REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# lideksynubeka

06.07.2017 14:53

Halo,tramwaje przed wojną nie były oznaczane literami. były oznaczane normalnie cyframi. Linie nocne oznaczano cyframi przekreślonymi. Literami oznaczano tylko tramwaje podmiejskie,a taką była wówczas linia B.

# Emerytka

06.07.2017 15:43

Urodziłam się w 1932 roku . Od 1937 mieszkaliśmy na Boernerowie. Tramwaj nocny pamiętam z naszych wieczorowych powrotów od ciotki z Mokotowa. Tramwaj na pewno miał numer linii nocnej. W żadnym wypadku nie była to nocna B-tka. Do Pana Redaktora Gadomskiego ,mam. natomiast prośbę, aby swoje siły - jeśli już pisze o komunikacji w tych stronach - skoncentrował na czasach bardziej współczesnych. Od 43 lat mieszkam na Jelonkach i przez długie lata moją i nie tylko moją ulubioną linią, była linia 506 nosząca na początku numer 406. Autobusu nie ma, bo wbrew naszej woli mamy być dowożeni do metra. Tymczasem zlikwidowano nam również tramwaj nr 11. Tramwaj 26 na wakacje skrócił trasę, a ostatni autobus nr 184 zabrano z Jelonek chyba bezpowrrotnie. Może łaskawie poruszy Pan ten temat i opisze w jaki sposób traktuje ,czy wręcz terroryzuje nas Zakład Transportu Miejskiego. Czytelnicy regularnie proszą o poświęcenie uwagi dla propozycji rozwiązań komunikacyjnych, zgłoszonej urzędnikom przez Pana inżyniera na konsultacjach przed dwoma laty. Niestety bezskutecznie. Czy lokalna prasa działa jeszcze w interesie mieszkańców dzielnicy, czy już tylko występuje w roli adwokatów "jaśnie państwa" urzędników? Dziękuję.

# yelonkers

06.07.2017 19:00

Ponawiam pytanie: ma ktoś bezpośredni kontakt do naszego ziomeczka inżyniera, bo Synów Pułku i Suchara chcą petycję robić, więc trzeba w skrócie opisać co i jak ma wyglądać, a szacowny Pan Redaktor Gadomski coś z nami w kulki pogrywa i o złotych klamkach w metrze albo o starych dwudziestkach pisze!!!!!!

REKLAMA

# yelonkers

06.07.2017 19:07

#Emerytka napisał(a) 06.07.2017 15:43
Urodziłam się w 1932 roku . Od 1937 mieszkaliśmy na Boernerowie. Tramwaj nocny pamiętam z naszych wieczorowych powrotów od ciotki z Mokotowa. Tramwaj na pewno miał numer linii nocnej. W żadnym wypadku nie była to nocna B-tka. Do Pana Redaktora Gadomskiego ,mam. natomiast prośbę, aby swoje siły - jeśli już pisze o komunikacji w tych stronach - skoncentrował na czasach bardziej współczesnych. Od 43 lat mieszkam na Jelonkach i przez długie lata moją i nie tylko moją ulubioną linią, była linia 506 nosząca na początku numer 406. Autobusu nie ma, bo wbrew naszej woli mamy być dowożeni do metra. Tymczasem zlikwidowano nam również tramwaj nr 11. Tramwaj 26 na wakacje skrócił trasę, a ostatni autobus nr 184 zabrano z Jelonek chyba bezpowrrotnie. Może łaskawie poruszy Pan ten temat i opisze w jaki sposób traktuje ,czy wręcz terroryzuje nas Zakład Transportu Miejskiego. Czytelnicy regularnie proszą o poświęcenie uwagi dla propozycji rozwiązań komunikacyjnych, zgłoszonej urzędnikom przez Pana inżyniera na konsultacjach przed dwoma laty. Niestety bezskutecznie. Czy lokalna prasa działa jeszcze w interesie mieszkańców dzielnicy, czy już tylko występuje w roli adwokatów "jaśnie państwa" urzędników? Dziękuję.
Wychodzi na to ,że dostają hajs z reklam i z urzędasami wolą żyć w zgodzie. Ostatnio z tydzień temu też ktoś pytał o obiecany materiał o komunikacji i pan redaktor mądrala nawet nie raczył odpisać. Gazetka jest reżimowa i tyle.

# Księżycowy

06.07.2017 23:09

#lideksynubeka, a którą wojnę masz na myśli? Bitwę pod Grunwaldem?
Otóż od momentu pojawienia się tramwaju elektrycznego w 1908r w Warszawie były oznaczenia literowe,
cyfrowe jak również tablicowe z nazwami zajezdni lub krańca/ców.
20 pojawiła się w 1922r jako linia nocna, jako linia zwykła pojawiła się od 1946r.
W II wojnie światowej 20 jako linia nocna nie jeździła w ogóle (godzina policyjna).

# Jelonek z Puszczy

07.07.2017 18:09

P.i.e.r.d.o.l.i.c.i.e Hipolicie. Nie interesuje mnie specjalnie historia warszawskich tramwajów, ale mam knigę, która prostuje różne zawiłości naszego miasta w oparciu o archiwalne dokumenty. Jeśli chodzi o dzyndzaje, to w Warszawie obowiązywało normalne znakowanie linii, czyli liczbami od 1. Liter do pierwszej wojny nie było. Mam plan miasta z 1910 roku (kupiony wiele lat temu pod Halą Mirowską) co zbiega się z wykazem linii z 1911 roku ujętym we wspomnianej książce. Porównywanie Warszawy sprzed pierwszej wojny do Warszawy sprzed drugiej wojny, a zwłaszcza do wielkiej Warszawy z lat 30-tych, jest bez sensu, więc nie pitolić mi tu o bitwie pod Grunwaldem. To inna epoka. To tak samo jak mieszać okres powojenny z przedwojennym. Teraz okres międzywojenny. Literowe były autobusy (wszystkie bez wyjątku) oraz tramwajowe uzupełniające np. okólne: M,O,P,T,Z, wybiegowe: A na Okęcie, B na Boernerowo, W do Wilanowa itp. Linie z przekreślonym numerem na tarczy, to nie żadne nocne czy srocne, tylko Bis-ki kursujące na podobnych trasach co ich numery podstawowe. Tramwaje nocne oznaczano okrągłymi numerami typu 10, 20, 30, itp. Linia nocna 20 latała na Wolę, a na Boernerowo robiła tylko wariantowe podjazdy. Ponieważ wtedy nie było spedalonego ztm i dzieci neostrady typu "księżycowy" czy "zawsze 714" wpatrzonych w ten swój o.b.e.s.r.a.n.y ztm, wariantowe kursy uznano za c.h.u.j.n.i.ę i wyodrębniono nowy nocnik na Boernerowo nr 90. Literek ''n" przy numerze nie stosowano. To k.u.r.w.a nie Kraków, że 8N chodzi jak dzienne 8. Czy pier.... słoje z Babic Starych, Grójców i Radzyminów zrozumiały?
Teraz drugi temat. Nie róbcie z tego portalu swojego forum dla z.j.e.b.ó.w z ztm, czy popaprańców z gibazy robiących za znaffców rodem z wawkomu. Tam wypad i tam robić wafla ztmowi. To portal dla naszych spraw i problemów tej dzielnicy. No niestety mamy burmistrza uzależnionego od Gronkiewicz i ma nas centralnie w d.u.p.i.e jeśli chodzi o komunikację itp. Co zarządzi pl. Bankowe, to Grodzki potulnie wykona, żeby platfusy go nie odwołały. Grodzki nie masz jaj i jeszcze podpadłeś nam na Jelonkach, szczególnie po wystąpieniu na naszej parafii. Nic nie możesz? To po ch.. grzejesz stołek? Są ludzie gotowi robić petycje również koło mnie i na Wyki. I tu temat dla Redakcji portalu. Jeśli macie kontakt z inżynierem, dajcie tu jakiegoś linka z meilem czy telefonem.
Temat trzeci (a raczej hot news) 190 właśnie nam u.j.e.b.a.l.i tylko do Daszyńskiego. Tak że nie mamy już ani 11, ani 190.

REKLAMA

# Czytelniczka

09.07.2017 17:08

O Boże. To już całkiem odcieli nas od Warszawy (!). To jest istny horror!

# lideksynubeka

10.07.2017 14:28

Oj sorry,pozajączkowało mnie się. Istotnie linie kreślone przed tą wojną były liniami szczytowymi,wspomagającymi,a nie nocnymi. Dzięki, Jelonku z Puszczy

# śledczy

12.07.2017 08:07

Gościu nie rżnił jelenia.... Co ty sobie samemu podziękowania składasz ?
Jesteś chory na łeb, ty się lecz....

REKLAMA

# hehehe

12.07.2017 16:29

a jak śledczy to ustalił? Zapewne po numerku IP co mu się w redakcji wyświetlił. Miszcz nie uwzględnił jednak faktu, że pół Jelonek ma internet z kablówki i na zewnątrz wychodzi tylko nr komputera głównego dostawcy. Brawo. Swoją drogą, że redakcja zajmuje się śledzeniem userów???

# hmmm...

09.08.2017 16:27

Redaktory się powinni do UBecji nająć z takimi skłonnościami.

# xyz

10.08.2017 19:29

Widzisz pajacu jak łatwo dałeś się podpuścić ....
Wyszła słoma z butów, a gwoli ścisłości - moje metody są znacznie skuteczniejsze niż ubeckie, ponieważ przyznałeś się bez bicia cię po mordzie....

REKLAMA

# 123

11.08.2017 09:16

Eeee, sprawa zbyt grubo szyta. Przeciez SB -cja nie tylko bila w morde. Szycie to ich druga profesja. Tylko jak zwykle te grube nici... Problem jednak nie w tym. To o czym piszesz, to tylko amatorski teatr (grasz w nim tak samo). Widzisz maski aktorow? To nie sukces. Sztuka jest jednak prawdziwa. Meritum i szczytne cele tez . Wbrew pozorom wielu ludzi rowniez. I delikatniej do innych, bo skoro grasz w zielone ...

# qvertz

19.05.2019 09:18

Od napisania artykułu minęło kilka lat. Zaraz będzie 2020 rok, a poczciwa "dwudziestka" zamiast łączyć Bemowo i Wolę z Ochotą, wozić np. starszych ludzi i studentów do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (szpital na Banacha oraz prężnie rozwijające się centra naukowe), to jeździ sobie dalej na to praskie bezludzie wśród hektarów nieużytków po FSO. Tak to jest, gdy jacyś "fachowcy inaczej" ustawiają warszawiakom życie bez pytania mieszkańców o zgodę.

# Wolianka

03.03.2024 19:06

Hallo ktoś zapomniał jeszcze o 20bis

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA