REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

trzeba było głosować na Pusza

# wąchacz czajki

16.08.2003 23:41

Anna Kurowska 04-08-2003, ostatnia aktualizacja 05-08-2003 12:25 wyborcza
Mieszkańcy Białołęki skarżą się na oczyszczalnię Czajka, która wydziela śmierdzące odory
czytaj dalej »
r e k l a m a

O problemach z oczyszczalnią pisaliśmy już kilkakrotnie. Letnie upały sprawiają, że dla mieszkających w jej sąsiedztwie białołęczan życie staje się nie do wytrzymania. Skarżą się, że z powodu smrodu nie sposób wyjść na zewnątrz, a w mieszkaniach trzeba szczelnie zamykać okna.
"Z moich informacji wynika, że są zarówno pieniądze ze środków pomocowych UE, jak i projekt odpowiednich nakrywek do niwelacji nieprzyjemnych woni. Czy potrzebny jest protest całej Białołęki i udanie się pod ratusz?" - pyta w liście przysłanym do nas Aneta Pasińska.
- Wiem, że Czajka śmierdzi, ten sam problem jest z przepompownią na Nowodworach. Już kilkakrotnie rozmawiałem w tej sprawie, zaraz jeszcze raz napiszę do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - zapewnił wiceburmistrz dzielnicy Tadeusz Semetkowski.
Według niego Czajka podlega MPWiK, które decyduje o modernizacji oczyszczalni.
- Miały być na to przyznane fundusze z programu ISPA rozpatrywanego przez UE, ale gdzieś to po drodze utknęło. Jeszcze jako gmina mieliśmy podpisaną umowę z MPWiK na modernizację Czajki, wydaliśmy im na ten cel decyzję o warunkach zabudowy, ale do dziś tego nie zrealizowano - opowiada wiceburmistrz Semetkowski.
- Zdajemy sobie sprawę, że oczyszczalnia jest uciążliwa; nie jest najmłodsza, pochodzi z lat 70. - mówi Aleksander Szymański, kierownik Czajki.
Sebastian Bojemski, rzecznik prasowy MPWiK, informuje, że w oczyszczalni zostanie przeprowadzona część modernizacji z własnych środków przedsiębiorstwa. Będzie to hermetyzacja najbardziej śmierdzącej części oczyszczalni, czyli komory odbiorczej. Niestety, uda się to przeprowadzić dopiero w połowie przyszłego roku.

# lidka

17.08.2003 00:33

to bardzo pocieszające że v-ce WIE że Czajka smierdzi problem jest aktualny od 6 lat i jak czytam takie oświadczenia zarządzających dawniej gminą a teraz dzielnicą za moje pieniadze i to k..ca mnie bierze i nóż się w kieszeni otwiera

# Kotkaa/Nickol

17.08.2003 22:47

Do Lidki:
Nickol chciała się wtedy odezwać, ale ją wywaliło. Poza tym dzieliła się sprzętem z innym użytkownikiem i już nie zdążyła się ponownie zalogować. Bardzo przeprasza.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy