REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Nagły koniec Broniewskiego. Jak długo jeszcze?
REKLAMA

REKLAMA

Nagły koniec Broniewskiego. Jak długo jeszcze?

Jedna z dłuższych i bardziej okazałych ulic Warszawy ma nagły koniec przy zbiegu z Reymonta. Ulica Władysława Broniewskiego kończy się na ścieżce rowerowej, torach tramwajowych i pasie zieleni. Bardzo nietypowo.

REKLAMA
Miasto: zapomnijcie o przedłużeniu Broniewskiego
Miasto: zapomnijcie o przedłużeniu Broniewskiego Już dwa lata temu bielańscy radni przypominali władzom, że w związku z przebiegiem wylotu trasy S7 na Gdańsk nastąpi konieczność rozprowadzenia zwiększonego ruchu na terenie Bielan w różnych kierunkach,...
czytaj
Mieszkańcy Żoliborza i Bielan są do tego przyzwyczajeni od dziesięcioleci, co nie znaczy, że akceptują taki stan. Gdyby Broniewskiego łączyła się z Wólczyńską, pomogłaby rozładować ogromne korki tworzące się nie tylko w godzinach szczytu w okolicach cmentarza Wawrzyszewskiego. Niestety, przez najbliższe lata nic tu się nie zmieni.

- Będą przedłużać Reymonta, a moim zdaniem powinno się przedłużyć Broniewskiego. W kierunku Kasprowicza zawsze jakoś się dojedzie, a za cmentarz i dalej choćby w kierunku Izabelina jest bardzo trudno. Mieli tę naszą Broniewskiego kiedyś przerabiać, ale chyba już o tym zapomnieli - mówi mieszkający na Piaskach pan Krzysztof.

- Plan rozbudowy Broniewskiego po raz pierwszy pojawił się jakieś 20 lat temu. Jeszcze kilka lat temu o tym wspominano. Ostatnio już nie - mówi radny Jan Zaniewski.

Faktycznie, obejmując po raz pierwszy urząd prezydenta miasta, Hanna Gronkiewicz-Waltz pośród obiecywanych inwestycji na Bielanach ujęła budowę drugiego pasa Broniewskiego wraz z rozwiązaniem skrzyżowania z Wólczyńską. Wystarczyłoby przebić mierzący 300 metrów odcinek w kierunku Wólczyńskiej - mówi Wojciech Tumasz z SISKOM. W planach były też dobudowa drugiej nitki Kasprowicza i brakującego etapu Reymonta. Impetu starczyło tylko na pomysły. Szybkie tempo zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania pani prezydent nie bierze się z niczego. Mieszkańcy przypominają, że wbrew obietnicom w naszej dzielnicy nie powstała ani hala sportowa, ani przyszkolne baseny, nie utworzono też ogólnodostępnych terenów rekreacyjno-sportowych przy stadionie wciąż walczącego o przetrwanie Hutnika. O zakończeniu budowy kanalizacji na Młocinach nie wspominając.

Wracając do Broniewskiego - jak taka przebudowa miałaby wyglądać?

- Miała zostać dobudowana druga jezdnia. Po drugiej stronie torów tramwajowych, gdzie obecnie są parkingi, a w dalszej części bazar i pawilony usługowe. Broniewskiego w kierunku północnym kończy się u zbiegu z Reymonta. Wystarczyłoby przebić mierzący 300 metrów odcinek w kierunku cmentarza. Obecnie główny ruch w kierunku Wólczyńskiej zbiera Żeromskiego, a w założeniu miał to być taki bielański deptak. Z jednej strony niby-obwodnicą dla niej jest Marymoncka, z drugiej mogłaby być Broniewskiego. Co z tego, skoro miasto nie ma obecnie takiej inwestycji w planach - mówi Wojciech Tumasz, przedstawiciel SISKOM-u.

- Rzeczywiście, taka inwestycja nie jest planowana - potwierdza Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

- No i bardzo dobrze. Mieszkam naprzeciwko tej ulicy, pod nosem mam parking. Gdyby ulicę rozbudowano, straciłbym miejsce - mówi nam pan Grzegorz z bloku przy Broniewskiego 99.

Takie głosy z pewnością jednak można zliczyć na palcach co najwyżej dwóch rąk.

mac


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

Nagły koniec Broniewskiego. Jak długo jeszcze?

Nagły koniec Broniewskiego. Jak długo jeszcze?

17.06.2013 17:54 #Henryk z Broniewskiego
Co za brak profesjonalizmu! Środkowy akapit o referendum ws. HGW jest typową agitką polityczną. Myślałem, że tu tylko info o ulicy, ale nie, nie, trzeba od czapy dowalić. Żenujący poziom "dziennikarstwa".
17.06.2013 22:50 #R17
No trochę pan Henryk powyżej ma rację, co to i do czego? Piszecie o Broniewskiego rozbudowie a wchodzicie w obietnice o terenach Hutnika. Czyli schodzicie z meritum po co? Słabe to bo Hutnik czy hala nie ma absolutnie nic do rzeczy.

A samo Broniewskiego, szczerze czasami jeżdżę. Koło cmentarza ok ale druga nitka Broniewskiego? Na dziś tam nie ma specjalnych korków może nie zawsze jest luz ale miasto potrzebuje na pewno wiele innych pilniejszych inwestycji. A dwa pan Krzysztof pisze nie Reymonta a Broniewskiego i dalej. Po co wy to zamieszczacie bez komentarza? Samo Broniewskiego to z 200 mln by trzeba bez przebicia do Wólczyńskiej i tam drugiej nitki. A Reymonta to kilkadziesiąt milionów. Może na dziś sumy inne ale to powinno być w artykule właśnie a nie ma za to jest wypowiedź pana z Piasek który nic nie wie. To tak jakby powiedzieć po co nam hala na Lindego potrzebujemy Areny na MŚ w Siatkówce za rok. Tak ale jedna to 30 mln druga 400 mln. Więc co tu porównywać?
17.06.2013 23:55 #Uczeń
Broniewski zmarł na raka krtani w Warszawie 10 lutego 1962 roku. Musiał przedtem chorować. Jego koniec nie był nagły. Tytuł artykułu jest kłamliwy.
18.06.2013 03:12 #Chris
A ja wezmę autora w obronę, gdyż upomina się o to w interesie większości mieszkańców z zachodniej części Bielan. Przebicie tej ulicy - nawet tylko do wołczyńskiej rozprowadziłoby ruch bardziej równomiernie. W zasadzie od dawna powinna powstać dwujezdniowa ulica co najmniej do Nocznickiego. Nie rozumiem jak można przez tyle lat nic z tym nie zrobic? Kto za to aktualnie odpowiada - tylko HGW
18.06.2013 09:17 #ert
Hehehe - a Henryk z Broniewskiego to jakiś koleiny stołkowy z ratusza? Co ma środkowy akapit do tego? A ma i to bardzo wiele, bo HGW naobiecywała na Bielanach przed wyborami, że cho cho cho i jeszcze więcej, a tymczasem rzeczywistość pokazała, że NIC tutaj się nie dzieje. Dzielnica która ma 150 tys. mieszkańców i jest jedną z największych w stolicy, ma budżet inwestycyjny relatywnie gorszy niż wszystkie inne dzielnice z maleńkim Żoliborzem na czele. Jedynym lokalnym "sukcesem" jest poszerzenie ulicy Kasprowicza, które ma już pół roku opóźnienia (na parkingi po środku też nie starczyło) oraz przebudowa Reymonta które trwa już 3 lata. Gdyby HGW traktowała Bielany tak jak Bemowo, to nie tylko Broniewskiego już dawno by było przebite do Wólczyńskiej, ale i skrzyżowania z Nocznickiego i Sokratesa by przebudowano. Faktycznie powstałyby też hale sportowe, a na ul. Lindego jak ktoś pisze przeprowadzono by zgodnie z zapowiedziami remont generalny całego budynku , a nie jak w praktyce jedynie budowę hali. Któż pamięta zdjęcia z tej gazeta pokazujące jak klasa sportowa ćwiczy łucznictwo w małej sali fizycznej (!), a zajęć na boisku zewnętrznym w ogóle nie ma bo zostało zamknięte ze względu bezpieczeństwa? W normalnym kraju PO + HGW za tą degradację na Bielanach miałaby z 5% POparcia, ale u nas dzięki takim Henrykom można kasę śmiało wypompowywać gdzie indziej.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Sprzedam samochód
 Sprzedam. Toyota Verso 2,0; diesel; 2009; 162444 km. 7 miejscowy; Bordowy-metalik. Uszanowany. Sprawny technicznie. Badanie do 10.04.2020 r. Dwa komplety kół. Koło dojazdowe; Cena: 29.900 zł. Tel. 508-385-718

Budowlane
 VRILBUD-Profesjonalne remonty.Wolny termin ok.20.05.VRILBUD to firma z wieloletnią tradycją. Istniejemy na rynku od 1990 roku. Dbamy o zachowanie wysokich standardów i jakość wykonywanych prac. Wycenę zleconych prac wykonujemy indywidualnie, po uzgodnieniu z Klientem. Masz pytania? Skontaktuj się z nami jeszcze dziś! Oto przykłady szacunkowe z informacją ile klient powinien przeznaczyć na materiały i robociznę łącznie dla mieszkania 40m2 stan deweloperski, przy założeniu wykonania prac remontowych na materiałach: o niższym zakresie cenowym : ok.16000 zł.. o średnim zakresie cenowym : ok.22.000 zł. " z wyższej półki" od 30.000 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.vrilbud.pl W razie pytań proszę dzwonić lub pisać. 504948950 (Oferujemy także odbiory techniczne mieszkań od dewelopera. Cena 350zł)

Sprzedam
 Materiały opakowaniowe, folia bąbelkowa, kartony, taśmy pakowe do nabycia tuż za rogiem na ulicy Szeligowskiej 73. Zapraszamy na naszą stronę http://Opakowania24.eu

Lokal użytkowy sprzedam
 Chciałbyś mieszkać wraz zrodziną w wymarzonej okolicy! Możesz sprawdzić ofertę apartamentów Panorama Apartments, które zostały stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb wizualnych i bezpieczeństwa mieszkańców. Nie przegap takiej okazji i wejdź na stronę panorama-apartments.pl. Panorama Apartments ul. Piotrkowska 198, 90-004 Łódź Tel. +48 504 221 121 KONTAKT


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA