REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Park&ride zatka Kasprowicza? Przedstawiciel SISKOM: nieprawda
REKLAMA

REKLAMA

Park&ride zatka Kasprowicza? Przedstawiciel SISKOM: nieprawda

Przy stacji metra Wawrzyszew został otwarty parking przesiadkowy dla 80 samochodów. - Myśleliśmy o tym od dawna - mówi wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk. - Teraz to już w ogóle nam zablokują dzielnicę - twierdzi część mieszkańców, zwłaszcza z pobliskiego Wrzeciona.

REKLAMA
Zbudujmy park&ride na trawnikach między stacjami metra
Zbudujmy park&ride na trawnikach między stacjami metra Pomiędzy stacjami metra Wawrzyszew i Stare Bielany mamy teraz pokaźnych rozmiarów klepisko. W tym miejscu planowany jest... trawnik. - A przecież to idealne miejsce na parking typu P+R - twierdzą kierowcy....
czytaj
Umiejscowienie parkingu w pasie oddzielającym obie jezdnie ul. Kasprowicza ma z pewnością wielu zwolenników i dla pomysłodawców jest elementem szerszego programu. Nowy dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek zadeklarował systematyczne powiększanie liczby miejsc parkingowych w tej okolicy - m.in. w pobliżu jezdni przy moście Północnym oraz poprzez dobudowanie dodatkowych kondygnacji parkingu typu park&ride przy stacji Młociny.

- Myślimy też o miejscach parkingowych w budowanej alei Reymonta. Te wzdłuż Kasprowicza były absolutnie konieczne. Do naszej dzielnicy dojeżdżają samochodami kierowcy z innych dzielnic, którzy przesiadają się do metra. Od lat mieliśmy problem z tym, że ich pojazdy zajmowały każdą wolną przestrzeń. Parkowały na podwórkach, wzdłuż ulicy Kasprowicza, blokując przejazdy z ulic sąsiednich i zajmując miejsca parkingowe, które powinny być przeznaczone dla naszych mieszkańców. Mieszkańcom Bielan miejsca parkingowe pomiędzy jezdniami Kasprowicza przyniosą tylko większy ruch na ulicy, więcej spalin, hałasu oraz trudniejsze warunki jazdy ich własnymi samochodami - dowodzi mieszkaniec. Chcemy uporządkować przestrzeń wokół bazaru Wolumen, choć wiemy, że będą tam parkować zarówno miejscowi, jak i przyjezdni - mówi wiceburmistrz.

Okazuje się jednak, że jest i druga strona medalu. Niezadowoleni są niektórzy mieszkańcy osiedla Wrzeciono. Wyraz temu niezadowoleniu daje pan Jakub w liście do naszej redakcji.

- Wybudowanie pomiędzy jezdniami ul. Kasprowicza dodatkowych miejsc parkingowych nie rozwiąże żadnego problemu, a już na pewno nie ten związany z dużą liczbą aut zaparkowanych na przyległych ulicach. Chłonność mostu Północnego jest bowiem daleka od wyczerpania, co oznacza, że dodatkowe miejsca parkingowe zostaną wykorzystane przez nowych kierowców, którzy przyjadą do naszej dzielnicy z Białołęki, ewentualnie z innych kierunków (Bemowa, Łomianek lub Izabelina). Warto zauważyć, że zapełnienie miejsc parkingowych okolicznych ulic jest jedynym argumentem za proponowanym rozwiązaniem. Pozwolę sobie zatem wyliczyć argumenty przeciw. Otóż, większa liczba samochodów z okolicznych dzielnic, które przyjadą parkować przy stacji metra Wawrzyszew, nasili hałas i zanieczyszczenie powietrza okolic stacji metra. Utrudni to życie mieszkańcom. Dodatkowe samochody utrudnią życie kierowców z samych Bielan. Okoliczni mieszkańcy będą musieli odczekać swoje w korku, który utworzy się przy nowych miejscach parkingowych. Szczególnie, że będą one w niekorzystnym położeniu z punktu widzenia płynności ruchu. Zakłócony zostanie ład przestrzenny ulicy Kasprowicza, obecnie stanowiącej jedną z najlepszych osi urbanistycznych całej Warszawy, z przestrzenią do spacerów i ławkami pomiędzy jezdniami. Mieszkańcom Bielan miejsca parkingowe pomiędzy jezdniami Kasprowicza przyniosą tylko większy ruch na ulicy, więcej spalin, hałasu oraz trudniejsze warunki jazdy ich własnymi samochodami - dowodzi pan Jakub.

Niedawno otwarty parking typu przesiadkowego przy Kasprowicza ma miejsca dla 80 samochodów plus dwa miejsca dla niepełnosprawnych. Jest czynny przez siedem dni w tygodniu w godz. 4.30-2.30.

- Ta przestrzeń ma spory potencjał. Można byłoby ją nawet lepiej wykorzystać i zmieścić nawet 250 aut. Parking jest na 80 aut i absolutnie nie zakorkuje poszerzonej Kasprowicza, która w tej chwili ma po kilka pasów ruchu w każdą stronę. Średnio na godzinę na ten parking będzie wjeżdżać po osiem do 10 samochodów. Oczywiście w godzinach szczytu może być i 30-40, ale to i tak ledwie jeden czy dwa na minutę. Parking poprawi komfort życia mieszkańców. Wreszcie ich podwórka czy boczne uliczki nie będą zastawiane przez tych, którzy na Bielanach przesiadają się do metra i jadą dalej do pracy. Przerwa w funkcjonowaniu pomiędzy 2.30 a 4.30 spowoduje, że parking nie przemieni się w całodobowy - broni pomysłu Wojciech Tumasz ze Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji.

mac


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

Park&ride zatka Kasprowicza? Przedstawiciel SISKOM: nieprawda

Park&ride zatka Kasprowicza? Przedstawiciel SISKOM: nieprawda

20.01.2014 22:16 #z Bielan
Zamiast od raz brać się za budowę dodatkowych kondygnacji parkingu na Młocinach, włodarze biorą się za betonowanie przestrzeni, którą z założenia powinna porastać roslinność a nie asfalt. Bo oczywiście tak prościej i statystyki będa wyglądać lepiej... Teraz to samo chcą zrobić z budowaną Aleją Reymonta? To już chyba nie będzie "aleja"? To jakaś paranoja i wyjątkowo krótkowzroczne myślenie.
20.01.2014 22:57 #Mieszkaniec Bielan
Unikałbym powoływania się na pana Wojciecha Tumasza, a szczególnie podpisywania go jako przedstawiciela SISKOM, gdyż w tej sytuacji (tzn. w tym temacie) pełni wyłącznie rolę Radnego Białołęki. Parkingi da się budować, bo jest gdzie - Bielany to przeszło 32 km^2 - ale nie spowoduje to w żadnej mierze poprawy sytuacji na Bielanach. Codziennie ok. godzin 11-13 małe uliczki są "załadowane" po brzegi autami o rejestracjach z całego kraju (dosłownie). Kierowcy parkują wszędzie: nawet na zakazach zatrzymywania się, a także na całej szerokości chodnika, na samych skrzyżowaniach (np. ul. Twardowskiej z ul. Barcicką). Niektórzy mieli nadzieję, że otwarcie "parkingu" w ul. Kasprowicza nieco poprawi sytuację, ale jeżeli coś się zmieniło, to raczej w przeciwny stronę. Niestety, samochodów jest chyba jeszcze więcej. Bywa to uciążliwe np. dlatego, że mijające się samochody jeżdżą po chodnikach.

Pan Jakub ma całkowicie rację. Nie da się zaprzeczyć, że poziomy hałasu i zanieczyszczenia powietrza na Bielanach wzrastają, a krajobraz ulegaj pogorszeniu, bo nikt nie chce mieć betonowo-baumowej dżungli w miejscu trawników i chodników. Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania niż nadbudowa P&R Młociny o tyle, ile rezerwy zrobiono w projektach (bodajże jedno piętro) oraz kasacja pseudo-parkingów. Najlepiej byłoby też na osiedlach postawić kilka znaków B-39 (ew. B-35 i B-36), bo Bielany zaczynają być wielkim, bezpłatnym parkingiem.

Dodam, że - o ile na moście Północnym zmieści się jeszcze więcej samochodów - o tyle metro ma zdecydowanie skończoną przepustowość i już się ona wyczerpuje. Nawet gdyby metro jeździło co 2,5 minuty (jak planuje Metro Warszawskie), przy takich działaniach ZTM, jak te zapowiadane przez p. Witka, wkrótce nie wytrzyma ono tego ciężaru. Mieszkańców Białołęki, Legionowa i Jabłonny należy zachęcać też do przesiadek do SKM i KM w Płudach i na Żeraniu. Tam też niech pan Tumasz wprowadza parkingi czynne od 4:30 do 2:30 dla 250 samochodów. Dziwne, że tego nie robi? Może chodzi o to, że mieszkańcy i urzędnicy Białołęki nie chcą u siebie tego, co fundują nam.
20.01.2014 23:42 #Chris
Zróbcie parkingi z osób z kartą Warszawiaka
20.01.2014 23:56 #Chris
Ale tak na serio. Muszą być Parkingi koło metra. I tak nie pomyślano, jest ich za mało i będzie za mało. "Stonka" (jak mówi moja żona) z Białołęki jest potężna. Ja mieszkam na Arkuszowej a i tak dojazd do metra KM jest mało wygodny. Choć nie powiem trochę się poprawiło bo lewoskręt w Nocznickiego jest.
21.01.2014 09:23 #zbielan
Kolejna inwestycja na Bielanach robiona z myślą o przyjezdnych z Białołęki. Dodatkowe 80 miejsc nie rozwiąże problemu, auta, jak piszą poprzednicy, są wszędzie, zakazy nic nie dają. Proponuję uruchomić SM żeby nauczyć Państwa przepisów i zakończyć parkingową patologię. A mieszkańców Białołęki zachęcam do korzystania z KM, mają autobusy jeżdżące z niespotykaną nigdzie indziej częstotliwością i wspaniały tramwaj numer 2 ....

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Komputery
 A A Tani Serwis Komputerowy Dojazd 0zł 504-617-837

Dam pracę
 Dla firmy poszukujemy: OSÓB DO OCHRONY LOGISTYKI W ŁOMIANKACH. System 24/48 (obchody, kontrola ruchu pojazdów, obsługa komputera) - 14,70 zł brutto/h. Tel. 885-818-808, 603-150-674. [Simply Service - wpis do rejestru agencji zatrudnienia 10706, oferta zatrudnienia tymczasowego]

Zdrowie i Uroda
 ### DOMOWE WIZYTY PIELĘGNIARSKIE //// TEL 574-213-026 /// Usługi pielęgniarskie profesjonalnie - Warszawa i okolice. Zdejmujemy szwy w domu, wykonujemy opatrunki, zastrzyki, kroplówki, lewatywy. Zajmujemy się pielęgnacją odleżyn i innych ran trudno gojących się. Pomożemy w pielęgnacji stomii. Stawiamy bańki próżniowe bez ogniowo. Oferujemy Państwu możliwość skorzystania z naszej szerokiej wiedzy medycznej popartej wieloletnią praktyką pielęgniarską. Z wizytą pielęgniarską dojedzie do pacjenta magister pielęgniarstwa z kilkunastoletnim stażem w zwodzie. Potrzebujesz pomocy zaufanej pielęgniarki ----ZAPRASZAMY

Budowlane
 Ocieplenia elewacje, adap. poddaszy, malowanie, gładzie, usługi ogólnobudowlane 512-829-115


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA