REKLAMA

Wawer

różne »

 

Jednodniowych nie będzie w Wawrze

  3 czerwca 2011

alt='Jednodniowych nie będzie w Wawrze'

Targowiska jednodniowe miały ucywilizować uliczny handel w Warszawie - w wyznaczonym miejscu, w wyznaczone dni, za niewielką opłatą można było handlować artykułami spożywczymi, warzywami, owocami, wędlinami czy kwiatami.

REKLAMA

Obecnie na terenie Warszawy działa dziesięć takich bazarów: na Białołęce, Pradze Południe, w Śródmieściu i Wesołej oraz po dwa na Pradze Północ, Ursynowie i Woli. Wszystko po to, aby można było kupić podstawowe produkty taniej niż w sklepach, a w
Mieszkańcy wskazują lokalizacje: działkę przy kanale na Zwoleńskiej, okolice hotelu Platon, teren przy Trakcie Lubelskim na wprost Lebiodowej czy?też działki przy Kadetów.
dodatku na ogół dużo świeższe i zdrowsze. Mieszkańcy Wawra zazdroszczą sąsiadom i pytają: kiedy u nas powstanie takie targowisko? - Możliwych miejsc jest wiele, dzielnica ma co najmniej kilka własnych działek, gdzie bez problemów można utworzyć takie targowisko - podpowiadają mieszkańcy wskazując konkretne lokalizacje: działkę przy kanale na Zwoleńskiej, okolice hotelu Platon, teren przy Trakcie Lubelskim na wprost Lebiodowej czy też działki przy Kadetów.

Taką decyzję może podjąć urząd dzielnicy. Zapytaliśmy więc, jakie są szanse na handel na jednodniowych targach w Wawrze. - Zdecydowaliśmy, że taki system w dzielnicy raczej nie powstanie - mówi Andrzej Murat, rzecznik wawerskiego ratusza. - Istniejące bazary sprawdzają się nieźle i nie widzimy potrzeby, aby tworzyć nowe.

Obecnie Wawer ma dwa targowiska: przy Panny Wodnej i na Walcowniczej.

(wt)

Czy targowiska jednodniowe są w Wawrze niepotrzebne? Czekamy na opinie
22 392-08-38.

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# kościesza

09.06.2011 09:30

Uważam stanowisko zaprezentowane w wypowiedzi pana Murata za skandaliczne. Prosiłbym zapytać mieszkańców Zerznia, osiedla Las czy Zastowa co sądzą o istniejących targowiskach - daleko, brak parkingów, bardzo słaba oferta (Radość), a nade wszystko są to targowiska stałe. Targowiska jednodniowe, znane w miastach europejskich, pozwalają zaoszczędzić czas (lokalizacja kilku targowisk zmniejsza czas dotarcia), zaoszczędzić pieniądze (konkurencja), dają szansę na sprzedaż produktów bez pośredników, wspóltworzą miejski koloryt, są elementem miastotwórczym etc. etc. "Istniejące bazary sprawdzają się nieżle..." - a co to ma do rzeczy panie rzeczniku? Niech się dalej sprawdzają nieżle a jednodniowe targowiska to zupełnie inna bajka. Sądzę, iż nowy zarząd dzielnicy powinien się nad tym problemem pochylić raz jeszcze, starty już sie pochylał i wyszło jak wyszło.

# Gościu

23.08.2011 15:13

Dla Pana Murata mam info z dziennika Rzeczpospolita z 22.08.br. Niech sobie poczyta i się zastanowi poważnie nad tym jaki przekaz trafia do mieszkańców Wawra - otóż w Śródmieściu mogą a w Wawrze nie chcą! Najciekawsze jest przywołanie sondy wśród mieszkańców co do lokalizacji targowisk. Tak, tak Panie rzeczniku najpierw sonda potem decyzja...
"Rzeczpospolita 22.08.2011
Jednodniowe handlowanie w centrum
Aleksandra Pinkas 22-08-2011, ostatnia aktualizacja 22-08-2011 16:21
Od września w Śródmieściu zaczną działać dwa nowe jednodniowe bazarki.
Targowiska powstaną na Mariensztacie przy ul. Garbarskiej oraz nieopodal pl. Bankowego u zbiegu ul. Długiej i Bohaterów Getta. Takie lokalizacje w marcu wskazali mieszkańcy w sondzie przeprowadzonej na zlecenie władz dzielnicy.
Do wyboru mieli jeszcze skwer Iringha na Powiślu, a także skrzyżowanie ul. Czerniakowskiej i Okrąg.
Nowe bazarki będą czynne przez cały rok w każdą sobotę od godz. 7.30 do godz. 14.30 z wyjątkiem dni świątecznych. Mieszkańcy będą mogli tutaj kupić m.in. świeże warzywa, owoce, grzyby, wędliny i nabiał oraz artykuły przemysłowe.
Sprzedawcy za możliwość handlu na targowiskach zapłacą 8 zł miesięcznie. Swoje towary będą mogli na nich wystawiać m.in. właściciele ogródków działkowych czy gospodarstw rolnych, a także grzybiarze. Ich stoiska nie będą mogły mieć większej powierzchni niż 2 mkw.
W Śródmieściu działa już jeden jednodniowy bazar w al. 3 Maja na Powiślu, który cieszy się dużą popularnością wśród okolicznych mieszkańców. W całym mieście jest ich 11.
Ratusz przeprowadził badania, z których wynika, że jednodniowe bazarki popiera 68 proc. warszawiaków.
Gdzie na bazar
Białołęka - ul. Światowida, sobota w godz. 7 - 14. Praga-Południe - ul. Dudziarska, piątek w godz. 8 - 18.30. Praga-Północ - ul. Namysłowska 8, ul. Strzelecka 19, sobota i niedziela w godz. 7 - 19 oraz wtorek i piątek w godz. 6 - 15. Rembertów - ul. Paderewskiego 15, środa w godz. 7 - 18 oraz sobota w godz. 7 - 14. Śródmieście - al. 3 Maja, sobota w godz. 7.30 - 14.30. Ursynów - ul. Surowieckiego 10 (część terenu targowiska) w każdy wtorek w godz. 8 - 19, ul. Braci Wagów 22 (część terenu targowiska) w każdy czwartek w godz. 8 - 19. Wesoła - ul. Armii Krajowej 32, czwartek w godz. 5 - 12. Wola - ul. Leszno 17 (okolice dawnego kina W-Z) w środy w godz. 7 - 19, ul. Górczewska 56/60 (stadion Olimpia) w niedziele w godz. 5 - 15."

# buła

01.02.2014 19:38

Zasadniczo stałe targowiska powinny istnieć w każdym osiedlu dzielnicy.

REKLAMA

# monk

21.07.2014 13:42

Przy tak dużej dzielnicy tylko dwa targowiska- no panie Murat może pan być z siebie dumny ....
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break