REKLAMA

Forum › Targówek

REKLAMA

# Sylwia

25.10.2013 09:38

Ejże, ejże... Wysockiego i Białołęcka, to zawsze były dwie odrębne ulice. One się rozwidlały mniej więcej w okolicy dzisiejszego Domu Kultury "Świt" (który zresztą też miał adres Białołęcka).

# Bogdan

25.10.2013 13:13

Sylwia, masz rację to dwie oddzielne ulice. Tak było dawniej i tak jest teraz. Jak było dawniej: ulica Białołęcka zaczynała się od dzisiejszej ulicy Budowlanej i kończyła gdzieś daleko na Białołęce. Jak jest obecnie : ulicę Białołęcką zlikwidowano na Bródnie na odcinku do Trasy Toruńskiej.Od ulicy Budowlanej do Trasy Toruńskiej ulica ma nazwę ulicy Wysockiego. Kiedyś lewą odnogą ulicy Białołęckiej była ulica Wysockiego. Biegła ona na Pelcowiznę, gdzie była pętla tramwajowa. Teraz ta ulica jest nazywana :Stara Wysockiego. Znam te okolice bo tam się urodziłem i dość długo mieszkałem. Ulice się rozwidlały za skrzyżowaniem z ul. Bartniczą. A w czasie powstania barykada umiejscowiona była na ul. Białołęckiej i dotykała prawą stroną budynku gdzie mieszkali nauczyciele (obecnie nie ma tego budynku, został rozebrany w czasie budowy ul. Wysockiego) przed skrzyżowaniem z ulicą Bartniczą.

# Bogdan

25.10.2013 18:01

Niestety, dotychczas nie zgłosiła się kolejna rodzina z Bródna, która by poszukiwała bliskiego, poległego na terenie Essen w Niemczech. Wiadomo, że w kwaterze 23b na cmentarzu Suedwestfriedhof w Essen pochowanych jest dwóch mieszkańców Bródna: Kazimierz Soporowski oraz Mieczysław Winch. Więcej informacji na stronie www.polskienekropolie.de /Powstanie Warszawskie/Essen lub www.polskienekropolie.de / Północna Nadrenia i Westfalia /Essen

REKLAMA

# Ród Majewskich

01.01.2017 13:09

Tak Pytanie dlaczego jest Targówek a Nowego Bródna nie ma? Z prostej przyczyny Bo Towarzysz Gomółka ksywka Wiesław po pierwszym pobycie z wizytą na Kremlu u Ukraińca Nikty Chruszczowa zapytany został "A u Was To Siło Bródno jest' ? Nie wiem Towarzyszu Nikta Niktowicz ? To Go ma nie być paniali? no i od 1958 roku Towarzysz Wiesław zaczął Nowe Bródno likwidować. A dlaczego Bo Atca Nikity Chruszczowa Chłopcy w 1920 pogonili do żony /Polki/ żeby mu manto wałkiem od ciasta masarz zrobiła. I to cała Historia nowożytna Bródna.
Ale i ja mam pytanie do władz Targówka dlaczego to Obelisk z kamienia upamiętniający udział młodych Mieszkańców Bródna w Bitwie Warszawskiej przy dawnej Piotra Wysockiego tak Rada Targówka Skrywa czyżby Mieszkańcy dawnego Targówka nie brali tam udziału? Czekam na Odpowiedź od samego Burmistrza Targówka
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe