REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# Matylda

01.02.2013 10:30

Dopóki władze miasta nie zrezygnują z wypłacania urzędnikom nagród, które rocznie kosztują ok. 50 mln zł, to każdy ich argument o konieczności oszczędzania jest niewiarygodny.
Zgadzam sie całkowicie z tym poglądem. Arogancja władzy jest szokująca. Nawet metro nocne chcieli zabrać bo im 3,5 mln brakowało, a 50 milionow dla siebie rezerwują. Są nienaruszalne. Tak przy okazji - ile miasto stołeczne może stracić na wprowadzeniu KDR. Czy są jakieś dane? Bo moim zdaniem to kompletna bzdura.

# aninim 77

02.02.2013 13:56

Witam.To jest chyba jakiś żart ze strony Pani Prezydent,skoro miasto nie ma pieniędzy to niech mi to wyjaśnią władze W-wy po jaką chol... np:była impreza Sylwestrowa na którą poszły miliony podatników warszawy ale większość to była ta wiejska przyjezdna hołota która nie płaci w stolicy podatków bo są zameldowani zupełnie gdzie indziej.Za założę się że nikt z rodzin wielodzietnych z tego nie skorzystał bo musiał siedzieć w domu z dziećmi tak jak ja.Jestem Warszawianką od piątego pokolenia,tu się urodziłam ,wychowałam,tu pracuję płacę podatki tu urodziła, wychowuje się i uczy piątka moich dzieci.Warszawiaków to tu jest garstka władze powinni jak najlepiej o nich zadbać aby za kilka lat nie powiedzieli "do widzenia Polsko tu się nie da żyć lecę za granicę"Wstyd po prost wstyd.U nas są tylko ceny europejskie i nic więcej.

# denoss

20.02.2013 22:58

Mam nadzieję, ze to ostatnia kadencja p. Gronkiewicz Waltz, Platforma, na którą głosowałam również rozczarowuje. Z każdym rokiem jedynie rosna obciążenia, z którymi rodziny muszą radzić sobie "jakoś" : wzrost podatku na artykuły dziecięce z 8% na 23%, wzrost opłat za przedszkola, likwidacja zerówek w przedszkolach, w Warszawie systematyczny wzrost cen biletów komunikacji miejskiej (bilety sa tu drozsze niż w Rzymie czy Madrycie) przy jednoczesnym skracaniu linii autobusowych, co wymusza kasowanie większej liczby bileów, przy wzroście niedogodności... O co tu chodzi? W chwili obecnej taniej jest mi z dziećmi poruszać sie samochodem, bo wg p. Walz rodzina 2+3 nie jest wielodzietną. Jakim prawem Warszawa stosuje inne przepisy niż cała Polska? Życie w tym mieście staje sie powoli nie do zniesienia. Wielokrotnie bardziej dla rodzin wielodzietnych. Niech żyje polityka prorodzinna PO!

REKLAMA

# denoss

20.02.2013 23:08

Przykre, że PO potrafi tak sowicie wynagradzać urzędników, wydawać miliony na imprezy bynajmniej nie rodzinne, a rodziny i ich potrzeby odsyła w niebyt i ich wcale nie zauważa.
A jeśli chodzi o bogactwo instytucji kulturalnych, pragnę zapytać kogo obecnie stać na roczny bilet do Centrum Nauki Kopernik, którego cena wzrosła kilkukrotnie. Dotąd byliśmy tam częstym gościem teraz dla naszej rodziny to wydatek ponad 600 zł. Rozumiem, ze to kara dla rodzin, które zostawiają w budżecie o wiele więcej pieniędzy w postaci wszelakich podatków, w tym Vatu, niż osoby bedzietne.

# zalamka

25.03.2013 23:35

Dokładnie tak. Czego uczyli się ci wszyscy władni w szkole?? Zgadzam się z przedmówczynią - przy trójce dzieci taniej jest jeździć samochodem niż komunikacją miejską. Wyjście do kina 150 zł bilety - nie chodzę. Ale gdybym zapłaciła za bilety do kina 50 zł to poszłabym z całą rodziną i dodatkowo wydała pieniądze na popcorn czy groszki, pamiątki czy słodycze. Filmy i tak są wyświetlane przy pustej sali w większości. Gdyby jakiś pan właściciel kina tak pomyślał, to na każdej rodzinie 3+ zarobiłby 100 na jedno wyjście. A tak ta stówa zostaje w domu. Mało? Może, ale jeśli to pomnożyć przez kilkaset takich rodzin to robi się co? - RUCH W INTERESIE.

# Marecki

26.03.2013 08:50

Wczoraj program wsparcia rodzin 3+ uruchomił Poznań. Warszawo, wstydź sie!

REKLAMA

# Plgddd

12.04.2013 12:10

Warszawa mogłaby przeznaczyć na ten szczytny cel pieniądze, które zarabiają fotoradary

# mama urzędniczka

21.08.2013 10:54

czytam artykuł, czytam komentarze... i się zastanawiam kto to pisze...
jestem mamą samotnie wychowującą troje dzieci i jednocześnie pracującą w urzędzie; zamrożono nam nagrody pomomo, iż nie ma mowy o podwyżce płac, a ceny - owszem - rosną;
mam przez to znacznie mniej pieniędzy niż miałam wcześnej pracuje tak samo ciężko jak wcześniej, może nawet obowiązków mamy więcej i...
no właśnie - ulg dla rodzin wielodzietnych nie ma, nagrody dla urzędników wstrzymane...
co mają do rzeczy nagrody dla urzędników, skoro są elementem wynagrodzenia zapisanym w regulaminie; my pracujemy i chcemy wynagrodzenia jak inni, którzy pracują :(
trzeba realnej oceny sytuacji a nie populistycznego gadania, które uderza w takie matki jak ja...
niech wam wszystkim odbiorą część wynagrodzenia, które wam przyznano kiedy was zatrudniano, ale by była afera!!!!
miłego dnia....

 Jeronimo

25.09.2013 14:05

#Plgddd napisał(a) 12.04.2013 12:10
Warszawa mogłaby przeznaczyć na ten szczytny cel pieniądze, które zarabiają fotoradary
dobre, dobre :)

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024