REKLAMA

Bielany

środowisko »

 

Najsłynniejsza rodzinka na Bielanach. "Ostro pogoniła psa"

  20 maja 2020

alt='Najsłynniejsza rodzinka na Bielanach. "Ostro pogoniła psa"'
źródło: fanpage Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

- Prezentują się wspaniale. Odnoszę wrażenie, że rodzice są bardzo dumni i chcą pochwalić się ludziom swoimi dzieciakami. Tylko my ludzie nie zachowujemy się zbyt odpowiedzialnie - napisał na Facebooku jeden z mieszkańców.

REKLAMA

- Dokarmiamy! I niestety w większości przypadków robimy to chlebem. Przypomnę tylko, że łabędzie i inne ptaki dokarmiamy tylko zimą (teraz mają jedzenia pod dostatkiem) i przede wszystkim łabędzi nie karmimy chlebem! - zaapelował do mieszkańców na facebookowej grupie "Warszawskie Bielany - Mieszkańcy" pan Krzysztof.

"Ludzie rzucali chleb"

- Ludzie podchodzili blisko gniazda, rzucali chleb, psy biegające bez smyczy szczekały na ptaki. Doszło do tego, że łabędzica opuściła z "krzykiem" gniazdo, a łabędź sycząc zaczął zbliżać się do ludzi. Zgłosiłam sprawę do wydziału ochrony środowiska w urzędzie i poprosiłam straż miejską o częste kontrole. Na zlecenie WOŚ błyskawicznie postawiono tabliczkę informacyjną w okolicy gniazda, a dobre duchy pod skrzydłami Magdaleny Borek (rzeczniczki bielańskiego ratusza - przyp. red.) przywiozły gałęzie, z których zbudowały płotek/ogrodzenie - relacjonuje radna Ewa Turek.

- Dzisiaj też tam byliśmy na spacerze. Pani łabędziowa dość ostro pogoniła psa biegającego luzem - opisuje pani Katarzyna. - Może dobrym pomysłem byłoby ustawienie tablic informacyjnych w okolicach zamieszkiwanych przez kaczki i łabędzie, edukujących, pokazujących efekty karmienia chlebem? Ludzie wiele szkody robią z dobrego serca, a nie ze złej woli - przekonuje pani Małgorzata.

Zapraszamy na zakupy

W zbiorniku jest pod dostatkiem pokarmu

W sprawę bezpieczeństwa uroczej rodzinki łabędzi zaangażował się nawet burmistrz Bielan. - Para łabędzi, która niedawno wybrała bielańską część Kępy Potockiej, właśnie rozpoczyna swoją przygodę rodzicielską i za naszym pośrednictwem prosi mieszkańców o większy dystans od ich gniazda, więcej spokoju i niedokarmiane chlebem. Zbiornik wodny utrzymujemy w sposób ekstensywny, dlatego jest w nim pod dostatkiem pokarmu. Dieta łabędzia niemego to w 95 proc. rośliny wodne. Uzupełnia ją trawa, zboże, larwy owadów, plankton oraz skrzek żab i ikra ryb. Dzięki spontanicznej akcji społecznej powstał płotek, który wzmocniliśmy, żeby dłużej posłużył nowym mieszkańcom i zapewnił im spokój w gnieździe - komentuje Grzegorz Pietruczuk.

(DB)

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# andzrej

21.05.2020 08:07

To po pińćset na każdą małą "łabędziuszkę"
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024