REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


21.06.2012 00:03 Zaciszny
Znowu jestem zaskoczony złożonymi wnioskami radnego, który wykazuje się brakiem znajomości przepisów wynikających m.in ze statutu Dzielnicy Targówek jak i Statutu Rady i Zarządu Osiedla Zacisze.
Pan Kunowski podobnie jak inni radni z PO ma w nosie zapis mówiący o konieczności konsultacji społecznych za pośrednictwem Rady i Zarządu Osiedla, a do ich należy informowanie o podejmowanych działaniach we wszystkich sprawach istotnych dla mieszkańców Osiedla z zakresu m.in: "infrastruktury, w tym: wspierania procesów planowania przestrzennego oraz tworzenia ładu przestrzennego, w tym: tworzenia i funkcjonowania parkingów, infrastruktury technicznej i drogowej".
Jak wynika z protokołu posiedzenia Komisji Infrastruktury, Inwestycji i Ochrony Środowiska Rady Dzielnicy Targówek z dnia 28 maja b.r. Pan Kunowski złożył bez uzgodnienia z kimkolwiek projekt uchwały o zmianie Miejscowego Planu Zagospodarowania Osiedle Zacisze Elsnerów, gdyż jak to sam stwierdził planuje rozbudowę swojego niskiego domu . Zastrzegł jednocześnie, że wstrzyma się od głosowania bo jest sam tym zainteresowany, a już była afera w sprawie jego głosowania w tzw. temacie "skrawkowym" to jest obniżenia ceny wykupu gruntu, którym też był zainteresowany. Głosowanie w sprawie rozbudowy domów na Zaciszu nawet o dwie kondygnacje odbyło się w Komisji, ale radni PO wstrzymali się (solidarnie z Panem Kunowskim) od głosu.
Radny Kunowski formalnie nie otrzymał poparcia od przewodniczącego PO - Pana K. Miszewskiego oraz nie przedstawił jakiejkolwiek listy poparcia od mieszkańców. Widać, że obecnie osamotniony radny szuka poparcia na łamach Gazety Echo, a jest to lekcja otrzymana od Pana Przewodniczącego Rady Dzielnicy, który wydawał gazetkę ZACISZE ale ostatnio wypisał się z PO.
Najsmutniejszy jest jednak fakt, że radni głosują za projektem, którego treści nawet nie przeczytali, a było to m.in. dnia 28 maja b.r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Gilarskiej. Plan ten można
przeczytać w Internecie na stronie:
21.06.2012 00:27 Zaciszny
Niestety nie mogłem zamieścić (z przyczyn technicznych Gazet) linku do strony:
bip.warszawa.pl/Menu przedmiotowe/ogloszenia/
plany zagospodarowania/mpzp rej ul Gilarskiej wylozenie.
21.06.2012 00:31 Zaciszny
Dalszy ciąg komentarza -
Gdyby Pan Kunowski zaznajomił się z tym planem oraz z prognozą oddziaływania na środowisko to by w powyższym artykule nie pisał takich bzdur jak: "Wszystkie ulice powinny posiadać kanalizację deszczową".
W pozytywnie zaopiniowanym przez radnego Kunowskiego projekcie jest napisane, że:
- nie dopuszcza sie budowy kanalizacji ogólnospławnej,
- wody opadowe i roztopowe będą w pierwszej kolejności będą
zagospodarowane w miejscu ich powstania; wody te należy odprowadzać na
własny teren nieutwardzony w granicach działki inwestycyjnej ...
z uwzględnieniem wielkości powierzchni biologicznie czynnej,
- dopuszcza sie odprowadzenie wód opadowych i roztopowych do
powierzchniowych cieków wodnych na warunkach ustalonych z ich zarządcą,
- w celu zmniejszenia ilości odprowadzanych wód opadowych i roztopowych z
obszaru objętego planem wody opadowe z dachów budynków i powierzchni
utwardzonych na działkach budowlanych zabudowy mieszkaniowej MW i
usługowej U, które nie wymagają podczyszczania, należy zagospodarować na
działce własnej poprzez obiegi zamknięte, zielone dachy, wodne place zabaw i
wsiąkanie w grunt za pomocą infiltracji powierzchniowej,
- nadmiar wody opadowej oraz wody zanieczyszczone z placów z zielenią
parkową i parkingów należy gromadzić w studniach osadowych ...
i odprowadzać po uprzednim podczyszczeniu w separatorach do
zbiorników retencyjnych a następnie, w porze bezdeszczowej, pompować do
Rowu Drewnowskiego, który odprowadza wody deszczowe do Kanału
Bródnowskiego.

Przepraszam za długi cytat ale z powyższej treści wynika, że problem podtopień będzie dotyczył nie tylko Zacisza, ale i mieszkańców nowych osiedli. Problemu tego nie widzą radni PO z naszej dzielnicy, których interesuje głównie rozbudowa swojego domu i poszerzenie działki.
Może radni zainteresują się np mieszkańcami Osiedla Samarytanka, którzy zgodnie z zapisami w MPZP rej. ul. Gilarskiej stwierdzającymi, że "odległość linii ogrodzeń musi wynosić minimum 5 m od górnej granicy skarpy rowu "Drewnowskiego" mogą być zmuszeni do zburzenia istniejącego płotu.
A może radny Kunowski zaproponuje przesunięcie rowu bo budynków, w których mieszka ok 2 tys. mieszkańców, nie da się przestawić ???
21.06.2012 08:14 #mieszkaniec Z
Panie Zaciszny.
Też jestem zainteresowany rozbudową domu na Zaciszu II. W moim szeregowcu 70% domów jest rozbudowana, nadbudowana itp. a obecne przepisy tego zabraniają. Zapisami, o których Pan pisze powinni zająć się fachowcy z urzedu. Popierem dążenie radnego do amiany tego niekorzystnego dla meszkańców planu.
21.06.2012 10:06 #Radny
Szanowny Panie Zaciszny,

Konsultacje są zawsze bardzo ważnym elementem przy uchwalaniu, jak i zmianie Planu Zagospodarowania. Jednak, aby można było coś skonsultować, należy mieć to coś. Sam pomysł można konsultować, ale na nie wiele się to zda. Jak Zarząd do czego się rok temu Burmistrz zobowiązał (a nie wykonał) przygotuje stosowny projekt uchwały będzie o czym rozmawiać z Radą Osiedla.
REKLAMA
21.06.2012 11:07 #Grex
Bzdura, Bzdura, kto kurna zatwierdził taki plan zagospodarowania Gilarskiej?!, ja rozumiem teren pod osiedle, ale miejsce na przedszkole i szkołę???! wokół wiele szkół, i coraz mniej dzieci, w Warszawie likwiduje się placówki, a tu ktoś planuje budowę nowej?? dla kogo????? Nawet jeśli za jakiś czas przyjdzie znowu wyż, to przecież będą stały dotychczasowe budynki szkół, wystarczy remont.
Radni nasi! apel do Was- obudźcie się z letargu, zacznijcie myśleć przyszłosciowo, dwa razy zastanówcie - zanim wydacie publiczne pieniądze.
21.06.2012 11:19 #Andrzej Janicki
Grex, co ty piszesz. Wszystkie szkoły działaja na dwie zmiany, a Dom Development buduje Wilno. Potrzeba jeszcze co najmniej dwóch szkół w ciągu 10 lat.
21.06.2012 14:08 #jeszcze nie radny
Witam
Do Gerx: niestety ale proponuje przejść się po szkołach i zobaczyć w jakich warunkach uczą się dzieci
np. w szkole przy Samarytanki jest 700 uczniów klasy po blisko 30 osób i to jest niż
absolutnie muszą być zapisy nie tylko umożliwiające ale i nakazujące budowę przedszkoli i szkół na terenach gdzie ma powstać osiedla na 20 tys lub więcej ludzi
a to czy przyjdzie niż czy wyż to ma mniejsze znaczenie jak będzie za mało dzieci to bedzie można zrobić klasy indywidualne zwiększyć jakość nauki

Już teraz dzieci maja problemy z koncentracją teksy i testy nastawiają ich naukę na czytanie ze zrozumieniem itp itd
13.07.2012 00:07 #G.T
Panie Zaciszny - a nie uważa Pan że to jakaś paranoja? Na zaciszu II są domy piętrowe i parterowe, a właściciele parterowych mogą je rozbudować o pół piętra ,
a po co komuś te pół piętra,Pan Kunowski ma rację , czas nareszcie uporządkować te bzdurne przepisy.
i kanalizację deszczową też należy zrobić bo po ulewach woda płynie ulicami.
Odnośnie wykupu gruntu to czekam już 2 lata a urzędnicy gminy twierdzą że nie są w stanie przygotować dokumentów bo jest dużo wniosków.
Panie Zaciszny na pewno nie będę na Pana głosować w następnych wyborach bo nie potrzeba Nam takich radnych
17.07.2012 21:13 Zaciszny
Panie G.T. zgadzam się z Panem, że na Targówku winna być kanalizacja deszczowa oraz że radni powinni myśleć o zmianie bzdurnych przepisów.
Mnie też na Zaciszu zalewa woda i krew ale próbuję zwrócić uwagę radnym by czytali dokumenty przed głosowaniem za ich przyjęciem. Radni przyjęli miejscowy plan zagospodarowanie rejonu ul. Gilarskiej, który nie przewiduje kanalizacji deszczowej i nie zgłosili jakichkolwiek uwag, które by zostały przekazane do Rady Warszawy. Też otrzymałem pismo z Urzędu Dzielnicy, że sprawa wykupu gruntu może być rozpatrzona za 2 lata ale te kwestie na razie nie były poruszane przez radnych Targówka. Ja nie jestem radnym i nie planuję kandydowania, natomiast zastanawiam się czy Pan Kunowski będzie lepszym kandydatem (PO) na przewodniczącego Rady Dzielnicy.
REKLAMA

 1355/1493 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Targówek


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!

Ogłoszenia drobne

Różne
 Książki kupię dojazd 511-512-711

Nauka
 Nie patrz na Twoją metrykę! Angielski dla dojrzałych Witaj, czy zastanawiałeś się, ile możesz zyskać znając lepiej język angielski ? O tym, jak ważna jest praktyczna znajomość tego języka przekonują się Ci, którzy wyjadą do pracy za granicę. Często też angielski jest wymagany przez pracodawców w Polsce. Od pracowników oczekuje się umiejętności rozmawiania przez telefon, korespondowania przez Skype lub prowadzenia rozmów "na żywo" na tematy zawodowe. Dlatego zachęcam Cię - zapoznaj się z moim zaproszeniem na wyjątkowo skuteczne kursy angielskiego, które prowadzę na Skype. Nauka może być sprofilowana specjalnie dla Ciebie, pod kątem Twoich potrzeb. Joanna lektor j. angielskiego Mail: joanna.angielski@interia.pl Tel: 575 249 030 www.angielski-skype.pl

Działkę budowlaną sprzedam
 Nadarzyn sprzedam działkę budowlaną bezpośrednio. 191/37 Działka usytuowana w najlepszej lokalizacji Nadarzyna objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną lub bliźniaczą. 1,1 km od centrum Nadarzyna, do którego prowadzi nowo wybudowany chodnik. 1800 metrów do wjazdu na trasę S8 do Warszawy, w zacisznym miejscu obok Lasów Nadarzyńskich. cena 400 000 zł. do negocjacji. Kom.503 123 985

Administrowanie nieruchomościami
 Oferta kredytu bez protokołu Udzielamy pożyczek i finansujemy projekty inwestycyjne do kwoty 50 000 000 EUR przy bardzo niskiej stopie procentowej wynoszącej 2,00% rocznie. Warunki są bardzo elastyczne i interesujące. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji. Kontakt mailowy: claranoter@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA