REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Z wywiadu ze Smokiem

# marta

19.03.2003 09:16

Dziesiejsze Echo:
Na białołęckim ratuszu wciąż wisi napis "Ratusz Gminy Warszawa-Białołęka". Minęło pół roku od wyborów. Czy zostanie zmieniony na "ratusz dzielnicy"?
- A co jest tam źle? Przecież Warszawa to gmina. Napis brzmi: ratusz gminy Warszawa, kreska Białołęka.
Interpretator-imperator!

 Tom

19.03.2003 09:48

Napis na gminie to pikuś, ale co się będzie działo z inwestycjami mam nadzieję, że przychodnia jednak będzie, a może zrobić tam dyskotekę. Myślenie centralne nie sprawdziło sie za PRL-u i myślę, że teraz też się nie sprawdzi. Oj biiiiiada nam biaaaada.

# Basia

19.03.2003 09:55

Według mnie większość inwestycji w Białołęce za czasów kiedy była gminą to były kolejne bloki. Przychodnia przez wiele lat była ciągle w planach i ruszyło się jak pojawiły się plany likwidacji gmin. Chyba tylko dlatego żeby pokazać jaka to gmina jest dobra.

REKLAMA

# smokto@

19.03.2003 12:29

Te literki to symbol charakteru naszego burmistrza. Uparty chłop, ale trzeba mu przyznać, że pozytywnie uparty.

# Marek

19.03.2003 12:32

Warszawa to miasto na zasadach powiatu, a nie gmina

# AD

19.03.2003 12:35

No to się Smokuś "wkręcił"

REKLAMA

# AD

19.03.2003 12:36

i literki z twierdzy mu zdejmą

# Zniecierpliwiona

19.03.2003 19:38

Z niecierpliwością czekam na elaborat Historyka dotyczący wywiadu. Temat został rozpoczety o godz. 9:16, teraz jest już 19:40 a tu Historyka jak nie było tak nie ma!

# NN

19.03.2003 21:08

A ja mogę coś napisać? W sprawie przychodni... Smoczek udaje, że nie wie dlaczego nie ma pieniędzy na wyposażenie! Dobre sobie. Nie dość, że nie wie iż Warszawa to nie gmina, to udaje Greka w sprawie przychodni! Niech wytłumaczy, dlaczego przez tyle lat zwlekano z podjęciem jej budowy, natomiast inne budowy nierzadko realizowano błyskawicznie! No i piłowanie drewna szło, jak po maśle.

REKLAMA

 historyk

19.03.2003 22:58

Otom i ja. najpierw parę korekt natury merytocznej
A) nie do końca jest tak,że miasto może zrobić z przychodnią co zechce. Jeśli wydaje się na inwestycje publiczne pieniądze, to zgodnie z ufp (ustawa o finansach publicznych) powina być ona wykonana i użytkowana zgodnie z przeznaczeniem. Oczywiście może się okać,że nie ma dla niej kontraktów- co przy indolecji białołęckiego zoz-u (vide brak umów z branżową kasą!!!) i permanentnym bałaganie w polskiej służbie jest, niestety, możliwe, ale nie opowiadajmy bajek o żelaznym wilku.
B) Pan Katner dość łatwo podchwytuje ,że Gospodarność jest bezapelacyjnym zwyciężce wyborów, a to nonsens (imponujący jest jedynie wynik burmistrza Smoczyńskiego- ale to kwestia terenu i jego tradycji), bo wybory arytmetycznie wygrał PIs (o 150 głosów więcej niż G) i Gospodarność poparło ok 25% głosujących z 40% uprawnionych w głosowaniu- to naprawdę nie jest silna legitymacja do jedynowładztwa (nie mająca żądnego przedstawiciela Unia dla Warszawy uzyskała ok . 8% oddanych głosów)- raczej wynik ordynacji.
c) najbardziej ciekawi mnie jednak sens tego wywiadu, wygląda mi to na jakąś akcję prewencyjną albo balon próbny. Może chodzi zdysplinowanie koalicjanta, a może o jego zmianę (dzięki upolitycznieniu samorządów możliwy jest nawet mniejszościowy zarząd z Gospodarności). Pożyjemy, zobaczymy.
PS. Mam nadzieję,że nie rozczarowałem zniercierpliwionej.

# Kotkaa

20.03.2003 12:08

Podobno (tak twierdził lekarz, były radny), przychodnię ma wybudować gmina, ale wyposażyć powinien ZOZ. I lekarzy tam zatrudnić też ZOZ. To jest wielki budynek, więc na pewno będzie tam coś więcej niż tylko przychodnia ze Świderskiej. Pdobno specjaliści z Marywilskiej tez się tam przeniosą. Pytanie: co zostanie na Marywilskiej?

# tartak

26.09.2016 22:00

Podobno...
___________________
http://www.najlepszytartak.pl/

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe