REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# jonasz

20.03.2014 09:16

A ja ...bronię trochę Lekaro - w tym wszystkim widzę hipokryzję warszawskich urzędników, którzy, mimo, że tak długo pochylali się nad przygotowaniem przetargu, to jednak go nie dopracowali.
- Lekaro nie zrobiło nic innego, jak wpisało się w warunki brzegowe przetargu i położyło najniższa cenę na stole. To mogło się udać tylko wtedy, gdy mając określone zasoby ludzkie i techniczne będzie się odbierało śmieci, co dwa tygodnie, bo wtedy można zrobić większy obszar i tak się też stało.
Sam wystąpiłem o zamianę pojemnika na 240 L ( tu zero odpowiedzi), ale już po pierwszym miesiącu widzę, że ponieważ obecna segregacja jest o wiele bardziej ogólna ( wcześniej kupowałem worki do segregacji i operator zabierał tylko PET-y) to, jeśli nie mam: gruzu, tapet, farb, szkła szybowego, a jedynie resztki z obiadu to ten kontener 120 L mi wystarcza.
Zgodnie z założeniami tej reformy - system miał być bardziej szczelny, gdzie 25 % obywateli produkowało odpady nie mając podpisanej umowy o współpracy, czy to się udało? Chyba nie, bo gdzieś "wcięło" 500 tys. mieszkańców. Poza tym system nie ...uwolnił lasów od wyrzucania śmieci - ww. odpady w ilościach niehurtowych nie podlegają pod odbiór w ramach abonamentu - nikt też nie będzie trzymał dwóch wiader gruzu, kilku pojemników po farbach aż mu się uzbiera płatny kontener o pojemności 5 m3.
A co zrobić z materacami łóżkowymi, których jakość okazała się równie niska jak cena? Tu Lekaro obiecywało tzw. wystawki, ale telefon infolinii nie dość, że już się zmienił, to non-stop jest zajęty, a na maile nikt nie odpowiada.
Sam w naiwności wyobrażałem sobie, że w tej reformie chodziło o to, aby nikomu nie opłacało się podrzucać innym śmieci i wywozić do lasu, ale się myliłem.

# sdfdsfdsfdd

24.03.2014 14:32

Chcieliście Państwo opiekuńcze to macie ?(PO/PIS/SLD/RP itd). Traktują obywateli jak bydło, jakbyśmy nie mieli własnego rozumu.Przecież ta ustawa śmieciowa to tylko przykrywka żeby kasę doić. Jest drożej i gorzej niż przedtem.Dlaczego sam nie mogę podpisać umowy z kim chce bez pośrednictwa gminy!TERAZ GŁOSOWAĆ BĘDĘ TYLKO NA JANUSZA KORWINA MIKKE to jedyna szansa na zmianę

# Piotr 12

28.03.2014 10:13

Wyjaśniam dlaczego jest drożej.
Państwu nie zależy na tym żeby było taniej.
jeśli opłaty za śmieci wzrosły o 10 zł na jedno gospodarstwo domowe, to zakładając ze w Polsce jest 10 mln gospodarstw da to kwotę:
10 zł x 10 mln = 10 mln zł. Prawda?
Od tych 10 mln zł Państwo pobierze 23 % VAT czyli zarobi 23 mln zł miesięcznie.
Czy państwu opłaca się żeby było tanio?

REKLAMA

# Piotr 12

28.03.2014 10:19

100 mln oczywiście
#Piotr 12 napisał(a) 28.03.2014 10:13
Wyjaśniam dlaczego jest drożej.
Państwu nie zależy na tym żeby było taniej.
jeśli opłaty za śmieci wzrosły o 10 zł na jedno gospodarstwo domowe, to zakładając ze w Polsce jest 10 mln gospodarstw da to kwotę:
10 zł x 10 mln = 100 mln zł. Prawda?
Od tych 10 mln zł Państwo pobierze 23 % VAT czyli zarobi 23 mln zł miesięcznie.
Czy państwu opłaca się żeby było tanio?

# miłośnik_motyk

15.05.2014 09:56

Poczekajcie aż się zrobi ciepło to odpady żywnościowe podczas dwóch tygodni stania w ciemnym pojemniku same wypełzną. Tylko pojemnik przypnijcie łańcuchem żeby go ze sobą nie zabrały.
Ten system to kpina od początku do końca.

# hanka44

30.05.2014 13:57

Jak piszą w raporcie od http://www.sofista.com.pl/ Polacy naprawdę nie dbają o środowisko. Widać to po tym, co jest przy ulicach, w lasach, na polach- jest tam masa śmieci.

REKLAMA

# bhp

11.06.2014 16:06

Ponieważ p. radny Kurpios jest stałym czytelnikiem tego portalu, zwracam się z prośbą o rozwiązanie problemu śmieci, a dokładnie ich odbioru. Mamy upały i mamy fetor na naszych posesjach ! Zabudowa mieszkalna nie nadaje się do przechowywania śmieci ! Żądamy odbioru śmieci mieszanych 1 RAZ W TYGODNIU !

# Kaska45

03.10.2014 11:13

Czy została podpisana jakaś umowa zlecenie z firmą odprowadzającą śmieci? http://umowazlecenie.podlasie.pl w takim przypadku?
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA