REKLAMA
REKLAMA

Wypadek samochodowy a odszkodowanie

28.10.2015 21:31 #axel
Mam takie trochę nietypowe pytanie. Miałam wypadek samochodowy i ubezpieczyciel twierdzi, że nie należy mi się odszkodowanie za pobyt w szpitalu. Z tego co ja wiem, to mi się należy i co mam zrobić?
29.10.2015 10:35 #ŁukaszS
Dzień Dobry,

Podał Pan za mało szczegółów. Chodzi o dobrowolne ubezpieczenie czy o ubezpieczenie OC sprawcy?
29.10.2015 21:14 #axel
Chodzi o to odszkodowanie z OC sprawcy.
30.10.2015 09:33 #ŁukaszS
Wymienię Panu wszystkie kategorie roszczeń o które można ubiegać się z OC sprawcy :
- zadośćuczynienie za doznaną krzywdę i cierpienie fizyczne oraz psychiczne,
- zwrot poniesionych kosztów leczenia, lekarstw, rehabilitacji, dojazdów do placówek medycznych,
- zwrot utraconych dochodów i korzyści które poszkodowany utracił w wyniku wypadku,
- odszkodowanie za zniszczone przedmioty i uszkodzony samochód w wypadku,
- renta na zwiększone potrzeby z powodu leczenia, rehabilitacji i opieki,
- jednorazowe świadczenie umożliwiające przekwalifikowanie się lub założenie działalności iw przypadku inwalidztwa.

Poniżej podaje podstawy prawne które maja zastosowanie w przypadku odszkodowania z OC sprawcy.

art. 443 k.c.
Okoliczność, że działanie lub zaniechanie, z którego szkoda wynikła, stanowiło niewykonanie lub nienależyte wykonanie istniejącego uprzednio zobowiązania, nie wyłącza roszczenia o naprawienie szkody z tytułu czynu niedozwolonego, chyba że z treści istniejącego uprzednio zobowiązania wynika co innego.
art. 444 k.c.
§ 1. W razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty.
Na żądanie poszkodowanego zobowiązany do naprawienia szkody powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu.
§ 2. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty.
§ 3. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa.
30.10.2015 09:34 #ŁukaszS
art. 445 k.c.
§ 1. W wypadkach przewidzianych w artykule poprzedzającym sąd może przyznać poszkodowanemu odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
§ 2. Przepis powyższy stosuje się również w wypadku pozbawienia wolności oraz w wypadku skłonienia za pomocą podstępu, gwałtu lub nadużycia stosunku zależności do poddania się czynowi nierządnemu.
§ 3. Roszczenie o zadośćuczynienie przechodzi na spadkobierców tylko wtedy, gdy zostało uznane na piśmie albo gdy powództwo zostało wytoczone za życia poszkodowanego.
art. 446 k.c.
§ 1. Jeżeli wskutek uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia nastąpiła śmierć poszkodowanego, zobowiązany do naprawienia szkody powinien zwrócić koszty leczenia i pogrzebu temu, kto je poniósł.
§ 2. Osoba, względem której ciążył na zmarłym ustawowy obowiązek alimentacyjny, może żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody renty obliczonej stosownie do potrzeb poszkodowanego oraz do możliwości zarobkowych i majątkowych zmarłego przez czas prawdopodobnego trwania obowiązku alimentacyjnego. Takiej samej renty mogą żądać inne osoby bliskie, którym zmarły dobrowolnie i stale dostarczał środków utrzymania, jeżeli z okoliczności wynika, że wymagają tego zasady współżycia społecznego.
§ 3. Sąd może ponadto przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego stosowne odszkodowanie, jeżeli wskutek jego śmierci nastąpiło znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej.
art. 447 k.c.
Z ważnych powodów sąd może na żądanie poszkodowanego przyznać mu zamiast renty lub jej części odszkodowanie jednorazowe.
Dotyczy to w szczególności wypadku, gdy poszkodowany stał się inwalidą, a przyznanie jednorazowego odszkodowania ułatwi mu wykonywanie nowego zawodu.
art. 448 k.c.
W razie naruszenia dobra osobistego sąd może przyznać temu, czyje dobro osobiste zostało naruszone, odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę lub na jego żądanie zasądzić odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez niego cel społeczny, niezależnie od innych środków potrzebnych do usunięcia skutków naruszenia. Przepis art. 445 § 3 stosuje art. 449 k.c.

Roszczenia przewidziane w art. 444-448 nie mogą być zbyte, chyba że są już wymagalne i że zostały uznane na piśmie albo przyznane prawomocnym orzeczeniem.

Bez zapoznania się z dokumentacja medyczna oraz tym jaki wpływ na życie miał wypadek nie można określić konkretnej kwoty odszkodowania. Jeśli spotka Pan się z odmową, problemami albo porostu uzna, że przyznane odszkodowanie jest nieadekwatne zawsze może Pan w tym wątku zwrócić się do mnie o pomoc. Mam możliwość sprawdzenia dokumentacji, określenia roszczeń oraz ustalenia jaka suma odszkodowania jest adekwatna.

Z poważaniem,
Łukasz Spaleniak
24.12.2015 23:45 #bernard
Tyle tych artykułów, że można się pogubić. Ja miałem mętlik w głowie po wypadku. Ubezpieczyciel twierdził, że mi się nic nie należy, a rodzina chciała, żebym walczył od odszkodowanie. Koniec końcem pomogło mi EuCO. Wszystko za mnie załatwili.
24.01.2016 22:00 #kinga
Europejskie Centrum Odszkodowań, to naprawdę dobra firma. Lepiej iść do nich niż do jakiejś kancelarii. Nie pobierają opłat wstępnych. Procent ich wynagrodzenia określony jest w umowie.
15.02.2016 01:33 #patryk7
Odszkodowaniami zajmuje się Law Up Sp. z o.o . Specjalizują się w tych sprawach, dlatego też warto im zaufać. Tutaj http://law-up.pl można dowiedzieć się o nich więcej i poczytać o prawnikach, którzy zapewniają obsługę prawną. Takie wiadomości na pewno będą przydatne. Jest to grupa profesjonalistów z odpowiednim doświadczeniem.
22.02.2016 16:07 DorotaZ
Zgłoś się do rzecznika - skontaktuj się i Ci pomogą

a do tego zmień ubezpieczyciela, bo taki nie jest zbyt wiele warty, sprawdź oferty na najtaniejuagenta.pl/kalkulator-oc-ac/
01.03.2016 13:28 #dixit
Mam nadzieję, że podpowiedzieli ci też, że przysługuje ci w takim przypadku samochód zastępczy. Wiele osób o tym nie wie, a ubezpieczalnie z wiadomych powodów o tym nie mówią. Ale spokojnie można sobie tego zażyczyć i nie mają prawa odmówić.
01.03.2016 13:30 #maniaczka
No dokładnie, też uważam, że warto o tym wiedzieć, bo ja też się tak załatwiłam, a samochód zastępczy z oc sprawcy mi się należał. Dopiero jak moja mama miała stłuczkę i trafiła tutaj szkodypowypadkowe.pl/samochody-zastepcze dowiedziałyśmy się, że taki samochód jest standardem i nie powinno być problemu z jego otrzymaniem.
09.04.2016 10:11 #Aleksander
Miałem kilka stłuczek i kilku rzeczy się już nauczyłem. Po pierwsze jak to nic poważnego to można naciągnąć kogoś na gruby hajs jak nie chce tracić zniżek. Ale jak już jest coś poważnego i w grę wchodzi walka z ubezpieczycielem to według mnie jest już udręka. Bo właśnie albo wycenią straty bardzo nisko, albo nie będą chcieli za twój uszczerbek na zdrowiu zapłacić albo tak jak w twoim przypadku za pobyt w szpitalu. Mi nie chcieli zapłacić mimo że miałem złamaną ręke w wypadku. Wtedy udałem się do votum. Firma zajęła się negocjowaniem ugody z nimi i nie wiem jak ale zrobili to ze dostałem odszkodowanie za moją rękę.
08.05.2016 23:50 #kassiulka
Ja polecam firmę Rco-S. A. Załatwiają bez wkładu własnego! !!! Jak nie stać Cię na założenie sprawy i prawnika i działają na terenie całej Polski, dla mojej rodziny wywalczyli dwie sprawy z ubezpieczycielem.
12.05.2016 12:28 #ares
Z tymi odszkodowaniami to same problemy miałem, a nikt też wcześniej nie poradził żeby zgłosić się do fachowców w tej branży. trochę poczytałem na odszkodowaniamotoryzacyjne.pl i zasięgnąłem odpowiedniej porady i sprawa poszła gładko.
29.05.2016 16:47 #Mimek
ja akurat pierwsze co to się zgłosiłam do Votum - nie dawałam juz rady sama walczyć z ubezpieczycielem. musiałam mieć wsparcie ze strony profesjonalnej firmy i udało się. Już nie mam problemu - firma doskonale sobie poradziła i odzyskała odszkodowanie dla mnie!
29.05.2016 19:47 #serwi
Na pewno EuCO świetnie się sprawdza w sprawach dotyczących odszkodowań. Dużym atutem jest to, że nie pobierają nic za analizę dokumentów.
07.06.2016 11:55 #gerttt
Świetną robotę w moim przypadku i mojej polisy wykonała fundacja Lex Specialis
07.06.2016 23:44 #adam87
Tutaj http://autowyceny.pl są namiary na rzeczoznawcę, który zajmuje się wyceną samochodów oraz szkód. Super sprawa, bo można mieć asa w rękawie. Dzięki temu możemy odzyskać swoje pieniądze czy też wygrać proces o odszkodowanie w sądzie.
03.07.2016 20:57 #mimi
Ja natomiast mogę polecić wypożyczalnię samochodów http://ancacars.pl/ Wypożyczają samochód z oc sprawcy na czas naprawy naszego auta. Flota fajna, samochody nie starsze niż rok. Potem pomogli mi przy odszkodowaniu bo mają doradzwto prawne. Ogólnie polecam
31.08.2016 09:23 #lucka
EuCO świetnie sprawdza się takich sprawach. Mają agentów w całej Polsce. Są świetni w tym co robią.
29.09.2016 23:59 #abc
Zdecydowanie Europejskie Centrum Odszkodowań jest najlepsze w te klocki. To do nich warto się zgłosić.
30.09.2016 13:11 #gelos
Fakt, akurat przychylam się do tego, że EuCO, to jedna z najlepszych firm na rynku. Doświadczenie to oni mają ogromne.
31.10.2016 19:13 #hilka
Mają doświadczenie i to ogromne. Poza tym plus dla nich za to, że mają agentów w całej Polsce.
23.11.2016 23:49 #mirka4
Każdemu, czyje auto została uszkodzone w wyniku wypadku samochodowego, jeśli nie byliśmy sprawcą należy się auto zastępcze. Tutaj http://www.eucocar.pl można dowiedzieć się więcej na ten temat.
27.02.2017 11:07 #Maczynska
Podstawowe informacje w temacie można zebrać na forach typu http://www.odzyskaj.info. Uzyskanie rekompensaty bez wsparcia prawnika może jednak okazać się niemożliwe. Moim zdaniem współpraca z osobą, która potrafi uzyskać odszkodowanie od samego początku jest konieczna.
17.03.2017 21:09 #lumia
A czytaliście już opinie o EuCO? Jeśli nie, to uważa, że warto sobie na nie zerknąć. W ten sposób można wybrać naprawdę dobrą firmę.
19.05.2017 23:14 #bossss
Właśnie ostatnio na nie trafiłem. Faktycznie firma warta uwagi.
31.05.2017 01:17 #Radkowski
Należy Ci się odszkodowanie, tylko musisz wybrać odpowiednią firmę do pomocy. Ja mogę coś powiedzieć o http://poena.pl bo prowadzili moją sprawę. Znają się na rzeczy i wiedzą jak wywalczyć pieniądze. Nie są to puste słowa, ale realnie pokazują to w swoim działaniu.
07.06.2017 09:13 #vessa
W tym momencie prowadzimy walkę o zadośćuczynienie za wypadek córki i rentę potrzebną przy rehabilitacji, zobaczymy co z tego wyjdzie. Sprawy prowadzi nam kancelaria Lexa
28.06.2017 22:50 #pszczoła
Opinie o EuCO są bardzo dobre i uważam,że to do nich warto się zgłosić. Prawda jest taka, że trzeba zawsze wybierać firmy z doświadczeniem.
19.07.2017 23:52 #majusia89
Miałam wypadek samochodowy- liczne obrazenia na ciele, na dlugo musiałam zrezygnować z pracy, bo moje zdrowie mi na to nie pozwalało. Poczytałam na forach jak wygląda sprawa uzyskania odszkodowania. I stwierdziłam, ze wole poprosic o pomoc firmę odszkodowawcza- wybrałam Auxilię i nie zaluje. Mija kolejny miesiac od kiedy zajmuja sie moją sprawą. Widzę, ze sa bardzo zaangazowani i ciagle jestesmy w stalym kontakcie. Ich dzialania przynosza efekty- wszystko jest na dobrej drodze, by wyplacono mi odpowiednie odszkodowanie :)
20.07.2017 08:58 #szmata szeptana
"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum."...

 6/810 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Wawer


treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
regeneracja wtryskiwaczy warszawa   •   regeneracja wtrysków mazowieckie