REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Wakacje

# Basia

21.03.2003 12:00

Dziasiaj "zaczęła się" wiosna.Czy myślicie już o wakacjach? Macie juz plany wyjazdowe?

# jotes

21.03.2003 23:35

Owszem mamy już zarezerwowane na sierpień w Międzywodziu i liczę że po tak długiej zimie będzie piękne i ciepłe lato!
czego życzę Tobie Basiu jak i wszystkim forumowiczom.
Z wiosennym pozdrowieniem
jotes

 m0n1ka

22.03.2003 00:12

Międzywodzie to gdzieś na Pomorzu, nie? Moi rodzice byli tam we wrześniu i wrócili zachwyceni.
Ja jeszcze nie wiem, co będziemy robić, ale pewnie będą to drugie w naszym życiu wakacje nurkowe, bo nas wzięło :) Mam jednak szczerą nadzieję, że nie Bałtyk, bo w te najgorsze upały woda na 18 metrach miała 5 stopni C!!! Nic dziwnego, że nasze morze zaliczają do wód ekstremalnych. Brr, już mi się zimno zrobiło na myśl.

REKLAMA

# Basia

24.03.2003 09:08

A ja jadę w maju do Petersburga na obchody 300-lecia. Ale w związku z tym nie wiem czy będę miała wakacje w prawdziwe wakacje.

# xyz

25.03.2003 08:23

Petersburg, to super miasto. Byłam tam w lipcu 1996r. Przypadkiem trafiłam na obchody 200-lecia rosyjskiej floty morskiej. Było wiele statków z całego świata. Super pokazy itp.
Basiu, czy możesz powiedzieć coś więcej, skąd o tych obchodach wiesz, kiedy dokładnie będą?
A co do wakacji, to w połowie czerwca wyjeżdżam z mężem i dziećmi na trzy tygodnie do Włoch ( Bibione ). Mam nadzieję, że będzie super.

# Basia

25.03.2003 09:56

Główne obchody ( bo generalnie to cały ten rok) zaczynają się ok.23 maja i trwać będą do końca czerwca. Nie tak dawno było coś na ten temat w Newsweek'u. A wiem bo będę (z dużym prawdopodobieństwem) tam śpiewała razem z moim chórem. Generalnie w czasie tych głównych obchodów będzie się bardzo dużo działo np. bodajże 23(24) maja Japończycy urządzają pokaz fajerwerków. Myślę że będzie super. W ogóle będzie bardzo dużo imprez kulturalnych i zjeżdża się cała śmietanka polityczna. (Chociaż być może wojna coś pokićka).

REKLAMA

# Kotkaa

25.03.2003 13:18

O rany! To trafisz, Basiu, na białe noce! Najpiękniejsza pora w najpiękniejszym mieście! Ale zwykłym turystom polecam wyjazd we wrześniu, bo w związku z obchodami na pewno będzie strasznie tłoczno, i będą kilometrowe kolejki do teatrów i muzeów...
Basiu, jak wrócisz, to opisz wrażenia, bo tu niektórzy forumowicze okropnie boją się Rosji.

# Basia

26.03.2003 08:45

Wcale się im nie dziwię. Byłam już w Moskwie i na Ukrainie. Może niektórzy się mocno obruszą (np. moi niektórzy znajomi zakochani we wschodzie) ale jak dla mnie to "dziki" kraj i "dzicy" ludzie. Oczywiście strasznie uogólniam "kwiatki" które mnie tam spotkały wpłynęły właśnie na taką opinię. Niezależnie od tego uważam że Moskwa jest piękna i nie mogę doczekać się żeby zobaczyć inne piękne miasto - Petersburg.

# Vladymir

02.04.2003 00:14

Petersburg... Byłem tam w czasach, gdy większośc formumowiczów nie wiedziała, że, że się urodzi, a miasto nazywało sie Leningrad. Mieszkalem w hotelu Konsomolec obok nabrzeża portowego, przy którym przycumowana stała "Aurora". Chodziłem po Newskim Prospekcie, zwiedzałem cudne cerkwie, takie jak Kazanskij Sobor /wowczas mieściło sie tam muzeum ateizmu/, widzialem także olbrzymi palac w Carskim Siole /wtedy Puszkino/, oraz wracałem do Wa-wy cudownym pociągiem, opalanym węglem, w którym dawano nie herbatę, ale kipiatok z cukrem. Podróz twała ponad 24 godziny, a jakie znajmości się zawierało, a jak garmoszka grała, a cały wagon /bez przedziałów, tylko ławki/, krzyczał "gromcze", a wódka lała się rzeką jak Cichy Don....

REKLAMA

# Basia

02.04.2003 09:49

Super. Nawet nie wiedziałam że jest coś takiego jak Newski Prospekt, bo ja będę właśnie śpiewała "Newskiego" Prokofiewa :)

# aza

02.04.2003 15:04

A może ktoś "pochwali się" gdzie jeszcze można pojechać na wakacje? Bo jeszcze chwila a Petersburg będziemy znać wzdłuż i wszerz ;)
Vladymir -> Ty na prawdę musisz byc bardzo stary, że Ty takie czasy pamiętasz ;) i PRL, i że był kiedyś Leningrad ;)
W sumie takie rzeczy wie się też i również z lekcji historii, a zakładam, że każdy z Nas te 8 klas ukończył ;)

# Vladymir

03.04.2003 00:27

Tak, Azo, ja pamiętam PRL, Leningrad, wodę sodową z saturatora, musztardówki, talony na samochody, wczasy w Bałcziku /to w Bułgarii/, czarne wołgi /to takie samochody dla sekretarzy KC/, a jak jeszcze powiem, że pamiętam, jak druzyna Wagnera spuściła manto Ruskim w Montrealu, lub jak Deyna nie strzelił karnego w meczu z Argentyną, to wprost zgroza, jak to dawno było, no, żywe próchno :)))
Do Basi: Newski Prospekt, to jak Arbat w Moskwie, najpniekniejsza ulica Leningradu, tylko jak zabalujesz w nocy, to umarł w butach, bo metro zamykają tam wcześnie, a mosty zwodzone są podnoszone do góry i przez Newę nie przejdziesz, a po ulicach szwendać sie nie wolno, bo milicja haltuje. Odwiedź koniecznie dom towarowy "Dietskij Sad", takiej ilości zabawek jak tam, to w zyciu nie widziałem, a zyje już baaardzo długo :)))

REKLAMA

# aza

03.04.2003 08:47

Żywe próchno to jeszcze nie aż tak źle, gorzej jak juz wapno będzie się lasować ;)
Faktycznie, gdy w Montrealu odnosiliśmy sukcesy w siatkówce, a Deyna kopał piłkę z chłopakami, wówczas sikałam w jeszcze nowiuśkie pieluchy oczywiście tetrowe ;) Ale sikałam już na skutek wypitej wody z saturatora hihi :D
A czarna wołga stała pod blokiem - nie należała do mojego papy!! ;)
Ponawiam jednak prośbę o nakreślenie na mapie innych ciekawych miejsc na urlop.

# Basia

03.04.2003 10:34

Ja uwielbiam Zakopane. Tylko nie jako miasto (to raczej niekoniecznie) a miejsce wypadowe do wypraw w góry. Z Zakopanego jest najwięcej możliwości, przy najmniejszej dodatkowej stracie czasu (dojazd busikiem). Inne miejsce to szeroko pojęte Mazury. Uwielbiam żeglować i zachęcam każdego do tego "sportu".

# marika

25.06.2016 09:01

Mnie już od dawna marzą się wakacje nad polskim morzem i tak sobie myślę, że w końcu skorzystam np. z oferty Sun and Snow, zarezerwuję sobie jakiś ładny apartament i wyjadę np. do Świnoujścia. Z resztą we wspomnianej przeze mnie ofercie można znaleźć całe mnóstwo propozycji noclegów nad morzem i naprawdę jest w czym wybierać.

REKLAMA

# Alicja24

14.08.2016 21:08

A moi znajomi właśnie wyjeżdżają na http://loco-travel.pl/wyjazdy_loco_travel/! Przyznam, że strasznie im zazdroszczę!

# metkas

17.08.2016 15:14

Co sądzicie o kupowaniu apartamentów nad morzem pod inwestycję? Mowa o czymś takim - http://www.baltica-heaven.pl/
To oczywiście jedynie przykład, ale pytanie bardziej ogólne - w jakim stopniu na takich nieruchomościach można zarobić?

 Mirkaa

21.06.2017 18:45

Jeżeli jedziecie na wakacje to warto byłoby zaopatrzyć się w dobre cuchy i obuwie. Jeżeli jedziesz pod namiot lub w góry trzeba wyposażyć się w różne inne rzeczy. Wiem, że u nich https://trekmondo.pl/namioty/ jest bardzo dużo rzeczy tego typu i to w bardzo dobrych cenach. Nie warto oszczędzać na takich rzeczach bo często służą nam latami. Np kupując dobry namiot lub materac mamy gwarancję na to, że wytrzyma wiele naszych wakacyjnych wyjazdów :)

REKLAMA

 karawalecka

22.06.2017 13:41

Moi znajomi jadą w góry - najpierw wycieczki, nocleg w schronisku, a potem kilka dni w SPA. Aż się rozmarzyłam.

 compfin

24.06.2017 14:55

Planujemy wakacje w Polsce z rodziną i przyjaciółmi.Tym razem zamiast morza,
wybieramy się ad jezioro i będziemy nocować w naszym ulubionym hotelu http://zajazdkruszwica.pl/. Także nie mogę doczekać się lipca!

 baltazar_gąbka

24.07.2017 08:19

My jesteśmy w świetnym miejscu - apartamenty Baltic Korona w Darłówku! Muszę przyznać, że znaleźliśmy to miejsce na ostatnią chwile i trochę ryzykowaliśmy, ale było warto! Pięknie, czysto, luksusowo - tak jak lubię. Do tego restauracja na bardzo wysokim poziomie. Darłówko oczywiście jest nad morzem (blisko Kołobrzegu i Koszalina) gdyby ktoś nie wiedział :) Polecam - na rodzinne wakacje świetne miejsce! Gdyby ktoś był w takiej sytuacji jak ja, polecam http://www.baltickorona.pl

REKLAMA

 denis10

25.10.2017 11:11

Ja ostatnio wróciłem z Malty. Wyspa naprawdę zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. A wyjazd sam sobie zorganizowałem, nie za pośrednictem biurqa podrózy. Leciałem Ryanairem, nocleg zarezerowałem przez portal booking.com. Wszystko przebiegło naprawdę bardzo sprawnie, a wakacje należały do bardzo udanych

 Orle Gniazdo

27.10.2017 08:54

Swego nie znacie, a cudze chwalicie ;-) A co powiecie na Szczyrk? To piękna turystyczna miejscowość, chętnie odwiedzana przez Warszawian zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. http://www.orle-gniazdo.pl/pokoje należą do jednych z najtańszych w Beskidach, a baza gastronomiczno-hotelarska jest na tyle rozbudowana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Poza tym ponad 40 km tras narciarskich i ponad 20 km tras rowerowych robią wrażenie, prawda? :)

 MagdalenaG

11.11.2017 09:40

:) Zdecydowanie Czarnogórza i tam apartament Solatium Booking :)

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break