REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# zeran

12.07.2014 21:19

Tereny FSO też są wielki i niewykorzystane...

# kolejorz

12.07.2014 22:18

Autorze "DG" !
Teren kolejowy to teren kolejowy, nie Twój.
Czy ktokolwiek zagląda Ci do Twojego prywatnego terenu (o ile taki masz)
i wtrąca własne 3 grosze ?
A jeśli wtrąca to jak reagujesz ?
Prawdopodobnie nie życzysz sobie tego.
A jesli przeszkadza Ci trwa porosła na torach kolejowych to wykoś ją własnoręcznie (oczywiście zgłaszając zamiar wykonania takiej pracy odpowiednim władzom kolejowym).

 oHolender

13.07.2014 23:12

@kolejorz
Teren PKP Linii Kolejowych nie jest własnością prywatną, ale publiczną, bo to państwowa instytucja. Nie sądzę, żeby koszenie trawy przez wolontariuszy było rozsądnym pomysłem i myślę, że mamy prawo zwracać uwagę na zaniedbania...
...chociaż głównym przekazem tej migawki jest przepiękny widok. Przepiękny dla mnie, jako dla miłośnika kolei.

REKLAMA

# kolejorz

13.07.2014 23:37

oHolender napisał 13.07.2014 23:12
@kolejorz
Teren PKP Linii Kolejowych...jest własnością ...publiczną...
...mamy prawo zwracać uwagę na zaniedbania...
...chociaż głównym przekazem tej migawki jest przepiękny widok. Przepiękny dla mnie, jako dla miłośnika kolei.

ad1. Idź na ten teren własności publicznej, pokręć się nieco, może trafisz na SOK-istę
ad2. Wprzódy zwracaj uwagę na swoje zaniedbania, niechaj każdy wypleni własne. (przyganiał kocioł garnkowi...)
ad3. Ciesz swoje oczy tym widokiem.

# molenda

14.07.2014 11:14

@kolejorz
Celine i ostro napisałeś.
Słowa uznania i poparcia dla Ciebie.
Brawo ! Brawo ! Brawo !

# 4567

14.07.2014 14:09

oby więcej tak trafnych treści jakie zaprezentował kolejorz.

REKLAMA

# Jacek Jackowski

15.07.2014 21:48

Te tereny wraz z terenami po FSO to świetne miejsce by stworzyć alternatywę dla Służewca biurowego. W miejscu PKP Toruńska mógłby powstać duży dworzec kolejowy np "Warszawa Północna". Blisko jest lotnisko w Modlinie tylko wojewoda musiałby dociągnąć tam tory kolejowe. W przyszłości most Krasińskiego i nawet jeśli nie powstałby jako drogowy ale tramwajowo pieszy to i tak usprawniłby komunikację w tamtą stronę. Do tego można odgrzebać pomysł trmwaju z Tarcho do ronda Starzyńskiego, który z racji kształtu infrastruktury można by było zbudować jko szybki tramwaj ale naprawdę szybki w porównaniu z tramwajem z Tarcho do Młocin... Chcieć to móc

# leontyna

30.07.2014 09:53

za dużo biurowców w Warszawie już jest.
więcej nie potrzeba.
te tereny to idealne miejsce pod budowę osiedla socjalnego dla biedaków i bezdomnych.
w tę stronę należy iść.

 J.M.Jackowski

01.08.2014 11:09

#leontyna i wszyscy mają jeździć na Służewiec biurowy ? Wiesz wydaje się, że nie ma potrzeby tworzenia nie wiadomo jak wielkiej liczby nowych biur ale warto dywersyfikować ich lokalizację. Zarówno Służewiec jak i Żerań mogą pełnić funkcję mieszkalno biurową w jednym. Co więcej - odnośnie osiedla socjalnego - jestem przeciwny tworzenia takich gett. Miejsce na komunalki jest między innymi budynkami. Wysyłając biedniejszych do jednego osiedla piętnujesz takich ludzi i tworzysz getto. Swego czasu na FB Nie dla autostrady Światowida rozmawiałem z jedną dziewczyną mieszkającą nieopodal od strony Bródna i to ona zarzuciła tan mądry pomysł połączenia funkcji tego terenu - zarówno biurowo usługowy oraz mieszkalny. Tworząc takie miejsce tutaj zmieni się docelowo charakter Służewca z typowo biurowego na biurowo mieszkalny.

REKLAMA

# liliput

02.08.2014 12:58

J.M.Jackowski napisał 01.08.2014 11:09
- odnośnie osiedla socjalnego - jestem przeciwny tworzenia takich gett.
współczesne getta to panie Jackowski (czytaj uwaznie):
nowoczesne GRODZONE osiedla nowobogackich bogaczy.

# kaczka wodna

04.08.2014 08:53

Temat kolejowy powrócił.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy