REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Kierzkowska burmistrzem, Dąbrowski pogodzony z PO
REKLAMA

Nowy zarząd Bemowa: od lewej Jakub Gręziak, Maciej Lasek, burmistrz Urszula Kierzkowska, Hanna Głowacka i Mariusz Wajszczak. Na drugim planie przewodniczący rady Jarosław Dąbrowski.
źródło: UD Bemowo


REKLAMA

Kierzkowska burmistrzem, Dąbrowski pogodzony z PO

28 listopada wieczorem PiS został odsunięty od władzy w naszej dzielnicy a Michał Grodzki stracił stanowisko. Nowa koalicja ma aż 20 głosów w 25-osobowej radzie.

REKLAMA

Po przeprowadzonych w październiku wyborach do rady dzielnicy Bemowo koalicja Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną, która zdobyła 30,9%, stanęła w obliczu trudnej decyzji. Ponieważ do większości zabrakło dwóch mandatów, w grę wchodziły trzy rozwiązania, przy czym wszystkie dla PO kiepskie wizerunkowo: sparaliżowanie samorządu i rządy komisaryczne, koalicja z PiS albo koalicja z komitetem Wybieramy Bemowo, na czele którego stał największy wróg lokalnej PO - były burmistrz Jarosław Dąbrowski. Wygrała ostatnia opcja.

"Wszystko się zmienia"

- Podpisaliśmy z Koalicją Obywatelską porozumienie programowe - poinformował dwa tygodnie temu Dąbrowski, który w wyborach utrzymał mandat radnego z najlepszym wynikiem w dzielnicy. - Dość PiS-u u władzy. Od dziś wszystko się zmienia. Znowu będziemy najlepszą dzielnicą w Warszawie.

Koalicja PO-WB-N ma aż 20 głosów w 25-osobowej radzie dzielnicy i takie właśnie poparcie zdobyła w wyborach burmistrza 28 listopada Urszula Kierzkowska (PO).

- Zrobię wszystko, żebyście byli państwo zadowoleni z mojej pracy, z pracy zarządu, z pracy urzędu - powiedziała zaraz po wyborze. - Chciałabym, żeby za pięć lat mieszkańcy Bemowa mogli powiedzieć, że żyje im się lepiej.

Burmistrz Kierzkowska do tej pory nie była związana z Bemowem. Pochodzi z Krakowa, studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. Jest radcą prawnym. W 2006 roku została wiceburmistrzem Woli, a następnie była kolejno burmistrzem Ursynowa, Woli i Ursusa. Jednocześnie od ośmiu lat jest radną sejmiku mazowieckiego, w październiku dostała od wyborców mandat na kadencję 2018-2023. Może go łączyć z funkcją burmistrza.

Kto w zarządzie....

Teoretycznie PO mogła pozostawić na stanowiskach obecnych wiceburmistrzów Grzegorza Kucę i Marka Lipińskiego, ale Dąbrowski nie zgadzał się na osoby, które uczestniczyły w niszczeniu demokracji na Bemowie. Pierwszy został więc wybrany na burmistrza Białołęki, a drugi zachował mandat radnego dzielnicy, zdobyty w październiku.

Pierwszym wiceburmistrzem z ramienia PO został Maciej Lasek, do tej pory kojarzony przede wszystkim z wyjaśnianiem przyczyn katastrof lotniczych. To pochodzący z Elbląga specjalista od mechaniki lotu, który ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, a następnie doktoryzował się na Wojskowej Akademii Technicznej. Przez 10 lat był pracownikiem Instytutu Lotnictwa, przez kolejnych 13 - członkiem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (w latach 2012-2016 jej przewodniczącym). Pracował m.in. przy wyjaśnianiu przyczyn katastrof samolotu CASA pod Mirosławcem i prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem. W październiku zdobył mandat w sejmiku mazowieckim.

Drugim wiceburmistrzem jest teraz Mariusz Wajszczak, były radny Białołęki, a następnie szef tamtejszego Wydziału Ochrony Środowiska. W maju nieoczekiwanie dostał posadę na "drugim końcu miasta", jako komisaryczny wiceburmistrz Włoch.

Oprócz Kucy i Lipińskiego ze stanowiskiem zastępcy burmistrza pożegnali się także Stanisław Pawełczyk (BWS) oraz oczywiście Błażej Poboży (PiS), który został radnym Warszawy. W ich miejsce wybrani zostali wieloletnia radna Hanna Głowacka, ostatnio kierująca komisją d/s inwestycji, oraz Jakub Gręziak, który był już wiceburmistrzem w latach 2014-2015.

...a kto w radzie?

Przewodniczącym rady dzielnicy w nowej kadencji został samorządowiec, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu mieszkańcowi Bemowa: Jarosław Dąbrowski. Pełny skład rady prezentuje się następująco:

PO: Maciej Bartosiak, Patrycja Czerska, Magdalena Gogol, Marek Lipiński, Iwona Łoboda, Aneta Nowolecka, Ewa Przychodzień-Schmidt, Kazimierz Szczerba, Anna Wosińska, Joanna Wośko-Matryba

WB: Jarosław Dąbrowski (przewodniczący rady), Łukasz Lorentowicz, Robert Podpłoński, Jarosław Oborski, Wiesława Schubert-Figarska (za wiceburmistrza Jakuba Gręziaka), Marta Sylwestrzak, Adam Zawistowski, Aleksandra Zięba, Artur Zygrzak (za wiceburmistrz Hannę Głowacką)

PiS: Marek Cackowski, Zbigniew Chmiel, Wojciech Klażyński, Adam Niedziałek, Marcin Wierzchowski

.N: Wioletta Borecka

(dg/oko)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

29.11.2018 18:08 #Wieslawa
Co to za styl? Jaki tendency ny jest ten artykuł. Jakie niszczenie demokracji na Bemowie?
Trochę opanowania i obektywizmu. A Pan Dąbrowski to rozumiem obrońca demokracji?
29.11.2018 21:06 #Jelonek!
Wreszcie może nasza dzielnica znów zacznie się rozwijać:). Brawo Panie Dąbrowski! Nigdy więcej PiS-u :)
29.11.2018 22:03 #Miś Modniś
Panu Laskowi cóś wypuczyło marynarkę...
30.11.2018 13:03 #darq
Tyle zostało z wieszanych na ratuszu plakatów oskarżających HGW o bycie Putinem Warszawy. Można zrozumieć, że dla władzy Dąbrowszczacy pogodzili się z PO, ale skoro uznają Putina za wzorzec najgorszego satrapy, to jak mogą współpracować z takim indywiduum, jak Lasek??? Przecież ten koleś był czołowym na Polskę propagatorem putinowskiego raportu MAK. Przekłamywał raport Millera (czyli komisji powołanej przez PO - nie Macierewicza!) w tych punktach, w którym był on jawnie sprzeczny z wersją Rosjan. I z kimś takim nasi radni cykają sobie miłe fotki? To już Putin przestał być be?
04.12.2018 13:08 #ddd
#darq napisał(a) 30.11.2018 13:03

Tyle zostało z wieszanych na ratuszu plakatów oskarżających HGW o bycie Putinem Warszawy. Można zrozumieć, że dla władzy Dąbrowszczacy pogodzili się z PO, ale skoro uznają Putina za wzorzec najgorszego satrapy, to jak mogą współpracować z takim indywiduum, jak Lasek??? Przecież ten koleś był czołowym na Polskę propagatorem putinowskiego raportu MAK. Przekłamywał raport Millera (czyli komisji powołanej przez PO - nie Macierewicza!) w tych punktach, w którym był on jawnie sprzeczny z wersją Rosjan. I z kimś takim nasi radni cykają sobie miłe fotki? To już Putin przestał być be?
Proponuję wizytę u psychiatry. Może jeszcze nie jest za późno??

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

2-pokojowe sprzedam
 Mieszkanie dwupokojowe w nowym budownictwie. Centrum Grodziska Mazowieckiego, na zamkniętym osiedlu. Mieszkanie składa się z dużego salonu z aneksem kuchennym, sypialni, przedpokoju, łazienki. 2 piętro. Mieszkanie funkcjonalne, przestronne i dobrze doświetlone. Cena: 329 000,00zł, tel. 602 115 204

Usługi transportowe
 Wypożyczalnia samochodów aut dostawczych Warszawa, http://www.wawadostawcze.pl TEL: 515-800-147 Wynajem aut dostawczych w Warszawie. W naszej ofercie posiadamy samochody dostawcze do 3,5 t na kategorię prawa jazdy B. Kontenery, plandeki, furgony w różnych konfiguracjach. Posiadamy również samochody z windami załadunkowymi 8EP. Roczniki 2016-2018. Wypożycz auto dostawcze, szybko, tanio, profesjonalnie i bez zbędnych formularzy, wynajem w 10 minut!!! Najtaniej w Warszawie od 130 zł za dobę !!! Każdy nasz samochód dostawczy wyposażony jest w klimatyzację. Ponadto bez dodatkowych opłat i ukrytych kosztów doposażamy auto w CB Radio, nawigację, wózek transportowy oraz pasy transportowe ! Nasze usługi świadczymy 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu ! Masz pytania? Zadzwoń, doradzimy, pomożemy w organizacji wynajmu oraz zaproponujemy konkurencyjną ofertę. Tel: 515-800-147

Budowlane
 !~`a ZŁOTA RĄCZKA dla domu i biura montaże podłączenia składanie wiercenie uprawnienia elektryczne hydrauliczne firma zarejestrowana wiesz kogo do domu wpuszczasz ponad 7 lat na rynku duże doświadczenie i wielu zadowolonych klientów i biur. Zapraszam na stronie po więcej informacji z zakresu prac które wykonuje www.serwis-domowy.com TEL 503 901 700

Nieruchomości zamienię
 Zamienię mieszkanie komunalne na Pradze Południe, 2 pokoje, 38m na większe. Mieszkanie z balkonem, w bloku z windą, na 2 piętrze z widokiem na ogródki działkowe ROD Kinowa.


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA