REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# Kwiatkowski z Gucina

03.11.2014 15:23

TO JUŻ NIE KIELBASA WYBORCZA ALE KOTLET WYBORCZY, ODGRZEWANY PRZY OKAZJI KAZDYCH WYBOROW !!! NIEUDACZNIK RUTA, WYLANY Z WARSZAWKI, DORADZA DRUGIEMU NIEUDACZNIKOWI UDAJĄCEMU KOLEJARZA..... PO WYBORACH OBAJ WYSZCZĄ SIĘ NA TEN POMYSL, PODOBNIE JAK NA PLANY SPRZED 3 LAT !

# Wieliszew Cegielnia

03.11.2014 21:20

Ten facet w czapeczce z siwymi wąsami podobny do Wałęsy to kto to jest ?

# Konrad

03.11.2014 23:07

Faktem jest jednak, że warto przypominać o najważniejszych kwestiach komunikacyjnych. Co z tego, ze w trakcie wyborów, w końcu zawsze jakieś będą, ważne, ze w ogóle! Nie trzeba się od razu denerwować tylko poczytać co ludzie zainteresowani tematem chcą realnie coś zrobić w naszym regionie! Na przykład Mariusz Ambroziak z MWS. Warto zajrzeć i oczekiwać podobnych pomysłów od innych.

REKLAMA

# Wieliszew Cegielnia

04.11.2014 12:22

Dużo bardziej niż propagowany przez Konrada, interesuje mnie kim jest facet siwowąsy w czapeczce podobny do Wałęsy.

# benieck

04.11.2014 14:11

To Leszek Ruta.

# Wieliszew Cegielnia

04.11.2014 15:00

Aha, on to ma "gadane", pogada, poobiecuje i sprawa na tym sie zakończy.
A szkoda, bo fajnie byłoby gdyby SKM-ka jeździła do Zegrza.

REKLAMA

# Konrad

04.11.2014 21:21

Ha, ha ha, no pewnie, bo generalnie wszyscy, łacznie z wami, waszymi bliskimi, nie mówiąc już o pracodawcach to jak coś nagada, naobiecuje to to spełnia w tri miga :D No to tylko pogratulować, ja po prostu uważam, że warto dać szanse ludziom, którzy mają konkretne pomysły, a Ambroziak ma i tyle. No i nie jest z partii, a przecież zazwyczaj na to ludzie narzekają, że ktoś partyjny :)

# Wieliszew Cegielnia.

04.11.2014 23:05

Dużo bardziej niż śmiech Konrada ("Ha, ha ha,") interesuje mnie uruchomienie komunikacji nocnej z Warszawy poprzez przedłużenie linii N63 i jeśli zrobi to poplecznik Konrada (który ma pomysły) wtedy dopiero uznam, że warto na niego głosować. Czyli w następnych wyborach.

# Konrad

05.11.2014 18:42

Poplecznik, hmm? No to na początek definicja tego słowa :) A może od razu sprostowanie, bo pan Mariusz Ambroziak, niestety żałuję, ale nie jest moim zwolennikiem, za to ja jego a i owszem. A dlaczego? a to już tłumaczyłem i powtórzę raz jeszcze - bo ma dobre pomysły i nie należy do partii, których mam serdecznie dość :) Bardzo ciekawe jest stwierdzenie kolegi wyżej, kóry mówi, że ktoś ma załatwić coś zanim się go wybierze, mimo, że nie jest teraz w żadnych gremiach samorządowych. No proszę państwa... gdyby każdy spoza samorządu miał możliwość załatwienia tego i owego nie będąc we władzach to sami byśmy to robili i wybory nie byłyby potrzebne :) Pozdrawiam :)

REKLAMA

# Wieliszew Cegielnia

06.11.2014 09:19

W tym co jest napisane przeze mnie powyżej Konrada a Konrad zrozumiał po swojemu to tylko pozorny paradoks.
Trzeba jednak uważnemu czytelnikowi i obserwatorowi życia
(w tym "politycznego" na róznych szczeblach polityki od lokalnej począwszy)
pozwolić na daleko idące przemyślenia.
I każda propaganda w wydaniu Konrada i jemu podobnych powoduje (przynajmniej dla mnie) efekt odwrotny do zamierzonego przez Konrada.
Kto czytając umie myśleć ten myśli i wyciąga odpowiednie dla siebie wnioski.

# Konrad

06.11.2014 18:10

Skoro nie zrozumiałem to proszę mi wytłumaczyć, chętnie się czegoś dowiem :) A jeśli propagandą nazywamy wyrażanie własnego zdania to już mi to ciężko skomentować :D Myślałem, że po to są fora i dyskusje na tematy polityczne i inne. Zbliżają się wybory i ciężko uciec od tego tematu. Inaczej trzeba by wyłączyć radio, internet i telewizję, bo tam propaganda zieje jeszcze straszliwszym ogniem ;) Szkoda, że odeszliśmy od meritum, kórym jest dobry program Ambroziaka w kwestii transportu. Mam nadzieję, że kto zechce zapozna się z nim, wolny wybór. :)

# Wieliszew Cegielnia

07.11.2014 10:46

#Konrad napisał(a) 06.11.2014 18:10
...nie zrozumiałem...Szkoda, że odeszliśmy od meritum, kórym jest
reaktywacja pociągów do Zegrza rozwój komunikacji szynowej jako ogólny temat zastępczy "dla zmydlenia oczu" wzięty "pod publiczkę" niekoniecznie realny do wykonania
w teraźniejszości.
Konrad natomiast błądzi wokól osoby, która również realnie nie doprowadzi
do realizacji danego tematu przez artykułopismaka i nawet bezczelna agitka ze strony Konrada jest bez wpływu na decyzje ludzi o ustalonych poglądach.
Konrad jak myślisz: czy jest realne wznowienie komunikacji szynowej SKM do Zegrza, gdzie potrzebne są niewielkie nakłady oraz do Radzymina, gdzie nakłady są żadne bo trakcja i infrastruktura istnieje w terminie do Świąt Bożego Narodzenia AD 2014 ?
Głos mój oddam na tę osobę, która zrealizuje, powtarzam ZREALIZUJE zarówno ten temat jak równiez doprowadzenie nocnej komunikacji pasażerskiej z Warszawą pod egidą ZTM zamiast prezentowania obietnic
i najlepiej napisanych programów wyborczych.

REKLAMA

 Daro

07.11.2014 18:59

Dla tych którzy twierdzą że uruchomienie kawałka trasy jest kosztowne to podam przykład, reaktywację po 12 latach nieczynnej trasy Wielbark- Szczytno
Remontu liczącej 20 km trasy i przystosowanie jej do ruchu z prędkością 80km/h dokonała uwaga za 150 tyś zł fabryka należąca do firmy Ikea
Remont obejmował, koszenie, wycinkę drzew, wymianę części podkładów także pod rozjazdami i remont mostu

# Wieliszew Cegielnia

08.11.2014 09:36

Według mnie reaktywacja trakcji z Wieliszewa do Zegrza jest sprawą dość prostą (według "specjalistów" skomplikowaną, tak mniemam) i przy dobrej organizacji sprawa ta powinna zająć max. 2 miesiące.
Spełniając obiecanki (przedwyborcze) wyrażone w tym artykule, na wiosnę 2015 roku SKM mogłaby jeździć do Zegrza.

 Daro

08.11.2014 12:34

Skoro Ikea mogła przywrócić do ruchu towarowo-pasażerskiego 20 km trasę po 12 latach nieużywania uwaga za 150 tyś złotych
To ile w takim razie mogłoby kosztować uruchomienie tych 4-5 km do Zegrza, ile może kosztować powieszenie druta z prądem i sprawdzenie torowiska
Grosze ???? To jest taktowane jako kiełbasa wyborcza bo nie ma żadnej woli aby uruchomić to połączenie

REKLAMA

# Konrad

09.11.2014 21:25

Agitka agitką, się ktoś uparł, żeby tak to nazwać - ok, kto nie chce niech nie czyta. Ja zastanawiając się kogo mam poprzeć w wyborach do sejmiku kierowałem się patrzeniem na sprawy komunikacji ze stolicą, miejskiej itd. Gadam o MWS, bo oni wiedzą, że wystarczy lepiej gospodarować środkami z UE i tymi, które już są w spółkach transportowych, a nimi, jeśli się nie mylę, zarządza właśnie sejmik. No komuś muszę w końcu zaufać, że to nie kiełbasa a wola, która zostanie zrealizowana.

# Wieliszew Cegielnia

11.11.2014 13:14

Uparciuchu, ufaj komu chcesz; a jak się odnosisz do pytań, które jako skierowane do Ciebie -powtarzam:
#Wieliszew Cegielnia napisał(a) 07.11.2014 10:46
Konrad jak myślisz: czy jest realne wznowienie komunikacji szynowej SKM do Zegrza, gdzie potrzebne są niewielkie nakłady oraz do Radzymina, gdzie nakłady są żadne bo trakcja i infrastruktura istnieje (w terminie do Świąt Bożego Narodzenia AD 2014) ?
I dodatkowo:
Czy Twój pupil, któremu ufasz sprosta temu zadaniu w wymieninym terminie ?

# Konrad

12.11.2014 22:11

Uparciuch - podoba mi się ;) A od samorządowców na stanowiskach to wymagam, zaufanie, że coś zrobią z tego co obiecywali mam od tych, którzy tak jak Ambroziak kandydują. Niebezpodstawne zaufanie zresztą. #Wieliszew, wydaje mi sie, że uruchomienie tego o czym piszesz niskim kosztem jest jak najbardziej realne, ale czy tak szybko? Sam jestem ciekaw. Pytanie możemy skierować do kandydata. Do wszystkich właściwie. Ciekawe, który obieca, że za dotknięciem czarodziejskiej różdżki da się to zrobić w tri miga :D

REKLAMA

# railman

13.11.2014 10:01

@#Konrad, dziecię drogie..jak nie wiesz to się nie ośmieszaj...pociągów nie będzie bo ani ten, kogo propagujesz ani Ty nie ruszysz palcem w tej sprawie choćbyś się za przeproszeniem zestrał.Słaba ta twoja agitka nadal!!!

# Konrad

13.11.2014 17:59

@railman przykre, że tak się wyzłośliwiasz. Równie dobrze mogę powiedzieć, że twój czarny PR też jest słaby. Jasne, że jak nie ruszę palcem w niedzielę i nie postawię krzyżyka przy nazwisku Ambroziak, to szansy na polepszenie komunikacji publicznej w regionie nie będzie. Wolę coś robić, a potem oczekiwać tego od innych, tych których wybrałem. Tyle ode mnie :)

# railman

14.11.2014 05:23

#Konrad napisał(a) 13.11.2014 17:59
@railman ... mogę powiedzieć, że twój czarny PR też jest słaby.
PR ? Widzisz, jak wychodzi z Ciebie nieznajomość tematu, tylko partyjne przykazanie popierania swoich ? Ile Ci MWS płaci od wpisu? Złocisza? Dwa?
I żebyś nie musiał kombinować - Twoja nachalna reklama MWS powoduje u mnie już odruch wymiotny czwarty raz. I wystarczy, że klepiesz debilne posty, żeby normę kołchozową wyrobić a to najlepiej świadczy o tym, kim jesteś. Jesteś szeregowym robolem MWSu robiącym propagandę sukcesu którego brak. Zupełnie jak za czasów epoki lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Plan poprawy nie może się urodzić po jednym happeningu, spotkaniu i czytaniu wielu programów a ludzie głupi nie są tak jak sobie wyobrażasz i nie wszyscy dadzą się nabrać na Twoje plewy. Więc jeszcze raz: dobrych ugrupowań nie ma i rysuj sobie swoje krzyżyki gdzie chcesz stawiając komu chcesz nawet dubeltowo - Twoja sprawa zaśmiecając tą propagandą swoje podwórko.
Twoja opinia jest już znana, wielokrotnie ją prezentowałeś. Oczywiście jeżeli Cię to bawi - prezentuj ją nadal aż do znudzenia w każdym wątku tego forum.
Spodziewaj sie jednak, że im więcej propagandy tym mniej zamierzonego efektu na zasadzie pewnych praw uniwersalnych, o których masz blade dość pojęcie określając wobec Ciebie delikatnie.
Najlepiej byłoby gdybyś mógł wyartykułować się publicznie w miejscu pełnoludnym i agitował do swojej koncepcji (pisząc wprost) napotkanych na swojej drodze ludzi zachwalając im zalety programu papierowego Twojego pupila.

REKLAMA

# Konrad

14.11.2014 10:25

Mazowiecka Wspólnota samorządowa to akurat ludzie, którym nie są obce problemy miejscowości warszawskich. Mimo, że z dala od "wielkiej polityki" to są doświadczeni i mają konkretny program dla rodzin, przedsiębiorców oraz dbających o transport publiczny i środowisko ludzi.
Wejdźcie sobie w program MWS (po prostu MaliWielcySilni) i zobaczcie, że co jak co, ale konceppcji na rozwój to oni mają naprawdę bardzo dużo i to nie takich wziętych z niczego z sufitu. Trzeba dać im szanse bo ja po prostu uważam, że warto dać szanse ludziom, którzy mają konkretne pomysły programowe a Mariusz Ambroziak ma i tyle. Nie trzeba się od razu denerwować tylko poczytać co ludzie zainteresowani tematem chcą realnie coś zrobić w naszym regionie. Ja zastanawiając się długo kogo mam poprzeć teraz w wyborach do sejmiku kierowałem się patrzeniem na sprawy komunikacji miejskiej. Gadam o MWS (MaliWielcySilni) bo oni wiedzą, że wystarczy lepiej gospodarować środkami z UE. Jasne jest dla mnie jak słońce na nieboskłonie, że jak nie ruszę palcem w niedzielę i nie postawię krzyżyka przy nazwisku Mariusz Ambroziak, to szansy na polepszenie transportu komunikacji publicznej w Warszawie i w regionie nie będzie i do głosoweania na Mariusza Ambroziaka wszystkich rozumnych agituję i namawiam. Wolę coś robić, byle co i postawić krzyzyk na Mariusza Ambroziaka a potem oczekiwać czegoś, tego byle czego od wszystkich innych, tych których wybrałem. No komuś muszę w końcu zaufać, że to nie kiełbasa podwawelska a wola czynienia czegos, byle czego, wola która zostanie zrealizowana w trudnoprzewidywalnej bardzo odległej przyszłości jak się dwie niedziele do kupy zejdą.
Tyle ode mnie :)

# ytrewq

23.11.2014 16:18

Przed wyborami kombinowali że S-3 połaczą z S-9 na trasie Piaseczno - Warszawa Zachodnia peron 8 - Warszawa Gdańska - Legionowo - Wieliszew.
Ale to chyba było przedwyborcze robienie "wody z mózgów".
Teraz przez kilka lat bedzie o tym CISZA.

# Jacek

05.12.2014 21:29

Moim zdaniem szczerze mówiąc Legionowo dzięki PENDOLINO od 14.12.2014 będzie miało "przechlapane". Pozdrawiam.

 Daro

06.12.2014 10:14

Legionowo jest w tej szczęśliwej sytuacji że jest dodatkowy trzeci tor który umożliwia mijankę pociągów
Dużo gorzej będą meli mieszkańcy NDM i dalej

# Jacek

06.12.2014 14:00

Moim zdaniem szczerze mówiąc ruch dalekobieżny powinien być oddzielony wyraźnie od ruchu podmiejskiego przez dodatkowe dwea tory jak to ma miejsce na linii do Grodziska Mazowieckiego. Pozdrawiam.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break