REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

"Leśnej" kliniki nie będzie. 100% głosów przeciwko budowie

REKLAMA

"Leśnej" kliniki nie będzie. 100% głosów przeciwko budowie

Po zebraniu uwag mieszkańców wójt Starych Babic zmienił zdanie w sprawie inwestycji na polanie w Lesie Bemowskim.

REKLAMA
Advertisement

Klinika ortopedyczna z ośrodkiem rehabilitacji, otoczona dużą ilością zieleni - taką inwestycję na 20-hektarowej polanie, zajmowanej przez ruiny bazy wojskowej, planuje jej prywatny właściciel. Budynek miał zająć powierzchnię mniej więcej 2 ha. Kolejne 3 ha stanowiłaby urządzona zieleń, zaś pozostałych 15 ha byłoby naturalnym przedłużeniem parku leśnego Bemowo.

- Zdaję sobie sprawę, że mieszkańcy Bemowa traktują polanę i bunkry jak teren rekreacyjny, ale to potencjalnie niebezpieczne pozostałości jednostki wojskowej - mówił 3 lipca w rozmowie z tustolica.pl Krzysztof Turek, wójt gminy Stare Babice, na terenie której znajduje się działka. - W sytuacji, w której jakieś dziecko spadłoby z dachu jednego z bunkrów, wina spadłaby na nas. Wydaje mi się, że przeznaczenie części terenu na klinikę to rozsądny kompromis. Pozostała część polany mogłaby nadal służyć mieszkańcom, ale zostałaby ucywilizowana.

W kwietniu radni Starych Babic dali zielone światło do zmian w studium uwarunkowań przestrzennych gminy, które umożliwiłyby budowę kliniki. Gdy informacja ta dotarła do mieszkańców Warszawy, w Internecie wybuchła burza a w świat poszła informacja, że babicki samorząd chce "zabudować las". Mieszkańcy mobilizowali się także do składania uwag do zmian w studium uwarunkowań przestrzennych gminy, które dopuściłyby budowę kliniki.

"Wszystkie głosy przeciwne zmianie"

- Wpłynęło 836 wniosków, przy czym niektóre były sygnowane przez wiele osób - podsumowuje wójt Turek. - Łącznie w tej formie wypowiedziało się 1151 osób, z czego około 70% to mieszkańcy naszej gminy. Dodatkowo wpłynęła petycja popierana przez ponad 1000 internautów. Wszystkie wnioski i głosy petycji były przeciwne zmianie.

Wobec tak jednoznacznego oporu przeciwko inwestycji wójt postanowił uwzględnić wszystkie uwagi i wezwał radnych gminy do wyrzucenia projektu zmian w studiów do kosza. Działka ma być nadal przeznaczona pod zalesienie, co w praktyce będzie oznaczać pozostawienie "bunkrów" w obecnym stanie.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu BemowoREKLAMA

31.07.2017 19:00 #grylaż
Wspaniale, jak w największym karnawale. Szkoda, że w sprawie niewydolnej komunikacji publicznej nie ma takiej nawały w wykonaniu włodarzy. Pan Krystian Lisiak ze stowarzyszenia Razem dla Bielan to nawet w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim występował. Kłania się nieudolnie przeprowadzona petycja w sprawie 520. Kwestie krawędziowej linii przyśpieszonej na styku Bielan i Bemowa (520) oraz podciągnięcia 171 na Chomiczówkę nadal w lesie. Przypomnijmy, że: " Linia "409" została uruchomiona dnia 28 lipca 1984 roku w wyniku przekształcenia linii okresowej 309. Wyruszała ona z Chomiczówki ulicami Conrada, Powstańców Śląskich, Górczewską, al. Prymasa Tysiąclecia, Kasprzaka, Prostą, Świętokrzyską i Emilii Plater na kraniec Dworzec Centralny. W 1986 roku w ramach akcji porządkowania systemu numeracji linii autobusowych, jej oznaczenie zmieniono na 507, które kursowało we wszystkie dni tygodnia." Nie ma 507 i 167 na Bemowie to trzeba podciągnąć 171 do Conrada. Natomiast 520 dubluje E-2 na Płockiej i może zasilić ciąg Maczka.
01.08.2017 03:05 #nocny Marek
Groch i kapusta. Wolny 171 zamiast szybkiego 507 czy E2 to preludium do likwidacji trasy autobusowej na Nowe Bemowo. Co do historii to tez odleciales w fantazjach. 309 nigdy nie jezdzilo na Bemowo, tylko na Jelonki. W latach 90 przeksztalcono je w nowe (trzecie) 407 Os. Gorczewska - Stegny. Na Bemowo Lotnisko jak tylko powstalo, dali pierwsze 407 z Centralnego przemianowane w 1986 w ramach akcji na 507. Ta linia stopniowo byla wydluzana na Lotnisku najpierw z Wroclawskiej rog Radiowej do Wroclawskiej przy obecnym Mc Donald's, a potem do nowej petli na orzeciwko os. Bemowo V, ale nigdy nie kursowala na Chomiczowke. W koncu lat 80 zrobili drugie 407 z Lotniska do Pl. Trzech Krzyzy z czego potem zrobili 171.
01.08.2017 03:29 #nocny Marek
Czekaj, dobra bylo cos na Chomiczowke ale to chyba bardzo krotko jak tylko otworzyli przejazd po plycie lotniska. Jakies 400 cos tam . Moze i 409. Natomiast 507 ani 407 nie jezdzilo na Chomiczowke. 309 zawsze jezdzilo Gorczewska. Kiedys kiedys na Kolo, potem na Gorce a potem na Jelonki na Czluchowska a po wybudowaniu petli przy Os. Gorczewska wydluzyli trase w polowie lat 80 od Czluchowskiej przez Lazurowa do nowej petli. ale Dzisiaj to i tak bez znaczenia.
01.08.2017 09:11 #grylaż
Drogi "Nocny Marku" cytowany akapit pochodzi bodajże z Trasbusa i pokazuje genezę, jak się kształtowały lokalne połączenia, gdzie najważniejszy jest przebieg z dojazdem do Dworca Centralnego. Czytajmy dokładnie i ze zrozumieniem, bo chodzi oto, że nawet za PRL-u pełnowartościowa linia z Conrada jeździła na Bemowo. Numery ulegały zmianie, ale najpierw była to pętla Chomiczówka, później płyta lotniska, a następnie kraniec Nowe Bemowo. Podczas spotkania majowego w szkole na Conrada, pan dyrektor ZTM Andrzej Franków, kłusował w kuluarach z hieroglifem obrazującym wykres wykorzystywania 171 przez pasażerów na trasie. Wynikało z niego niezbicie, że numer jest słabo wykorzystywany na odcinku Żołnierzy Wyklętych. Ponadto zwykł przychodzić na spotkania z kierownikiem sekcji planowania niejakim Drzymontem, czy Dziewięciosiłem takie Średniowieczne imię, który bankowo osobiście wygumkował 507 i E-2 z Bemowa o aparycji młodego Mieczysława Wachowskiego. Taka jest wykładnia ZTM, że pod pretekstem "budowy metra na Woli" tną linie na Bemowie i Bielanach (167, E-2) i obecne 171 też jest zagrożone. Przy okazji wyszedł szwindel, że 507 i E-2 podobnie, jak 171 mogły skręcać z Piastów Śląskich w Powstańców Śląskich wzorem przegubowego 122, więc istniała mocna przesłanka do niewielkiej modyfikacji tras i pozostawienia ich na Bemowie w niedalekiej przeszłości z korzyścią dla wszystkich. 171 spełnia trzy zaporowe warunki: 1) nie dubluje torowiska tramwajowego na Powstańców Śląskich, 2) obsługuje priorytetowy buspas na Górczewskiej, 3) przemieszcza się do Centrum prostopadle, a nie równolegle względem biegu Wisły. Ponadto od 1 stycznia jego tabor został dodatkowo zasilony, czyli kosmetyczne wydłużenie trasy o dwa zwykłe przystanki, nie stwarza konieczności dodawania nowych wozów. Z braku okresowego 384, 171 na Conrada jest propozycją kompromisową i zwalnia miejsce na pętli Nowe Bemowo dla innego, dobrego autobusu, np. 500 podciągnięte z Ronda Radosława, lub 220. W 26 już siedzi Białołęka, a jazda 171 po spirali Żołnierzy Wyklętych, Radiowa, Górczewska pozwala jedynie na dogodną przesiadkę, bo ze 121 nikt nie jest zadowolony. Pasażerowie z Bemowa nie jeżdżą 121 do metra Młociny, a pasażerowie z Bielan nie przesiadają się z niego w tramwaj na pętli Nowe Bemowo. Rozmowa o 171 ma wymiar czysto teoretyczny, bo metro spowoduje jego kasacje.
01.08.2017 11:27 #Zorientowany
Dlatego potrzba planu inżyniera, uwzględniającego i metro i rachunek ekonomiczny. Gromkie brawa na konsultacjach, świadczą też o powszechnej akceptacji społecznej propozycji. Polityka ZTM to forma dyskryminacji i nacisku na "niewygodne" dzielnice. Ewentualnie ci ludzie mają coś nie tak z głowami. Z ekonomią nie ma to nic wspólnego. Inżynier powiedział jasno: będzie lepiej i taniej, więc blokiwanie rozwiązania to przejaw czystej złośliwiści ZTM. Co do skrętu to bzdura. Przecież parę lat temu przez Piastów Śląskich kursowało pezegubowe 112.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcej
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Sprzedam
 #Oferuje przelotki metalowe Fi 16, Fi 40 oraz Fi 42x22 w kolorowych powłokach stosowane do firan zasłon kotar wszelkiego rodzaju dekoracji. Przelotki Fi 16, Fi 40 oraz Fi 42x22 owalne mm w rodzajach. - miedziane - niklowane - mosiężne - nierdzewne - chromowane - ocynkowane - kolor czarny Wykonujemy również detale pod zamówienia klienta ( detale ozdobne) podkładki itp. Drobnicowe . Masz duże zapotrzebowania napisz do nas: grzegorz@obrobkastali.com

Kupię części
 Do Fiata 125 + PRL 513-606-666

Zdrowie i Uroda
 Masaż Leczniczy Warszawa - (wizyty domowe) Profesjonalne usługi masażu leczniczego na terenie Warszawy i okolic. Terapia punktuów spustowych,leczniczy kręgosłupa,masaż specjalistyczny na rwę kulszową,klasyczny,sportowy. www.vitamasaz.pl Dojeżdzam do pacjenta 7 dni w tygodniu. Zamów masaż z dojazdem do domu już teraz! Kontakt tel. 530 878 844 tagi: masaż,leczniczy,dom,dojazd,rehabilitacja,relaksacyjny,sportowy,kręgosłupa

Inne do wynajęcia
 Dzień dobry. Do wynajęcia miejsca paletowe w ogrzewanym magazynie, ok 900m2 w Tarnobrzegu( pogranicze woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego) Oferujemy m.in przyjmowanie, składowanie towaru, Co-Packing, wydawanie towaru, szybkie przeładunki typu cross-docking oraz własny transport, którymi realizujemy dystrybucje. Na magazynie i na placu zainstalowany jest video monitoring, oraz ochrona 24h. Zapraszam po więcej informacji j.drozd@mikolo.pl NIP. 864-176-08-61


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.