REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Koszmar własnego M na Bemowie
REKLAMA

REKLAMA

Koszmar własnego M na Bemowie

Dwa lata spóźnienia z oddaniem inwestycji, zero wyjaśnień i żadnych przeprosin. Żyją bez gazu i prądu, bo nie stać ich na luksus jednoczesnego wynajmowania lokum, płacenia kredytu oraz czekania na łaskę i niełaskę dewelopera.

REKLAMA
REKLAMA

Kłopoty dewelopera na Lazurowej. "Zaczęliśmy podejrzewać najgorsze"
Kłopoty dewelopera na Lazurowej. "Zaczęliśmy podejrzewać najgorsze" Mijają lata(!) a zgody na użytkowanie wciąż nie ma. Mieszkańcy bloku przy Lazurowej są w sytuacji nie do pozazdroszczenia: kredyt na wymarzone M na Bemowie spłacają, a lokum do życia i tak muszą wynajmować.
czytaj
- Pani do kogo? - pyta mnie stróż posesji, kiedy próbuję przemknąć niezauważona do budynku przy Lazurowej 168. Widziałam światło, ktoś tam musi być. - Tu jeszcze nikt nie mieszka, tylko robotnicy pracują. Nie mogę Pani wpuścić - odpowiada.

Budynek widmo przy Lazurowej wygląda na pustostan. Brakuje mu identyfikacji, oświetla go jedynie światło uliczne, jakby był niedokończony. Na parterze tli się światło, jedno na kilkadziesiąt mieszkań. Pół godziny później posesję opuszcza mężczyzna. Zaczepiam go, pytam o budynek, czy ktoś tu mieszka, kiedy wprowadzą się pierwsi lokatorzy? - Nic nie mogę powiedzieć - odpowiada i znika w niebieskim toy-toyu. Światło na parterze budynku nie zgasło, a z toalety w budynku skorzystać nie można. Czyli media nadal nie są podłączone. Sąsiedzi niewiele wiedzą, głównie tyle, że od dwóch lat na budowie nic się nie wydarzyło. Deweloper już dawno powinien był też naprawić nawierzchnię na Lazurowej.

Dwa lata opóźnienia

Inwestorem Lazurowej 168 jest Dan Investments Polska. Swego czasu jeden z podwykonawców, który miał nieciekawe wspomnienia ze współpracy, ostrzegał kupujących przed tym deweloperem. Nie posłuchali, zaufali, a problemy pojawiły się na początku 2016 roku. Wówczas mieszkańcy dowiedzieli się, że budowa trwa i jeszcze trochę potrwa. W najgorszych snach nie przypuszczali, że dwa lata później wciąż będą bez dachu nad głową. Do dzisiaj Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie otrzymał od inwestora brakującej dokumentacji, by dopuścić budynek do użytkowania. Kontakt z deweloperem jest żaden. Dzwonię pod numer telefonu podany na oficjalnej stronie. - Wybrany numer jest niedostępny - informuje mnie automatyczna sekretarka w języku polskim i angielskim. Na forach internetowych ten sam inwestor zapewnia, że jest w stałym kontakcie z klientami. Czyżby?

Budynek bez mediów

Na bemowskim forum internetowym znajduję młodego mężczyznę, który mieszka blisko Lazurowej 168. Właśnie od niego dowiaduję się, że w budynku mieszkają ludzie. Żyją bez gazu i prądu, prawdopodobnie nie stać ich na luksus jednoczesnego wynajmowania lokum i płacenia kredytu.

- Przejeżdżam tamtędy samochodem, codziennie. Widzę, że w kilku lokalach świeci się światło. Przypuszczam, że prąd jest z akumulatora samochodowego, przecież do tej pory budynek nie ma podłączonych mediów - mężczyzna potwierdza moje wcześniejsze przypuszczenia. - Ten budynek to jedna wielka niedoróbka. Część mieszkańców mieszka tam w trudnych warunkach. Prawo powinno chronić właściciela mieszkania, powinien zacząć spłacać kredyt, dopiero kiedy deweloper wywiąże się z umowy w 100%. Skończyłyby się podobne historie - pisze do mnie zdenerwowany mieszkaniec Lazurowej. W dalszej rozmowie dowiaduję się, że deweloper rozpoczął inwestycję bez kompletu pozwoleń. - Jako kupujący sprawdziłbym inwestora z każdej strony i żądał wszystkich dokumentów. Nie ufam mało znanym deweloperom - pisze mężczyzna.

"Proszę mnie nie rozśmieszać"

Udało mi się skontaktować z jedną z rodzin, która kupiła mieszkanie w feralnym bloku. Proszą o anonimowość. Od 2016 mieszkają kątem u rodziców męża z dwójką dzieci, a ich wymarzone mieszkanie jest nadal w stanie deweloperskim. Nie ma mediów, nie ma możliwości przeprowadzenia remontu w normalnych warunkach. - Czy jest kontakt z inwestorem? - pytam. - Proszę mnie nie rozśmieszać. Kontakt jest tylko wtedy, kiedy inwestor ma taki kaprys. Jesteśmy zwodzeni od lat. Część z nas ma gotowe pozwy sądowe. Czekamy na kolejny miesiąc mając nadzieję, że unikniemy kosztownych procesów. - Na co Państwo liczą? - dopytuję. - Liczymy na to, że będziemy mogli zamieszkać we własnym domu, zejść z głowy teściów i zapomnieć o tej przykrej sprawie. Obawiam się jednak, że ten problem tak szybko się nie skończy - kwituje matka dwójki dzieci, przyszła niedoszła właścicielka mieszkania przy Lazurowej 168.

"Trwają rozmowy z klientami"

Deweloper nabrał wody w usta. - Trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie i na tym etapie inwestor nie udziela szczegółowych informacji podmiotom niezwiązanym z projektem - zdawkowo informuje w imieniu inwestora Małgorzata Kowalska z Agencji Nieruchomości Locus. Jak dalej zaznacza, rozmowy i negocjacje z klientami odnośnie podpisanych umów deweloperskich, w tym m.in. rekompensat finansowych lub ich ekwiwalentów, odbywają się w biurze spółki i w części przypadków zakończyły się podpisaniem porozumień. Nie wiadomo jednak, kiedy nabywcy mieszkań przy Lazurowej 168 otrzymają klucze i w rezultacie skończą się ich problemy.

(AJ)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

21.02.2019 09:59 #Bemoviak
Koszmar jakis. Mieszkam obok i widze co tam sie dzieje...
21.02.2019 10:50 #nosi
Przed postawianiem tego bloku były reklamy na balkonach np: na bloku PZM "Lazurowa 168 deweloper oszust" Czemu nie wzbudziło to czujności? Razem z żona szukaliśmy własnego m i lazurowa 168 była brana pod uwagę do momentu sprawdzenia opinii o deweloperze. Na podstawie internetu + reklama na balkonie że deweloper oszust postanowiliśmy odrzucić korzystna ofertę zakupu m u danego dewelopera. Czasami warto spanikować niż teraz siedzieć przy świeczkach. W dobie internetu łatwo sprawdzić chociażby opinie. Dla większości taki kredyt to decyzja na całe życie więc wydając każda złotówkę z kwoty ponad 300, 500 tysięcy warto obejrzeć ja z każdej strony
21.02.2019 11:03 #Ka.
"Czemu nie wzbudziło to czujności?" Wzbudziło. Stanowisko dewelopera było na piśmie, że wytoczył proces osobom odpowiedzialnym za banery, że zarzuty są nieuprawnione. Słowo przeciwko słowu. Oferta cenowa wcale nie była wyjątkowo korzystna, ceny podobne do innych w okolicy.
Czy Autorka rozmawiała z kimś kto tam teoretycznie mieszka?
21.02.2019 11:30 #Joanna
Co za bzdury...bardzo nieaktualny artykuł.
Szanowna redakcja mogłaby się pofatygować chociażby do PINB aby potwierdzić informacje...
Koszmarne bzdury, kłamstwa...
21.02.2019 12:03 #gregor
Artykul nieaktualny albo celowo podawane sa bledne informacje. Czesc informacji jest prawda. Spodziewalem sie wiekszej rzetelnosci...

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Sprzedam
 Sprzedaż hurtowa "Heets" w najlepszej cenie od bezpośredniego importera. Na stanie " Heets" przylega do takich smaków HEETS Amber: bogaty aromat tytoniu. Smak pałeczek HEETS Amber Label bez wyraźnych dodatków aromatycznych i specjalnego smaku. HEETS Yellow: klasyczny smak tytoniu - Heet Yellow Label smakują naprawdę miękko, par z tych patyczków ma mniejszy zapach HEETS Turquoise: mentolowa świeżość. Smak tych pałeczek jest miękki, bardzo szybko dodaje się wyraźny smak mentolu, nie silny, ale namacalny. HEETS Purple: orzeźwiający smak mentolu połączony z nutami dzikich jagód. Dość wyraźny smak i aromat, jagoda z chłodem. HEETS Bronze: bogaty i bogaty aromat tytoniu. smak kakao, delikatny i lekki aromat HEETS Green Zing: orzeźwiający smak mentolu połączony z nutami ziół i cytrusów. Bardzo przyjemny cytrusowy smak, lekko miętowy posmak.

1-pokojowe sprzedam
 Kawalerka na Woli Obozowa 56 po remoncie z KWMieszkanie 28m2- kawalerkę przy ulicy Obozowej 56 w dzielnicy Wola. Znajduje się na ostatnim 9 piętrze w bloku z 2-ma windami. Blok z domofonem, odremontowany, czysty. Blokiem opiekuje się spółdzielnia mieszkaniowe Koło, która na bieżąco wykonuje wszelkie inwestycje. TEL: 605920692

Dom sprzedam
 OKAZJA! Dom bezpośrednio 180 m2. Dobczyn ok. 7 km od Wołomina. Ok 300 m do stacji PKP, 30 min do Warszawy Wileńskiej. Dom do zamieszkania, hipoteka bez obciążeń, jedyny właściciel, 2220 zł/m2. tel. 535-50-170, 503-768- 158!

Nieruchomości zamienię
 Posiadam kapitał w wysokości 11 000 000 EUR, który pozwoli mi udzielać prywatnych pożyczek w krótkim i długim okresie od 2000 EUR do 11 000 000 EUR każdej poważnej osoby, która będzie w stanie dobrze wykorzystać tę pożyczkę w swoim posiadaniu. Z oprocentowaniem 2%, ponieważ szczególnie nie chcę naruszać prawa lichwy. Możesz spłacić od 5 do 25 lat lub więcej w zależności od kwoty pożyczki. E-mail: francesco.servillo85@gmail.com uzyskać pożyczkę w ciągu maksymalnie 48 godzin. Oferta ważna dla wszystkich osób


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA