REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Odkryta

26.08.2014 10:07

BARDZO dziękuję radnemu Korowajowi za doprowadzenie do powstania tych progów ta ulica jest niebezpieczna. Miał Pan rację, jak Pan mówił na pikniku, że powstaną niebawem!

# wyborca

26.08.2014 10:09

A ja dziękuję radnemu Wojciechowi Tumaszowi.

# pełnia szczęścia

26.08.2014 10:12

To świetny pomysł należy jeszcze ul Odkrytą zgodnie z trendem zwęzić o co najmniej 0.5 m i puścić dorożki.

REKLAMA

# Tomek W.

26.08.2014 10:12

#Odkryta napisał(a) 26.08.2014 10:07
BARDZO dziękuję radnemu Korowajowi za doprowadzenie do powstania tych progów ta ulica jest niebezpieczna. Miał Pan rację, jak Pan mówił na pikniku, że powstaną niebawem!

Dołączam się do podziękowań! Jestem pełen podziwu dla Pana aktywności na Nowodworach, ma Pan mój głos w nadchodzących wyborach.

# wow!

26.08.2014 10:14

Trzy lata starań o dwa progi. To rzeczywiście "wielka" aktywność.

# Miejscowy

26.08.2014 10:16

Korowaj zrobił to o co go poprosili mieszkańcy od lat, między innumi ja. Zrobił to czego inni impotenci nie mogli i nie chcieli zrobić zrobić.

REKLAMA

# pieszy

26.08.2014 10:18

Należy przypomnieć, że jeszcze dwa lata temu zarząd dzielnicy twardo trzymał sie tezy, że nie da się pogodzić ruchu autobusowego z progami, chociaż już wtedy były progi wyspowe na Obrońców Tobruku.

# mieszkaniec_

26.08.2014 10:21

Ja proponuję zainstalować tam ścianę w poprzek ulicy. Wtedy to dopiero będzie bezpiecznie!
Pomysł instalacji progów jest beznadziejny: ruch należy UDRAŻNIAĆ, a nie spowalniać! Już teraz jazda przez to miasto to koszmar, a dokładanie kolejnych przeszkód dla kierowców - dodajmy - w miejscach gdzie nie ma to absolutnie żadnego sensu - nie poprawi sytuacji tylko ją pogorszy.
W rezultacie: kierowcy tracą czas i pieniądze (progi niszczą zawieszenia), dzieci na placu zabaw i mieszkańcy bloku wdychają dodatkowe spaliny, 50 000 zł z naszych kieszeni idzie do piachu, a radni mogą się pochwalić "sukcesem".
Aby było jasne: mieszkałem przez ostatnie 6 lat przy tym placu zabaw, przez ostatnie 2 lata chodziłem tam z synkiem. Nie odnotowałem ani jednego wariata, który jechałby tam 100km/h. Samochody na ogół jadą tam powoli, a z piratami drogowymi można walczyć inaczej niż najbardziej debilnymi sposobami.
Podsumowując, radny Korowaj dołącza do listy polityków, na których nigdy nie oddam głosu i będę wszystkich namawiał aby tego nie robili. Szkodnictwo i głupotę należy tępić.

# Tak dla plaży na Białołęce

26.08.2014 10:24

#pieszy napisał(a) 26.08.2014 10:18
Należy przypomnieć, że jeszcze dwa lata temu zarząd dzielnicy twardo trzymał sie tezy, że nie da się pogodzić ruchu autobusowego z progami, chociaż już wtedy były progi wyspowe na Obrońców Tobruku.

Dokładnie i Pan radny Marcin Korowaj to zmienił, chwała mu za to, inni tylko gadali i nic z tego nie wynikało! Mieszkam przy Odkrytej i to naprawdę dobre wiadomości.

REKLAMA

# kierowca

26.08.2014 10:27

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest fotoradar więc pan radny Korowaj sie nie popisał

# Darek

26.08.2014 10:53

Psy i suki szczekają, a karawana jedzie dalej! :) Panie Marcinie proszę być spokojny, rozmawiałem z sąsiadami jak jesteśmy na placu zabaw i widzimy, kto, co, dla tej części dzielnicy robi, może być Pan pewny reelekcji! Pozdrawiam serdecznie wszystkim malkontentów nie mieszkających na tej ulicy i mówiących mi jak ma tu mieszkać!

# polityczny

26.08.2014 11:04

To się Guział i jego psełdo nie policzna partyjka - Warszawska Wspólnota Samorządowa - konkretnie się wkurzy, bo właśnie za tym biegaja, buh ha ha Korowaj ich na perłowo zrobił z tymi progami chyba nawet nie celowo jak od 3 lat za tym biega hahaha.

REKLAMA

# ruda

26.08.2014 11:09

Nie mogę tego czytać, jak buraki które nie mieszkają przy tej ulicy się wypowiadają. Pomieszkajcie sobie cwaniaczki przy ulicy co samochody jeżdżą po 100 km. Niech Wasze tam dzieci chodzą do szkoły, to zobaczymy jak będziecie kwiczeć. Dobrze Pan radny zrobił.

# szara

26.08.2014 11:25

"To co się dzieje na ulicy Odkrytej to istny horror! Nie korzystamy z żoną z chodnika przy tej ulicy, bo to sport ekstremalny, kilkadziesiąt centymetrów od pieszych przejeżdżają rozpędzone do zawrotnych prędkości samochody! Wolimy spacerować wałem. Wyznaczenie strefy radarowej było dobrym pomysłem, ale nawet liczne kontrole nie przemawiają do piratów drogowych. Regularnie dochodzi tam przecież do wypadków. Progi wyspowe wymuszą określoną prędkość - mówi Tadeusz Wojnar, mieszkaniec Odkrytej."

# śmiechu warte

26.08.2014 11:26

Znów Korowaj sam sobie pisze pochwały

REKLAMA

# mieszkaniec_

26.08.2014 11:47

@ruda - mieszkałem przy Odkrytej przez ostatnie 6 lat. Teraz też mieszkam niedaleko. I stwierdzam, że bzdury wypiszujesz. Nigdy nie widziałem, aby ktoś tak szybko jechał Odkrytą. A przy okazji - przy Odkrytej nie ma szkoły.

# borto

26.08.2014 12:24

a jak ida do szkoły to nie przechodza przez ulicę... ale mózgi... ruda masz rację!

# hanklos

26.08.2014 13:58

Same skrajne opinie, prawda jest taka że te progi były tam potrzebne.

REKLAMA

# Jarek

26.08.2014 14:23

Co by tu nie pisać sukinsyn jest skuteczny!

# qwerty

26.08.2014 14:24

#wow! napisał(a) 26.08.2014 10:14
Trzy lata starań o dwa progi. To rzeczywiście "wielka" aktywność.

Tak czy siak obiecał co zrobił, czego nie można powiedzieć o innych...

# mieszkaniec_

26.08.2014 14:41

@borto
Tak, gdy dzici idą do szkoły, to niektóre z nich przechodzą przez ulicę. Ale wtedy nie "idą tam do szkoły" tylko "idą tamtędy do szkoły", bo przy Odkrytej nie ma szkoły.
@borto, ruda
Język polski jest trudnym językiem, ale przy odrobinie chęci i samozaparcia na pewno dacie radę go opanować.
Pozdrawiam "mózgi", "cwianiaczki" i "buraki" :)

REKLAMA

# ziomaltarcho

26.08.2014 15:08

Czysty Idiotyzm z tymi progami... ludzie we łbach sobie progi na głupotę zainstalujcie...

# Mmamm553

26.08.2014 15:28

Również w drugim miejscu na Bemowie będą montowane progi WYSPOWE-przy nowo otwieranej Szkole Podstawowej na ul.Zachodzącego Słońca.
One się po PROSU SPRAWDZAJĄ na tych co za nic mają zdrowie i życie dzieci i dorosłych!

# mich

26.08.2014 18:43

Zdecydowanie popieram

REKLAMA

# MarcinJ

26.08.2014 19:12

#wow! napisał(a) 26.08.2014 10:14
Trzy lata starań o dwa progi. To rzeczywiście "wielka" aktywność.

Aktywnosc duza - system w ktorym trzeba dzialac ograniczona.
Marcin Jankowski

# Mieszkaniec i kierowca

26.08.2014 20:24

Super !

# Anastazja z Ciołkosza

26.08.2014 21:32

Mieszkańcy Odkrytej czynią sobie sami kuku . Gdy rozważano budowę wjazdu na most by udrożnić ruch ,to tak wetowali że nie poszerzono jej do dwóch pasów no na tym wtedy stanęło . Progi w mieście a szczególnie w stolicy to mogą być pomysły tylko Korowaja który przyjechał chyba spod Mrągowa i wieś przenosi do Warszawy .Słusznie zauważyli niektórzy że to świadomość ma doprowadzić do bezpieczeństwa a nie garby . Młode matki które teraz panikują wkrótce staną się dorosłymi kobietami i będą psioczyć że tak wolno i długo jadą do pracy .Miasto powinno kształtować politykę określając jakie ulice mogą być z garbami a nie przed wyborami PO z Korowajem .
Podobnie jest z jerzykami .Trzeba wprowadzić przepis by w wysokich budynkach były wloty dla ptaków a nie budować durne budki lęgowe dla 90 ptasich rodzin za 100 000zł . Takich mamy radnych i tak marnują samorządowe pieniądze .

# Martini

26.08.2014 22:59

Nie neguję pomysłu, bo na Odkrytej są częste spotkania z pędzącymi autami, ale czy te progi nie sprawią problemu kursującym tam autobusom 314 i 516?

# odkryta

26.08.2014 23:03

Pomysł dobry, tylko czas się dziwnie zbiega z listopadem. A tam wybory ;))
Niektórzy dziękują Korowajowi a ja dziękuję Tumaszowi ;)))

# Mieszkaniec Odkrytej

26.08.2014 23:05

Proszę nie decydować co jest dobre dla Odkrytej. Mieszkam tu, jestem kierowcą i takie rozwiązanie popieram!

# Mieszkaniec Odkrytej

26.08.2014 23:09

Całą prawda o tej ulicy - "To co się dzieje na ulicy Odkrytej to istny horror! Nie korzystamy z żoną z chodnika przy tej ulicy, bo to sport ekstremalny, kilkadziesiąt centymetrów od pieszych przejeżdżają rozpędzone do zawrotnych prędkości samochody! Wolimy spacerować wałem. Wyznaczenie strefy radarowej było dobrym pomysłem, ale nawet liczne kontrole nie przemawiają do piratów drogowych. Regularnie dochodzi tam przecież do wypadków. Progi wyspowe wymuszą określoną prędkość - mówi Tadeusz Wojnar, mieszkaniec Odkrytej."

# Zdegustowany

27.08.2014 00:02

Fatalny pomysł spowolnią ruch, który i tak jest tam bardzo powolny przez dużą ilość ludzi wracających z pracy i skrecajacych co chwilę na osiedla. Lepiej za dziury/nierówności w jezdni na odkrytej się weźcie a nie wprowadzacie kolejne utrudnienia dla kierowców.

# odkrytotubylec

27.08.2014 09:57

#Mieszkaniec Odkrytej napisał(a) 26.08.2014 23:09
Całą prawda o tej ulicy - "To co się dzieje na ulicy Odkrytej to istny horror! Nie korzystamy z żoną z chodnika przy tej ulicy, bo to sport ekstremalny, kilkadziesiąt centymetrów od pieszych przejeżdżają rozpędzone do zawrotnych prędkości samochody! Wolimy spacerować wałem. Wyznaczenie strefy radarowej było dobrym pomysłem, ale nawet liczne kontrole nie przemawiają do piratów drogowych. Regularnie dochodzi tam przecież do wypadków. Progi wyspowe wymuszą określoną prędkość - mówi Tadeusz Wojnar, mieszkaniec Odkrytej."

Ma Pana rację w 100%, popieram!

# Dj. Ryba

27.08.2014 10:04

Korowaj, Korowaj, on zrobił dla nas progi.
Korowaj, Korowaj, kochają go stonogi.
I śledzie, i dziki.
Kochają go jerzyki.
Papugi i rysie.
Co słodkie mają pysie.
Korowaj, Korowaj, on wygra te wybory.
Korowaj, Korowaj, tramwaju będą tory.

# Rothmans

27.08.2014 10:16

Koniecznie przy przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu Odkrytej i Hanki Ordonowny - mieszkańcy miedzy innymi Legionowa robią sobie z Odkrytej objazd Modlinskiej i permanentnie ignorują pieszych na tym przejściu, dodam rownież ze sam zakręt na Odkrytej od strony Nowodworskiej tez nie sprzyja bezpieczeństwu na tym przejściu.
Dziekuje

# Kamilzpsem

27.08.2014 10:43

Progi są potrzebne głosowałem w tej sprawie w ramach budżetu p. Podzielam zdanie przedmówców, nie wtrącać się nam tu w rządzenie na tej ulicy! My tu mieszkamy, my tu decydujemy!

# Pola

27.08.2014 10:49

#Dj. Ryba napisał(a) 27.08.2014 10:04
Korowaj, Korowaj, on zrobił dla nas progi.
Korowaj, Korowaj, kochają go stonogi.
I śledzie, i dziki.
Kochają go jerzyki.
Papugi i rysie.
Co słodkie mają pysie.
Korowaj, Korowaj, on wygra te wybory.
Korowaj, Korowaj, tramwaju będą tory.

Można sobie teraz złośliwe jaja z niego robić, ale prawda jest taka, że reprezentuje w swych działaniach interes lokalnej społeczności i nikomu nic do tego. Progi to nie mój temat ale jak chcą tego mieszkańcy tej ulicy, to im się to należy.

# prawda

27.08.2014 10:54

A ja się nie zgadzam! Niech te matki z tymi gnojami, chodzą sobie wałem jak im samochody jeżdżą za szybo, ludzie ginęli na chodnikach i będą ginąć, taka prawda...

# asder

27.08.2014 13:02

co za masakra, i tych progow domagaja sie ludzie z osiedla naprzeciwko placu zabaw, ktorzy do autobusu nie potrafia przejsc przez przejscie dla pieszych ktore jest 30 metrow w jedna i 25 w druga strona tylko przechodza srodkiem ulicy. to dlatego chce cie tych progow? zebyscie mogli chodzic na wprost ?

# acer

27.08.2014 14:12

Dla tego chcemy progów idioto!

# acer

27.08.2014 14:17

http://youtu.be/6kAbeJqG9FM?list=UUlUU0j1veVam83QxWPse9AA

 Mieszkaniec1

27.08.2014 15:05

Coraz bliżej wyborów i nagle się da spełniać obietnice cóż za dziwny zbieg okoliczności :D

# zapora

27.08.2014 15:35

#acer napisał(a) 27.08.2014 14:17
http://youtu.be/6kAbeJqG9FM?list=UUlUU0j1veVam83QxWPse9AA

Ten link do filmu to mocny argument w tej dyskusji, osobiście jestem za!

 antyurzędnik

28.08.2014 20:54

I dobrze, że progi będą. Dziś jechałem ok.50 km/h po Nowodworskiej i wyprzedał mnie na ciągłej gość, który jechał koło 90 km/h. Nie wnikał, że są przejścia i wyjazdy z osiedli.
Co do roli Korowaja to pusty smiech mnie ogarnia....taka zasługa jak mojego psa.

# nowy

28.08.2014 23:47

Wiemy kto reprezentował nas w kontakcie z burmistrzem w tej sprawie i to nie był Twój pies!

 antyurzędnik

29.08.2014 10:00

Sunia czy może jerzyki?

# trew

29.08.2014 10:10

#Mieszkaniec Odkrytej napisał(a) 26.08.2014 23:09
Całą prawda o tej ulicy - "To co się dzieje na ulicy Odkrytej to istny horror! Nie korzystamy z żoną z chodnika przy tej ulicy, bo to sport ekstremalny, kilkadziesiąt centymetrów od pieszych przejeżdżają rozpędzone do zawrotnych prędkości samochody! Wolimy spacerować wałem. Wyznaczenie strefy radarowej było dobrym pomysłem, ale nawet liczne kontrole nie przemawiają do piratów drogowych. Regularnie dochodzi tam przecież do wypadków. Progi wyspowe wymuszą określoną prędkość - mówi Tadeusz Wojnar, mieszkaniec Odkrytej."

Nic dodać nic ująć w tym temacie! Pozdrawiam i popieram!

# takinie

29.08.2014 12:59

Przez 4 lata kadencji można nic nie robić i na miesiąc przed wyborami realizować obiecanki -ale przecież przez 4 lata radni biorą spore pieniądze. O tym w dniu wyborów będę pamiętał

# Mieszkaniec Odkrytej

29.08.2014 15:04

Zanim zaczniesz pisać takie androny o radnym Korowaju, wpisz sobie wcześniej w wyszukiwarce tej strony jego nazwisko, to zobaczysz, że wyskoczą 3 podstrony (!!!) informacji co zrobił dla mieszkańców. Panie Marcinie może być Pan pewny na 200% reelekcji, jeżeli ma Pan tak mało merytorycznych oponentów...

 antyurzędnik

29.08.2014 19:49

Dwie strony będą dotyczyły wieży dla jerzyków ( pomysł jak wydać publiczne pieniądze bez efektu), a trzecia strona zabawy w żołnierzyków.
Poza tym nie pisz, że będziesz na siebie głosował, bo to przy takim tupecie jest oczywiste

# WOW1

29.08.2014 22:59

Zgadzam sie z #WOW. Mojego glosu w wyborach Pan Korowaj na pewno nie otrzyma.

# lkan

30.08.2014 22:06

Progi wyspowe wymuszą określoną prędkość - mówi Tadeusz Wojnar, mieszkaniec Odkrytej, a #trew napisał: Nic dodać nic ująć w tym temacie! Pozdrawiam i popieram!
Jednak można coś dodać - aż strach pomyśleć jak sobie "odbiją" kierowcy stracony czas na progach Odkrytej, kiedy znajdą się na Nowodworskiej, bez progów. Przecież muszą jakoś odreagować.

# odkryta

31.08.2014 01:09

#lkan napisał(a) 30.08.2014 22:06
...aż strach pomyśleć jak sobie "odbiją" kierowcy stracony czas na progach Odkrytej, kiedy znajdą się na Nowodworskiej, bez progów. Przecież muszą jakoś odreagować.
Korowaj, teraz migiem stawiaj progi zwalniające jazdę na Nowodworskiej.
Jeszcze przed wyborami, nie za 4 lata.

# Mieszkaniec Odkrytej

31.08.2014 10:13

A ja myślę, że te progi powinny być już 3 lata temu założone a nie teraz tuż przed wyborami Panie Marcinie Korowaj. Moim zdaniem fajnie, że będą ale w tym miejscu i tak powinna być sygnalizacja świetlna, która pozwalałaby na bezpieczne przejście przez pasy naszym Pociechom. Moim zdanie to propaganda przed wyborami Pana Radnego Marcina Korowaja.

# Raf.

01.09.2014 10:37

#Mieszkaniec Odkrytej napisał(a) 31.08.2014 10:13
(...)Moim zdaniem fajnie, że będą ale w tym miejscu i tak powinna być sygnalizacja świetlna (...)

A nie mówiłem, że tak będzie? Dajcie palec to całą rękę urwą.
Panie populisto Korowaj, szykuj Pan koparki i dużo betonu, bo jak przed kolejnymi wyborami postawisz światła, to następne wybory zażądają Odkrytej w tunelu!
A mieszkańcom gratuluję uporu w nieistotnej sprawie.
Gdybyście tak potrafili domagać się miejsc parkingowych, ale jak rozumiem samochody stojące na całej szerokości chodnika to też wyraz dbałości o bezpieczeństwo dzieci.

# Ktoś123

02.09.2014 17:37

Musiało to tyle trwać, bo taki mamy kalendarz wyborczy. To, że ludzie czekali na coś trzy lat, choć mogli mieć to zrobione od ręki wynika z chłodnej kalkulacji Pana radnego, który doskonale wie, że takie rzeczy dobrze sprzedają się przed wyborami.

# Ola

03.09.2014 11:51

#Mieszkaniec Odkrytej napisał(a) 29.08.2014 15:04
Zanim zaczniesz pisać takie androny o radnym Korowaju, wpisz sobie wcześniej w wyszukiwarce tej strony jego nazwisko, to zobaczysz, że wyskoczą 3 podstrony (!!!) informacji co zrobił dla mieszkańców. Panie Marcinie może być Pan pewny na 200% reelekcji, jeżeli ma Pan tak mało merytorycznych oponentów...

Konkretnie i na temat.

 antyurzędnik

03.09.2014 17:48, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 03.09.2014 17:49

Wyświetliłem w wyszukiwarce tej strony:
Białołęka O wyższości radnego Korowaja nad radnym Tumaszem 1
Białołęka Combat Alert - niecodzienna pasja radnego Korowaja 1
i konkretnie to co napisałem wyżej:
- zabawa w żołnierzyka i wieża dla jerzyków
i to jest konkretne Aleksandro

# zdziwiony

03.09.2014 21:06

Miało być na rogu Bareii Odkryta???!!!

# retro

10.09.2014 00:14

Żal du-ę ściska! Panie radny proszę robić swoje i mieć tych dur-ów w du-e, łatwo się gada jak nic się nie zrobiło idio-i!!!!!!

# rmb

10.09.2014 22:10

Tymczasem na innym końcu Warszawy już się ludzie nauczyli, że wyspowe progi zwalniające nie dają żadnych efektów. Niezorientowanym polecam lekturę stron Wawra i przygód z ulicy Mrówczej. W skrócie: ci którzy zawsze jeździli zgodnie z przepisami mają teraz dodatkowe przeszkody w postaci progów, a ci którzy mają w nosie przepisy i bezpieczeństwo nadal jeżdżą zbyt szybko, a progi omijają środkiem ulicy!
I tak pieniądze wydane, piesi mają tak samo źle jak mieli, normalni kierowcy mają gorzej, a drogowi piraci mają wszystkich w d... ziurkach od nosa.
Gratulacje dla krzyczy i populistów bezrefleksyjnie spełniających ich żądania.

# mieszkanka

11.09.2014 12:17

A ja się pytam o progi zwalniające przy placu zabaw na Echa Leśne?? Tam muszą powstać takie progi, kierowcy jeżdżą w moich oczach 100/h i jest to bardzo niebezpieczne! Czy macie w planach coś z tym zrobić???

# Anka d

13.10.2014 16:29

pogratulowac glupoty. nie wiem kto tam widzi samochody pedzace. ja jezdze dzien w dzien po pare razy i nie widze zeby ktokowliek przekraczal 50-60km/h. teraz wszyscy jak moga to omijaja progi a te inteligentne mamuski z dziecmi ktore najchetniej na wsi by chcialy mieszkac niech teraz zwijaja manatki i tam sie przeprowadza beda mialy zerowy ruch samochodowy.

# Tomek

13.10.2014 21:44

Polecam przejechać przez progi z dozwoloną prędkością - tzn. 30km/h. Parę miesięcy takiej jazdy i zawieszenie do wymiany. Przegięcie.

 antyurzędnik

14.10.2014 14:51

Jeśli ktoś jeździ jedenastoletnim samochodem to być może po kilku miesiącach będzie miał problem z zawieszeniem, ale z pewnością nie będzie to wina progów. A ja uważam, że wreszcie piesi w drodze do Galerii Odkryta lub na spacer na wał oraz dzieci w drodze na plac zabaw będą mogły przejść bez obawy, że jakiś szaleniec przejedzie tam 100 km/h. W ciągu ostatnich kilku miesięcy widziałem ( lub słyszałem) o trzech potrąceniach pieszych. Gdyby jeżdżono z dozwoloną prędkością przypuszczam, że nie miałyby miejsca. Oczywiście dzieci, które rozbawione wchodzą na ulicę nie patrząc dookoła również nie są bez winy. Teraz jednak jest szansa wyhamować.....

# powolny

15.10.2014 21:31

zamknijmy ulice niech chodzą tam tylko piesi super

# kochamyprogi

16.10.2014 00:53

Czekamy na progi na Światowida!!

# MARS

23.10.2014 15:59

Zlikwidujcie te progi! Mam dzieci, jeżdżę samochodem ale też często robię piesze wycieczki wzdłuż ulicy. Nigdy nie obserwowałem żadnego problemu. Ludzie! Kolejna ulica, którą nie da się jeździć normalnie! To już większy problem jest na ul. Dzieżgońskiej przy szkole - tam to kierowcy dają dopiero po garach! Nie mówiąc o tym, że pod jezdnią przydał by się tunel dla dzików, które ryzykują życiem przechodząc przez tę ulicę!

# TylkoNaMordeSieNieWywal

23.10.2014 16:16

Kto progi stawia ten sam na nie wpada.

# Antyprogostawiacz

23.10.2014 16:22

Słoiki wracajcie na wioskę a nie progi stawiać w Warszawie. Za wysokie progi dla was

# Monika

25.10.2014 16:51

Te progi są beznadziejne. 1. To nie jest droga wewnętrzna, tylko spora droga dojazdowa do wielu osiedli, należałoby ruch na niej udrożnić, nie spowalniać, jeżdżę tamtędy codziennie i nie widziałam, aby ktoś jechał za szybko. 2. Progi są za wysokie, nie da się ich pokonać jadąc 30 na godzinę jak sugerują znaki, niszczą zawieszenie, w zimie samochody będą się z nich ześlizgiwać 3. Progi te są zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu: są tak zamontowane, że samochód osobowy zmieści się między nimi, wielu kierowców korzysta z tej opcji (czemu mają sobie niszczyć zawieszenie), w rezultacie zajmują 2 pasy ruchu. 4. Jeśli już z niezrozumiałych dla mnie przyczyn komuś zależy, aby odkrytą jeździć 20 na godzinę, na świecie istnieją radary. Nie trzęsie, samochód się nie niszczy i kasa płynie do budżetu. 5. jeśli efekt ma być taki, że nikt tą drogą nie będzie jeździł (ja już nadkładam drogi i omijam) to lepiej ją po prostu zamknąć dla ruchu i zrobić deptak. A niech się Światowida całkiem zakorkuje. 6. Co będzie, jak zamkną Światowida? (przebudowa, remont, coś nie tak z tramwajami). Odkrytą się nie da, Ordonówny się nie da (też progi, też bez sensu). Będziemy stać w godzinnym korku. Płacone przeze mnie podatki idą aktualnie na utrudnianie mi życia. Jeśli się ta tendencja utrzyma, podam w US inny adres zamieszkania, może inna gmina lepiej je spożytkuje.

 antyurzędnik

26.10.2014 11:04

Jeżdżę Odkrytą codziennie i gwarantuję, że daje się po progach jeździć 30 km/h. Zawieszenie samochodu wytrzymuje to bez problemu. Jeśli ktoś próbuje omijać progi wyjeżdżając na środek drogi, bo nie chce zwolnić do 30 km/h to przed zamontowaniem progów z pewnością wolno nie jeździł....i był potencjalnym zagrożeniem dla pieszych, tak jak teraz jest zagrożeniem dla jadących z naprzeciwka samochodów. Niestety myślenie nie jest domeną wszystkich użytkowników dróg. Pora roku powoduje, że coraz wcześniej robi się ciemno i troche ostrożności przy przejściach dla pieszych z pewnością się przyda, a być może uratuje to komuś zdrowie lub życie. Jeśli ktoś chce ma wybór i może jeździć po Światowida - szybciej.

# Mieszkaniec bialoleki

12.11.2014 20:55

Mieszkam przy odkrytej, te progi to najbardziej debilny pomysł jaki można sobie wyobrazic , co prawda można je spokojnie przejechać 60km/h ale ludzie głupieją i zatrzymują się prawie do zera, masakra, ten kto to wymyślił nie powinien projektować nawet piaskownicy. W dodatku są tak kretynsko ułożone w miejscach gdzie nie ma żadnego zagrożenia , a ram gzie być powinny np przy wyjezdzie w odkryta obok telepizzy gdzie nic nie widać tam już ci geniusze nie wpadli na taki pomysł , albo na sprawnej gdzie nie chodnika przy kościele i nie widać zza zakrętu samochodów jadących od wału przy wyjezdzie z zakątka wiślanego . Brak słów , wstyd ,

# KulturaJazdy

22.01.2016 10:45

Czy można by było te progi ( każdy osobno ) przesunąć ok 12 cm bliżej środka tak żeby samochody nie mogły przejeżdzać środkiem? Zwiększyło by to bezpieczeństwo czołowego zderzenia bądż wpadnięcia w poślisk ( teraz gdy jest ślisko ) i progi na wysokości Odkrytej 1 przesunąć przed zatoczkę autobusową tak żeby nie można było ich ominąć. Dziękuję.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break