REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Mieszkańcy: czas otworzyć Grzybowską!
REKLAMA

REKLAMA

Mieszkańcy: czas otworzyć Grzybowską!

Mieszkańcy osiedla Za Żelazną Bramą zbierają podpisy wspierające otwarcie ul. Grzybowskiej dla samochodów osobowych. W blokach rozłożono księgi. Powód - planowane przedłużenie zamknięcia przynajmniej do połowy 2015 roku.

REKLAMA
Zakaz ruchu obowiązuje od września 2011. Powodem było zamknięcie Prostej w związku z budową II linii metra i przekierowanie na Grzybowską autobusów kursujących wcześniej po zamkniętych obecnie ulicach. Jadąc Żelazną nie można skręcić w Grzybowską, jest także zakaz poruszania się w kierunku Jana Pawła II i dalej - w stronę Królewskiej. Mogą tamtędy jeździć wyłącznie pojazdy uprzywilejowane, a więc autobusy, taksówki i wszelkiego rodzaju służby. Kierowcy próbują szczęścia i często im się udaje. Ale bywa, że kończą z mandatem. Mogą tam wjeżdżać także mieszkańcy okolicznych bloków, ale tylko dojeżdżając do miejsc zamieszkania. Protest wywołała wiadomość, że w związku z opóźnieniem budowy metra zakaz będzie obowiązywał do maja 2015.

- Podobno taka organizacja ruchu tak się spodobała władzom miasta, że planują ją zmienić dopiero, jak zostanie zbudowane metro. A to byłoby nawet w 2016 - mówi portier jednego z bloków przy Grzybowskiej.

- Grzybowska i Królewska są podstawowym objazdem zamkniętego ciągu ulic Prosta - Świętokrzyska pomiędzy rondem Daszyńskiego a Nowym Światem. Na Grzybowskiej została wprowadzona organizacja ruchu zapewniająca przywilej dla komunikacji zbiorowej i uniemożliwiająca pojazdom indywidualnym przejazd na wprost przez skrzyżowania z ulicami Przyokopową, Towarową, Wronią, Żelazną i aleją Jana Pawła II. Grzybowska i Królewska są podstawowym objazdem zamkniętego ciągu ulic Prosta - Świętokrzyska pomiędzy rondem Daszyńskiego a Nowym Światem. Kierowcy jadący Grzybowską, muszą z niej zjeżdżać skręcając na najbliższym skrzyżowaniu. Jazda na wprost jest możliwa tylko dla komunikacji miejskiej - wytyczone zostały buspasy i ustawione nakazy skrętu dla kierowców indywidualnych. Na placu Grzybowskim pozostała utrzymana możliwość przejazdu dla samochodów indywidualnych w ciągu ulic Grzybowska - Królewska. Natomiast skręcić z placu Grzybowskiego w Grzybowską (w kierunku al. Jana Pawła II) mogą już tylko autobusy. Dodatkowo, na ul. Waliców został zmieniony kierunek ruchu - możliwa jest jazda wyłącznie od strony Grzybowskiej w kierunku Chłodnej. Tak to musi wyglądać - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

- Za taką organizację jednak nie odpowiadamy. Głos należy do inżyniera ruchu, a pytać trzeba Metro Warszawskie - dodaje rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka.

Mieszkańcy są zmęczeni tłokiem i utrudnieniami.

- Ale to nie może tak wyglądać w nieskończoność! Nie dość, że z miejsca zamieszkania nie możemy wyjechać prostą drogą, to jeszcze te buspasy. Brakuje miejsca na tej ulicy. Obiecywano, że z końcem roku te utrudnienia się skończą - protestują mieszkańcy.

Światełko w przysłowiowym tunelu zapala Metro Warszawskie.

- To, co dzieje się pod ziemią, niekoniecznie musi mieć związek z tym, co dzieje się na zewnątrz. Istnieje możliwość, że już w sierpniu zostanie oddana do użytku część ulicy Prostej. Czy w związku z tym od razu zostanie przywrócona dawna organizacja ruchu, tego w tej chwili nie wiadomo - mówi rzecznik Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko.

- Po Grzybowskiej można się przecież poruszać samochodem, są tylko nakazy zjazdu z niektórych skrzyżowań. Będziemy oddawać do użytku kolejne odcinki, ale trudno powiedzieć, czy będzie to miało przełożenie na przywrócenie dawnej organizacji ruchu. Sytuację na bieżąco będzie oceniać miejski inżynier ruchu - mówi rzecznik wykonawcy budowy metra Mateusz Wilczyński.

Zdaniem mieszkańca

Pan Tomasz

Powiedzmy, że chcę dostać się do Dworca Centralnego. Prawdziwe cuda muszę wyczyniać! Muszę wyjechać z mojej uliczki w kierunku Jana Pawła II i albo pojadę w lewo do Hali Mirowskiej - tamtędy jakoś przedostanę się do Marszałkowskiej albo podjadę przed Jana Pawła i zrobię nawrót (za co mogę dostać mandat). Jak już to zrobię, to potem w lewo w Żelazną i przez Aleje Jerozolimskie, bo wszystkie inne drogi są pozamykane. Kiedyś jechałem pięć minut, teraz 25. Można piechotą? Można. Ale po co, jak ma się samochód?

mac


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wola

Mieszkańcy: czas otworzyć Grzybowską!

05.07.2013 19:52 #Wilk
Parafrazując Marka Wosia, czy Warszawa to wieś, żeby po niej samochodem jeździć? Zwłaszcza w ścisłym centrum?
Też mieszkam przy Grzybowskiej i rzeczywiście, czasem trzeba się nagłowić, jak zgodnie z przepisami dojechać do domu / pracy. Ale zastanawiam się, czy przy zamkniętej Prostej / Świętokrzyskiej otwarcie Grzybowskiej nie zakorkuje tej ostatniej na amen.
Pamiętam, jak korek w stronę Śródmieścia zaczynał się koło dawnego Pekaesu na Siedmiogrodzkiej i kończył przy Jana Pawła II. Teraz jest mniej samochodów i trochę spokojniej - mi przeszkadają tylko piszczące hamulce autobusów (zwłaszcza neoplanów) o 4-5 rano. Trzeba jednak przyznać, że dzięki objazdowi komunikacji Grzybowską nigdy wcześniej nie było takich możliwości dojazdu autobusem w prawie dowolne miejsce Warszawy...

Może zamiast żądać otwarcia Grzybowskiej (pamiętajmy, że dla wszystkich, nie tylko mieszkańców!), wołać głośno o szybsze otwieranie odcinków nad budowanym metrem?
10.07.2013 06:28 #mirowianin
na wsi to się furmanką jeździ albo w gumofilcach po błocie zasuwa. jazda grzybowską to jakaś komeduia - 90% kierowców lekceważy strzałki i wali na wprost zgodnie z logiką, co nikomu oczywiscie nie przeszkadza, bo niby w czym?

a pana z zdm vel "wilk" uprasza sie o nie wypisywanie bzdur. mamy dosc waszej namolnej propoagandy zbiorkomu - śmierdzącego, drogiego i niewygodnego.

CHCEMY otwarcia grzybowskiej dla samochodów. kropka.

podpisujcie sie ludziska na tych petycjach!
12.07.2013 23:43 #Wilk
Z wpisu "mirowianina" wnioskuję, że bardzo dawno nie był na wsi :)

A co do mojej rzekomej pracy z ZDMie, to się bardzo serdecznie uśmiałem :) Oj, ma pan wyobraźnię...

Czy jakieś rzeczowe argumenty na otwarcie Grzybowskiej "mirowianin" potrafi napisać, poza swoim chceniem?

Wilk
13.07.2013 10:08 #mundrołek
miejski inżynier ruchu będzie na bieżąco oceniać sytuację - ufff, uspokoiłem się
16.07.2013 13:28 #WojtekW
Dosyć tyrani samochodziarzy smrodziarzy !!
Niech nauczą się chodzić na swoich cienkich wątłych nóżkach !
Jeżdżą samochodami po piwo, papierosy, zapałki, gazetę. Potem tylko narzekają.
Hałasują i zatruwają powietrze...
Głupie bezmyślne ćwoki.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Dom sprzedam
 Sprzedam duży dom, może służyć pod cele mieszkalne lub Inwestycja pod wynajem. Dom posiada 2 duże balkony, taras 40mkw, garaż w bryle budynku, 3 oddzielne wejścia. Dom posiada 8 pokoi, każdy jest oddzielny i zamykany - bez łuków i bez otwartych powierzchni, 4 łazienki 2 z kabiną natryskową i 2 z wanną. W domu mogą pozostać częściowo meble, lodówki, pralka, zabudowa kuchni itd. Dom znajduje się w Ciechocinku przy ulicy Wiejskiej 5A, dojazd autostradą 1,5 godziny z Warszawy. Zapraszam kupujących. tel. 603678888

Różne
 FINANSOWANIE POZABANKOWE BEZ BIK POD ZASTAW LUB NA ZAKUP NIERUCHOMOŚCI DLA FIRM Pożyczki Pozabankowe Bez Bik także z komornikiem Pod Zastaw Lub Na Zakup różnych Nieruchomości dla Firm na dowolny cel! Minimum formalności! Każda kwota! Wysoka przyznawalność! Warunki oferty ustalane indywidualnie do potrzeb klienta! Niskie oprocentowanie! Różne okresy spłaty zobowiązania! Także skup i odkup nieruchomości! Również nieruchomości obciążone i z problemami prawnymi! Finansowanie Bez ZUS i US także na oświadczenie o dochodach! Szybka decyzja! Bezpieczna notarialna realizacja! Bez przedpłat! Tel. 792-294- 400 , e-mail ; info@dmfinance.pl

Nauka
 Zapraszamy na BEZSTRESOWE, profesjonalne, jednodniowe szkolenie motorowodne zakonczone egzaminem na: - PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO (cena 500 zl) - MORSKIEGO STERNIKA MOTOROWODNEGO (cenna 990 zl) - lub LICENCJA NA HOLOWANIE OBIEKTÓW PLYWAJACYCH (cena 400 zl). Szkolenia odbywaja sie co tydzien w soboty (w okresie wakacyjnym równiez w srody)na Mazurach w MIKOLAJKACH. Mozliwosc odbycia szkolenia w innym terminie po uzgodnieniu. Kurs na bardzo bezpiecznej, zadaszonej, duzej lodzi: AM 620 Cena nie obejmuje egzaminu, koszt egzaminu 250 zl.(mlodziez uczaca sie 50% znizki czyli 125 zl) Wiecej szczególów www.krolyacht.pl lub pod tel. 513 630 313

Kupię samochód
 Każdy! 513-606-666


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA