REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# adaho

30.08.2018 15:08

Może pan Tomasz Tretter zechce mi zacytować przepis, który nie pozwala na przejeżdżanie pomiędzy progami, kiedy znajduje się tam linia przerywana? Oczywiście po odpowiednim zasygnalizowaniu manewru. Jako kierowca mam prawo ominąć taki próg, podobnie jak każdą inną przeszkodę, która może się znaleźć na drodze (w sytuacji jak opisałem wyżej - brak linii ciągłej pomiędzy progami, odpowiednie zasygnalizowanie manewru, zachowanie szczególnej ostrożności).
A dwa - czy naprawdę wszyscy już na głowę upadli, montując progi wszędzie, gdzie się da? Czy jedna z głównych ulic dzielnicy to naprawdę jest odpowiednie miejsce na montaż progów? Nie powinny one raczej być zarezerwowane dla stref zamieszkania albo niewielkich ulic osiedlowych?

# Erafa2

30.08.2018 16:57

Zbliżają się wybory samorządowo, mój głoś ma osoba która zlikwiduje te wszystkie progi na Wawrze. W przeciwnym razie trzeba się zastanowić nad pozwem do sądu o odszkodowanie za zniszczone zawieszenie. Tych progów nie da się pokonać 30 km/h

# Wandal

30.08.2018 18:23

Między programi jest linia ciągła adaho

REKLAMA

# 14dac

30.08.2018 21:03

@adaho- odezwał się ten, co chciałby jechać 130 przez taką ulicę... Jak się nie chce mieć uszkodzonego zawieszenia, to trzeba ZWOLNIĆ.

# vwGarbus

30.08.2018 21:19

Adaho, ponadto jazda pomiędzy progami to nic innego jak zajmowanie dwóch pasów ruchu a to już jest wykroczenie. Warto przed odpaleniem silnika przeczytać kilka stron kodeksu bo widzę, że prawko sobie wyciągnąłeś z czipsów.

# Lechu

30.08.2018 21:44

Dobra dobra państwo wspaniali kierowcy. Wy zapewne z uśmiechem na twarzy pokonujecie wszystkie progi zwalniające. W dziury pewnie też wjeżdżacie, tylko zwalniacie, żeby trochę później wybić zawieszenie w aucie.

REKLAMA

# adaho

03.09.2018 09:41

@Wandal - faktycznie, nie skojarzyłem o które progi chodzi, dodatkowo zmyliło mnie zdjęcie wybrane do artykułu. Skoro te progi już tam są (moim zdaniem - nie powinno ich być na tej ulicy), separatory również niech staną.
@14dac - 130 jeżdżę austostradą; na Zwoleńskiej jeżdżę przepisowe 50 (bo akurat te progi pozwalają na taki przejazd) - tym bardziej nie rozumiem sensu ich montowania... Ciekawe jest też to, że autobusy zaczepiają o krawędzie tych progów w trakcie przejazdu (rozstaw wewnętrzny ich tylnych kół (bliźniaków) wcale nie jest znacząco szerszy od większego samochodu osobowego) - więc stanowisko ZTM powinno być bardziej zdecydowane i wykluczające obecność jakichkolwiek progów na ulicach, po których poruszają się autobusy.
@ vwGarbus - z chipsów czy nie, prawko mam. Manewry wyprzedzania bądź omijania są nierozerwalnie związane ze zmianą pasa ruchu, a ich wykonywanie nie jest zajmowaniem więcej niż jednego pasa ruchu w rozumieniu art.16 prawa o ruchu drogowym. Cały czas więc czekam na podstawę prawną, która nie pozwala na takie omijanie progów zwalniających (takich jak te przy Mrówczej - z linią przerywaną pomiędzy nimi).

# coffee

11.09.2018 09:04

#vwGarbus napisał(a) 30.08.2018 21:19
Adaho, ponadto jazda pomiędzy progami to nic innego jak zajmowanie dwóch pasów ruchu a to już jest wykroczenie. Warto przed odpaleniem silnika przeczytać kilka stron kodeksu bo widzę, że prawko sobie wyciągnąłeś z czipsów.
Jak wyprzedzasz rowerzystę zachowując przepisową odległość i sygnalizując manewr to jesteś w takiej samej sytuacji jak adaho, bo też przez chwilę zajmujesz dwa pasy ruchu.
To teraz leć do Biedronki po czipsy i poszukaj tam swojego prawka.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break