REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# lemur-pstry

24.09.2015 09:07

Do kolejnych wyborów daleko, więc po co się spieszyć.

# Michal

24.09.2015 09:31

tak się bawi PO z mieszkańcami Bialoleki Zachodniej , tak lemur- pstry ma racje otwarcie tej trasy nastapi na 2 tygodnie przed wyborami samorządowymi tj w październiku 2018 r gdyż teraz nie ma sensu. ZTM ma wiele większych problemów , sztab Witka sleczy nad problemem zmiejszenia przejazgu o 15 sek przez Most Polnocny a Prezydent Warszawy myśli co tu zrobić aby Warszawa została Zielona Stolica Europy.

# zenon123

24.09.2015 10:52

Przedłużyć metro na Nowodwory, wtedy możecie sobie zabrać autobusy i nie będziecie musieli budować tego tramwaju.

REKLAMA

# huhuhu

24.09.2015 13:05

zenon a pod którym blokiem ma być stacja metra...tak wiesz pytam bo na pewno chciąłbys jeszcze zawsze miejsce siedzące

# magdallena

24.09.2015 13:10

Gdzie Tramwaj na Nowodwory??? Gdzie Górka na zimę dla dzieci??? Czy kostka już położona na wale??? Co jest???? DO ROBOTY OBIBOKI !!!!!!!!!

# fghj

24.09.2015 13:25

no tak zlikwiduja e-8 i 101. a co bedzie jak sie trampek na torach zderzy albo popsuje i linia bedzie zablokwana? bedziemy piechota szli na mlociny? mam nadzieje ze pukną sie w glowe i choc 101 zostanie

REKLAMA

# Michal

24.09.2015 13:27

Wczoraj przejechałem Wal Wislany az do kladki przy porcie Zeran - / ostatnio byłem 3 tygodnie temu/ - roboty ida pelna para az się zdziwiłem. Może nasze uwagi w temacie rozbabrania walu wiślanego pomogly

# kiler3

24.09.2015 15:45

#magdallena napisał(a) 24.09.2015 13:10
Gdzie Tramwaj na Nowodwory??? Gdzie Górka na zimę dla dzieci??? Czy kostka już położona na wale??? Co jest???? DO ROBOTY OBIBOKI !!!!!!!!!

Tramwaju brak, górki też, tylko kostka na wale powoli się układa ;)
Swoją drogą to niestety rację mają te osoby, które nie wiedzą szans na przyspieszenie inwestycji przed następnymi wyborami :(
I prawda jest też taka, że gdyby Hanka zamiast tramwaju zbudowała na Tarchomin metro, to pewnie z 70% mieszkańców przesiadłoby się z aut do metra. No cóż wygrywa polskie "nie da się". " Transport zrównoważony" hehe
PS.
Nie dawno przeczytałem archiwalną wypowiedź Tumasza z 2006 roku. W skrócie, że nie ma sensu robić metra na Tarchomin, bo powstałoby najwcześniej w 2015 roku. Cóż tramwaj jest od 2014, pewnie mieszkańcy ten rok lub dwa by się przemęczyli dla wizji metra... a tak mamy taką "popierdółkę" , więc dalej zasuwam autem..

# Ajran

24.09.2015 19:04

Ja się przesiądę na komunikację miejską gdy powstanie połączenie tramwajowe Tarchomina z Pragą. Więc na razie też zasuwam autkiem.

REKLAMA

# abc

24.09.2015 20:26

Zlikwidowanue E i 101 ? Przeciez w godzinach szczytu 2jka i z Mehoffera jezdzi nabita tak, ze na Swiderskiej nie da sie do tramwaju wsiasc. A co dopiero, jak cale Nowodwory beda wsiadac do tego samego tramwaju..od Piotra i Pawla juz nie da sie do niego wejsc. Ale spoko, wszystko zniesiemy, planistom wyjdzie, ze srednio z calego dnia potoki sie upychaja...co z tego, ze to srednia ..

# drugastrona

25.09.2015 00:30

#zenon123 napisał(a) 24.09.2015 10:52
Przedłużyć metro na Nowodwory, wtedy możecie sobie zabrać autobusy i nie będziecie musieli budować tego tramwaju.

Z przyczyn technicznych jest to niestety niewykonalne. Ostatnia stacja została zbudowana w nieodpowiedni sposób dla potrzeb przyszłego przedłużenia - mianowicie za płytko i tunel kolidowałby z fundamentami instalacji huty.

# drugastrona

25.09.2015 00:31

#fghj napisał(a) 24.09.2015 13:25
no tak zlikwiduja e-8 i 101. a co bedzie jak sie trampek na torach zderzy albo popsuje i linia bedzie zablokwana? bedziemy piechota szli na mlociny? mam nadzieje ze pukną sie w glowe i choc 101 zostanie

Często takie awarie się zdarzają i wtedy ZTM podsyła autobusy zastępcze, których sporo zawsze na takie okazje trzyma w rezerwie. Nie ma co się martwić na zapas.

REKLAMA

# drugastrona

25.09.2015 00:33

#abc napisał(a) 24.09.2015 20:26
Zlikwidowanue E i 101 ? Przeciez w godzinach szczytu 2jka i z Mehoffera jezdzi nabita tak, ze na Swiderskiej nie da sie do tramwaju wsiasc. A co dopiero, jak cale Nowodwory beda wsiadac do tego samego tramwaju..od Piotra i Pawla juz nie da sie do niego wejsc. Ale spoko, wszystko zniesiemy, planistom wyjdzie, ze srednio z calego dnia potoki sie upychaja...co z tego, ze to srednia ..

Docelowo takt dwójki wyniesie 2 minuty w szczycie, więc wszyscy się pomieszczą. Ewentualnie będzie opcja przejazdu siedemnastką do metra Marymont.

# drugastrona

25.09.2015 00:36

#magdallena napisał(a) 24.09.2015 13:10
Gdzie Tramwaj na Nowodwory??? Gdzie Górka na zimę dla dzieci??? Czy kostka już położona na wale??? Co jest???? DO ROBOTY OBIBOKI !!!!!!!!!

Górka będzie budowana podobno w październiku. Co jest? Otóż w naszym kraju wszystko wymaga tony papierów, pozwoleń, uzgodnień, opinii, weryfikacji. Samo zbudowanie takiej górki to ponoć dwa tygodnie, ale papierologii pewnie cały rok.

# nalam

25.09.2015 13:12

Tramwaj 17 godziny szczytu a w nim 3 osoby to pokazuje, jak bezmyślnie wydawane są pieniądze na tramwaj w tamtym kierunku.
TRAMWAJ Z ŻERANIA FSO powinien być priorytetem - ta inwestycja jest znacznie bardziej racjonalna!

REKLAMA

# max

25.09.2015 14:38

Wcześniej szef pana rzecznika mówił o przetargu w II kw. 2015r. Ech szkoda czasu na komentarz.

# Tarcho

25.09.2015 15:40

Od dawna słychać było, że na Białołęce dzieje się coś niedobrego...polecam zapoznać się z tym tekstem http://www.ngp.pl/str/tekst4599.html

# abc

25.09.2015 17:52

#nalam napisał(a) 25.09.2015 13:12
Tramwaj 17 godziny szczytu a w nim 3 osoby to pokazuje, jak bezmyślnie wydawane są pieniądze na tramwaj w tamtym kierunku.
TRAMWAJ Z ŻERANIA FSO powinien być priorytetem - ta inwestycja jest znacznie bardziej racjonalna!

A coz to za wnikliwe obserwacje z 3 osobami w tramwaju ? :)). Jezdze codziennie 17 i cos mi sie tu nie zgadza bo ja widze wszystkie miejsca siedzace zajete juz na petli Mehoffera. Ale rozumiem..zal , ze cos tam na Zeraniu nie przygryzlo..czyli..rozkrecamy tory na Nowodworach i ukladamy na Zeran...polaczek wie co dla niego dobre, i tylko dla niego..

REKLAMA

# max

25.09.2015 18:27

Prośba do radnego Tumasza . Nękać , nękać nadal do upadłego ZTM i Tramwaje Warszawskie bo panowie zaczynają z mieszkańcami pogrywać nie informując ich rzetelnie co jest powodem, że składane przez nich deklaracje dot. terminów poszczególnych etapów inwestycji nie są dotrzymywane. Przecież to nie więcej jak 1.5km odcinka linii dwutorowej praktycznie w "czystym terenie" .

# prędkościomierz

26.09.2015 16:37

ile to jest ponad prawie 30 km/h?

# amok

26.09.2015 17:58

To jest mniej więcej

REKLAMA

# Konwaliowa

28.09.2015 10:48

#Ajran napisał(a) 24.09.2015 19:04
Ja się przesiądę na komunikację miejską gdy powstanie połączenie tramwajowe Tarchomina z Pragą. Więc na razie też zasuwam autkiem.
ZTM odpisał na moje pytanie o tę linię, że do 2020 roku nie biorą tego nawet pod rozwagę. Zresztą w czasie remontu ślimaków Toruńskiej nie wykonano żadnego przejazdu dla tramwajów od pętli w stronę północy.

# apasz

28.09.2015 19:31

Tramwaj na Winnicę miał być w 2013 roku. Do tej pory mam ulotkę. Teraz już tylko do Nowodworów. A do Winnicy kiedy? W 2023 roku? Dzięki Haniu!

# miras

28.09.2015 20:40

Bhawo Jawohski!

REKLAMA

# max

09.10.2015 13:00

Jak podało TVN Warszawa przetarg na linię do Nowodworów z końcem października. Pożyjemy , zobaczymy
czy nie jest to kolejna deklaracja bez pokrycia.

# gość

09.10.2015 13:10

hehe dopiero przetarg, dwa przystanki będzie się robić w 3 lata. Bhawo.

# babcia

09.10.2015 15:30

W czerwcu 2016 r TWN poda , ze przetarg na linie tramwajowa do Nowodworow z koncem października 2016 r. Pozyjemy zobaczymy czy nie jest to kolejna deklaracja bez pokrycia.To lekceważenie mieszkancow bez końca a ekipa PO się dziwi dlaczego maja tak niskie notowania- Przez arogancje, pyche , kłamstwa, koninkturalizm

# gość

09.10.2015 15:35

lepiej nie udałoby się tego ująć.
#babcia napisał(a) 09.10.2015 15:30
To lekceważenie mieszkancow bez końca a ekipa PO się dziwi dlaczego maja tak niskie notowania- Przez arogancje, pyche , kłamstwa, koninkturalizm

# max

20.10.2015 10:43

Ten niby "szybki" tramwaj będzie jechał do metra tyle co obecnie autobusy. Nie rozumiem, czemu przez paru krzykaczy Tarchomin ma stracić szansę na normalne połączenie z miastem. A przypomnę pierwszy plakat wyborczy PO - były plany metra na Tarchomin. Tramwaj to podstawa komunikacji, tylko wieśniaki z białołęckiej PO boją się tego bo to dla nich nowe. Zastanawia mnie dlaczego przez tyle lat władza Białołęki nie chce tramwaju wzdłuż Modlińskiej na Pragę. A rzecznik Białołęki opowiada niestworzone brednie.
I tak na serio... to dziękuję władzy za kompletny brak rozwoju infrastruktury na Białołęce, jak widać nie da się już tego dogonić.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy