REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# aaaa

14.06.2018 14:37

Słupek potrzebny, ale trzeba jeszcze dostawić słupki na przejściu dla pieszych. Inaczej kierowcy wjadą wszędzie.

# gość serwisu

14.06.2018 15:04

"- Zdarzyło mi się zahaczyć pedałem o taki słupek, ale był czarny i nieoznakowany " Dlaczego ten rowerzysta nie wyposażył roweru w lampkę oraz nie zachowuje ostrożności podczas jazdy? Wracając do tematu - jako rowerzysta jestem wdzięczny słupkom na przejazdach, wielokrotnie byłem świadkiem sytuacji gdy rowerzysta wyprzedzał na przejeździe wymuszając na rowerzyście jadącym z naprzeciwka unik na przejście dla pieszych. Tak samo na przejściach gdzie są światła - mało który stoi w sznurku trzymając się prawej strony. Wszyscy się pchają żeby być jak najbliżej i w efekcie na zielonym świetle jadą na siebie dwie ściany rowerzystów. Niestety dopóki rower będzie powszechnie dostępny bez żadnych regulacji analogicznych do egzaminu na prawo jazdy samochodowe to na ścieżkach będzie dzicz. Chociaż nie wiem, samochodoza pokazuje że kierowcy nie czują się zobowiązani prawem.

# gosc

14.06.2018 23:45

Stosowane w Warszawie na drogach rowerowych słupki są niezgodne z przepisami. Do rozdzielania kierunków ruchu (również na drogach rowerowych) wolno stosować tylko słupki U-5 (grube, żółte, odblaskowe).
Na przepisowy słupek nikt tak łatwo nie wpadnie.

REKLAMA

# green_is_bad

15.06.2018 08:28

Debilstwo niedługo nie będzie można jeździć samochodem nigdzie bo wszędzie wstawiają słupki! Dość anty samochodowej nagonki! Dość lobby rowerowemu! Wywalmy bufet w wyborach i wybierzmy kogoś kto zacznie dbać o kierowców!

# Rafał

16.06.2018 12:14

#green_is_bad napisał(a) 15.06.2018 08:28
Debilstwo niedługo nie będzie można jeździć samochodem nigdzie bo wszędzie wstawiają słupki! Dość anty samochodowej nagonki! Dość lobby rowerowemu! Wywalmy bufet w wyborach i wybierzmy kogoś kto zacznie dbać o kierowców!

Stawianie słupków to nie są działania kierowane przeciwko kierowcom. To są działania mające na celu to, by piesi mogli korzystać swobodnie z chodników, a rowerzyści z dróg dla rowerów. Gdyby kierowcy nie parkowali tam, gdzie parkować nie powinni, to słupki nie byłyby potrzebne. Nie jest to żadna nagonka na kierowców.
Codziennie jeżdżę do pracy na rowerze, na mojej trasie w wielu miejscach pośrodku drogi dla rowerów stoją takie słupki. Jeżdżę ostrożnie i nigdy nie zahaczyłem o słupek ani na niego nie wpadłem. Wystarczy nie jeździć na oślep!

# Rafał

16.06.2018 12:20

#green_is_bad napisał(a) 15.06.2018 08:28
Debilstwo niedługo nie będzie można jeździć samochodem nigdzie bo wszędzie wstawiają słupki! Dość anty samochodowej nagonki! Dość lobby rowerowemu! Wywalmy bufet w wyborach i wybierzmy kogoś kto zacznie dbać o kierowców!

I jeszcze jedno drogi kierowco! Im więcej dobrych dróg rowerowych tym mniej rowerów na jezdniach i większe bezpieczeństwo zarówno dla rowerzysty jak i kierowcy samochodu. Spora część kierowców bardzo nie lubi rowerzystów jeżdżących po "ich" jezdni. Niestety zamiast się cieszyć narzekacie, że powstają drogi dla rowerów i w dodatku nie można na nich parkować i po nich jeździć bo stawiają na nich słupki.
Jak na razie więcej się w Warszawie robi dla kierowców niż dla rowerzystów, choć przewaga maleje. Tej malejącej przewagi nie możecie przeżyć?

REKLAMA

# Rafał

16.06.2018 12:20

#green_is_bad napisał(a) 15.06.2018 08:28
Debilstwo niedługo nie będzie można jeździć samochodem nigdzie bo wszędzie wstawiają słupki! Dość anty samochodowej nagonki! Dość lobby rowerowemu! Wywalmy bufet w wyborach i wybierzmy kogoś kto zacznie dbać o kierowców!

I jeszcze jedno drogi kierowco! Im więcej dobrych dróg rowerowych tym mniej rowerów na jezdniach i większe bezpieczeństwo zarówno dla rowerzysty jak i kierowcy samochodu. Spora część kierowców bardzo nie lubi rowerzystów jeżdżących po "ich" jezdni. Niestety zamiast się cieszyć narzekacie, że powstają drogi dla rowerów i w dodatku nie można na nich parkować i po nich jeździć bo stawiają na nich słupki. Jak na razie więcej się w Warszawie robi dla kierowców niż dla rowerzystów, choć przewaga maleje. Tej malejącej przewagi nie możecie przeżyć?

# saltomo_przez_słupek

23.07.2019 08:11

Rozumiem, że słupki na drogach rowerowych są po to żeby na te drogi nie wjeżdżały auta, ale jeszcze w stojący czy jadący samochód nie udało mi się przywalić czołowo jadąc całym gazem a w słupek już mi się udało. Problem jest spory. Bardzo dużo jest wypadków a rozwiązanie jest proste. Osoba odpowiedzialna za te słupki powinna je usunąć na własny koszt i podać się do dymisji...

# mike

29.06.2021 11:10

wczoraj połamałem palce lewej nogi na takim słupku. Wspaniałe są te słupki, wręcz genialne

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA