REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# wyborca

21.02.2014 14:45

Oddziały przedszkolne dla dzieci w wieku 0-3 lat? a co to za wynalazek?

# Adaś

21.02.2014 22:59

Spokojnie, wybory niebawem.

# Rurex

21.02.2014 23:43

Widziały gały co brały. Okolica bez infrastruktury. Więc jak się wreszcie infrastrukturę dociąga to nie kwiczeć tylko grzecznie czekać.

REKLAMA

# adam555

22.02.2014 12:40

Po co kupowaliscie mieszkanie polu? Malo mieszkan na tarchominie targowku brodnie? Teraz czekacie na infrastrukture (tramwaj 30 lat)

# Pebe

22.02.2014 19:48

#adam555 napisał(a) 22.02.2014 12:40
Po co kupowaliscie mieszkanie polu? Malo mieszkan na tarchominie targowku brodnie? Teraz czekacie na infrastrukture (tramwaj 30 lat)
Przejedź się tam sprawdź, a potem powiesz mi gdzie ty tam pola widziałeś. Bloki w polu były ale 10 lat temu. Problem polega na tym, że w naszym kraju wydaje się pozwolenia na budowę licznych osiedli nie bacząc na to, czy w danym miejscu jest infrastruktura drogowa dostosowana do liczby nowych mieszkańców czy nie. U nas robi się wszystko na odwrót, najpierw buduje się osiedla a potem drogi.

# abrakadabra

24.02.2014 07:52

Pebe dobrze mówi, w normalnych krajach najpierw wytycza się drogi, projektuje cały układ komunikacyjny, a dopiero potem wydaje pozwolenia na budowę domów/bloków, a nie odwrotnie!
Przy Skarbka z Gór najpierw budowano na maksa bloki, bez zaplanowania sensownej ulicy, a teraz drapią się po głowach, co z tym zrobić. Przecież to jest niewyobrażalne, zeby tak ważna i ruchliwa ulica nie maiła zatoczek autobusów i anwet miejsca na ich wykonanie (nie wspomnę już o chodniku, trawniku i ściezce rowerowej).
A komentarze typu: widziały gały co brały, są absolutnienie na miesjcu, bo tutaj komentuje się działanie władz w zakresie planowania - musi w końcu coś się zmienic w tej materii!

REKLAMA

# Taltos2

24.02.2014 16:49

Do abrakadabra, Adam i Rurex:
brawo piątka z logiki, przeprowadźmy się wszyscy w okolice skrzyżowania Al. Jerozolimskich z Marszałkowską, bo infrastruktura już tam jest i niczego nowego nie trzeba będzie budować. A jak zamkną do remontu, to spacerkiem damy radę.
Nikt z mieszkańców ZB nie wymaga natychmiast metra, Trasy Olszynki Grochowskiej. Chodzi o stopniową budowę nowych ulic - normalnych, zwykłych ulic miejskich z chodnikiem, latarnią. Skoro rozkopali Głębocką - słusznie, bo kanalizacja jest niezbędna! - to niech od razu zrobią ulicę porządnie i docelowo, a nie tylko załatają dziury i później się pomyśli.
PS. Skarbka wcale nie ma być arterią komunikacyjną, tylko ulicą osiedlową dla mieszkańców. Ruch tranzytowy ma przejąć TOG, tylko kiedy powstanie? A może tak niech włądze Białołęki polobbują o chociażby częściowym wykonaniu fragmentu TOG (na początek w wersji jednojezdniowej) na odcinku Trasa Toruńska - Trasa Mostu Północnego. Właśnie, dlaczego nie buduje się dalszego etapu Trasy Mostu Północnego? Powstałby kręgosłup komunikacyjny dla wschodniej Białołęki w relacji P-P i W-Z?

 tarantula01

24.02.2014 23:12

Nie buduje się tych ulic, bo Warszawa buduje teraz metro, które pochłania 90% środków inwestycyjnych miasta i na inne potrzeby nie wystarcza. Więc albo budujemy metro i w sumie nic więcej, albo nie budujemy metra, ale za to budujemy wszystko inne (most Północny wybudowano, bo już nie budowano metra: I linii i jeszcze nie zaczęto budować metra: II linii).
Pozdrawiam
W. Tumasz

 tarantula01

24.02.2014 23:12

Nie buduje się tych ulic, bo Warszawa buduje teraz metro, które pochłania 90% środków inwestycyjnych miasta i na inne potrzeby nie wystarcza. Więc albo budujemy metro i w sumie nic więcej, albo nie budujemy metra, ale za to budujemy wszystko inne (most Północny wybudowano, bo już nie budowano metra: I linii i jeszcze nie zaczęto budować metra: II linii).
Pozdrawiam
W. Tumasz

REKLAMA

# jan

25.02.2014 09:03

List burmistrza jest piękny.
Czytelnik pisze, że źle (bo źle!) zorganizowano inwestycję na Głębockiej, a Burmistrz pisze, że jest dobrze, bo planuje się w przyszłości to i to.
Czy można być Burmistrzem i jednocześnie nie rozumieć tekstu pisanego? Można.
Panie Burmistrzu, to w takim razie w punktach:
- odcięliście (wy i wasi de facto podwykownawcy, czyli ZTMy, ZDMy itp.) od komunikacji zbiorowej 3/4 ul. Głębockiej
- zabraliście 3 dużym osiedlom przy ul. Lewandów połowę autobusów, także dziś ludzie jadą na pętlę 527, wysiadają i zasuwają na piechotę 1-2 km, bo nie ma sensu czekać na kursujące co 10-20 min autobus), mimo że można było zostawić 527 na starej trasie. Ale widać bardziej opłacało się SKRÓCIĆ trasę.
- nie przygotowaliście prawidłowo objazdów. Był Pan na na żwirowym odcinku Skarbka z Gór, przy Głębockiej? Tam dziury mają 30 cm głębokości, a Pan mówi, że wszystko jest pod kontrolą!!!
Teraz pan opowiada głodne kawałki o budowie ul. Kartograficznej. Śmiech pusty mnie ogarnia. Bo 2 lata temu apelowaliśmy o budowę tej ulicy (a właściwie Siecznej, która ma w planach wyższą rangę niż Kartograficzna). Wówczas mówiliście, że nie ma szans, bo to ogromne koszty. NIE MA SZANS!
I teraz co, pieniądze się znalazły?
Znalazły, ale nie po to, by mieszkańcom było wygodniej i nie musieli nadrabiać 2-3 km. Pieniądze się znalazły, bo musicie uratować swoje tyłki i przerzucić gdzieś ruch samochodów z Głębockiej. I co, najłatwiej przepchnąć go na PRYWATNE osiedlowe drogi wewnętrzne, które zbudowali sobie mieszkańcy, za które podatki płaca mieszkańcy, które oświetlają sami mieszkańcy, przy których chodniki zbudowali mieszkańcy!!!
Drogi, których jeszcze 2 lata temu nie chcieliście ZA DARMO przejąć, tłumacząc, że są poza normą, że nie można tam puścić normalnego ruchu samochodowego. I teraz co, są już w normie? Już można tam puścić setki samochodów?
Śmiać mi się chce na te wasze "rządy".

# Bombel

25.02.2014 16:21

#jan napisał(a) 25.02.2014 09:03
List burmistrza jest piękny.
Czytelnik pisze, że źle (bo źle!) zorganizowano inwestycję na Głębockiej, a Burmistrz pisze, że jest dobrze, bo planuje się w przyszłości to i to.
Czy można być Burmistrzem i jednocześnie nie rozumieć tekstu pisanego? Można.
Panie Burmistrzu, to w takim razie w punktach:
- odcięliście (wy i wasi de facto podwykownawcy, czyli ZTMy, ZDMy itp.) od komunikacji zbiorowej 3/4 ul. Głębockiej
- zabraliście 3 dużym osiedlom przy ul. Lewandów połowę autobusów, także dziś ludzie jadą na pętlę 527, wysiadają i zasuwają na piechotę 1-2 km, bo nie ma sensu czekać na kursujące co 10-20 min autobus), mimo że można było zostawić 527 na starej trasie. Ale widać bardziej opłacało się SKRÓCIĆ trasę.
- nie przygotowaliście prawidłowo objazdów. Był Pan na na żwirowym odcinku Skarbka z Gór, przy Głębockiej? Tam dziury mają 30 cm głębokości, a Pan mówi, że wszystko jest pod kontrolą!!!
Teraz pan opowiada głodne kawałki o budowie ul. Kartograficznej. Śmiech pusty mnie ogarnia. Bo 2 lata temu apelowaliśmy o budowę tej ulicy (a właściwie Siecznej, która ma w planach wyższą rangę niż Kartograficzna). Wówczas mówiliście, że nie ma szans, bo to ogromne koszty. NIE MA SZANS!
I teraz co, pieniądze się znalazły?
Znalazły, ale nie po to, by mieszkańcom było wygodniej i nie musieli nadrabiać 2-3 km. Pieniądze się znalazły, bo musicie uratować swoje tyłki i przerzucić gdzieś ruch samochodów z Głębockiej. I co, najłatwiej przepchnąć go na PRYWATNE osiedlowe drogi wewnętrzne, które zbudowali sobie mieszkańcy, za które podatki płaca mieszkańcy, które oświetlają sami mieszkańcy, przy których chodniki zbudowali mieszkańcy!!!
Drogi, których jeszcze 2 lata temu nie chcieliście ZA DARMO przejąć, tłumacząc, że są poza normą, że nie można tam puścić normalnego ruchu samochodowego. I teraz co, są już w normie? Już można tam puścić setki samochodów?
Śmiać mi się chce na te wasze "rządy".
Jan dobrze pisze, a Pan Burmistrz wstydził by się wypisywać takie brednie. Przeczytawszy to co Pan Burmistrz napisał wnioskuje, że dopóki nie zmienimy władz nic się na Zielonej Białołęce nie zmieni a te gadki, że najpierw skończymy Kartograficzną a potem Głębocką nam rozbudują i zmodernizują, to zwykła kiełbasa przedwyborcza.

# słój

26.02.2014 17:19

zabrałem kónia z chałupy do stolycy i żadne objazdy mi nie straszne

REKLAMA

# adamdddd

27.02.2014 10:06

ale nie rozumiem ludzi którzy kupili mieszkania na zielonej Białołęce, przecież widzieli co kupują i gdzie (chyba że wierzyli w obiecani developerów).
przecież jest tyle mieszkań na rynku wtórnym na pobliskim Targówku który oferuje linie tramwajową a w bliskiej przyszłości metro.
Nie widzę żadnych plusów zakupu mieszkań na rynku pierwotnym (chyba że jest to tak zwana plomba wśród starszych bloków w super lokalizacji, wtedy można jeszcze pomyśleć o zakupie)
Ps. ostatnio tam byłem (na Wschodniej Białołęce, wszystko tam powstaje bez ładu i składu zabudowa wielorodzinna wśród domów jednorodzinnych, 527 ledwo się mieści na skrzyżowaniach. A teraz co trzeba inwestować w kolejny zbędny wydatek samochód? aby nie kisić się przez najbliższe 20-lat w autobusie? Trzeba również uwzględnić iż bloki na Skarbka i Ździarskiej powstały na bagnach ( o tym wielu właścicieli nawet nie wie)

# Justyna

27.02.2014 10:15

''Widziały gały co brały'' Teraz mieszkańcy będą się kisić w 527 przez najbliższe 30-lat. Tak się kończą inwestycje na rynku pierwotnym. Ciekawe ile właściciele musieli czekać na odbiór lokalu (przez ile miesięcy np. mieszkanie z rynku wtórnego mogło by zarabiać).
6.000 za metr na zielonej Białołęce to chyba jakiś żart (za te pieniądze mam mieszkanie na rynku wtórnym np Targówku mieszkaniowym (za 3-lata dojazd metrem do Śródmieścia w 12/14 minut) Wrzucam 10% w remont i mam super mieszkanie (kupując nowe też czekają mnie takie same koszty<stan developerski>). wszelkie najnowsze badania sugerują iż wielka płyta ma o wiele lepszą akustykę niż współczesne budownictwo. wielka płyta po rewitalizacji o wiele lepiej trzyma ciepło.

# karol

27.02.2014 11:38

Justyna, Adam, kupujcie sobie, gdzie chcecie i co chcecie. Wasza sprawa gdzie mieszkacie.
My kupiliśmy tutaj i wara wam od tego. Nie wasza sprawa, gdzie, za ile, po co, od kogo i dlaczego. Tak chcieliśmy i tak kupiliśmy. Nie musimy się wam z tego tłumaczyć.
Od lat płacimy podatki w tym pieprz...nym mieście i mamy prawo domagać się, by miasto inwestowało także w naszej okolicy. Zbudowali wam drogi, przedszkola, parki, wyremontowali wam ulice, położyli granitowe chodniki? Cieszcie się. Bo ja z większości tych dobrodziejstw na Ursynowie, Bemowie, Mokotowie, Żoliborzu itp. nie korzystam. A wszystko to było zrobione także za moje pieniądze (w tym roku mój PIT to 7000 zł po odliczeniu ulg). Zobaczcie sobie, ile się inwestuje w każdą z dzielnic.
Teraz domagamy się MY. Chcemy, by miasto w sposób odpowiadający normalnym standardom zajęło się wschodnią Białołęką i pomyślało o tysiącach podatników mieszkających w tej okolicy. Płacimy i wymagamy. A jak nie, to 1) przestaniemy płacić (ci co mogą się zameldować gdzieś u rodziny poza Warszawą) 2) zmienimy władze.
I Justynko, blondynko zapewne. Za 2 lata skończą przebudowę trasy toruńskiej. Do Centrum będę jechał jakieś 20 min. I nie będę się kisił w pociągu i skakał z metra na metro jak ty. A ty mieszkaj sobie w zaszczanych klatkach, z patologia za ścianą, jeździj sobie śmierdzącymi, zakopconymi windami, walcz z prezesem spółdzielni, żeby nie zrzynali na czynszu.
20 lat mieszkałem w wielkiej płycie na osiedlu podobnym do Targówka, dziękuję za tę przyjemność. Wolę to, co mam teraz, choć ciężko wam to zrozumieć. Ale to nie mój problem.

REKLAMA

# SSSSDFGH

27.02.2014 11:38

Przejedź się tam sprawdź, a potem powiesz mi gdzie ty tam pola widziałeś. Bloki w polu były ale 10 lat temu. Problem polega na tym, że w naszym kraju wydaje się pozwolenia na budowę licznych osiedli nie bacząc na to, czy w danym miejscu jest infrastruktura drogowa dostosowana do liczby nowych mieszkańców czy nie. U nas robi się wszystko na odwrót, najpierw buduje się osiedla a potem drogi.
ALE PRZECIEŻ NIKT NIE KAZAŁ KUPOWAĆ TUTAJ MIESZKAŃ, LUDZIE KUPILI MIESZKANIA NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ...

# pasażer

27.02.2014 21:18

A oczywiście głosujcie jeszcze na bufetową, to Wam taki miszung zrobi, że do własnego domu nie traficie.

# art

28.02.2014 08:46

Zdjęcie to jedno wielkie przekłamanie bo zrobione z perspektywy ściezki która chodnikiem nie jest więc błoto może tam się zdarzyć :)

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy