sport »

Halowa liga futbolowa. Cienkie Bolki najsilniejsze

23 marca 2012

alt='Halowa liga futbolowa. Cienkie Bolki najsilniejsze'

Cienkie Bolki wygrały VII edycję Białołęckiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W meczu o pierwsze miejsce pokonały 8:2 zespół Chacarita. Zawodnik pokonanych Patryk Wilczewski z 28 golami został królem strzelców rozgrywek. Skończyły się zapisy do VI edycji Białołęckiej Ligi Szóstek Piłkarskich. Oznacza to, że piłkarze amatorzy z hali przeniosą się na odkryte boiska.

- Mecz finałowy miał zaskakująco jednostronny przebieg. Zwycięzcy przeważali od samego początku. Już po dziewięciu minutach prowadzili 3:0. Pół godziny i było 7:1 - relacjonuje organizator Andrzej Główczyński. Dla pokonanych oba gole zdobył Wilczewski. Cienkie Bolki miały jednak w szeregach więcej twardzieli. Golami podzielili się Japa(3), Witalij Szawiel(2) oraz Tomasz Żero i Michał Dys.

W meczu o trzecie miejsce wystąpiły zespoły FC Po Kielichu i ErPaj. Jak mówi nam organizator, dopiero w 32. minucie drgnęło coś w grze Po Kielichu. Jednak na tyle, żeby od czasu do czasu zacząć trafiać do siatki. Przez większość meczu panowie dostosowali się jednak do dźwięcznej nazwy. Właściwie nie istnieli, już do przerwy przegrywając 0:5. Wynik 10:3 dla zespołu ErPai oddaje różnicę poziomów.

Najbardziej zacięte mecze toczyły się o mało eksponowaną siódmą i trzynastą pozycję pomiędzy Regionalem a Cumshotem i Apollo Rockets a Nankatsu. W obu przypadkach do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.

- Chyba najciekawszy był mecz o siódme miejsce. Mniej cenieni zawodnicy Cumshotu do przerwy prowadzili 3:1. Następnie rywale prowadzili 5:3, a mecz skończył się remisem. O zwycięstwie Regionalu zadecydowały minimalnie lepiej wykonywane karne - relacjonuje Główczyński.

Rezultaty ostatnich meczów

Każdy kolejny mecz toczył się o niższe pozycje (najpierw o pierwszą, następnie o trzecią i tak aż do 17.)

• Cienkie Bolki - Chacarita 8:2 (5:1). Bramki: Japa 3, Szawiel 2, Dys, Żero po 1, Wilczewski 2.
  • ErPai - FC Po Kielichu 10:3 (5:0). Bramki: M. Polak 4, Kmita, Z. Polak, Wiśniewski po 2.
  • ABC - SąGorsi 10:3 (3:2). Bramki: Staniszewski 5, Jankowski, Kuciński po 2, Bujnowicz 1 - Karpiński, Bajzel po 2, Przychodzień 1.
  • Regional - Cumshot 5:5 (1:3), karne 6:5.
  • Jarcar - KS Białołęka 11:5 (4:2) Bramki: Suchodolski 5, Popielarski 4, Pulkowski 2.
  • Desperados - No Name 6:3 (1:1) Bramki: Szafirski 3, Głazowski 2, Mędrek 1 - Koll 2, Kalinowski 1.
  • Apollo Rockets - Nankatsu 9:9 (5:3), karne 4:3.
  • Los Lobos - KS Tęcza 9:6 (5:3). Bramki: Zaparuszewski 3, Wojciechowski 2, Ciborowski, Kozłowski, Rada, Włodkowski po 1 - Budzyśki, Pawlak, Wnuszyński po 2.
  • Futsal Team - FC Praga 8:8 (5:3), karne 4:2. Bramki: Warowny 4, Lorens 3, Lebizon 1 oraz Sobolewski 3, Kamiński i Kwiecień po 1.