotowania do podjęcia negocjacji ze współwłaścicielami nieruchomości odnośnie gruntu na odcinku od granicy Wawra do rejonu ul. Kociszewskich - wyjaśnia Milena Świątek z Biura Gospodarki Nieruchomościami. - Termin nabycia nieruchomości uzależniony jest od pomyślnego zakończenia negocjacji, jak również możliwości finansowych miasta - tłumaczy.

Protesty - nasz sport narodowy

Brak wykupu gruntów to nie jedyna przeszkoda. - ZDM chciał stworzyć jeden długi szlak komunikacyjny - mówi rzecznik wawerskiego ratusza Andrzej Murat. - Miał on prowadzić od Starej Miłosny, przez al. Dzieci Polskich, Zwoleńską i dalej aż do Wisły, a potem mostem na drugą stronę. Plany, choć dalekosiężne, spotkały się niestety ze sprzeciwem części mieszkańców Międzylesia, którzy obawiali się, że będą tędy jeździły TIR-y. A przecież można było ustawić na tej trasie zabezpieczenia, które uniemożliwiałyby wjazd samochodom ciężarowym. Niestety, mieszkańcy byli uparci i nie dali się przekonać - mówi rzecznik.

Efekt? Wesoła zrobiła tylko swoją część trasy, a Międzylesie, a tym samym Wawer, zostało bez drogi łączącej dzielnicę ze Starą Miłosną i Traktem Brzeskim. W tej chwili wszyscy tłuką się po betonowych płytach, którymi wyłożona jest droga i niszczą zawieszenia w samochodach. - Tak się skończył upór mieszkańców. Temat prawdopodobnie będzie bardzo ciężko ruszyć, bo ZDM zapewne nie wróci szybko do tej sprawy - dodaje Andrzej Murat.

Sławomir Bączyński


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wawer

Połączenie Międzylesia i Starej Miłosny - wstrzymane przez upór

Upór mieszkańców skończył się tym, że wszyscy tłuką się na betonowych płytach i niszczą zawieszenia w samochodach


04.04.2013 16:11 #AWerba
I wszystko jasne. Otóż to wina mieszkańców Międzylesia a raczej ich uporu, że nie ma asfaltowej drogi do Starej Miłosnej. A mi się wydawało, że to jednak inne względy zważyły... Pamiętam jak mówiono o nieprzygotowaniu inwestycji od strony Wawra - a to coś o wykupie gruntów, a to o skomplikowanym procesie przygotowawczym... ja nawet nie przypuszczałem, że taką siłą dysponują mieszkańcy... no, no, no... To ja tak na fali tej "mieszkańcowej" mocy chcę by ruch z Żegańskiej był kierowany w Nowozwoleńską i dalej Trasą na Zaporze. By sznur aut nie rozlewał się po nieprzygotowanej do tego sieci drogowej Zerznia. By wreszcie zacząć dbać o rodzimych mieszkańców a nie o sąsiednich.
06.04.2013 16:49 #retye
A to ciekawe :) Z jednymi sie negocjuje delikatnie i przez bibułkę, drugich wywala się brutalnie, "zgodnie z obowiazującym prawem" z ułamkowym odszkodowaniem, lub nawet bez. Dlaczego tak jest ??? ( pytanie to jest retoryczne, wszyscy wiemy)
07.04.2013 22:54 #dareckiddd
A czy nie można tej drogi zbudować przejmując działki wbrew woli mieszkańców? Przecież kilka lat temu była uchwalona specustawa drogowa, ktora przewidywała przejmowanie gruntów wbrew woli mieszkańców.
08.04.2013 09:00 #jonasz
A jednak dbajmy przynajmniej o pozory - jeśli nie zabiera się siłą Placu Defilad, Stadionu Narodowego i wielkiego wieżowca to tym bardziej nie można tego robić wobec "maluczkich". Wydaje się, że zapomnieliście, Drodzy, o sprzeciwie byłego burmistrza Wawra (wiadomo, że postawił się byłemu burmistrzowi Wesołej, ale dziś wice p. stolicy) i powiedział - najpiwierw tunel, potem droga. Porządny chłop z niego był, chociaż przywieziony w teczce:).
15.04.2013 04:12 #sarenka
I bardzo dobrze. Nie niszczyć lasów. W planach jest budowa niszczycielskiej Mazowiecki Park Krajobrazowy autostrady A2. To zupełnie wystarczy.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Różne
 Wkrocz w świat randek przez internet, wykorzystaj możliwości jakie daje nowoczesna technologia i wypróbuj najbardziej popularne portale sex randkowe. Dzięki nim poznasz ludzi gotowych przeżyć niesamowite chwile. Umówisz się na randkę jakiej nigdy nie zapomnisz i przeżyjesz ekstremalne przygody o których do tej pory mogłeś jedynie marzyć. Poznaj świat randek online razem z https://zboczeni.com i umów się z najpiękniejszymi dziewczynami z twojej okolicy. Wystarczy wybrać jeden z wielu dostępnych na stronie portali, zarejestrować się podając kilka informacji, potwierdzić adres email...i już możesz za darmo korzystać ;)

Nieruchomości
 Wynajmę lub kupię dom lub inne zabudowania (o wysokości pomieszczeń min. 3 m) z przeznaczeniem na przedszkole. Co najmniej 350 m2, działka minimum 1000 m2 519-610-400

Gastronomia
 Witam, Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Od lat produkujemy szeroki wybór garmażerki ( od klusek przez pierogi, naleśniki, krokiety, gołąbki itp ) bez konserwantów i sztucznych barwników! Zaopatrujemy przedszkola, szkoły, stołówki, bufety oraz cateringi a także lokalne sklepy na terenie Warszawy i okolic. Możliwość zamówienia prywatnego! Zamówienia realizujemy z dnia na dzień, ponieważ produkcja odbywa się w godzinach nocnych.Produkt jest świeży ( nie mrożony ) i trafia do Państwa prosto z produkcyjnego stołu. ZADZWOŃ - 731500460 a nasz przedstawiciel przyjedzie do ciebie z ofertą i bezpłatnymi próbkami do degustacji !!! Nasza siedziba mieści się w Warszawie na ulicy Annopol 6. Dostawy realizujemy od poniedziałku do piątku. ZADZWOŃ - SPRÓBUJ - ZAMÓW

Finanse
 Pomoc poszkodowanym w dopłatach do zaniżonych odszkodowań, zarówno polisa OC jak i AC, szybka i darmowa weryfikacja sprawy i najwyższe dopłaty na rynku. Zasięg działania na terenie całego kraju. Wiek pojazdu i wielkość szkody nie ma wpływu na wysokość dopłaty! https://www.take-care.com.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%