REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Zdjęcia w kafejce internetowej

# ka$ka

13.05.2003 22:00

W zeszłym tygodniu (wtorek) oddałam do wywołania zdjęcia, do punktu w kafejce internetowej przy Książkowej. Powinnam je odebrać we czwartek, wczoraj zażądałam od szefa wyjaśnień a dziś szlag mnie trafił. Zadzwonił do mnie pan z firmy w Tarnobrzegu (która zajmuje się obróbką tychże filmów) i powiedział, że moje zlecenie wcale do niego nie dotarło. Pozwolił sobie zasugerować, że usiłuję wyciągnąc od niego pieniadze. Argument, że przeciez posiadam kupon z koperty zbił stwierdzeniem, że z kopertą mozna zrobić różne rzeczy a kwitek zostawić i napisać na nim różne rzeczy. Czy ktoś z forumowiczów może mi powiedzieć, czy jest jakiś sposób na takiego drania?

# Vladymir

13.05.2003 22:50

To one aż do Tarnobrzega pojechały, te zdjęcia, do wywołania ?
To jak to się opłaca tej firmie. Sposób na to: list do dużego, poczygtnego dziennika typu "GW", która to gazetka na stronach poświęconych rynkowi opisuje takie nierzetelne firemki, próbuje wyjaśniać sprawę oraz mediować pomiędzy klientem a sprzedawcą. To przynosi skutek, bo firmy pod naciskiem gazety szybko zgadzają się zaspokoić roszczenia klienta nie tylko w obawie przed złą reklamą, ale także dla tego efektu medialnego, jaki przynosi zazwyczaj ostatni akapit artykułu "w wyniku naszej interwencji strony doszły do porozumienia". Oczywiście, jest to sposób na firmy dbające o swój imidż, a nie na krzaki, bo na te ostatnie jedynym dobrym sposobem jest zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa z art. 286 par. 1 kk, no i listy gończe, te mają cudowną moc nakłaniania oszustów do wyrażania szybkiej skruchy... To sie tak ładnie w prawie karnym nazywa "czynny żal".

# Piotrek z Odkrytej

13.05.2003 23:51

Czy to znaczy, że Twój film do wywołania "się gdzieś sam zapodział" ? To dosyć mocno pozwala "zaufać" tej firmie. Myslę, że już znalazłaś sposób. To forum odwiedza wiele osób i na pewno nie pójda wywołać tam zdjęć. Szkoda tylko Twojej pracy, zdjęcia pewnie były fajne.

REKLAMA

# ka$ka

14.05.2003 07:28

Dzięki Vladymir. Pomysł z gazetą skwapliwie wykorzystam. Ta firma z Tarnobrzega(u?) obstawiła chyba pół Warszawy swoimi punktami. Byli na pewno w Championie i w budce na rogu Stefanika i Światowida. A poza tym chyba wszędzie tam gdzie można znaleźć najtańsze odbitki. Przy miom "przerobie" było to bardzo pożądane. Chyba sami wiecie jak to jest mając dzieci. Chyba przerzucę się na cyfrowe.

 Tom

14.05.2003 07:56

Czasami tak bywa, ale myślę, że uda Ci się odzyskać zdjęcia. Jeżeli chodzi o cyfrówki to musisz się zastanowić jakiej wielkości odbitki będziesz robić, czym wieksze tym większej rozdzielczości aparat musisz kupić. przyjmuje sie nastepujący podział:
2 mln pikseli -9x13
3 mln pikseli - 10x15
4 mln pikseli - 13x18
Muszisz pamiętać, że sama odbitka cyfrowa jest droższa, ale nie ponosisz kosztów zakupu negatywu i wywołanoia go poza tym wywołujesz tylko zdjęcia, które Ci się podobają (oszczędność na materiale ok. 50%).
Pzdr

# aga

14.05.2003 08:02

Kaśka dzięki za ostrzeżenie. Dzisiaj miałam oddać właśnie tam filmy do wywołania.

REKLAMA

# ka$ka

14.05.2003 08:28

Swego czasu oddawałam zdjęcia do sklepu Foto przy Puławskiej 10. Tuż za Rakowiecką. Niedrogo, sympatycznie. Bywało i tak, że jak oddawałam większą ilość filmów, to dostawałam symboliczny rabat. Ale z dwójką maluchów to trochę za daleko.
Tom, czy możesz napisac mi coś więcej na temat cyfrówek? Na jaki wydatek powinnam sie nastawiać?

 Tom

14.05.2003 10:46

Ka$ka w moim ncku masz e'mail napisz co będziesz tym aparatem robić jakie zdjęcia, gdzie, kogo itp.
Pzdr

# Obsrany rzywopłot

16.05.2003 18:07

Dzięki za ostrzeżenie kaska.

REKLAMA

 Alf

16.05.2003 20:15

Zakładam, że ten "rzywopłot" to "napewno" ta sama dowcipna osoba, która "zamordowała teściową" i "źle jej pachnie z buta".
Szkoda, że forum nie pokazuje adresu IP z którego leci post takiego anonimowego (i odważnego :-) dowcipnisia

# Żarcie dla kota

17.05.2003 10:07

Wyluzuj.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy