REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Jak zlikwidować zator Połczyńska - Powstańców?
REKLAMA

REKLAMA

Jak zlikwidować zator Połczyńska - Powstańców?

Artykuł na temat zatoru przy skrzyżowaniu Połczyńskiej i Powstańców Śląskich wywołał burzę na forum internetowym. Jeden z internautów ma pomysł, jak rozwiązać problem.

REKLAMA
REKLAMA
Skąd wieczny zator na Połczyńskiej?
Skąd wieczny zator na Połczyńskiej? - Mieszkam przy Lazurowej. Codziennie jadę Połczyńską do pracy i stoję w gigantycznym korku - opowiada pani Kinga. - Mam ochotę otworzyć okno i zacząć wygrażać kierowcom jadącym Powstańców...
czytaj
- Najlepiej to w ogóle się tam nie pakować - mówią mieszkańcy. - W jaki sposób kierowcy mają przestrzegać przepisów i nie wjeżdżać na skrzyżowanie, kiedy nie ma możliwości zjazdu? Przecież nigdy go nie ma! - dodają. Inni szukają rozwiązania. Aby zniknął zator na Połczyńskiej, trzeba ich zdaniem zlikwidować ten na Powstańców Śląskich i Dźwigowej. Jeden z forumowiczów zastanawia się nad możliwością zmiany organizacji ruchu w tym miejscu. - A co z planem pasa 2+1? Zamiast tego zrobiono ścieżkę rowerowa - zbędną. Wystarczyło zrobić system dwóch pasów i jednego czasowego: rano na Włochy a wieczorem na Bemowo - pisze internauta.

Przebudowa Powstańców nic nie da

Powstańców Śląskich w okolicach Połczyńskiej ma i tak po trzy pasy ruchu dla każdego kierunku. Środkiem ulicy biegną tory tramwajowe, więc utworzenie środkowego pasa o zmiennym kierunku ruchu jest tutaj niemożliwe. Czy zamiana ścieżki rowerowej na czwarty pas poprawiłaby sytuację?

- Analiza problemu powinna przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, co jest zasadniczą przyczyną problemów komunikacyjnych - niedostateczny przekrój jezdni czy też niedostateczna przepustowość skrzyżowań. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest przedłużenie budowanej ulicy Nowolazurowej przynajmniej do ulicy Połczyńskiej - konkluduje miejski inżynier ruchu. W tym drugim przypadku poszerzanie jezdni nie przyniesie poprawy sytuacji - zauważa Janusz Galas, miejski inżynier ruchu.

Zbyt wąski tunel

Zator tworzy się za skrzyżowaniem (jadąc od strony Bemowa w kierunku Włoch), więc to raczej zmiany na ulicy Dźwigowej a nie Powstańców Śląskich mogłyby teoretycznie przynieść poprawę. Tam jednak jest tunel, więc o poszerzeniu nie ma mowy. Był też pomysł na utworzenie w tym miejscu jezdni trzypasmowej - ze środkowym pasem o zmiennym kierunku ruchu. Taka możliwość była rozważana przy okazji prac remontowych w tunelach. Niestety, tunel jest zbyt wąski.

- Obecnie jedynym skutecznym rozwiązaniem jest przedłużenie budowanej ulicy Nowolazurowej przynajmniej do ulicy Połczyńskiej - konkluduje Janusz Galas.

Kiedy nowe drogi? Jak wezmą się w garść...

Na planowaną od dawna Nowolazurową przyjdzie jednak mieszkańcom Bemowa poczekać przynajmniej dwa lata. - W najbliższym czasie planujemy ogłosić przetarg na budowę ul. Nowolazurowej na odcinku od Chrościckiego do Połczyńskiej. Budowa potrwa około dwóch lat od dnia podpisania umowy z wybranym z tym przetargu wykonawcą - informuje Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Szybciej miała być oddana do użytku przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ulica Gierdziejewskiego, która także ma łączyć Bemowo z Włochami i może stanowić alternatywę dla Nowolazurowej czy Dźwigowej. Gierdziejewskiego ciągle jest jednak w trakcie budowy. - Zaawansowanie prac wynosi prawie 92% - określa precyzyjnie Małgorzata Tarnowska z GDDiKA. - Wykonawca ma duże problemy finansowe, dlatego też postęp jest na tak niskim poziomie. Planowany termin zakończenia robót (kolejny - przyp. red.) to trzeci kwartał 2013 r., pod warunkiem, że wykonawca wykaże pełną mobilizację i zwiększy zaangażowanie pracowników na budowie - kwituje.

kz


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

Jak zlikwidować zator Połczyńska - Powstańców?

05.07.2013 12:47 #zjelonek
Wyjątkowo zgodzę się z p. Galasem - 3 pas w tunelu nie by nie dał , bo problem jest z przapustwościa skrzyzowań po obydwu stronach tunelu. Natomiast doraźnie mozna:
- poprawić odpływ samochodów tunelem przez likwidację ( sam zakaz nic nie pomoże ) wyjazdu z Parowcowej w prawo do tunelu , bo tam wyjeżdżający blokują ruch w kierunku Włoch i budowe zatoki przytankowej za tym skrzyżowaniem.
- zmniejszyć napływ samochodów skręcających w lewo z Połczyńskiej i jadących prosto z Powstańców przez zmniejszenie ilości pasów wyznaczonych do jazdy w tych kierunkach z 2 do 1 , pozostawiając mozliwość uzywania dotychczasowych pasów tylko dla linii ZTM - Na powstańców byłby to pas środkowy do jazdy na prost a prawy pas tylko do skrętu w prawo , z możliwością jazdy autobusów na wprost , na Połczyńskiej byłby to lewy pas , a drugi z lewej byłby do jazdy na wprost z możliwością skrętu dla autobusów. Oczywiście korki wydłużyłby się , ale PRZEZ skrzyżowaniem , a nie NA skrzyżowaniu.
05.07.2013 17:08 #qwerty
Jak to, przecież to dom Gmurków był winien korków !
05.07.2013 20:58 #zen32
Wjeżdżają na skrzyżowanie, mimo że nie ma możliwości zjazdu - tłumaczy pani Kinga.

Tak o to właśnie chodzi. Apeluję do kierowców autobusowych nie wjeżdżać na skrzyżowanie póki nie będzie możliwości zjazdu. Apeluję do MZA, aby kierowcą to przypominali. Jeśli kierowcy poczekają przed skrzyżowaniem z pasażerami dwie albo więcej godzin to myślę, że wtedy odpowiednie władze zajmą się tym.
06.07.2013 23:17 #reb
jak pisał zjelonek doraźnie powinno pomóc zlikwidowanie lewoskrętów w ulicę parowcową oraz z ulicy parowcowej. W dalszej kolejności budowa zatoki przystankowej w kierunku włoch. Oba te miejsca powodują zatory, które skutkują tym, że zapycha się skrzyżowanie z ulicą połczyńską.
07.07.2013 22:36 #Bocian
Wszystkie zatory pojawiają się przez źle ustawioną częstotliwość świateł idąc od końca, światła połczyńskiej z Powstańców mogą być, ale już jadąc dalej:
pod tunelem jedziemy w stronę Ursusa i za tunelem jest wyjazd z ulicy podporządkowanej, zrobić na tych ulicach nakaz prawoskrętu (są możliwości przejechania z tych ulic mniejszymi uliczkami w taki sposób, żeby 300 metrów dalej na światłach były lewoskręty). Ponieważ światła we Włochach o których mowa powinny być ustawione przez miesiąc na dwa razy dłuższy czas i potem na miesiąc na półtora razy dłuższy czas (w stosunku do obecnego czasu częstotliwości świateł) dla jadących dźwigową w stosunku do podporządkowanej.

Kwestia określenia, czy wystarczy zwiększyć czas zielonego światła o półtora czasu czy aż dwa razy. Temat był ciągnięty już 20 lat temu ale nikomu się nie chciało tego sprawdzić.

Natomiast ulica Połczyńska kierunek z Centrum na Poznań skręcając w lewo w Dźwigową jest w miarę ok, chociaż aż się prosi o specjalne światło do lewoskrętu w dźwigową.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA

 REKLAMA
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Dam pracę
 Betterware to nowoczesna firma z silną pozycją na rynku! Produkty cieszą się doskonałą opinią a oferta stale jest wzbogacana o nowe pomysły i rozwiązania! Teraz możliwość współpracy oraz doskonałe produkty są dostępne także dla Ciebie! W ofercie znajdują się produkty do kuchni, zdrowia i urody, kosmetyki, do garderoby oraz domu i ogrodu. W Betterware : 1. OSZCZĘDZASZ - kupujesz co najmniej 30% taniej 2. KORZYSTASZ ze specjalnych ofert i fantastycznych promocji dostępnych wyłącznie dla Klubowiczów 3. MOŻESZ dorabiać do pensji polecając nasze produkty znajomym i nieznajomym 4. Możesz zarabiać dużo więcej tworząc z nami własny biznes 5. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktu się za nami! Kontakt: betterware.biz@gmail.com

Dom i ogród
 Domek letniskowy piętrowy 24m ogrodowy z poddaszem. Oferuję nowy piętrowy domek 24m2 od producenta Zylajek. Domek ogrodowy na działkę o wymiarach 6/4m (24m2) z poddaszem. Wykonany z konstrukcji szkieletowej dzięki czemu domek jest bardziej stabilny. Podłoga na górze i na dole wykonana z deski pióro wpust o grubości 15mm i 20mm lub z płyty OSB do wyboru przez klienta. Wysokość pomieszczenia na dole w środku 225cm na górze 200cm. Całkowity wymiar z zewnątrz 460cm. Schody do wyjścia na piętro , okna, drzwi można umieścić w dowolnym miejscu podczas montażu. Pomieszczenie domku jest 4/4m + taras 4/2m domek nie zawiera pokrycia dachu. Dach jest cały odeskowany. Cena: 17000zł Również sprzedaż ratalna - dzwoń. www.domki-zylajek.pl tel: 663757357 email: info@domki-zylajek.pl

Dom sprzedam
 Sprzedam duży dom w Ciechocinku - 9 pokoi, 4 łazienki, 3 oddzielne wejścia. Do sprzedaży jest dom jest wolnostojący, ogrodzony, który mieści w strefie sanatoryjnej uzdrowiska Ciechocinek. Dom położony w cichej, malowniczej i willowej dzielnicy. Składa się z: - niski parter ( w tym 4 pokoje, duża kuchnia z oknem, 2 łazienki, korytarz, pomieszczenie gospodarcze, 2 oddzielne wejścia do domu ), - wysoki parter ( hol, korytarz, kuchnia, jadalnia, duża łazienka z oknem i wanna narożną, WC, salon z wyjściem na taras 40 mkw, gabinet ), - I piętro ( duży korytarz z wyjściem na balkon, 3 duże sypialnie w tym jedna z wyjściem na duży balkon, łazienka z oknem, schowek na ubrania ) + piwnica. Dom pobudowany jest z cegły, kryty papą, ocieplony, posiada własne ogrzewanie gazowe, kanalizację miejską i gaz miejski, dojazd asfaltowy. Ogródek na gila, krzewy ozdobne. Spokój, cisza w pobliży Park Sosnowy, apteka, sklepy, basen, szpital, sanatoria. Cena sprzedaży 700000zł (siedemset.tyś) tel. 603678888

Kursy, szkolenia
 Porozumienie finansowe między poważną osobą Jesteś bankiem banowanym i nie masz przychylności banków, albo lepiej masz projekt i potrzebujesz finansowania, złego kredytu lub potrzebujesz pieniędzy na opłacenie rachunków, funduszy na inwestycje w firmy. Pożyczkobiorcy, nie wahaj się ze mną skontaktować, jeśli chcesz pożyczyć. po więcej szczegółów skontaktuj się ze mną. E-mail: francesco.servillo85@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA