REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# Budować, nie marudzić!

27.10.2017 08:30

Ten (bez)radny Zalewski to jakiś dywersant. Jego zdaniem smutne jest to, że budowana jest autostrada, którą mieszkańcy jego peryferyjnej dzielnicy będą mogli sprawnie wydostać się w kilka stron świata. Za taką postawę w kolejnych (w przyszłym roku) wyborach samorządowych powinien od mieszkańców Wawra dostać solidnego kopa w postaci zera głosów.

# kocieruchy

27.10.2017 09:03

Świetny głos - #Budować, nie marudzić! - Wawer to nie skansen - to rozwijająca się dzielnica, to tu zainicjowano budowę tężni solankowych, tu powstał pierwszy w Warszawie pumptruck, tu mamy najlepsze trasy MTB na Mazowszu, tu buduje się nowoczesne kulturoteki łączące funkcjonalność bibliotek i domów kultury z miejscami aktywności lokalnej. Bravo Wawer

# bufet

27.10.2017 10:37

Panie Zalewski, kiedy kanalizacja w Radości? Może tym się Pan zajmie?

REKLAMA

# gratz

27.10.2017 12:54

Triumf lobby autostradowego i klęska mieszkańców. Ciekawe czy tłuste koty odpowiedzialne za wybór lokalizacji też mają autostradę za oknem.
Rozważano budowę przez okolice Góry Kalwarii, znacznie bardziej racjonalną lokalizację, ale ówczesne lobby autostradowe uznało, że będzie zbyt małe zasilenie autostrady ruchem lokalnym. Wybrano więc Wawer.

# Wawer

27.10.2017 12:55

Mogli wybudować tą trasę na wiaduktach. Wybrali zniszczenie lasu bo było taniej. Totalny debilizm. Na autostradę nie wyjdziesz na spacer cieszyć się przyroda.

# kocieruchy

27.10.2017 15:08

#gratz - przez Górę kalwarię też będzie obwodnica - tzw. Duża Obwodnica Warszawy:
http://siskom.waw.pl/obwodnica-tir.htm
i jej elementy składowe już są realizowane.

REKLAMA

# Wawerczyk

27.10.2017 19:20

debilizm? Dotknął chyba osobę, która chce budować autostradę na wiaduktach, by chronić las... Wiadukty musiałyby wisieć jakieś 30-40 m nad ziemią, nie wiem, na czym miałyby się podpierać, by nie niszczyć lasu pod wykopy podpór. Reszta byłaby już prosta - zrobić tylko sztuczne nawodnienie i nasłonecznienie lasu, który rósłby pięknie, zasłonięty od góry autostradą i wymarzone miejsce na spacery dla Pana od "debilizmu" gotowe

# Falalajna

27.10.2017 19:46

Maruderzy do Wawra sprowadzili się w latach 90tych, plany trasy są z lat 70tych, więc widziały gały co kupowały. Na Ursynowie też wielkie zdziwienie przyjezdnych z lat 90tych.

# Budować, nie marudzić!

27.10.2017 22:39

#gratz - przez Górę Kalwarię będzie obwodnica dla tranzytu wschód-zachód. Trasa S2 powstaje dla tranzytu miejskiego i jako wylotówka z miasta na wschód. Zgodnie z propozycją #gratzy mieszkańcy Ursynowa, Mokotowa czy Wawra, aby pojechać do Siedlec, musieliby najpierw udać się do Góry Kalwarii i tam wjechać na obwodnicę. Albo tak jak dzieje się to obecnie - wlec się przez Most Siekierkowski, ulicę Czecha, Starą Miłosnę, Zakręt i inne nieestetyczne wiochy.

REKLAMA

# Wiesia

28.10.2017 11:20

Ilu tu postepowych zmotoryzowanych wawerczykow, ktorzy nie widza niczego oprócz takinwestycji inwazyjnych inwestycji jako dowodu na postep. Żałosne.

# Wawer

28.10.2017 14:50

wawerczyk jestes trolem z firmy ktora buduje ta trase. skoro nie wiesz jak sie robi wiadukty to po co piszesz? wszedzie na swiecie sie tak robi, ale nie, u nas lepiej wyciąć cały las. A nie przy doszło ci do głowy że większość ludzi tam się budowała właśnie ze względu na ten las?

# Wawerczyk

28.10.2017 17:28

#Wawer, miotasz się w oparach absurdu. Z jednej strony twierdzisz, że jestem z firmy budującej trasę, z drugiej, że nie wiem, jak się buduje wiadukty. Twój "mądry" argument to taki, że w ten sposób buduje się na całym świecie - GDZIE??? GDZIE buduje się wiadukty nad lasem??? Jeśli ja jestem trolem, to ty jesteś debilem, który kupił tanią działkę słuchając pośrednika: "Panie, kupuj, ta trasa jest w planach od lat 70. i nigdy nie powstanie". I nie zastanawiał się pazerniak nad tym, dlaczego 2 razy tańsza niż podobna kilometr dalej. Jak ktoś chce mieszkać w lesie, to do Białowieży. Jak ktoś wybiera metropolię i nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji rozwoju, to jest naiwnym cymbałem

REKLAMA

# Insurgent

31.10.2017 08:03

Brawo, wycinajcie i budujcie! Mam nadzieję, że autostrada zostanie oddana przed terminem, bo Siekierki od dawna w godzinach szczytu całe stoją.

# maki

31.10.2017 11:09

Jak ktoś wybiera Wawer, bo sobie lubi robić wycieczki po lesie to niech ucieka stąd, bo my mieszkańcy wawra chcemy też mieć łatwy dojazd do pracy, do sklepów i chcemy szybko wylecieć z Warszawy jak chcemy jechać nad morze albo góry. Większość ludzi więcej czasu spędza w pracy i chce wrócić do domu jak najszybciej. A leniuchy, które sobie z Wawra zrobiły miejsce na spędzenie emerytury niech uciekają w Bieszczady. Tu jest Warszawa a więc metropolia. Ja z rodziną chcę, żeby Wawer był znany z czegoś więcej niż z Leniwego Szlabanu. Chcę, żeby się tutaj więcej budowało i było więcej ludzi, a co za tym idzie, więcej możliwości samodzielnego rozwoju !!

# Mars1900

31.10.2017 11:16

#Wawer napisał(a) 27.10.2017 12:55
Mogli wybudować tą trasę na wiaduktach. Wybrali zniszczenie lasu bo było taniej. Totalny debilizm. Na autostradę nie wyjdziesz na spacer cieszyć się przyroda.

To wiadukty miałby być ponad lasem? To dopiero byłby totalny debilizm. Nie wspominając o tym, że hałas niósłby się hen daleko i o cichych spacerach można by zapomnieć.

REKLAMA

# Mars1900

31.10.2017 11:25

#Wawer napisał(a) 28.10.2017 14:50
wawerczyk jestes trolem z firmy ktora buduje ta trase. skoro nie wiesz jak sie robi wiadukty to po co piszesz? wszedzie na swiecie sie tak robi, ale nie, u nas lepiej wyciąć cały las. A nie przy doszło ci do głowy że większość ludzi tam się budowała właśnie ze względu na ten las?

Jeśli ktoś kupuje ziemię pod zabudowę, a wcześniej nie sprawdził planów zagospodarowania przestrzennego gminy lub chociaż najbliższej okolicy działki, to jest ciężkim frajerem. Zwłaszcza, że plany były od lat 70-tych. Rezerwy terenu na tę inwestycję również poczyniono.

# ~Jojo

31.10.2017 13:31

#gratz napisał(a) 27.10.2017 12:54
Rozważano budowę przez okolice Góry Kalwarii, znacznie bardziej racjonalną lokalizację, ale ówczesne lobby autostradowe uznało, że będzie zbyt małe zasilenie autostrady ruchem lokalnym. Wybrano więc Wawer.

I bardzo dobrze uznało. Rolą autostrady jest odciążenie ruchu lokalnego. Polecam przyjrzeć się, jak zmieniła się sytuacja w centrum Łodzi po oddaniu do użytku wschodniej nitki obwodnicy (części A1).

# Wawer

31.10.2017 14:22

"Jeśli ktoś kupuje ziemię pod zabudowę, a wcześniej nie sprawdził planów zagospodarowania przestrzennego gminy lub chociaż najbliższej okolicy działki, to jest ciężkim frajerem. Zwłaszcza, że plany były od lat 70-tych. Rezerwy terenu na tę inwestycję również poczyniono."
Kolejny troll.
1) widziales wiadukty przy marsa? sa na filarach? stoja? Widziałeś trasę łazienkowska? Szukałeś w necie? Da się? 2) widziales na tych wiaduktach ekrany dzwiekoszczelne? 3) jesteście trolami bo tak naprawdę nikt oprócz was tu nie pisze. Tu na tym portalu praktycznie nikt nie pisze. Trasa mogła być na wiaduktach i tylko pieniądze stały na przeszkodzie. To widać, a wasze wpisy o rozwoju dzielnicy to mżonki. Nic tu i tak nie ma tylko kolejne trasy.

REKLAMA

# Anna G.

01.11.2017 00:10

Ten Zalewski to pewnie idiota z PO? :) Może się łańcuchem przywiąże do jednego z wycinanych drzew? :)

# zadowolony

01.11.2017 12:10

Budować nie gadać, bo SZYSZKO się ocknie i obdaruje nas Kalwarią Śródleśną Rydzykową.

# Mieszkaniec Miedzeszyna.

03.11.2017 17:14

Witam. Pan Włodzimierz Zalewski ma rację lokalizacja trasy A2 mogłaby przebiegać troszkę inaczej,obwodnica tak tylko czy musi przebiegać przez sam środek lasu i bagna i torfy czy to za jakiś czas nie da znać o sobie. A gdzie są mosty lokalne .Zmartwię panią Annę G pan Zalewski niestety wbrew pani oczekiwaniom nie jest pachołkiem PO i o przyszłość następnych wyborów tak strasznie nie musi się obawiać bo ja i wielu moich znajomych na pewno na niego zagłosują.

REKLAMA

# ama54

04.11.2017 15:26

przebieg obwodnicy znany urbanistom od co najmniej 25 lat , najpierw kupił działkę za 50% ceny rynkowej w tej okolicy a potem protestuje . pozostali wariaci z własnej woli i dla przyjemności kupowali z podwójne cenę i czekali, czekali, ...

# Mars1900

05.11.2017 11:59

#Wawer napisał(a) 31.10.2017 14:22

Kolejny troll.
1) widziales wiadukty przy marsa? sa na filarach? stoja? Widziałeś trasę łazienkowska? Szukałeś w necie? Da się? 2) widziales na tych wiaduktach ekrany dzwiekoszczelne? 3) jesteście trolami bo tak naprawdę nikt oprócz was tu nie pisze. Tu na tym portalu praktycznie nikt nie pisze. Trasa mogła być na wiaduktach i tylko pieniądze stały na przeszkodzie. To widać, a wasze wpisy o rozwoju dzielnicy to mżonki. Nic tu i tak nie ma tylko kolejne trasy.

A widziałeś gdzieś wiadukty autostrady nad lasem?
Tak, buduje się drogi na filarach tam, gdzie ma to logiczny sens i jest zapotrzebowanie. Lecz tam gdzie się da, buduje się drogi na ziemi,gdyż jest taniej i szybciej.

# Igła

08.11.2017 15:47

Debilu jeden z drugim to idź mieszkać na środku autostrady - jak się urodziłeś na zapomnianej przez Boga i ludzi wsi to teraz nic tylko "mniasto" i autostrada. ga

REKLAMA

# Marcin87

11.11.2017 22:10

#maki napisał(a) 31.10.2017 11:09
Jak ktoś wybiera Wawer, bo sobie lubi robić wycieczki po lesie to niech ucieka stąd, bo my mieszkańcy wawra chcemy też mieć łatwy dojazd do pracy, do sklepów i chcemy szybko wylecieć z Warszawy jak chcemy jechać nad morze albo góry. Większość ludzi więcej czasu spędza w pracy i chce wrócić do domu jak najszybciej. A leniuchy, które sobie z Wawra zrobiły miejsce na spędzenie emerytury niech uciekają w Bieszczady. Tu jest Warszawa a więc metropolia. Ja z rodziną chcę, żeby Wawer był znany z czegoś więcej niż z Leniwego Szlabanu. Chcę, żeby się tutaj więcej budowało i było więcej ludzi, a co za tym idzie, więcej możliwości samodzielnego rozwoju !!

To się ubawiłem. Pan mniastowy najlepiej walnął z tym samodzielnym rozwojem. A Wawer w stolycy jest od lat 50-tych i jak widać doczekał się kilku yntelygentó z rodzinom.
Fakt w Wawrze coraz więcej zapracowanych ludzi a póżniej w sobotę disco polo i melina. To nie lepiej przeprowadzić się nad morze albo w góry zamiast emerytów wysyłać w Bieszczady(to takie góry)?

# Szalony Antoni

21.11.2017 07:27

Żeby to był cywilizowany kraj to trasa przebiegałaby pod Wisłą w tunelu a koniec tunelowy wychodził za parkiem Krajobrazowym

# miasteczko wawer

21.12.2017 13:40

Po świętach idę obejrzec nowe mieszkania na osiedlu Miasteczko Wawer widzialem juz zdjecia i mam nadzieje że to co obiecują że sa okna z widokiem na las to prawda, zawsze chcialem miec takie mieszkanie zeby widziec codziennie samochodow w korkach, okolice znam bardzo ladna i dobre miejsce do meiszkania
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break