REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Piaski i Kozłówka to też Legionowo
REKLAMA

REKLAMA

Piaski i Kozłówka to też Legionowo

Rozmowa ze Sławomirem Traczykiem, niezależnym kandydatem na radnego (numer 7 na liście) w wyborach uzupełniających na osiedlach Piaski i Kozłówka.

REKLAMA
REKLAMA

Im bliżej przyszłorocznych wyborów samorządowych, tym zainteresowanie władz miasta losem mieszkańców osiedli Piaski i Kozłówka rośnie.

- Nawet jeżeli kryje się za tym cynizm polityczny, a w tle widać jedynie chęć wygrania wyborów samorządowych, ja bym władzom miasta nie czynił zarzutu z tego, że coś robią dla mieszkańców. Przeciwnie, cieszę się, że powstanie basen...

... którego uroczyste otwarcie nastąpi 1 września 2018 roku, tuż przed wyborami samorządowymi.

- Oczywiście, że w tym nie ma przypadku. Działaniom ludzi Platformy Obywatelskiej w Legionowie przyświeca chłodna kalkulacja. Skoro nie rozwiązali problemu komunikacji, nie udało się im wybudować szpitala, a decyzjami i postępowaniem prezydenta miasta zainteresowała się prokuratura, to musieli coś wymyślić, żeby poprawić swój wizerunek.

Pomysł budowy basenu był dobry.

- Tak. Można tylko żałować, że wybory samorządowe odbywają się co cztery lata, a nie częściej, bo wtedy Piaski i Kozłówka mogłyby liczyć na większe zainteresowanie.

Czy "akcja basen" wystarczy do wygrania wyborów?

- Gdyby pan mnie o to zapytał trzy lata temu, odpowiedziałbym, że tak. Dzisiaj powiem - nie wystarczy. Coraz więcej osób już wie, że to, co dostają przed wyborami, to są okruchy z pańskiego stołu.

Czyli że otwarcie basenu to taka rzucona do ogryzienia kość, po to, aby wyborcy byli wdzięczni panom z Platformy Obywatelskiej i zagłosowali na jej kandydatów do samorządu?

- Dokładnie tak. Tymczasem mieszkańcom osiedli Piaski i Kozłówka należy się więcej niż dostają. I to nie z łaski prezydenta, tylko dlatego, że płacą podatki, a Piaski i Kozłówka to też Legionowo.

Już słyszę głosy oburzenia i protestu. Czyżby zapomniał pan o modernizacji przystanku kolejowego Legionowo Piaski?

- Dobrze, że przywołał pan ten przykład. I znów - bardzo się cieszę, że inwestycja wreszcie ruszyła i zostanie zrealizowana. Jak łatwo jednak sprawdzić, wniosek w sprawie modernizacji peronu i zagospodarowania jego otoczenia został zgłoszony jeszcze w 2014 roku. Jestem głęboko przekonany, że gdyby dzisiaj w Polsce rządziła Platforma Obywatelska tej inwestycji nadal by nie było. Tak jak nie udało się, pomimo wielokrotnie składanych obietnic, rozpocząć budowy szpitala czy przebudowy drogi krajowej nr 61. Z ponad 7 milionów złotych unijnych dotacji, które trafiły na Mazowsze, Legionowo otrzymało 2,6 mln złotych. I to dzięki tym pieniądzom inwestycja zostanie zrealizowana.

To efekt dobrej zmiany?

- Każdy niech oceni to sam. Niech odpowie sobie na pytanie, dlaczego coś, co kiedyś było niemożliwe, stało się faktem.

I nie drażni pana to, że prezydent Legionowa i Platforma Obywatelska sobie przypiszą ten sukces?

- Nawet jeżeli drażni, to bardziej cieszę się z tego, że ten peron wreszcie zostanie zmodernizowany. Podobnie, jak cieszę się z tego, że wreszcie ruszy przebudowa drogi nr 61, czy sprawa budowy szpitala. Wiem, że to nie są słowa rzucane na wiatr.

Skoro wspomniał pan o drodze 61, pomówmy zatem o problemach komunikacji w mieście. W godzinach szczytu przedostanie się z osiedli Piaski i Kozłówka do centrum miasta bądź odwrotnie oznacza stanie w ogromnym korku.

- Przyznam się, że ja nie rozumiem, jak władze miasta mogły dopuścić do paraliżu komunikacyjnego. Za chwilę przez tory kolejowe na trasie Warszawa - Gdańsk będziemy mieli jedynie dwie przeprawy: wiadukt i tunel. Przejazd na Polnej i Kwiatowej zostanie pewnie zamknięty. Dlaczego radni pozwolili prezydentowi na takie zaniechania?

Prezydent Legionowa zwala winę na PKP oraz Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

- To niepoważne. Nieudolność, zaniechania i brak strategii rozwoju Legionowa doprowadziły do obecnej sytuacji. Mnie marzy się Legionowo dobrze zarządzane, w którym z osiedli Piaski i Kozłówka, nawet w godzinach szczytu, będzie można dojechać do centrum miasta w 5 minut.

Jest aż tak źle?

- Obawiam się, że jest jeszcze gorzej, że zarządzający Legionowem nie mają również wizji jego rozwoju. Ja bym powiedział: wystarczy chcieć. Weźmy chociażby wspomnianą drogę 61. Czy po jej modernizacji Piaski i Kozłówka nie zostaną odcięte od dzielnicy Bukowiec, na której znajduje się kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej? Warto o tym pomyśleć już dzisiaj i skonsultować tę sprawę z mieszkańcami.

Taka inicjatywa być może powinna wyjść od radnych?

- Problemem większości legionowskich radnych jest to, że nie szanują swoich wyborców i nie szanują siebie.

Mógłby pan to rozwinąć?

- Zapraszam wszystkich na sesję rady miasta. Zobaczycie Państwo, co mają do powiedzenia radni. Większość z nich nie oddycha nawet bez zgody prezydenta.

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. Proszę jednak o jakieś przykłady.

- Pewnie wszyscy już słyszeli o parkingowym przekręcie na Piaskach. Tym, którzy nie wiedzą, o co chodzi powiem w pewnym skrócie, że rzecz dotyczy "tajnego" porozumienia oznaczonego symbolem GN.6852.12.16, jakie zawarte zostało pomiędzy Urzędem Miasta Legionowo (czyli prezydentem) a deweloperem, który planował budowę bloku na skrzyżowaniu ulicy Piaskowej i Alei Sybiraków. Deweloper nie mógłby wybudować 8-piętrowego bloku, ponieważ nie mógłby zapewnić na swojej działce 132 miejsc parkingowych, do czego zobowiązywały go przepisy. "Dogadał się" więc z prezydentem, że miasto udostępni mu na własnej działce brakujące miejsca parkingowe. Na osiedlu Piaski już brakuje miejsc parkingowych, ale czy to może obchodzić prezydenta?

Czy kandydaci na radnych z jego wskazania lub sprzymierzeni z nim mają szansę wybić się na samodzielność? Może warto ich zapytać, co sadzą o "tajnym" porozumieniu?

- Skłamią, jeżeli powiedzą, że są oburzeni i kiedy zasiądą już w radzie miasta, nie dopuszczą do takich sytuacji.

A jak się pan zachowa?

- Ja otwarcie występuję przeciwko tym posunięciom prezydenta, które nie uwzględniają interesów mieszkańców. Daleki jestem od krytyki dla samej krytyki. Potrzebę zmian widać jednak gołym okiem.

Pana hasło wyborcze brzmi: Piaski i Kozłówka to też Legionowo. Co się jednak kryje za tymi słowami?

- Nie zgadzam się z tymi, którzy uważają, że radny z tego okręgu w przyszłej radzie miasta może co najwyżej wnioskować o to, żeby ulice były oświetlone i pasy na nich wymalowane. Piaski i Kozłówka nie mają szansy na rozwój, jeżeli traktowane będą jako swoiste enklawy odcięte od reszty miasta. Miasto musi rozwiązać problemy komunikacyjne związane ze służbą zdrowia, edukacją i rekreacją, ekologią itd. Bez tego nie będzie można mówić o lepszym życiu na Piaskach czy w Kozłówce. Oczywiście, obok spraw strategicznych są i te codzienne, równie ważne, jak choćby naprawa dróg osiedlowych, pamiętanie o potrzebach ludzi starszych. Powiem jeszcze raz. Nie możemy zadowalać się okruchami z pańskiego stołu. Piaski i Kozłówka to nie mogą być gorsze dzielnice Legionowa.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Dariusz Burczyński


REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE
  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu LegionowoREKLAMA

25.11.2017 09:21 #Z Piasków
Czy kandydat kiedykolwiek był na Piaskach czy Kozłówce? Zawsze, o każdej porze dnia do centrum dojeżdża się w 5 minut. Korek panie nieudolny kandydacie jest tylko w jedną stronę, ale skąd pan może o tym wiedzieć. Przecież pan tu nie mieszka.
25.11.2017 23:26 Daro
Pan Traczyk nie minął się niestety z prawdą, mówi dokładnie to o czym myślą mieszkańcy Legionowa duszący się w korkach, stojący przed zamkniętym szlabanem i patrzący na to jak Legionowo zamienia się w betonową pustynię
A propos korków, w lato odcinek od wjazdu do Legionowa do Kauflandu na Piaskach pokonałem w....40 minut
Tak się jeździ po Legionowie "Z Piasków"
Referat propagandy i ogłupiania mieszkańców Legionowa w pełnej krasie
27.11.2017 19:05 #bobik
do "Z Piasków", ty pewnie też skoro nie znasz poprawnej pisowni "swojego" osiedla. Zgadzam się z Daro, referat ratuszowej propagandy działa nawet na tym portalu. Ale tu chociaż, w przeciwieństwie do gazety władzy - "Miejscowej", ma prawo wypowiedzieć się każdy. Bo ile to razy, moje komentarze nie wpisujące się w trend tej "gazety", nie były publikowane, to tylko ja sam dobrze wiem...
27.11.2017 21:20 #Maria52
malkontent...Z jednej strony zadowolony że coś się dzieje...a z drugiej z zaciśniętymi zębami syczy, że to nie jego zasługa...(basen, rozbudowa drogi 61, peron piaski)...A co proponuje? NIC!!! Temu Panu dziękujemy!
27.11.2017 22:47 Daro
#Maria52 napisał(a) 27.11.2017 21:20

malkontent...Z jednej strony zadowolony że coś się dzieje...a z drugiej z zaciśniętymi zębami syczy, że to nie jego zasługa...(basen, rozbudowa drogi 61, peron piaski)...A co proponuje? NIC!!! Temu Panu dziękujemy!
A może ten Pan proponuje to na co jako przyszły radny ma realny wpływ
Nie obiecuje gruszek na wierzbie typu rozbudowa DK61 bo wie że jako radny ma ZEROWY wpływ na rozbudowę Drogi Krajowej
Zresztą większość tych inwestycji czyli rozbudowa DK61 nie wbito nawet jednej łopaty, przebudowa peronu na Piaskach nawet się jeszcze nie zaczęła, odtrąbiona jako sukces obecnej władzy miała być zakończona już w tym 2017 roku
Zapewne z przyczyn propagandowych została przełożona na wybory
Referat propagandy i ogłupiania mieszkańców Legionowa w pełnej krasie

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Zdrowie i Uroda
 Salon Kosmetyczno- Fryzjerski PERLA na Bemowie zaprasza do skorzystania z bogatej oferty zabiegowej. Oferujemy zabiegi fryzjerskie, kosmetyczne, medycyny estetycznej, masaże, makijaz permanentny itp. Nasi specjaliści z wieloletnim doświadczeniem sprawią że Poczujesz się wyjątkowo Cała oferta zabiegowa na naszej stronie internetowej www.salonperla.waw.pl

Usługi transportowe
 Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy przeprowadzkowej. Oferujemy transport mebli na terenie Warszawy, całego kraju oraz UE. NASZE USŁUGI: -tanie przeprowadzki Warszawa - transport pojedynczych mebli - montaż i demontaż mebli , stoisk itp. - opróżnianie pomieszczeń - transport palet Wykonujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu UPTRANS 602 311 902 https://uptrans.pl

Usługi stolarskie
 Usługi remontowo-budowlane niezbyt duże, stolarstwo, renowacja mebli, inne tel. 601-384-501

Lokal użytkowy sprzedam
 Oferta kredytu: pilnie pomoc finansowa Jesteśmy dostępni, aby pomóc Ci rozwiązać twoje problemy. Abyś mógł mieć możliwość stawienia czoła problemom związanym z realizacją. zostaw wszystkie twoje prośby na nasz adres e-mail. Czy masz problemy finansowe? Czy masz problemy z spłatą swojego zadłużenia? Potrzebujesz dobrego adresu do złożenia wniosku o pożyczkę? Kwota obowiązuje: od 1000 do 10 000 000 EUR Maksymalny czas trwania: 35 lat Stopa procentowa: od 2 do 15% Kontakt: interfinance72@gmail.com Dziękuję za twoją próbę.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA