REKLAMA
REKLAMA

Kolejne kontrowersyjne decyzje Rady Warszawy w sprawie Bemowa

Krzysztof Zygrzak stracił władzę? Pełnomocnicy komisarzami?

REKLAMA

Krzysztof Zygrzak stracił władzę? Pełnomocnicy komisarzami?

Polityczny news z Bemowa: miejscy radni Platformy Obywatelskiej znów sterowali ręcznie Bemowem i uznali, że nasza dzielnica od stycznia nie ma zarządu. Prawdopodobnie do ratusza przy Powstańców Śląskich wkroczy komisarz wyznaczony przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. - Spodziewałem się tego - komentuje na gorąco Krzysztof Zygrzak, ale nie składa broni.

REKLAMA
Rada miasta unieważniła wybór zarządu Bemowa. Zygrzak: nadal jestem burmistrzem
Rada miasta unieważniła wybór zarządu Bemowa. Zygrzak: nadal jestem burmistrzem Rada Warszawy uznała styczniowe uchwały rady dzielnicy Bemowo za nieważne z powodu zawiłości proceduralnych. - Podjęto je z naruszeniem przepisów prawa - mówi rzecznik ratusza. Tym samym unieważniono wybór...
czytaj

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie daje za wygraną. Radni PO na czwartkowej sesji rady miasta uchylili trzy uchwały podjęte przez bemowską radę. Uchylono uchwałę o wyborze na wiceprzewodniczącego rady Pawła Rafalskiego a także uchwałę o odwołaniu prezydium, której nomen omen rada Bemowa nie przyjęła. Unieważniono więc nieistniejącą uchwałę.

Platforma "jedzie po bandzie"

Radni Warszawy przywrócili także unieważnioną miesiąc temu przez radę miasta uchwałę o odwołaniu zarządu dzielnicy, co - według ratusza na placu Bankowym - oznacza, że Krzysztof Zygrzak nie jest burmistrzem od stycznia. Uzasadnienie prawne ciężko zrozumieć, gdyż miesiąc temu rada miasta twierdziła, że porządek obrad styczniowej sesji na Bemowie został rozszerzony w sposób niezgodny z prawem. Dziś radni Warszawy przywrócili (unieważniając swoje własne unieważnienie) jedną z uchwał podjętych na tej "bezprawnej" sesji, ale tylko tę, która Platformie Obywatelskiej jest aktualnie na rękę w walce z burmistrzem Krzysztofem Zygrzakiem. Pakiet "uchwał bemowskich" został znów "dorzucony" do sesji rady miasta w trybie nagłym.

Jak mówi Marek Lipiński, pełnomocnik Hanny Gronkiewicz-Waltz, w biurku byłego wiceburmistrza Łukasza Lorentowicza znaleziono pisemną rezygnację Krzysztofa Zygrzaka ze stycznia. Każda taka rezygnacja musi być potwierdzona głosowaniem radnych, ale zdaniem miejskich prawników nie ma znaczenia, czy odbywa się ono na zwyczajnej czy nadzwyczajnej sesji, więc rada miasta mogła przywrócić ważność uchwały o odwołaniu Zygrzaka, nie bacząc tym razem na tryb rozszerzenia porządku obrad nadzwyczajnej sesji.

- To oczywista bzdura - mówi Krzysztof Zygrzak. - W ogóle nie ma znaczenia, czy dymisja została złożona na piśmie czy ustnie, bo w każdym przypadku musi być potwierdzona uchwałą. Dopiero wówczas jest skuteczna. I tak właśnie było na styczniowej sesji. Rada dzielnicy przyjęła moją rezygnację, co radni miasta na poprzedniej sesji unieważnili, a teraz unieważnili swoje własne unieważnienie z bardzo wątpliwym uzasadnieniem prawnym. Niestety mamy do czynienia z graczmi, którzy wykonują na szachownicy ruchy królowej pionkami. Robią tak, bo nie ma sędziego i czują się bezkarni. Ubolewam, że sądy w Polsce działają tak wolno, że de facto pozwalają na łamanie prawa - komentuje burmistrz Zygrzak.

Wszystko wskazuje na to, że do ratusza na Powstańców Śląskich wprowadzony zostanie zarząd komisaryczny. Nastąpi to prawdopodobnie jutro lub w poniedziałek. Wiele wskazuje na to, że komisarzmi będą m.in. dotychczasowi pełnomocnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Hanna Gronkiewicz-Waltz kontra demokracja
Hanna Gronkiewicz-Waltz kontra demokracja Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jeszcze przed Bożym Narodzeniem zapowiedziała, że nie przekaże pełnomocnictw nowemu zarządowi Bemowa. Burmistrz Krzysztof Zygrzak nie ma wątpliwości, że takie postępowanie...
czytaj

Tym razem jednak za uchwałami nie głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, co można odczytywać jako zapowiedź nowej koalicji na Bemowie. Popłoch w miejskim ratuszu od rana wywołała informacja, że lokalny PiS wycofał się ze zwołania nadzwyczajnej sesji, na której PiS, PO i Bemowska Wspólnota Samorządowa miałyby zmienić prezydium i zarząd dzielnicy. Nieoficjalnie wiadomo, że bemowski PiS został zobligowany przez władze partii do niepodejmowania współpracy z PO.

Zygrzak: Będziemy walczyć z bezprawiem

Krzysztof Zygrzak zupełnie nie zgadza się z decyzjami rady miasta. Jako prawnik wielokrotnie podważał decyzje zapadające na placu Bankowym, a w sądzie toczą się rozprawy przeciwko miastu i pani prezydent. Teraz burmistrz także nie składa broni. - Spodziewałem się tego - mówi spokojnie. - Hanna Gronkiewicz-Waltz prowadzi brudną politykę, bo nie może pogodzić się, że kolebka PO, czyli Bemowo, zagłosowało za lokalnym komitetem - dodaje i podkreśla, że nadal jest burmistrzem. - Zgodnie z przepisami, od dzisiaj rada dzielnicy ma 30 dni na ponowny wybór burmistrza, a obecny zarząd do tego czasu zobowiązany jest pełnić swoją funkcję. Chyba, że Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Platforma raz jeszcze zdepcze prawo i siłowo wprowadzi na Bemowo komisarza, czego niestety nie można wykluczyć - komentuje burmistrz Zygrzak.

(SD)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo17.09.2015 20:36 #lideksynubeka
Uwielbiam patrzeć na schizofrenię małorolnego zakompleksionego chłopstwa,czyli MZzWM,glosujących na PO.
W 2013 gotowi byli pochlastać się za bufetową rodem z PO i w życiu nie zagłosowaliby w referendum za jej odwołaniem.Choć baba limity intelektualne ma podobne jak gwiazda z Chlewisk i ZSL,czyli Kopacz Ewa.(Było,nie było,żona komunistycznego prokuratora,klasyczna małomiasteczkowa sitwa,z Kopaczyną jako szefową karetki pogotowia w Orońsku).
Po chryji z Dąbrowskim nagle okazało się,że bufetowa łamie demokrację.Co skrzętnie wypisują na forach teraz miejscowe wsióry.
A wcześniej to nie łamała?Swoją drogą,Dąbrowski z Zygrzakiem wiernie służyli jej od 2006 do 2013.Jeżeli przez siedem lat nie zorientowali się,że baba jest lokalnym putinkiem,to naprawdę marni z nich politycy/menadżerowie/wizjonerzy/radni z tej samej partii co ona.
A skoro już udowodniłem,że są to miernoty,to pies z nimi tańcował.
18.09.2015 09:20 #damador
ale to jest wojna PO z ex po - dalej bije sie ze soba ta sama ekipa - poklocicli sie o wplywy w piaskownicy ... dla mnie zygzak i PO powinni zniknac z dzielnicy bo to ten sam patologiczny punkt widzenia
18.09.2015 12:56 #lideksynubeka
No bo jak wszystko co wypłynęło z PO(razem z samą PO) tak i Dąbrowski ze swoją ekipą powinni zaniknąć na wieki
18.09.2015 22:12 #pacjent z BEMOWA
widać że ci doktorzy wypisujący diagnozę dla BEMOWA praktyki lekarskie pobierali u pisiorów i tak leczony pacjęnt długo nie pociągnie bo jak na razie to pacjent DOMBROWSKI lecząc się sam w poprzednim okresie szybciej zdrowiał a ja jako pacjent w tej samej przychodni nie chce żeby dyletanci nie mając nic wspólnego z tą przychodnia stawiali diagnozę i przepisywali mi kurację .
Najwyższa pora by przegonić tych szarlatanów i znachorów bez odpowiednich uprawnień od stawiania kabał uzdrawiających.
20.09.2015 08:23 #Danton Fred
Zygrzak i Dąbrowski, warszawskiemu Bemowu wycięli po prostu wielką ściemę. Tu nie chodzi o ludzi ale wielką forsę. A propos? Jak dziś czuje się "człowiek o trzech twarzach" niejaki Ibrahim Ibm Jakub? Nie jest wice-burmistrzem, nie jest radnym, to w końcu kim? Mężem Matki Polski, czyli swej zakompleksionej żonki?

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
więcej
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Fauna i flora
 Rodowodowe SZCZENIAKI rasy GOŃCZY POLSKI ur. 7.10.2017r. po rodzicach polujących (ojciec m.in. Champion Pracy i Champion Polski) - gotowe do odbioru od 1.12.2017r. bezpośrednio w hodowli w m. Cibórz lub zapewniamy dowóz i odbiór w Warszawie. Kontakt tel. 507 043 472 lub (23) 69 61 353. Więcej info na http://www.parkwelski.vanti.pl Zapraszamy.

Turystyka
 Ferie w Bieszczadach. Rodziny wypoczynek w pięknej okolicy, blisko stoków narciarskich. Zakwaterowanie w pensjonacie i domkach. Sauna, jacuzzi, kuligi, ogniska, karczma, minidyskoteki. Tel. 695904772

Dom i ogród
 Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na: - szambo, - szambo ekologiczne -ścieki, -gnojówkę, -gnojownicę, -deszczówkę, -ziemianki itp. Zbiorniki o wielkości 2,4,6,8,10,12,13 tysięcy litrów. Sprzedajemy szamba kompletne z KOMINKIEM, PŁYTĄ I WŁAZEM BETONOWYM. Każdy zbiornik poddajemy kontroli jakości i próbie szczelności zbiornika. Zbiorniki posiadają Certyfikat EU oraz atesty potrzebne do odbioru szamba na terenie Polski i w krajach Unii Europejskiej. Zbiorniki są monolityczne to znaczy odlewane w całości z betonu klasy B-25, B-30. Maksymalny czas montażu standardowego zbiornika do 30 minut. ZAPEWNIAMY TRANSPORT ORAZ MONTAŻ. Szamba od producenta. Szamba od 4 do 12 tysięcy litrów. PŁYTY NAJAZDOWE PRZEJEZDNE DLA CIĘŻARÓWEK! ZADZWOŃ LUB WYŚLIJ SMSA O TREŚCI KONTAKT ODDZWONIĘ. Zbiorniki posiadają 5-letnią gwarancję. Tel. 660 513 599 Radosław szamba.x.betonowe@gmail.com W sprawie ceny proszę o kontakt

Zdrowie i Uroda
 Zapraszam do nowootwartego gabinetu fizjoterapii i masażu na Bemowie. Mam ponad 13letnie doświadczenie w zawodzie. Techniki stosowane w gabinecie: - manualna praca indywidualna z pacjentem, - techniki rozluźniania, - igłoterapia, - taping. Szczególnie zapraszam : - pacjentów bólowych w stanie ostrym i przewlekłym, - pacjentów ortopedycznych, - pacjentów po urazach i operacjach, - sportowców kontuzjowanych oraz chcących uniknąć przeciążeń na prewencję urazów, - osoby szukające rozluźnienia i relaksu poprzez masaż. "Skuteczność miarą prawdy" Cechą charakterystyczną mojej pracy z pacjentem jest to, że konsultacje są bezpłatne a płatność za pierwszą wizytę odbywa się na drugim spotkaniu lub później aż pomogę pacjentowi. Nie pobieram opłat za godzinę czy za wizytę a za efekt. Oczywiście nie wykonuję masaży erotycznych itp usług! Serdecznie zapraszam Marek


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
regeneracja wtryskiwaczy warszawa   •   regeneracja wtrysków mazowieckie