REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Urzędnicy Smoczyńskiego mają dobrze

# polonistka

17.08.2003 13:58

Widziałam koszyk z zakupami jednego z naczelników w gminie Białołęka, to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Semetkowskiego- mojej rodziny nie stać na takie zakupy na Święta.

# Milupa_Odzywka

17.08.2003 19:57

...a zebys Ty, Nauczycielko widziala, co na swieta Wymieniomy z Nazwiska dostarczal ze stolowki Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej do domu...hmmm, to moze Twoja refleksja bylaby glebsza i juz na samym poczatku roku szkolnego zadalabys dzieciom taki na przyklad temat do wypracowania: "Co mnie obchodzi prywatne zycie poety"...Ciekawy prawda ?

# Historyk-wyjatkowo

17.08.2003 22:35

A czasami ważne jest prywatne życie poety - żeby zrozumieć jego twórczość (weźmy np. motyw schodów w twórczości Krasińskiego, wierności u Conrada, czy choćby to, co ostatnio Siedlecka ustaliła a'propos twórczości Herberta). Oczywiście, metoda biograficzna nie jest jedyną i najlepszą. Jako historyk trzymam się tego, co powiedział mój promotor (kiedy byłem na II roku), kiedy zapytałem go, jak daleko można wykorzystywac indywidualne historie i losy ludzkie w pracach naukowych. Powiedział mi, że jeśli ma służyć to tylko epatowaniu historyjkami, to może lepiej wypożyczyć sobie jakiś film. Ale jeśli jakis fakt z życia prywatnego miałby duży wpływ na decyzje osoby publicznej to również powienien stać się przedmiotem badania (oczywiście, nie mozna redukować istoty hitleryzmu do tego, że ów był dewiantem seksualnym, jak niektórzy piszą). Jakiś czas temu zrozumiałem, co oznacza, że historyk sam należy do kręgu hermeneutycznego. Każdy temat doktoratu, jaki znam, ma w sobie jakieś elementy autobiograficzne. A co z tego wynika dla Polonistki - dośpiewaj sobie, Milupo, sama.

REKLAMA

# Milupa_Odzywka

17.08.2003 23:57

...czy Pan kiedys probowal spiewac w czasie depilacji ? Sadze, ze nie. W przeciwnym razie wiedzialby Pan, ze zapach wydzielany przez krem depilacyjny renomowanej marki Veet jest rownie obrzydliwy, jak inhalacje ze zrodel Bad Czajka. Rownie niewesolo jest podczas wykonywania tego zabiegu przy uzyciu maszyn koncernu Philips...ale czego nie robi sie dla Przyrody, ktora pod postacia Gasiennicy niczym Syzyf, to wchodzi, to zjezdza i tak przez iles tam dni zalezy od przypadku...schodami w gore, schodami w dol...ach, ma Pan laskotki ? Przepraszam, chyba odbieglam od tematu ?
Chcialam powiedziec, ze spiewanie pozostawiam Panom na czas Codziennej Rzezni. Bebis cos tam chrumcha i furczy pod piana, a Pan ? Spiewa Pan przy goleniu ? No tak, ale to wszystko bedzie byc moze mialo miejsce rano, a tymczasem Bebik zainteresowal sie okropnie tym Kanclerzem, wie Pan ? Zna Pan moze nazwisko tego "Prawdopodobnie" Zboczenca ? Latwiej byloby szukac. Wertuje ksiazki, w-y-y-rywa m-i-i komputer, bo chce do netu...mowi, ze jak sie czegos dowie , to ta noc do innych bedzie niepodobna. Jak Pan sadzi, czy bede rozczarowana ? Jak widac rozczarowac sie mozna zapachem we wlasnym Domu i widokiem cudzych zakupow w SuperMarkcie.
Do czego mu ten pejcz i po co mi kaze zakladac szpilki o polnocy...:) ?

# Bebiko_po_Milupie

18.08.2003 02:13

he, he...a co tu sie dzieje, bo Milupa mi mowi, ze juz nawet w dialogi jakies wchodzi i prosze bardzo "nie lze" Mala...Pozno juz, czytam to i o'key, tak to skwituje:
Pani Polonistko, a o czym tu mowic, slowa beda meskie, krotkie, ja Pani nie przeprosze, Pani mi je wybaczy i o nich nie zapomni.
"masz leb i ..."cenzuralny piiiiisk" to kombinuj", taka prawda niestety Mila Pani i nic na to nie poradze, ze stad sie biora roznice w wyborach, rowniez tych dokonywanych w trakcie zakupow.
Prosze to jakos delikatnie wyjasnic dzieciom we wrzesniu. Przyda im sie w zyciu.

# DD

18.08.2003 12:53

Czy ktos moglby przelozyc mi na jez. polski belkot Milupy? Moze jestem inteligentny inaczej, ale nic nie rozumiem

REKLAMA

# barnaba

19.08.2003 00:22

do DD to co mniej więcej odpowiedziałby każdy polonistce, do Milupy i Bebika wiecej slodkiej naiwności prosze , chyba że pelnią rolę odżywek geriatrycznych
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024