REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


06.04.2018 10:34 #arrrr
a czy tymczasowo nie można chociaż zamontować, przy pasach, dla kierowców wyjeżdżających z tunelu lustra w którym będzie widać czy jakiś rowerzysta zjeżdża z mostu ? To chyba stosunkowo niedrogie rozwiązanie a zdecydowanie poprawiłoby bezpieczeństwo w tym miejscu.
06.04.2018 13:04 #norbitek
Najprościej i pewnie najtaniej byłoby ustawienie na drodze dla rowerów znaku B-20 "stop".
tak aby rowerzysta musiał się zatrzymać przed przejazdem.
07.04.2018 13:07 zbyszekx
Niebezpieczne?? Dla kogo? Tylko dla wariatów, którzy urządzają sobie wyścigi. Jeżdżę tamtędy codziennie i jakoś nie mam w zwyczaju rozpędzać się zjeżdżając z mostu i bez namysłu wpadać na zebrę.
Wystarczy jakaś widoczna tablica dla przypadkowych rowerzystów, miejscowi wiedzą, że to ulica i lepiej się zatrzymać, inni którzy rzadko tam bywają, będą mieli tablicę.
Swoją drogą to skrzyżowanie i to z Myśliborską powinno być nagrodzone jakoś....zgniłym burakiem, czy brudnym słoikiem za wybitną myśl techniczną ;)
07.04.2018 15:20 #J@c
Jest tam jedno rozwiązanie. Należy zmusić rowerzystów do zachowania maksymalnej ostrożności, a kierowców do ograniczenia prędkości do minimum - np. 20 km/h.
08.04.2018 19:44 #Mark
A nie można postawić sygnalizatora świetlnego? Zielone dla pieszych i rowerzystów to czerwone dla kierujących i odwrotnie. Za swoja radę nie chcę pieniędzy nic, bo i na rowerze i samochodem dość często tam jadę.
REKLAMA
09.04.2018 10:07 eRDe
#Mark napisał(a) 08.04.2018 19:44

A nie można postawić sygnalizatora świetlnego? Zielone dla pieszych i rowerzystów to czerwone dla kierujących i odwrotnie.
Patrząc na to, co się dzieje na przejeździe pod mostem po stronie bielańskiej (sygnalizacja jest, ale nie jest włączona), można odnieść wrażenie że sygnalizacja świetlna przekracza możliwości warszawskiego ratusza;)
09.04.2018 19:05 #poli
wystarczy że kierowcy będą przestrzegać przepisów.
10.04.2018 00:27 #Raf
Na drodze rowerowej po drugiej stronie Wisły mamy przykład bardzo dobrego i skutecznego rozwiązania - progi, czy raczej muldy zwalniające na drodze dla rowerów. Skutecznie spowalniają głupców pędzących wprost na samochody, ale dla spokojnie jadących nie stanowią żadnej przeszkody.
10.04.2018 10:41 Do rzeczy
W takich z pozoru drobnych sprawach wychodzi właśnie, jak słabo nasza dzielnica jest zarządzana. Od otwarcia tego mostu wiadomo, jak bardzo niebezpieczne jest to miejsce. I na co czekamy, szanowna Pani Burmistrz i Pani poprzednik. Na tragedię. Proszę przeczytać tę dyskusję i zobaczy Pani, ile jest sposobów na ograniczenie niebezpieczeństwa. To są żadne koszty. Tylko chęci trzeba, do diabła. I proszę nie pisać, że to nie leży w kompetencjach dzielnicy. Od tego Pani jest i ma do dyspozycji cały wielki aparat administracyjny z siedzibą kilometr dalej, aby załatwił tę sprawę we właściwym merytorycznie urzędzie, podległym najprawdopodobniej władzom Warszawy.
10.04.2018 17:34 #tomek11
Nikt nie poruszył kwestii, że nie tylko samochody muszą w tym miejscu ustąpić rowerzystom ale również rowerzyści pieszym. Droga rowerowa przecina się z chodnikiem (są pasy dla pieszych na DDR co widać na zdjęciu pod tytułem artykułu) i piesi mają pierwszeństwo. Tak więc jeśli robimy próg zwalniający dla samochodów, może przy okazji taki sam dla rowerów?
REKLAMA
12.04.2018 14:02 #tarchomin
Wystarczyło by zrobić "Esowanie" na ścieżce rowerowej, aby "rowerzyści" byli zmuszeni do zwolnienia.
24.06.2018 22:49 #G7G
Jeżdżę przez most Północny na rowerze dość często i potwierdzam, że jest to niezwykle niebezpieczne miejsce i zdarzało mi się, że musiałem zatrzymać się rowerem, bo samochód jechał za szybko i nie był w stanie się zahamować by we mnie nie uderzyć. Oczywiście naszym projektantom brakuje wyobraźni, żeby przebudować takie miejsce. Brakowało, gdy rysowali ten absurdalny tunel w tym miejscu i brakuje nadal, żeby poprawić bezpieczeństwo. Wszystkie skrzyżowania wokół mostu Północnego zaplanowane są źle, jakby rysował jakiś praktykant. Tuż po otwarciu wiaduktu na Modlińskiej nad mostem doszło do kilku wypadków w pierwszym tygodniu, musieli ograniczyć prędkość do 30 km/h na nowym obiekcie!!! Zjazdy na most też wyznaczone tak, że nikt powyżej 50 km/h nie mieści się na swoim pasie. Ale czy ktoś z ratusza Białołęki widzi problem? Ależ skąd! Zadowoleni z siebie, jak wspaniale rozwija się dzielnica pod ich światłym przywództwem. Powinni natychmiast wnioskować o przeprojektowanie przynajmniej kilku skrzyżowań wokół Północnego.
24.06.2018 22:58 #G7G
Przychylam się do pomysłu kolegi #Tarchomina: wystarczy zrobić eskę drogi rowerowej, z jednej i drugiej stony jezdni. Zjeżdżając w dół odbić mocno w lewo, potem w prawo i przeciąć jezdnię ulicy Świderskiej 30 m dalej. Ale któż to z tych wspaniałych projektantów i urzędników na to wpadnie? Przecież na rowerze nie jeżdżą tylko limuzynami, to zapewne tylko znak STOP dla rowerów mogą wymyślić.
25.06.2018 18:17 Komandor Bomk
Trzeba cos z tym zrobic... ale i tak jest najgorsze to, ze w calej Warszawie kierowcy NOTORYCZNIE parkuja zbyt blisko pasów, ograniczając widoczność. Widziałem akcje ZDM ("10 m"), na youtube hula i chwała im, bo pokazuja warszawiakom, jakie jest właściwe zachowanie. tylko czy ktos naprawde zrozumie i nie bedzie powtarzal bledow? wnoszac po reakcjach ludzi z tego filmiku - moze byc ciezko.
25.06.2018 18:48 Amanda231
Komandor Bomk napisał 25.06.2018 18:17

Trzeba cos z tym zrobic... ale i tak jest najgorsze to, ze w calej Warszawie kierowcy NOTORYCZNIE parkuja zbyt blisko pasów, ograniczając widoczność. Widziałem akcje ZDM ("10 m"), na youtube hula i chwała im, bo pokazuja warszawiakom, jakie jest właściwe zachowanie. tylko czy ktos naprawde zrozumie i nie bedzie powtarzal bledow? wnoszac po reakcjach ludzi z tego filmiku - moze byc ciezko.
Co prawda troche nie na temat sie wypowiedziałeś, ale w sumie to się zgadzam. Kazdy glos w dyskusji jest wazny ;). Tez widzialam te akcje i szanuje to bardzo. Wreszcie cos fajnego jakis publiczny organ zrobil
REKLAMA
25.06.2018 21:12 #Kazimierz
Chyba potrzebujemy tych wszystkich akcji społecznych tylko po to, aby namawiać ludzi do przestrzegania przepisów drogowych i własnego rozsądku. Wiecie ile jest ofiar w pieszych przez złe parkowanie? Zobaczcie tutaj:www.10m.waw.pl
Naprawdę czasami ręce opadają na kierowców

 120/6699 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
LINKI SPONSOROWANE

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż Wakacyjna -70%
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Usługi transportowe
 Przeprowadzki, przewóz rzeczy. 500 349 713

Kupię mieszkanie
 Kupię mieszkanie/kawalerkę w Warszawie do remontu, zadłużone, tel. 691-404-404

Różne
 LIDERJOB (cert.16198) TO NOWOCZESNA, CERTYFIKOWANA AGENCJA. SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE DO PRACY ZA GRANICĄ ! DLA NASZEGO KLIENTA POSZUKUJEMY OSÓB DO PRACY W FABRYCE OPIS STANOWISKA: - pakownie lub wykrawanie filetów OFERUJEMY : - pracę wśród Polaków, na dłuższy okres czasu - pomoc przy uzyskaniu holenderskiego numeru podatkowego (BSN / SOFI nummer) - ubezpieczenie - możliwy urlop już po 8 tygodniach od rozpoczęcia pracy WYMAGANIA: - motywacja do pracy - uczciwość - prawo jazdy kat. B mile widziane APLIKUJ JUŻ TERAZ www.LiderJob.pl ZADZWOŃ JUŻ DZIŚ! 537782500 (kontakt od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 8 do 16)

Budowlane
 Prawdziwy piec kaflowy z widocznym ogniem za szybą? Ależ tak. Nie wysusza powietrza, nie podrażnia błony śluzowej oczu i gardła, nie osłabia odporności. Nie brudzi ścian i sufitu przypieczonym kurzem, nie wzbudza kurzu-nie alergizuje. Przyjazne ciepło emituje w postaci promieniowania podczerwonego-tożsamego z promieniowaniem cieplnym Słońca-bardzo łatwo przyswajalnego przez człowieka. To penetrujące delikatne aksamitne ciepło postrzegane jest jako niezwykle przyjemne. Do rozpalonego kaflowego pieca chętnie się tulimy. Na rozgrzanym kaflowym przypiecku regenerujemy swoje siły witalne. Prawdziwy piec kaflowy zapewnia relaksacyjny wypoczynek, swobodę oddychania i smakowity sen. Wytwarza tzw. naturalną klimatyzację piecową. Budowany jest także w domach energooszczędnych z rekuperacją. Współpracujemy z architektami. Piece stawiamy w kraju i za granicą. Wykonujemy projekty. W ofercie kafle z 20 kaflarni. Więcej: 68 3273341, 606756498, www.salonsobkowiak.pl


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA