REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komunikacja

Linia lotniskowa jest bardzo potrzebna!
REKLAMA

REKLAMA

Linia lotniskowa jest bardzo potrzebna!

W ostatnim czasie w mediach pojawiły się głosy na temat bezsensowności uruchomienia linii SKM jeżdżącej do lotniska Chopina. Mieszkańcy Białołęki są oburzeni - ten pociąg jeździ stanowczo za rzadko, a pomysł jego likwidacji jest absolutnie nie do przyjęcia! - argumentują.

REKLAMA
REKLAMA
Kiedy jeden z warszawskich portali podał informację, że pociągami na lotnisko Chopina jeździ nie więcej niż 20 osób, zaczęła się dyskusja na temat celowości uruchomienia tej linii i zbyt wysokich kosztów z nią związanych.

- Cała sprawa zaczęła się od artykułu młodego dziennikarza, który chciał chyba zwrócić na siebie uwagę i napisał wiele bzdur o tym, że pociągi na lotnisko jeżdżą puste. Niewielu pasażerów dojeżdża na sam terminal, ale pociągami w tym kierunku chętnie jeżdżą osoby pracujące na lotnisku, na którym jest zatrudnionych w sumie kilka tysięcy osób. Składy na lotnisko - zarówno SKM i KM z naszego kierunku (Legionowo, Modlin), jak i z kierunku Sulejówka - są przepełnione na wszystkich przystankach - aż do Służewca, gdzie wsiadają i wysiadają setki ludzi pracujący w okolicznych biznes parkach. Jeżdżę i widzę. Oczywiście jest różnie w różnych godzinach. Najpełniej jest w szczycie, ale pociag z założenia ma dowozić też pasażerów na lotnisko o różnych porach. Tylko trzeba te połączenia na lotnisko rozreklamować. Perony są trochę oddalone od terminala lotniskowego i trzeba je dobrze i zachęcająco oznaczyć - ocenia Krzysztof Cieślak ze stowarzyszenia Nasza Choszczówka.

Cieślak nie kryje oburzenia, że już po trzech miesiącach funkcjonowania zaczęło się mówić o możliwości likwidacji kolejki. Podkreśla, że na lotnisku Heathrow w Londynie linia metra Piccadily Line też nie jest oblegana, ale nikt tam nie myśli o ograniczeniach w jej kursowaniu.

- Jeszcze ludzie na dobre nie przyzwyczaili się do pociągów, jeszcze nie przesiedli się - jak we wszystkich wielkich aglomeracjach europejskich - z samochodów do pociągów, a już chce się ich przymusić do ponownego jeżdżenia po Warszawie w korkach samochodem i autobusem - mówi działacz stowarzyszenia.

Będzie ankieta

W październiku "Nasza Choszczówka" chce przeprowadzić ankietę na temat częstotliwości kursowania SKM i KM (wszystkich linii przejeżdżających przez Choszczówkę), potrzeb mieszkańców Choszczówki i okolicznych osiedli.

- Generalnie już teraz mieszkańcy narzekają na to, że pociągi SKM S3 w kierunku lotniska, czyli jednocześnie w kierunku Pragi, Śródmieścia, Ochoty, Służewca, kursują za rzadko (w szczycie co godzinę a poza szczytem co dwie).

Połączenia na lotnisko trzeba rozreklamować. Perony są trochę oddalone od terminala lotniskowego i trzeba je dobrze i zachęcająco oznaczyć - ocenia Krzysztof Cieślak.
Kolej lotniskowa KM w Choszczówce w ogóle się nie zatrzymuje. Czy w związku z bzdurnymi informacjami w prasie mamy mieć pociągi jeszcze rzadziej? - pyta Krzysztof Cieślak.

ZTM: nie mamy takich planów

Tymczasem Zarząd Transportu Miejskiego dementuje informacje, jakoby planowane było zlikwidowanie linii. - Połączenie zostało uruchomione niecałe cztery miesiące temu. To zdecydowanie zbyt krótki czas na ocenę tego, czy to przedsięwzięcie jest sukcesem, czy nim nie jest - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej ZTM.

Nie zatrzymają się w Choszczówce

Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że pociągi są bardzo potrzebne i jest ich zdecydowanie za mało. - One służą przede wszystkim miastu i aglomeracji, a lotniskom przy okazji - mówią. Pasażerowie z Choszczówki nie zamierzają odpuścić walki o zatrzymywanie się składów KM przy ich peronach. Niestety, kolejarze też są w tej sprawie wciąż niereformowalni i nic nie wskazuje na to, że linie lotniskowe zatrzymają się w Choszczówce.

- Głównym założeniem uruchomienia pociągów "lotniskowych" jest szybki dojazd pasażerów korzystających z lotniska w Modlinie do centrum Warszawy, a także dotarcie na ewentualną przesiadkę na samolot do Lotniska Chopina. Nie jest planowane ich zatrzymywanie w Choszczówce w przyszłym rozkładzie jazdy - tłumaczy Katarzyna Łukasik z Kolei Mazowieckich.

- Zatrzymanie się w Choszczówce oznacza dwie minuty różnicy, więc argument o szybkim dojeździe z Modlina jest łatwo obalić. Nie mówiąc już o tym, że tych pasażerów Modlina jest znacznie mniej niż na peronie w Choszczówce - mówi pan Jan spotkany na stacji.

- Obliczyłam, że w ciągu dnia w kierunku centrum Warszawy mieszkańcy Choszczówki mają do dyspozycji 67 połączeń (S3, S9 oraz KM). Jest to jedna z lepszych ofert przewozowych w porównaniu z pozostałymi liniami w obrębie Warszawy. Pragnę podkreślić, że w okresie ostatnich dwóch miesięcy (sierpień, wrzesień) do naszej spółki nie wpłynęła żadna skarga dotycząca niezatrzymywania się pociągów "lotniskowych" na stacji Warszawa Choszczówka - mówi Łukasik.

Mieszkańcy Choszczówki uruchomili profil na Facebooku. "Mamy dosyć pomijania Choszczówki w instytucjach odpowiedzialnych za komunikację zbiorową. Czarę goryczy przepełniły działania kolejarzy" - napisali w informacji o sobie. Każdy, kto polubi stronę, podpisuje się pod wnioskiem o zatrzymywanie się pociagów KM w Choszczówce.

Anna Sadowska


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Linia lotniskowa jest bardzo potrzebna!10.10.2012 09:11 #qal
znów bezsensowne bicie piany przez tych z NCH,mają 67 połaczeń do Centrum ale jeszcze mało,może wymyślcie jeszcze port lotniczy na choszczówce bo po co tłuc się pociągami na okęcie lub modlina
10.10.2012 09:21 #Krzysiek
67 połaczeń to dużo? Nawet autobusy tu jeżdżą częściej. Skoro są pociagi, to dlaczego sie nie zatrzymują? Czy to takie dziwne żądanie. My na te pociagi płacimy podatki, to m.in. przez nie zadłużenie województwa wynosi grubo ponad 60% i my podatnicy będziemy to spłacać, więc dlaczego nie możemy z tych składów korzystać?
10.10.2012 10:20 #qal
67 to mało?Skoro autobusy jeżdżą częściej to może czas zreflektować się na autobusy:). dla nieprzebranych potoków pasażerskich te 67 pociagów wystarczy,może jak kiedyś wykarczujecie do końca ten las w choszczówce i liczba ludności wzrośnie to decydenci uznają że jednak na stacji będą się zatrzymywać wszystkie , łącznie z towarowymi no bo przecież płacą podatki i chcą korzystać. trochę obiektywizmu życzę
10.10.2012 10:30 #Krzysiek
Autobusy jeżdżą obecnie na Tarchomin i plac Hallera, a pociągi do metra i centrum. To jest różnica. A polityka ZTM mówi: dowozić najszybciej i najkrócej do metra. Za osiagnięcie tego celu miasto dopłaca KM do wspólnego biletu
10.10.2012 10:35 #Paweł
Po zmianie rozkładu od 15 października prawie wszystkie pociągi Kolei Mazowieckich kursujące pomiędzy lotniskiem Okęcie a Modlinem oraz część pociągów na linii od Warszawy Gdańskiej nie będzie się zatrzymywały na Choszczówce, Płudach, Żeraniu. Albo ktoś tu sobie robi jaja, albo jakiś urzędas mści się za jakieś osobiste porażki związane z Białołeką.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Lokal użytkowy do wynajęcia
 Wynajmę lub sprzedam pawilon handlowy znajdujący się na terenie targowiska handlowego TARBEM dzielnica Bemowo o powierzchni ok. 20m kw. Od 2 lat funkcjonuje tam lombard. Pawilon posiada klimatyzację, roletę antywłamaniową , system alarmowy, system antynapadowy, sejf , oraz odrębny parking dla kupujących. Na dachu jest umieszczona reklama z czerwonymi diodami. W środku są półki, kanapa, biurko oraz szafki. Nowa instalacja elektryczna oraz zwora elektromagnetyczna w drzwiach Od ulicy jest duża przeszklona witryna z ledami Jest też umieszczenia duża reklama nad całym targowiskiem. Na terenie targowiska jest całodobowa ochrona. Zapraszam do kontaktu. Sebastian 514 250 282

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 Oferta kredytowa 24h Oferuję pożyczki bez protokołu w zakresie od 5 000 do 15 000 000 EUR z rozsądną stawką 2% dla wszystkich poważnych osób. Kontakt: rosedupenn@gmail.com

Kupię części
 Do Fiata 125+PRL: 513-606-666

Jedzenie na telefon
 KURCZAKI Z ROŻNA ZAPRASZAMY Pawilon 69 PON.- PT. 10-Do ostatniej sztuki SOB. 10-14 KURCZAKI Z ROŻNA KALIBROWANE O WADZE OK. 1,3 KG BAZAREK NA BEMOWIE WEJSCIE OD UL. POWSTANCÓW SLASKICH TEL.514 250 282


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA