REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Pilnie trzeba rozwiązać problem parkowania na Bielanach
REKLAMA

REKLAMA

Pilnie trzeba rozwiązać problem parkowania na Bielanach

Rozmowa z Dariuszem Figurą, kandydatem do rady miasta Warszawy, liderem listy PiS.

REKLAMA

To już Pana kolejna kadencja: jaki tym razem był najważniejszy temat, którym się Pan zajmował?

Myślę, że z wielu tematów warto wspomnieć o dwóch. Pierwszy to stworzenie możliwości przekształcania użytkowania wieczystego we własność z istotnymi bonifikatami. Od lipca 2017 roku obowiązuje nowa, korzystniejsza dla mieszkańców uchwała Rady Warszawy dotycząca tego tematu, a teraz po uchwaleniu nowej ustawy będzie to jeszcze łatwiejsze. Jednak radni powinni przyjąć nową uchwałę ws. bonifikat - współprzygotowałem taki projekt - może uda się go przyjąć jeszcze w tej kadencji. Jeśli tak się nie stanie, a warszawiacy obdarzą mnie zaufaniem w nadchodzących wyborach, będę dalej pilotował ten temat. Drugi temat - bardziej lokalny - to starania w celu zakończenia działania ZUOK "Radiowo". Dzięki ogromnej pracy stowarzyszenia "Czyste Radiowo", ale też działań innych osób, w tym moich, zakład jest częściowo zamknięty, ale potrzebna jest dalsza praca, by te instalacje w żadnej formie nie szkodziły już dłużej mieszkańcom naszej dzielnicy.

A jeśli chodzi o sprawy czysto lokalne?

W tej kadencji kwotowo największymi tematami były inwestycje oświatowe w tym m.in. przebudowa kilku przedszkoli oraz inwestycje drogowe, jak np. przebudowa ul. Encyklopedycznej. Moja rola jako członka Komisji Budżetu to wsparcie działań w celu zapewnienia pieniędzy na te inwestycje. Były też drobne sprawy - jak chociażby walka o światła na Reymonta przy ul. Schroegera. Aktywnie starałem się też działać na rzecz ochrony naszych terenów zielonych jak Lasek Bielański. Ważnym tematem były też działania w celu ograniczenia hałasu z lotniska Bemowo. Są na to duże szanse po przyjęciu na wrześniowej sesji Rady Warszawy nowego Planu walki z hałasem.

Jakie są najważniejsze wyzwania inwestycyjne dla Bielan w następnej kadencji?

Na pewno cały czas potrzebne są inwestycje w infrastrukturę oświatową, choćby na Młocinach, co będzie możliwe po zmianie planu miejscowego na wrześniowej sesji. Powinniśmy też zrealizować plany przedłużenia Broniewskiego do Wólczyńskiej, a następnie poszerzenia jej do ul. Arkuszowej. Potrzebne będą też pewnie zmiany w okolicy węzła Młociny związane z planowanym otwarciem Galerii Młociny - by nie doprowadzić do blokady komunikacyjnej tego rejonu. Do pilnego rozwiązania pozostaje problem miejsc parkingowych na terenie dzielnicy, szczególnie w okolicach linii metra. Wreszcie niezbędne remonty wielu ulic. Trzeba też pamiętać o ambitnych planach rozbudowy sieci metra przez naszego kandydata na prezydenta Patryka Jakiego, gdzie III linia miałaby stację na osiedlu Ruda a jej budowa na Tarchomin odciążyłaby też bardzo zatłoczoną już I linię metra.

Nowa kadencja to też planowane zmiany w Studium Zagospodarowania Warszawy.

Kwestie długofalowego planowania architektonicznego są fundamentalne dla jakości życia mieszkańców - to określenie co i gdzie może być budowane. Miasto pod rządami PO słabo radziło sobie z planowaniem, są ogromne opóźnienia w uchwalaniu miejscowych planów, co skutkuje zagrożeniem powstawania inwestycji nieakceptowanych przez mieszkańców. Z taką sytuacją mamy teraz do czynienia np. w przypadku Wawrzyszewa. Jeśli chodzi o zmiany w Studium, z punktu widzenia mieszkańców Bielan, najważniejsze jest zadbanie, żeby dawały one szansę, by ruch tranzytowy w miarę możliwości omijał naszą dzielnicę. Trzeba też rozstrzygnąć docelową funkcję terenów za Hutą Warszawa.

Jakimi innymi sprawami ogólnowarszawskimi chciałby Pan się nadal zajmować?

Najważniejsze sprawy, którymi zajmowałem się i nadal chciałbym się zajmować, to problemy rozwoju sieci drogowej w skali Warszawy, w tym układu obwodnic oraz sieci transportu publicznego, oczywiście również na Bielanach. Dalej chciałbym wpływać na kształt nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi oraz zajmować się tematami związanymi z ochroną środowiska. Na pewno będę też uważnie kontrolował każdą władzę, jeśli chodzi o rzetelność i efektywność wydatków - finansami i zarządzaniem zajmuję się zawodowo w firmie prywatnej. No i oczywiście istotne jest szukanie nowych rozwiązań pomocy dla seniorów.

Jak rozumiem, jeśli chodzi o Pana poglądy nic się nie zmieniło?

Nie zwykłem ich zmieniać. Najkrócej mówiąc ukształtowały mnie antykomunizm, świat naszego żoliborsko-bielańskiego liceum im. Joachima Lelewela, gdzie się uczyłem, a potem studiów na Politechnice, NZS czy potem Ligi Republikańskiej oraz Kościół katolicki - ruch oazowy oraz Akademickie Stowarzyszenie Katolickie "Soli Deo".

Co jest dla Pana ważne w działalności publicznej?

Przede wszystkim trzeba być przyzwoitym - ma to dla mnie wiele znaczeń: rzetelność, pracowitość, lojalność wobec ludzi, osobista uczciwość. To jest baza do pracy. A efekty wykuwają się we współpracy z konkretnymi ludźmi, współpracownikami, mieszkańcami, innymi radnymi itd. Trzeba też po prostu lubić ludzi i chcieć z nimi rozmawiać. Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, że w konkretnych sprawach Żoliborza i Bielan można ze mną współpracować, niezależnie od barw politycznych - tam, gdzie mogłem, starałem się reprezentować na forum Rady Warszawy nasze bielańskie sprawy, mimo iż przecież PiS był w opozycji do lokalnych władz. I tak będzie, jeśli zostanę wybrany na następną kadencję.

Co jest dla Pana ważne prywatnie?

Bycie mężem i ojcem trójki dzieci to ważne zobowiązanie, ale też wielka przygoda. Czas dzielę więc na dom i pracę. Bywa, że znajdzie się chwila na brydża ze znajomymi albo dobry film. Dawniej moją pasją było chodzenie po górach i podróże, byłem nawet studenckim przewodnikiem beskidzkim, ale obecnie mam na to coraz mniej czasu. Jednak pasja do podróży pozostała. Lubię też poczytać, a kiedy dopisuje pogoda wsiadam na rower lub idę na spacer z psem. Nie lubię bezczynności.

Dziękuję za rozmowę.

Rozm. bw

Więcej informacji:
www.DariuszFigura.waw.pl
FB RadnyDariuszFigura


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

09.10.2018 16:21 #michalp77
Z jakiej racji mamy płacić za czyjeś prywatne miejsca parkingowe? Bezpieczeństwem na drogach się zająć a nie robić dobrze grupce roszczeniowych "kierowców"!
14.10.2018 13:57 Zuzia
Myślę, że jest to temat dla Tomasza Jędrzejczaka - polecam dyskusję z tym Panem
tomaszjedrzejczak.pl

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

2-pokojowe sprzedam
 Niespłacona oferta kredytowa Udzielamy pożyczki w wysokości od 2 000 do 2 000 000 EUR bez żadnego protokołu osobom fizycznym, moralnym; osoby lub kierownik firmy. Jeśli chcesz skorzystać z kredytu lub finansowania na realizację swoich projektów, nie martw się! Dajemy Ci pożyczkę po maksymalnie 48 godzinach. Kontakt: claranoter@gmail.com

Nauka
 Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumieć po niemiecku. Specjalizuję się w nauce PRAKTYCZNEGO zastosowania języka niemieckiego - w pracy, w życiu... Ucząc się przez Skype musisz używać Twojego słuchu i wzroku. Dzięki temu poradzisz sobie w przyszłości w rozmowie telefonicznej, będziesz rozumieć co mówią w radio, telewizji oraz przez głośniki na dworcu lub lotnisku. W JAKI SPOSÓB JA UCZĘ? Nauczanie języka to moja pasja. Jeśli naprawdę zależy Ci na tym, aby mówić i rozumieć po niemiecku, to zapraszam na moje kursy. Dzięki mnie wyjście z nowymi kolegami, koleżankami z pracy na piwo nie będzie powodem do stresu. Czekam na Twojego maila lub telefon od Ciebie! Pozdrawiam Jolanta Lektor z pasją Mój mail: jolanta.niemiecki@interia.pl Mój telefon: 790 701 508 PS 1 UWAŻAJ Specjalizuję się w niemieckim dla tych, którzy pracują w Polsce, w Niemczech, Austrii. Nie czekaj i umów się na bezpłatne zajęcia próbne: www.niemiecki-skype.pl

Finanse
 Cześć Panie / Szanowna Pani Potrzebujesz finansowania w domu, firmie, na zakup samochodu, na zakup motocykla, na założenie własnej firmy, Dla potrzeb osobistych bardziej niż wątpliwe. Dajemy pożyczki osobiste od 2000 do 80 000 000 EUR z 3- procentowym oprocentowaniem kuponu niezależnie od ilości. Proszę podać w swoich wnioskach kredytowych dokładną kwotę i termin spłaty, który chcesz. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat wniosków o pożyczkę. E-mail: finance.micro1@gmail.com Skype: finance.micro1

Biuro do wynajęcia
 dzień dobry Potrzebujesz zasobów, aby stworzyć własny biznes, dom, firmę, kupić samochód, kupić motocykl, więcej osobistych potrzeb Mamy pożyczki konsumenckie, kredyty lub proste pożyczki dla wszystkich (zwłaszcza dla przybranych, biznesmenów, pracowników itp.). Oferujemy również kredyty hipoteczne i kredyty komercyjne. Pożyczki prywatne w kwocie od 70 000 do 970 000 PLN. Inne rodzaje pożyczek: od 100 000 do 200 000 PLN W przypadku pytań, prosimy o kontakt z wszystkimi potrzebami finansowymi. Nasza instytucja finansowa z usługą 24/24 godzin. Email: davispasicalloanlender@gmail.com imię i nazwisko wnioskodawcy ----------------------- kraj ------------- -------------- status -------------------- adres -------------- ------------ numer telefonu ----------------------- potrzebna kwota pożyczki ---------- --------------- wiek -------------------- Trwanie ------------- --------- stan cywilny----------------------------


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%