REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# je123

20.09.2018 11:03

nie wierze w to co czytam :)

# Werandziak

20.09.2018 11:31

Proponuje jeszcze zabezpieczyć drogę dla pieszych, którzy co chwilę są przeganiani przez rowerzystów. Pomijam fakt, że ścieżka rowerowa umieszczona jest po drugiej stronie ulicy, ale przeciętnemu rowerzyście nie chce się przejeżdżać przez pasy żeby przepisowo korzystać z drogi. Nie raz najechał na mnie rowerzysta i wyrzucał swoje frustracje, że idę po chodniku. Ja sobie poradzę gorzej jeśli widzę cyklistów którzy z dużą prędkością poruszają się miedzy matkami z małymi dziećmi czy osobami starszymi. Cykliści nic sobie nie robią że zwaracanej im uwagi a o tragedię nie trudno.

# TarchoMan

20.09.2018 12:10

To rowerzyści nie mogą zwolnić przed pasami . Co za id.....a wymyślił że rower ma pierwszeństwo. To jakaś paranoja jak tak zrobią to banda debili pedzadzych z góry na złamanie karku tylko wzrośnie i rowery będą wpadać na pieszych.

REKLAMA

# kornel273

20.09.2018 12:43

Nie mogli tej ściezki poprowadzić na tą drogą przy budowoe mostu, za trudne do ogarniecia dla urbanistów.

# dominks

24.09.2018 12:40

Gdyby PROJEKTUJĄCY dobrze pomyśleli i PRZECIĄGNELI ZJAZD tranwajów i ścieżki za skrzyżowanie z ul MYŚLIBORSKĄ to nie było by problemu z bezpieczeństwem, upłynnieniem ruchu tramwajów (niestety są z pierszeństwem), samochdów, rowerów. Tworzą się czasem ogromne korki - a przebudowanie, przeciągnięcie zjazdu za ul. Myśliborską - poprawiło by bezpieczeństwo na moście, przed nim i w jego okolicy. Nie przemyślane rozwiązanie które paraliżuje wjazd i zjazd z mostu, ścieżka rowerowa - na które (ja sam jeżdżę rowerem i samochodem) nie patrzą jak zbliżają się do przejazdu na ul. Świderskiej. Jadąc samochodem z małą prędkością patrząc w jedną, drugą stronę nie zawsze widać zbliżających się rowerzystów głównie zjeżdżających z mostu, sam z gwałtownie hamowałem bo gnał na złamanie karku. Wg mnie rozwiązanie je ścieżce rower przy przejściu jest proste, mijanka barierkowa - wiem że to może się nie podobać ale by spowolniło i poprawiło bezpieczeństwo rowerzystów, pieszych i pojazdów.

# Moje zdanie

25.09.2018 17:27

#dominks napisał(a) 24.09.2018 12:40
mijanka barierkowa - wiem że to może się nie podobać ale by spowolniło i poprawiło bezpieczeństwo rowerzystów, pieszych i pojazdów.

W każdy temacie dot. tego zjazdu pojawia się sugestia, że skoro rowery pędzą z górki, to wypadałoby właśnie rowery spowolnić, ale nic z tego - zawsze wraca głupi pomysł progu na jezdni lub wrecz podniesienia przejazdu na poziom chodnika.
Tymczasem choćby i 10 progów zrobi na jezdni, a samochody pokonywały by ten odcinek jadąc 2 km/h, miejsce nadal będzie niebezpieczne. A to dlatego, że gdy pędzący 40 km/h rowerzysta wpadnie dowolną twardą przeszkodę - tu: na bok jadącego 2 km/h samochodu - to szanse na wyjście cało ma prawie zerowe.
SPOWOLNIENIE ROWERÓW albo FIZYCZNA SEPARACJA rowerów i samochodów to jedyne BEZPIECZNE rozwiązanie tego przejazdu.
Tylko że tu nie chodzi o bezpieczeństwo, a o to "się kręciło" - ktoś zarobi, ktoś zagłosuje, ktoś pokrzyczy. A że ludzie będą ginąć lub odnosić rany? To nie ma żadnego znaczenia...

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA