REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Janina Perkoz Bielany

01.10.2013 15:08

Złamała nogę... ???
Konkret: słucham: imię, nazwisko, wiek (skrót do wiad. red.), okoliczności poboczne etc. Kodeks etyki dziennikarskiej się kłania!
I dalej z tej beczki, spisane z netu pięć minut temu: Otworzą wiadukt.., Uwolnili kota.., Co oni robią... Itd. Kto, co za oni? Komuna się kłania umysłowa? Widzę, że małpowanie rynsztokowych tabloidów i portali staje się waszym celem.
Ps. A szkoda, miałam o was dobre zdanie...

# Irena 76

01.10.2013 15:27

#Janina Perkoz Bielany napisał(a) 01.10.2013 15:08
Złamała nogę... ???
Konkret: słucham: imię, nazwisko, wiek (skrót do wiad. red.), okoliczności poboczne etc. Kodeks etyki dziennikarskiej się kłania!
I dalej z tej beczki, spisane z netu pięć minut temu: Otworzą wiadukt.., Uwolnili kota.., Co oni robią... Itd. Kto, co za oni? Komuna się kłania umysłowa? Widzę, że małpowanie rynsztokowych tabloidów i portali staje się waszym celem.
Ps. A szkoda, miałam o was dobre zdanie...

A konkretnie o co chodzi?

# Jan Księżopolski

01.10.2013 16:09

Do Pani #Irena 76
Wypowiedź na forum Pani Perkoz odnosi się do formy i stylu tytułu oraz sposobu podania informacji, który jest typową nowo - mową tak pleniącą się w brukowej prasie i na naszych trzech głównych portalach internetowych. Czy to takie trudne do zrozumienia? Dla mnie również jest to oczywiste, a jestem emerytowanym polonistą.

REKLAMA

# Sowa

03.10.2013 14:11

#Janina Perkoz Bielany napisał(a) 01.10.2013 15:08
Złamała nogę... ???
Konkret: słucham: imię, nazwisko, wiek (skrót do wiad. red.), okoliczności poboczne etc.

Taaaak. Już widzę jak Pani po złamaniu nogi udziela wszystkim postronnym osobom informacji nt. danych personalnych czy wieku... A poza tym to ta biedna dziewczyna może nie życzyła sobie podawania w prasie swoich danych osobowych - pomyślała Pani o tym? Nie, bo Pani musi wiedzieć jaki się nazywała i w jakim była wieku. Pani, jak ma taką ochotę, może podać do publicznej wiadomości wszystkie swoje dane - łącznie z rozmiarem biustonosza i numerem rachunku bankowego.
Zgadzam się, że tytuł jest trochę niefortunny i mnie też "zgrzyta" w uszach, ale jednocześnie spełnia podstawowe zadanie - intryguje i przyciąga uwagę, i prowokuje do przeczytania tekstu. Taka jest rola tytułu - czy to się komuś podoba, czy nie! Są też wymogi co do ilości znaków w tekście i stąd wychodzą czasami takie "kwiatki" jak ten. Ale nie przesadzajmy - średnio rozgarnięta osoba jest w stanie ten tytuł zrozumieć - no może poza p. Janiną Perkoz z Bielan...

# kajka

09.02.2016 17:24

Schody należy remontować, gdy tylko coś jest z nimi nie tak. My właśnie chcemy wymienić schody w domu. Stare schody są w złym stanie. Szukaliśmy już schodów w Prudlik- mają tam sporo fajnych wzorów. Pewnie wybierzemy jeden z nich.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA