REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

"Leśnej" kliniki nie będzie. 100% głosów przeciwko budowie
REKLAMA

REKLAMA

"Leśnej" kliniki nie będzie. 100% głosów przeciwko budowie

Po zebraniu uwag mieszkańców wójt Starych Babic zmienił zdanie w sprawie inwestycji na polanie w Lesie Bemowskim.

REKLAMA

Klinika ortopedyczna z ośrodkiem rehabilitacji, otoczona dużą ilością zieleni - taką inwestycję na 20-hektarowej polanie, zajmowanej przez ruiny bazy wojskowej, planuje jej prywatny właściciel. Budynek miał zająć powierzchnię mniej więcej 2 ha. Kolejne 3 ha stanowiłaby urządzona zieleń, zaś pozostałych 15 ha byłoby naturalnym przedłużeniem parku leśnego Bemowo.

- Zdaję sobie sprawę, że mieszkańcy Bemowa traktują polanę i bunkry jak teren rekreacyjny, ale to potencjalnie niebezpieczne pozostałości jednostki wojskowej - mówił 3 lipca w rozmowie z tustolica.pl Krzysztof Turek, wójt gminy Stare Babice, na terenie której znajduje się działka. - W sytuacji, w której jakieś dziecko spadłoby z dachu jednego z bunkrów, wina spadłaby na nas. Wydaje mi się, że przeznaczenie części terenu na klinikę to rozsądny kompromis. Pozostała część polany mogłaby nadal służyć mieszkańcom, ale zostałaby ucywilizowana.

W kwietniu radni Starych Babic dali zielone światło do zmian w studium uwarunkowań przestrzennych gminy, które umożliwiłyby budowę kliniki. Gdy informacja ta dotarła do mieszkańców Warszawy, w Internecie wybuchła burza a w świat poszła informacja, że babicki samorząd chce "zabudować las". Mieszkańcy mobilizowali się także do składania uwag do zmian w studium uwarunkowań przestrzennych gminy, które dopuściłyby budowę kliniki.

"Wszystkie głosy przeciwne zmianie"

- Wpłynęło 836 wniosków, przy czym niektóre były sygnowane przez wiele osób - podsumowuje wójt Turek. - Łącznie w tej formie wypowiedziało się 1151 osób, z czego około 70% to mieszkańcy naszej gminy. Dodatkowo wpłynęła petycja popierana przez ponad 1000 internautów. Wszystkie wnioski i głosy petycji były przeciwne zmianie.

Wobec tak jednoznacznego oporu przeciwko inwestycji wójt postanowił uwzględnić wszystkie uwagi i wezwał radnych gminy do wyrzucenia projektu zmian w studiów do kosza. Działka ma być nadal przeznaczona pod zalesienie, co w praktyce będzie oznaczać pozostawienie "bunkrów" w obecnym stanie.

(dg)


LINKI SPONSOROWANE
  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu BemowoREKLAMA

31.07.2017 19:00 #grylaż
Wspaniale, jak w największym karnawale. Szkoda, że w sprawie niewydolnej komunikacji publicznej nie ma takiej nawały w wykonaniu włodarzy. Pan Krystian Lisiak ze stowarzyszenia Razem dla Bielan to nawet w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim występował. Kłania się nieudolnie przeprowadzona petycja w sprawie 520. Kwestie krawędziowej linii przyśpieszonej na styku Bielan i Bemowa (520) oraz podciągnięcia 171 na Chomiczówkę nadal w lesie. Przypomnijmy, że: " Linia "409" została uruchomiona dnia 28 lipca 1984 roku w wyniku przekształcenia linii okresowej 309. Wyruszała ona z Chomiczówki ulicami Conrada, Powstańców Śląskich, Górczewską, al. Prymasa Tysiąclecia, Kasprzaka, Prostą, Świętokrzyską i Emilii Plater na kraniec Dworzec Centralny. W 1986 roku w ramach akcji porządkowania systemu numeracji linii autobusowych, jej oznaczenie zmieniono na 507, które kursowało we wszystkie dni tygodnia." Nie ma 507 i 167 na Bemowie to trzeba podciągnąć 171 do Conrada. Natomiast 520 dubluje E-2 na Płockiej i może zasilić ciąg Maczka.
01.08.2017 03:05 #nocny Marek
Groch i kapusta. Wolny 171 zamiast szybkiego 507 czy E2 to preludium do likwidacji trasy autobusowej na Nowe Bemowo. Co do historii to tez odleciales w fantazjach. 309 nigdy nie jezdzilo na Bemowo, tylko na Jelonki. W latach 90 przeksztalcono je w nowe (trzecie) 407 Os. Gorczewska - Stegny. Na Bemowo Lotnisko jak tylko powstalo, dali pierwsze 407 z Centralnego przemianowane w 1986 w ramach akcji na 507. Ta linia stopniowo byla wydluzana na Lotnisku najpierw z Wroclawskiej rog Radiowej do Wroclawskiej przy obecnym Mc Donald's, a potem do nowej petli na orzeciwko os. Bemowo V, ale nigdy nie kursowala na Chomiczowke. W koncu lat 80 zrobili drugie 407 z Lotniska do Pl. Trzech Krzyzy z czego potem zrobili 171.
01.08.2017 03:29 #nocny Marek
Czekaj, dobra bylo cos na Chomiczowke ale to chyba bardzo krotko jak tylko otworzyli przejazd po plycie lotniska. Jakies 400 cos tam . Moze i 409. Natomiast 507 ani 407 nie jezdzilo na Chomiczowke. 309 zawsze jezdzilo Gorczewska. Kiedys kiedys na Kolo, potem na Gorce a potem na Jelonki na Czluchowska a po wybudowaniu petli przy Os. Gorczewska wydluzyli trase w polowie lat 80 od Czluchowskiej przez Lazurowa do nowej petli. ale Dzisiaj to i tak bez znaczenia.
01.08.2017 09:11 #grylaż
Drogi "Nocny Marku" cytowany akapit pochodzi bodajże z Trasbusa i pokazuje genezę, jak się kształtowały lokalne połączenia, gdzie najważniejszy jest przebieg z dojazdem do Dworca Centralnego. Czytajmy dokładnie i ze zrozumieniem, bo chodzi oto, że nawet za PRL-u pełnowartościowa linia z Conrada jeździła na Bemowo. Numery ulegały zmianie, ale najpierw była to pętla Chomiczówka, później płyta lotniska, a następnie kraniec Nowe Bemowo. Podczas spotkania majowego w szkole na Conrada, pan dyrektor ZTM Andrzej Franków, kłusował w kuluarach z hieroglifem obrazującym wykres wykorzystywania 171 przez pasażerów na trasie. Wynikało z niego niezbicie, że numer jest słabo wykorzystywany na odcinku Żołnierzy Wyklętych. Ponadto zwykł przychodzić na spotkania z kierownikiem sekcji planowania niejakim Drzymontem, czy Dziewięciosiłem takie Średniowieczne imię, który bankowo osobiście wygumkował 507 i E-2 z Bemowa o aparycji młodego Mieczysława Wachowskiego. Taka jest wykładnia ZTM, że pod pretekstem "budowy metra na Woli" tną linie na Bemowie i Bielanach (167, E-2) i obecne 171 też jest zagrożone. Przy okazji wyszedł szwindel, że 507 i E-2 podobnie, jak 171 mogły skręcać z Piastów Śląskich w Powstańców Śląskich wzorem przegubowego 122, więc istniała mocna przesłanka do niewielkiej modyfikacji tras i pozostawienia ich na Bemowie w niedalekiej przeszłości z korzyścią dla wszystkich. 171 spełnia trzy zaporowe warunki: 1) nie dubluje torowiska tramwajowego na Powstańców Śląskich, 2) obsługuje priorytetowy buspas na Górczewskiej, 3) przemieszcza się do Centrum prostopadle, a nie równolegle względem biegu Wisły. Ponadto od 1 stycznia jego tabor został dodatkowo zasilony, czyli kosmetyczne wydłużenie trasy o dwa zwykłe przystanki, nie stwarza konieczności dodawania nowych wozów. Z braku okresowego 384, 171 na Conrada jest propozycją kompromisową i zwalnia miejsce na pętli Nowe Bemowo dla innego, dobrego autobusu, np. 500 podciągnięte z Ronda Radosława, lub 220. W 26 już siedzi Białołęka, a jazda 171 po spirali Żołnierzy Wyklętych, Radiowa, Górczewska pozwala jedynie na dogodną przesiadkę, bo ze 121 nikt nie jest zadowolony. Pasażerowie z Bemowa nie jeżdżą 121 do metra Młociny, a pasażerowie z Bielan nie przesiadają się z niego w tramwaj na pętli Nowe Bemowo. Rozmowa o 171 ma wymiar czysto teoretyczny, bo metro spowoduje jego kasacje.
01.08.2017 11:27 #Zorientowany
Dlatego potrzba planu inżyniera, uwzględniającego i metro i rachunek ekonomiczny. Gromkie brawa na konsultacjach, świadczą też o powszechnej akceptacji społecznej propozycji. Polityka ZTM to forma dyskryminacji i nacisku na "niewygodne" dzielnice. Ewentualnie ci ludzie mają coś nie tak z głowami. Z ekonomią nie ma to nic wspólnego. Inżynier powiedział jasno: będzie lepiej i taniej, więc blokiwanie rozwiązania to przejaw czystej złośliwiści ZTM. Co do skrętu to bzdura. Przecież parę lat temu przez Piastów Śląskich kursowało pezegubowe 112.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcej
REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Kupię części
 Do Fiata 125 + PRL 513-606-666

2-pokojowe sprzedam
 SPRZEDAM DWU POKOJOWE (ANEKS) MIESZKANIE NA BIAŁOŁĘCE 33,62 m2- III piętro ostatnie z windą. tel 512000711

Kupię mieszkanie
 Kupię każdą nieruchomość w atrakcyjnej cenie na terenie Warszawy i okolic (Piaseczno, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki,Wołomin) może być ze służebnością, dożywotnikiem, lokatorem, również udział w nieruchomości, hipoteką, komornikiem, zaległościami wobec ZUS i US, starych do adaptacji, inne nieuregulowane stany prawne, również do generalnego remontu. Płacę gotówką od ręki.

Działkę budowlaną sprzedam
 Działka w miejscowości Dobiesz przy ul. Wolskiej, przy szkole podstawowej. Powierzchnia: 1000 m2, wymiary ok 28 m x 28 m, dojazd asfaltowy. Dostępne media: energia, woda. Obowiązujący Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przewidujący zabudowę jednorodzinną lub bliźniaczą. Do ścisłego centrum Piaseczna 8,5 km, do Góry Kalwarii ok 6 km. Cena: 69 000 PLN Tel. 505-406-361


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.