REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# edyta

02.12.2012 09:17

Targowisko w centrum Legionowa to wstyd.
Władze pwinny pomyśleć jak to zmienić. Wiem że wielu nie podobalo się przeniesienie bazarku w okolice Starostwa, ale to byłoby świetne rozwiązanie.
NIe chcę śmietnika w centrum miejscowości i tak żeby zabrac większe ilości trzeba podjechać samochodem, a problemy parkingowe dają się we znaki. Z drugiej strony nosi ciężkie siaty długi odcinek do samochodu jest bez sensu. Dlatego uważam, że targowisko w tym miejscu to przeżytek i wielki wstyd dla miasta.
Uważam że powinny tam powstać tereny rekreacyjne wydłużenie od Areny Legionowo i powinny zająć cały bazarek razem z architekturą parkową. Wtedy ta część miasta odzyskała by swój blask.
Władze powinny być ponad protestami, bo one będą zawsze. Ludzie przyzwyczają się do każdej lokalizacji.
Jeszcze raz powtarzam targowisko powinno być przeniesione.

# lego

02.12.2012 17:03

#edyta napisał(a) 02.12.2012 09:17
Targowisko w centrum Legionowa to wstyd.
Władze pwinny pomyśleć jak to zmienić. Wiem że wielu nie podobalo się przeniesienie bazarku w okolice Starostwa, ale to byłoby świetne rozwiązanie.
NIe chcę śmietnika w centrum miejscowości i tak żeby zabrac większe ilości trzeba podjechać samochodem, a problemy parkingowe dają się we znaki. Z drugiej strony nosi ciężkie siaty długi odcinek do samochodu jest bez sensu. Dlatego uważam, że targowisko w tym miejscu to przeżytek i wielki wstyd dla miasta.
Uważam że powinny tam powstać tereny rekreacyjne wydłużenie od Areny Legionowo i powinny zająć cały bazarek razem z architekturą parkową. Wtedy ta część miasta odzyskała by swój blask.
Władze powinny być ponad protestami, bo one będą zawsze. Ludzie przyzwyczają się do każdej lokalizacji.
Jeszcze raz powtarzam targowisko powinno być przeniesione.
Jasne, a wmiejscu targowiska najlepiej wybudować elegancki supermarket.
Mam nadzieję, że nie wszyscy myślą jak edyta

 Daro

02.12.2012 21:39

Myślą, myślą. Absolutnie zgadzam się z autorką postu. Targowisko w tym miejscu to kompletne nieporozumienie. I nie chodzi o wygląd targowiska tylko jego funkcjonalność. Może kogoś cieszy nieziemski tłok, przepychanie się w ciasnych alejkach, wzajemne tratowanie, bo mnie to nie rajcuje Obraz całości dopełnia brak miejsc parkingowych co zmusza mnie do parkowania daleko od rynku i późniejsze targanie ciężkich toreb
Dlatego tak samo twierdzę że targowisko z tego miejsca powinno się wynieść

REKLAMA

# Mariusz

03.12.2012 11:23

NIE CHCĘ BAZARU W CENTRUM LEGIONOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
'
Popieram Edytę i Daro i ich stanowisko, że targowisko z tego miejsca powinno się wynieść. Jeden wilki tłok, brak możliwości parkowania. Ten bazar nie ma racji bytu.
'
Należy stworzyć bazarek, na większym obszarze z miejscami parkingowymi w granicach miasta. Tak żeby worek ziemniaków nie targać przez kilometr do samochodu na parkingu. Umiejscowić parkingi przy sekcji owoców i warzyw, bo to są najcięższe siatki. Alejki pomiędzy straganami zrobić szersze, żeby można było swobodnie przejść (bez tratowania się wzajemnie - jak podał Daro). Ponadto zapewnić transport zbiorowy do bazarku i to jest rozwiązanie.
'
Centrum miasta z takim "pieprznikiem" , gdzie papiery i torby foliowe latają w powietrzu jeszcze przez dwa dni po zamknięciu bazaru.
'
Przez te dni w których nie ma bazaru jest stworzony "obóz otoczony zasiekami" i kompletnie niewykorzystany, to WIELKIE MARNOTRAWSTWO TERENU W CENTRUM LEGIONOWA i naszych wspólnych pieniędzy.
'
Zgadzam się z Edytą, że powinien tam być ciąg rekreacyjny, a w nim np. Aquapark, tereny zielone, parkingi, mała rekreacja, itp. Ta część wreszcie by przejrzała i była reprezentacyjną częścią miasta.
'
Władze powinny same podejmować takie decyzje i nie pytać się mieszkańców, w końcu po to ich wybraliśmy, a nie prowadzić konsultacje społeczne które nigdy nikomu nie dogodzą. Przeciwników zawsze znajdzie się więcej, w imię walki politycznej, w imię nie bo nie, zawsze jest lepiej ponarzekać.
'
Dlatego powinna być podjęta przez Prezydenta męska decyzja, a dla osób nie posiadających samochodu z zapewnieniem komunikacji.
'
Chcemy ładnego i funkcjonalnego centrum miasta, a nie targowiska, które nie spełnia norm (ciasno, brudno, brak miejsc parkingowych, marnotrawstwo tak atrakcyjnego terenu w centrum miasta).
'
Przyłączam się do NIE DLA BAZARKU W CENTRUM MIASTA.
'
Przyłączam się do TAK DLA BAZARKU PO STWORZENIU ODPOWIEDNICH WARUNKÓW DO JEGO FUNKCJONOWANIA.

# zenek

03.12.2012 17:58

tez jestem za Edyta
straszna kicha i wioska z tym targowiskiem,moze 10 lat temu było ok.
Proponowalbym delikatna zabudowe malymi fajnymi sklepikami z rekraacja do areny Legionowo.
Cos na wzor sklepikow co powstaja przy osiedlu derby na zielonej bialolece jak sie jedzie do carrefoora na glebockiej.

# ZORRO

04.12.2012 06:14

TARGOWISKO LEGIONOWSKIE.....JAKIE WŁADZE MIASTA TAKIE HANDLOWANIE !!! SMTÓD, BRUD I UBÓSTWO - CZYM TU SIĘ CHWALIĆ ???? POWINNI ZBUDOWAĆ W TYM MIEJSCU ZADASZONE PAWILONY ZE STOISKAMI, SANITARIATAMI I OGRZEWANIEM !!! TŁUM LUDZI PRZELEWA SIĘ W CIŻBIE I W BŁOCIE MIĘDZY STRAGANAMI... SANEPID WOLI TO MIEJSCE OMIJAĆ Z DALEKA, BO PO CO SIĘ PRZEMĘCZAĆ. NIEKTÓRE TOWARY SPOŻYWCZE, WARZYWA CZY OWOCE JUŻ DAWNO POWINNY LEŻEĆ NA ŚMIETNIKU.... POZOSTAJE ŻYCZYĆ S M A C Z N E G O

REKLAMA

# jarost

05.12.2012 21:33

Daro napisał 02.12.2012 21:39
Myślą, myślą. Absolutnie zgadzam się z autorką postu. Targowisko w tym miejscu to kompletne nieporozumienie. I nie chodzi o wygląd targowiska tylko jego funkcjonalność. Może kogoś cieszy nieziemski tłok, przepychanie się w ciasnych alejkach, wzajemne tratowanie, bo mnie to nie rajcuje Obraz całości dopełnia brak miejsc parkingowych co zmusza mnie do parkowania daleko od rynku i późniejsze targanie ciężkich toreb
Dlatego tak samo twierdzę że targowisko z tego miejsca powinno się wynieść
Jasne bo w hipermarkecie to tłoku nie ma a i miejsc parkingowych ci nastawiają ile dusza zapragnie - wystarczy podjechać pod kaufland w sobotę przed południem. To już wolę bazarek

 Daro

06.12.2012 20:30

Nikt nie domaga się budowy w tym miejscu supermarketu a argument jest całkowicie do bani.
Jestem przeciwnikiem stawiania w centrum miasta supermarketów, centrum handlowych itp obiektów
Miejsce na takie obiekty powinno się wyznaczać poza centrum miast gdzieś na obrzeżach gdzie z powodu rzadszej zabudowy jest miejsce na postawienie samego obiektu jak i parkingu który nie zabiera miejsc z centrum których i tak brakuje
Wystarczy do tego dołożyć sprawnie działającą komunikację miejską i problemu nie ma
Wracając do tłoku w supermarkecie np Kauflandzie. Owszem kilka razy zdarzyło mi się że miałem problem z parkowaniem i musiałem wykonać kilka kółek aby znaleźć miejsce ale nigdy nie byłem tam tratowany, nie musiałem się przepychać jak ma to miejsce na targowisku

# sąsiadka

07.12.2012 12:18

Mieszkam niedaleko targowiska. Jestem za przeniesieniem. Sobota szczekaczka i klaksony przez pół dnia brzęczą w uszach. JAk juzwszyscy odjadąśmieci fruwajado nocnych godzin. No i jeszcze jedno: panowie i panie z targowiska robią soje fizjologiczne potrzeby pod naszymi oknami, po czym pędzą z brudnymi rękoma podawać mandaryneczki, buraczki etc... kupowane w hurtowniach okolicznych bądź w KAuflandzie. Sprzedawcy są na tyle bezczelni, że potrafiąobliżyćnam mieszkańcom jak zwracamy uwagę aby nie sikali a kobiety zimą nocąi grubsze rzeczy robią za sklepikami przytargowymi. Szkoda wydać 1zł. na toalety , ktore majana terenie. Jestem za tym by pogonić panoszące się PAństwo z targowiska. Jeszcze jedno : kupując na targowisku zważcie ile faktycznie dostaliście w siatce. Oszukiwanie na wadze to podstawa.

REKLAMA

# pepe

08.12.2012 14:22

może zróbcie protest społeczny i zbierzcie podpisy od mieszkańców za przeniesieniem bazaru?

# Piotrek

16.12.2012 14:13

Targowisko do hali TAK TAK TAK

# Leg

19.01.2013 19:03

No tak, jakie to Polskie , coś co przynosi zyski i jest potrzebne zniszczyć zaorać i posadzić kwiatki albo sprzedać i niech ktoś inny zarabia, a nie można inaczej zarządzać tak żeby zyski były wyższe, firmę sprzątającą taką co da sobie rade a nie po znajomości, zapewnić miejsca parkingowe. Ale nie zrobimy parki ,a kto je będzie utrzymywał ,co podniesiemy i tak jedne z najwyższych w kraju podatki, a może opłaty za mieszkania. Pogratulować pomysłów Pani Edytko.

REKLAMA

 Daro

19.01.2013 21:36

No jakie to polskie, w samym centrum miasta obskurne targowisko,kupa syfu,tłok i scisk,brak miejsca do parkowania w całej okolicy
Dlaczego, bo ma tam być swojsko i przaśnie.
Po co przenosić targowisko na obrzeża miasta, po co zapewnić komfortowe warunki dla kupujących jak też i sprzedających, po co ucywilizować handel
Przecież stoiska z majtami w samym centrum miasta to polski folklor

# SMOGORZEW.

20.05.2015 20:49

przecież na peryferia nie oszukujmy się mało komu będzie chciało się iść... emerytka pójdzie do biedronki albo kauflanda bo jest blisko...
targ powinien być MODERNIZOWANY do obecnych czasów.
zamiast sprzedawać plac pod NETTO można był zrobić parkingi !!!
Bo według badań na 1 miejsce pracy stworzone przez dyskont upada aż 10 !!! dotychczasowych miejsc pracy już nie wspomnę o transferze zysków NIEOPODATKOWANYCH za granicę.

# realista

01.08.2015 10:30

targowisko jak targowisko ,ale mam poważne zastrzeżenia co do świeżości warzyw ,tak wychwalanych w powyższych opiniach-czasami są po prostu do wyrzucenia - i co z tego ,że trochę tańsze?

REKLAMA

# kaz

19.09.2019 07:35

no jasne taki oszołom jak Edyta popierająca supermarkety niszczy naszą lokalną przedsiębiorczość. Lepiej aby obcy sprzedawali swoje chemiczne jedzenie a aby Polacy chorowali od niego na raka
Ciekawe ile płacą Edycie za te wpisy!?

 Daro

19.09.2019 16:52

Ile można słuchać tych bredni o marketach sprzedających niezdrową żywność i zdrowej, wspaniałej żywności od chłopa
Tyle tylko że tak zwani "chłopi" to 95% pośrednicy którzy HURTOWO zaopatrują się na giełdzie towarowej na Broniszach lub kupują ją na promocjach w tych znienawidzonych marketach
Sam byłem świadkiem jak "chłop" kupił kilkadziesiąt kilko bananów na promocji w Tesco i sprzedał je dwukrotnie drożej po drugiej stronie ulicy. Do tego był na tyle bezczelny że klientce wmówił że w markecie trują
Generalnie przemysłowa uprawa każdej żywności wymaga nawożenia i oprysków bez tego nie ma szans na jakiekolwiek zbiory bo grzyby i szkodniki zniszczą wszystko
Generalnie w całym artykule chodzi o WARUNKI na targowisku. Dla kupujących pozostawiono zbyt mało miejsca bo chodniki zastawione są przez sprzedających a dla klientów pozostawiono wąskie przejście
Do targowisko to tykająca bomba ekologiczna. W upalne dni wprost ze stolików sprzedawana jest przeterminowana lub na granicy przydatności żywność która powinna trafić na śmietnik. Sprzedaż nabiału i wędlin których termin przydatności kończy się następnego dnia bez lodówki w upał to proszeni się o masową epidemię
Od tego Polacy nie dostają sr....i???

# Tester

22.09.2019 22:44

Targowisko w obecnej postaci przypomina bardziej azjatycki Sajgon niż miejsce do zrobienia w kulturalnych warunkach zakupów.
Generalnie największe zarzuty mam do zarządzających targowiskiem, chęć maksymalnego zysku spowodowała to że najbardziej poszkodowani są ...klienci tego burdelu
Dlaczego zezwolono na wjazd samochodów na teren targowiska i ich parkowanie wzdłuż ogrodzenia. Dzięki temu dla klientów pozostało kilkanaście centymetrów chodnika. Z tego powodu bierze się nieziemski tłok i ścisk na targowisku "chłopskim", dodajmy do tego namioty ustawione na środku chodnika, i sprzedających ustawionych na środku chodnika
To wszystko powoduje że zakupy w tym miejscu robię w ostateczności

REKLAMA

# tester

23.09.2019 09:21

I jeszcze jedno, tony śmieci które sprzedający na targowisku po prostu rzucają koło siebie. Jeszcze podczas handlu mamy całe sterty zgniłych owoców i warzyw, opakowań, kartonów, folii, puszek po napojach, pudełek po papierosach rzuconych koło samochodów. Dlaczego nikt nie wymaga aby takie odpady ładować do worków.
Nie ma co, piękna wizytówka miasta

# bisia

11.10.2019 23:55

Odwiedź portal http://spotcameras.com/pl/ i zobacz jak wspaniałym miastem jest Warszawa
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break