REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Wakacje

21.03.2003 12:00 #Basia
Dziasiaj "zaczęła się" wiosna.Czy myślicie już o wakacjach? Macie juz plany wyjazdowe?
21.03.2003 23:35 #jotes
Owszem mamy już zarezerwowane na sierpień w Międzywodziu i liczę że po tak długiej zimie będzie piękne i ciepłe lato!
czego życzę Tobie Basiu jak i wszystkim forumowiczom.
Z wiosennym pozdrowieniem
jotes
22.03.2003 00:12 m0n1ka
Międzywodzie to gdzieś na Pomorzu, nie? Moi rodzice byli tam we wrześniu i wrócili zachwyceni.
Ja jeszcze nie wiem, co będziemy robić, ale pewnie będą to drugie w naszym życiu wakacje nurkowe, bo nas wzięło :) Mam jednak szczerą nadzieję, że nie Bałtyk, bo w te najgorsze upały woda na 18 metrach miała 5 stopni C!!! Nic dziwnego, że nasze morze zaliczają do wód ekstremalnych. Brr, już mi się zimno zrobiło na myśl.
24.03.2003 09:08 #Basia
A ja jadę w maju do Petersburga na obchody 300-lecia. Ale w związku z tym nie wiem czy będę miała wakacje w prawdziwe wakacje.
25.03.2003 08:23 #xyz
Petersburg, to super miasto. Byłam tam w lipcu 1996r. Przypadkiem trafiłam na obchody 200-lecia rosyjskiej floty morskiej. Było wiele statków z całego świata. Super pokazy itp.

Basiu, czy możesz powiedzieć coś więcej, skąd o tych obchodach wiesz, kiedy dokładnie będą?

A co do wakacji, to w połowie czerwca wyjeżdżam z mężem i dziećmi na trzy tygodnie do Włoch ( Bibione ). Mam nadzieję, że będzie super.
REKLAMA
25.03.2003 09:56 #Basia
Główne obchody ( bo generalnie to cały ten rok) zaczynają się ok.23 maja i trwać będą do końca czerwca. Nie tak dawno było coś na ten temat w Newsweek'u. A wiem bo będę (z dużym prawdopodobieństwem) tam śpiewała razem z moim chórem. Generalnie w czasie tych głównych obchodów będzie się bardzo dużo działo np. bodajże 23(24) maja Japończycy urządzają pokaz fajerwerków. Myślę że będzie super. W ogóle będzie bardzo dużo imprez kulturalnych i zjeżdża się cała śmietanka polityczna. (Chociaż być może wojna coś pokićka).
25.03.2003 13:18 #Kotkaa
O rany! To trafisz, Basiu, na białe noce! Najpiękniejsza pora w najpiękniejszym mieście! Ale zwykłym turystom polecam wyjazd we wrześniu, bo w związku z obchodami na pewno będzie strasznie tłoczno, i będą kilometrowe kolejki do teatrów i muzeów...
Basiu, jak wrócisz, to opisz wrażenia, bo tu niektórzy forumowicze okropnie boją się Rosji.
26.03.2003 08:45 #Basia
Wcale się im nie dziwię. Byłam już w Moskwie i na Ukrainie. Może niektórzy się mocno obruszą (np. moi niektórzy znajomi zakochani we wschodzie) ale jak dla mnie to "dziki" kraj i "dzicy" ludzie. Oczywiście strasznie uogólniam "kwiatki" które mnie tam spotkały wpłynęły właśnie na taką opinię. Niezależnie od tego uważam że Moskwa jest piękna i nie mogę doczekać się żeby zobaczyć inne piękne miasto - Petersburg.
02.04.2003 00:14 #Vladymir
Petersburg... Byłem tam w czasach, gdy większośc formumowiczów nie wiedziała, że, że się urodzi, a miasto nazywało sie Leningrad. Mieszkalem w hotelu Konsomolec obok nabrzeża portowego, przy którym przycumowana stała "Aurora". Chodziłem po Newskim Prospekcie, zwiedzałem cudne cerkwie, takie jak Kazanskij Sobor /wowczas mieściło sie tam muzeum ateizmu/, widzialem także olbrzymi palac w Carskim Siole /wtedy Puszkino/, oraz wracałem do Wa-wy cudownym pociągiem, opalanym węglem, w którym dawano nie herbatę, ale kipiatok z cukrem. Podróz twała ponad 24 godziny, a jakie znajmości się zawierało, a jak garmoszka grała, a cały wagon /bez przedziałów, tylko ławki/, krzyczał "gromcze", a wódka lała się rzeką jak Cichy Don....
02.04.2003 09:49 #Basia
Super. Nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak Newski Prospekt, bo ja będę właśnie śpiewała "Newskiego" Prokofiewa :)
REKLAMA
02.04.2003 15:04 #aza
A może ktoś "pochwali się" gdzie jeszcze można pojechać na wakacje? Bo jeszcze chwila a Petersburg będziemy znać wzdłuż i wszerz ;)

Vladymir -> Ty na prawdę musisz byc bardzo stary, że Ty takie czasy pamiętasz ;) i PRL, i że był kiedyś Leningrad ;)
W sumie takie rzeczy wie się też i również z lekcji historii, a zakładam, że każdy z Nas te 8 klas ukończył ;)
03.04.2003 00:27 #Vladymir
Tak, Azo, ja pamiętam PRL, Leningrad, wodę sodową z saturatora, musztardówki, talony na samochody, wczasy w Bałcziku /to w Bułgarii/, czarne wołgi /to takie samochody dla sekretarzy KC/, a jak jeszcze powiem, że pamiętam, jak druzyna Wagnera spuściła manto Ruskim w Montrealu, lub jak Deyna nie strzelił karnego w meczu z Argentyną, to wprost zgroza, jak to dawno było, no, żywe próchno :)))
Do Basi: Newski Prospekt, to jak Arbat w Moskwie, najpniekniejsza ulica Leningradu, tylko jak zabalujesz w nocy, to umarł w butach, bo metro zamykają tam wcześnie, a mosty zwodzone są podnoszone do góry i przez Newę nie przejdziesz, a po ulicach szwendać sie nie wolno, bo milicja haltuje. Odwiedź koniecznie dom towarowy "Dietskij Sad", takiej ilości zabawek jak tam, to w zyciu nie widziałem, a zyje już baaardzo długo :)))
03.04.2003 08:47 #aza
Żywe próchno to jeszcze nie aż tak źle, gorzej jak juz wapno będzie się lasować ;)
Faktycznie, gdy w Montrealu odnosiliśmy sukcesy w siatkówce, a Deyna kopał piłkę z chłopakami, wówczas sikałam w jeszcze nowiuśkie pieluchy oczywiście tetrowe ;) Ale sikałam już na skutek wypitej wody z saturatora hihi :D
A czarna wołga stała pod blokiem - nie należała do mojego papy!! ;)

Ponawiam jednak prośbę o nakreślenie na mapie innych ciekawych miejsc na urlop.
03.04.2003 10:34 #Basia
Ja uwielbiam Zakopane. Tylko nie jako miasto (to raczej niekoniecznie) a miejsce wypadowe do wypraw w góry. Z Zakopanego jest najwięcej możliwości, przy najmniejszej dodatkowej stracie czasu (dojazd busikiem). Inne miejsce to szeroko pojęte Mazury. Uwielbiam żeglować i zachęcam każdego do tego "sportu".
25.06.2016 09:01 #marika
Mnie już od dawna marzą się wakacje nad polskim morzem i tak sobie myślę, że w końcu skorzystam np. z oferty Sun and Snow, zarezerwuję sobie jakiś ładny apartament i wyjadę np. do Świnoujścia. Z resztą we wspomnianej przeze mnie ofercie można znaleźć całe mnóstwo propozycji noclegów nad morzem i naprawdę jest w czym wybierać.
REKLAMA
14.08.2016 21:08 #Alicja24
A moi znajomi właśnie wyjeżdżają na taki wyjazd windsurfingowy! Przyznam, że strasznie im zazdroszczę!
17.08.2016 15:14 #metkas
Co sądzicie o kupowaniu apartamentów nad morzem pod inwestycję? Mowa o czymś takim - http://www.baltica-heaven.pl/
To oczywiście jedynie przykład, ale pytanie bardziej ogólne - w jakim stopniu na takich nieruchomościach można zarobić?
21.06.2017 18:45 Mirkaa
Jeżeli jedziecie na wakacje to warto byłoby zaopatrzyć się w dobre cuchy i obuwie. Jeżeli jedziesz pod namiot lub w góry trzeba wyposażyć się w różne inne rzeczy. Wiem, że u nich https://trekmondo.pl/namioty/ jest bardzo dużo rzeczy tego typu i to w bardzo dobrych cenach. Nie warto oszczędzać na takich rzeczach bo często służą nam latami. Np kupując dobry namiot lub materac mamy gwarancję na to, że wytrzyma wiele naszych wakacyjnych wyjazdów :)
22.06.2017 13:41 karawalecka
Moi znajomi jadą w góry - najpierw wycieczki, nocleg w schronisku, a potem kilka dni w SPA. Aż się rozmarzyłam.
24.06.2017 14:55 compfin
Planujemy wakacje w Polsce z rodziną i przyjaciółmi.Tym razem zamiast morza,
wybieramy się ad jezioro i będziemy nocować w naszym ulubionym hotelu http://zajazdkruszwica.pl/. Także nie mogę doczekać się lipca!
REKLAMA
24.07.2017 08:19 baltazar_gąbka
My jesteśmy w świetnym miejscu - apartamenty Baltic Korona w Darłówku! Muszę przyznać, że znaleźliśmy to miejsce na ostatnią chwile i trochę ryzykowaliśmy, ale było warto! Pięknie, czysto, luksusowo - tak jak lubię. Do tego restauracja na bardzo wysokim poziomie. Darłówko oczywiście jest nad morzem (blisko Kołobrzegu i Koszalina) gdyby ktoś nie wiedział :) Polecam - na rodzinne wakacje świetne miejsce! Gdyby ktoś był w takiej sytuacji jak ja, polecam apartamenty nad morzem
25.10.2017 11:11 denis10
Ja ostatnio wróciłem z Malty. Wyspa naprawdę zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. A wyjazd sam sobie zorganizowałem, nie za pośrednictem biurqa podrózy. Leciałem Ryanairem, nocleg zarezerowałem przez portal booking.com. Wszystko przebiegło naprawdę bardzo sprawnie, a wakacje należały do bardzo udanych
27.10.2017 08:54 Orle Gniazdo
Swego nie znacie, a cudze chwalicie ;-) A co powiecie na Szczyrk? To piękna turystyczna miejscowość, chętnie odwiedzana przez Warszawian zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Noclegi w Szczyrku należą do jednych z najtańszych w Beskidach, a baza gastronomiczno-hotelarska jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza tym ponad 40 km tras narciarskich i ponad 20 km tras rowerowych robią wrażenie, prawda? :)
11.11.2017 09:40 MagdalenaG
:) Zdecydowanie Czarnogórza i tam apartament Solatium Booking :)

298/6594 

• Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

Jak chcesz autoryzować ten wpis?

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Budowlane
 Naprawy domowe: WARSZAWA - TEL. 505257652 Naprawy instalacji elektrycznej, montaż gniazdek, włączników. Podłączanie sprzętu RTV, AGD. Drobne prace ślusarskie, stolarskie. Hydraulika. Instalowanie zamków, okapów, karniszy, żyrandoli. Wymiana zamków, wkładek, klamek. Wieszanie obrazów, szafek, półek, telewizorów LCD. Zabudowy kuchni. Montaż i naprawy mebli, renowacje. Usuwanie różnych awarii. Pogotowie remontowo-mieszkaniowe. Zapraszam do korzystania z naszych usług. Szybko-Tanio-Solidnie

3-pokojowe sprzedam
 Sprzedam duże, dwustronne mieszkanie trzypokojowe, 71 m na Białołece, osiedle Derby. Umeblowane, piwnica, miesjce postojowe, balkon. umeblowane, osiedle strzeżone i spokojne. Cena 442.000 zł. tel. 502504438.

Dom i ogród
 Graffiti, obrazy olejne, rysunki, projekty throwup.pl

Usługi transportowe
 Organizowanie transportu Aut/Maszyn Rolniczych/Towarów Sypkich/Towarów na Paletch / Krajowy oraz Międzynarodowy / Wieloletnie doświadczenie / Licencja - Ubezpieczenie 300 tys Euro / Wysoka jakość / Www.LogMap.pl/Kontakt 862199352 logistyka@logmap.pl

TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.