REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Mieszkańcy Młocin nie chcą S7 na Pułkowej
REKLAMA

REKLAMA

Mieszkańcy Młocin nie chcą S7 na Pułkowej

Blady strach padł na Młociny. GDDKiA ponownie rozważa przebieg drogi ekspresowej łączącej A2 z wylotem na Gdańsk. Pod uwagę brane są trzy warianty, w tym coraz poważniej poszerzenie ul. Pułkowej. - To byłaby katastrofa. Młociny zostałyby przecięte na pół - martwią się mieszkańcy i ślą protesty. Już wysłano prawie 200 podpisów.

REKLAMA
Dla przyszłego przebiegu trasy S7 oficjalnie zostały zgłoszone trzy warianty. Wariant I, w którym trasa miałaby biec wzdłuż Pułkowej a następnie Kolejowej w Łomiankach i do tego wariant IIA i IIB, czyli tzw. trasa mszczonowska. Biegłaby po obrzeżach Puszczy Kampinoskiej, za cmentarzem Północnym i przez Bemowo.

- Dla tego rozwiązania powinniśmy stworzyć koalicję ogólnowarszawską. Puszczenie trasy przez Pułkową to byłaby katastrofa. Młociny Wschodnie, oddzielone trasą, zostałyby kompletnie pozbawione infrastruktury - bez sklepów, szkoły, bez niczego. My też zostalibyśmy oddzieleni od połączenia z miastem. Droga ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku plus po dwa awaryjne. Poziom hałasu i zanieczyszczeń byłby trudny do wytrzymania. Młociny zostałyby zasłonięte siedmiometrowymi ekranami - mówi Agnieszka Gola z Samorządu Mieszkańców Młocin.

W celu obrony przed najbardziej przerażającym wariantem mieszkańcy Młocin próbowali zawiązać wspólny front z przedstawicielami samorządów Łomianek, Dąbrowy, Radiowa i Bemowa. Na spotkanie w szkole przy ul. Balaton przybyli tylko ci pierwsi. Okazało się, że o wspólnym froncie można pomarzyć. Obecni na spotkaniu przedstawiciele Łomianek promują koncepcję tzw. trasy nadwiślańskiej, która została przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad odrzucona, więc szanse na jej przeforsowanie są małe. Z kolei nie odpowiada im koncepcja mszczonowska i byliby za poprowadzeniem S7 przez Pułkową.

Za wariantem pierwszym mogą głosować także mieszkańcy Bemowa, bo trasa omijałaby ich dzielnicę, a przy pozostałych rozwiązaniach biegnie przez środek osiedla. To im oczywiście bardzo przeszkadza.

Ostatecznie lepiej nad Wisłą

Przeciwko trasie mszczonowskiej przemawiają analizy, według których ruch na niej byłby nieadekwatnie mały do poniesionych kosztów, a Polska dostała z rezerwy europejskiej 10 mld zł na drogi. Wariant II to koszt ok. 4 mld. Poszerzenie Pułkowej będzie o co najmniej miliard tańsze. Tak wynika z nieoficjalnych ustaleń. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oficjalnie nie potwierdza tej informacji.

- Szacunki dotyczą zawsze całej trasy, nie poszczególnych wariantów. Ile droga będzie kosztować zależy od wybranego wariantu, decyzji środowiskowej i innych uwarunkowań. Koszt co najmniej 3 mld zł trzeba jednak przyjąć na pewno - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

- Jesteśmy absolutnie przeciwko S7 na Pułkowej. Gdyby został odrzucony wariant mszczonowski, to jesteśmy za trasą nadwiślańską, którą potraktowalibyśmy jako mniejsze zło. Natomiast wariant I dla nas odpada. W takim przypadku zostalibyśmy przecięci na pół. Pod trasą przewidziano tylko jedno przejście. Wiele domów zostałoby przeznaczonych do likwidacji, w tym restauracja McDonald's. Wycięte zostaną hektary lasu i parku Młocińskiego. Pogorszy się komunikacja z centrum miasta, ponieważ przewidziano tylko dwa wjazdy na trasę. Absolutnie musimy obronić Młociny przed tym wariantem - dowodzi Zbigniew Klukowski, przewodniczący rady Samorządu Mieszkańców Młocin.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na razie zorganizowała spotkania informacyjne dla mieszkańców poszczególnych regionów, przez które ma prowadzić trasa. Następnie mają zostać przeprowadzone konsultacje społeczne.

Maciej Weber


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany

Mieszkańcy Młocin nie chcą S7 na Pułkowej

Mieszkańcy Młocin nie chcą S7 na Pułkowej

Mieszkańcy Młocin nie chcą S7 na Pułkowej27.08.2013 11:03 #inzynier_wwa
Szanowni Państwo,

żaden z proponowanych wariantów nie jest obwodnicą i każdy powoduje wrzucenie ruchu do miasta i przecięcie na pół którejś dzielnicy.

Wariant I to rozcięcie Młocin i wprowadzenie ruchu S-7 ciągiem Wisłostrady aż do S-8 z Mostem Grota.

Wariant II i II-B to rozcięcie północnych Bielan (Radiowo, Wólka Węglowa, Chmoczówka) i Bemowa na pół! Wprowadzenie ruchu do S-8 w połowie Bemowa!

Gdzie podziały się pozostałe warianty? Nie ma nawet wariantu nadwiślańskiego... A wniosek o decyzję środowiskową GDDKiA chce złożyć w tym roku.

GDDKiA nie zaproponowała innych wariantów! Ani nadwiślańskiego, ani okalającego Warszawę od zachodu (do Babic i węzła Konotopa z A2 lub w okolicach węzła z Lazurową). Proszę przypomnieć spotkania "informacyjne" GDDKiA z czerwca 2013 r. - brak jakiejkolwiek dyskusji i uwzględniania protestów i sugestii Mieszkańców. Gorzej jak za komuny, bo w latach 70. kiedy budowano Wisłostradę, ocalono pierwotnie planowany do przecięcia na pół, LAs Bielański.

Prosimy o wsparcie w naciskach na GDDKiA, aby wzięła pod uwagę zdrowie i komfort życia kilkuset tysięcy mieszkańców Warszawy i okolice, celem niewprowadzania tras ekspresowych w środek dzielnic. Prosimy o obwodnice!
27.08.2013 13:24 #Chris
Warszawa jest tak głupio pobudowana i rozciągnięta wzdłuż rzeki, że ciężko zrobić jakiś sensowny ring nie naruszając spokoju mieszkańców różnych dzielnic. Ja akurat jestem z Radiowa i np. wariant IIb - spowodowałby najwięcej wycinki lasów. Wariant I - Młociny i tak mają Sajgon na Pułkowej, a będą ekrany, z drugiej strony zrobienie drogi starym śladem też może nie mieć sensu bo Al. Prymasa się korkuje. Na Radiowie przydała by się nowa ulica, która odciąży Arkuszową. - tj. ul. Janickiego do Lasek i Izabelina.
28.08.2013 07:30 #Bem
Bemowo jest już przecięte S8 na pół,ma latające samoloty z Okęcia (28% startów z Okęcia) i Lotniska Babice i jeszcze jedna trasa ze 100 000 tys.aut na dobę.
O 5 rano hałas z trasy S8 niemiłosierny.
28.08.2013 07:50 #Z Bemowa
Wariant II na Bemowie przebiega bezpośrednio obok dwóch szkół i trzech przedszkoli. W szkole przy Oławskiej uczy się około 900 dzieci. Szkoła i przedszkole(trzy lata temu powiększone) przy Andriollego sąsiaduje dodatkowo także z planowanym węzłem NS(S7/S8). Prawdopodobnie będzie to największy węzeł komunikacyjny Polski, większy od tego w Strykowie. O tym w mediach zupełnie cicho. Mam nadzieję, że już wiecie dlaczego część mieszkańców Bemowa jest na "nie".
28.08.2013 08:45 #Tomek
Rozumiem, że mieszkańcy Młocin masowo się nawzajem odwiedzają. Jedna połowa idzie na drugą stronę i wzajemnie... Co to za argument z tym "przecięciem na pół"? Mieszkam na osiedlu przeciętym na pół przez linię kolejową, ale jakoś nie odczuwam potrzeby bywania w drugiej połówce - każda ma swoje sklepy, a więcej atrakcji nie ma. I o co tu chodzi?

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%

Ogłoszenia drobne

GIEŁDA SĄSIADÓW - SPRZEDAM ZA GROSZE
 Rower górski QUEST, 26 cali, 21 przełożeń, rama 19 , amortyzowany widelec i sztyca siodełka, przerzutki Shimano, kolor brązowo szary , obręcze wzmocnione, sprawny, nowa tylna opona 2,2" Cena 200 zł do negocjacji. Odbiór własny Warszawa Jelonki tel. 783 363 126

Dom i ogród
 glazurnik Opis oferty::: Wykończenie łazienki w domach/segmentach, ceny dla stanu developerskiego, prace glazurnicze łazienka srednia2500zł/szt Toaleta 1500zl/szt Montaż podłóg w pozostałej części domu/segmentu oraz kotłownie garaże 35zł/m2gres 60x60 40zł/m2gres 30x30 45zł/m2 ges 16/20X100/120 Cokoły przyścienne cięcie /montaż - 12złmb Mile widziane kilka pomieszczeń za jednym razem (do jednego trudno przyjeżdżać) , staranność i szybkość w zamian Zamówienia, zapytania proszę kierować pod nr.tel. 537..905..336 zapraszam https://glazurnik-warszawa.business.site/

Inne nieruchomości sprzedam
 Sprzedajesz, lub kupujesz nieruchomości? Może potrzebujesz transportu lub przeprowadzki sprawdź Nas 509 191 217 https://eleganckieprzeprowadzki.pl/

Kursy, szkolenia
 Skuteczny angielski przez Skype bo potrzebujesz go w korpo Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język angielski ? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość tego języka przekonują się Ci, którzy wyjadą do pracy za granicę. Często też angielski jest wymagany przez pracodawców w Polsce. Od pracowników oczekuje się umiejętności rozmawiania przez telefon, korespondowania przez Skype lub prowadzenia rozmów "na żywo" na tematy zawodowe. Dlatego zachęcam Cię - zapoznaj się z moim zaproszeniem na wyjątkowo skuteczne kursy angielskiego, które prowadzę na Skype. Nauka ze mną będzie dla Ciebie, pod kątem Twoich potrzeb. Gdziekolwiek jesteś, w dogodnej dla Ciebie porze Nauka języka przez Skype to swoboda w wyborze dnia i godziny nauki. Zyskujesz też czas i pieniądze, które być stracił/ straciła na dojazdy na kursy stacjonarne. joanna.angielski@interia.pl Tel: 575 249 030 www.angielski-skype.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA