REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Szkolne plecaki

16.01.2004 19:40 #Duśka
Czy ważyliście plecaki swoich dzieci kiedy wychodzą do szkoły??? Moja córka nosi we wtorek prawie 7 kg, a jest w 4 klasie. Ciekawe co można w tej sprawie zrobić? Duśka
16.01.2004 20:19 Olena
Duśko chyba nic :( Tyle się o tym trąbi... Moja córka jest w 5 klasie i też nosi pól biurka w plecaku. Do każdego przedmiotu są po 3 podręczniki, które są po prostu NIEZBĘDNE na kazdej lekcji :> (oczywiście z relacji dziecka wynika, że czasem są w ogóle nie używane). Za brak któregoś z nich dzieciak może dostać minusa (x3 = pała). W szkole nie można ich zostawiać bo są potrzebne do odrabiania lekcji... Kiedyś próbowałam o tym dyskutować na zebraniu w szkole. Traf chciał, że wychowawczynią mojego dziecka jest pani od przyrody - jedyną rzeczą, którą mogłam zaproponować do pozostawienia w szkole były atlasy. Pani z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła: "niech pani nie przesadza, atlasy są przecież cienkie i lekkie". Ehhh...
16.01.2004 20:27 #Duśka
A nie ma na to jakichś przepisów? Może coś wiedzą w Ministerstwie Oświaty? Duśka
16.01.2004 20:47 #Kotkaa
Ja staram się sugerować swoim uczniom, żeby dzielili się podręcznikami do noszenia - niech będzie jeden na ławkę. Może to coś da? Tyle, że teraz zarówno w podręcznikach, jak i w ćwiczeniówkach się pisze...
16.01.2004 21:02 #Krystyna Łybacka
Nie ma takich przepisów. Pracujemy nad tym, aby taki przepis wprowadzić .Zgodnie z projektem maksymalna waga plecaka ucznia powinna wynosić 25 kg w klasach 1-3 , a 35 kg w klasach 4- 6 . W gimnazjach i szkołach średnich dopuszczamy wagę plecaka do 50kg.
REKLAMA
16.01.2004 22:56 #Marcin
wow!
to są dopiero wagi teczek szkolnych....
podejrzewam, że dzieciaczki noszą cięższe plecaczki niż my dorośli siatki z zakupami....
jestem w szoku....
19.01.2004 17:43 #helion
niech dzieci nosza ciezkie plecaki to lepiej dla ich przyszlosci .

Bedą pacholkami UE ktorzy wszystko wykupia i beda siedziec za biorkiem a nasze dzieci beda pracowac jak woly!
20.01.2004 12:41 #nicka
moim życzeniem od kilku lat jest, żeby wydawcy ksiażek dla uczniów zdecydowali sie na zwykły papier, a nie elegancki ale przez to dużo cięższy. Ale oni nie chcą bo teraz najważniejszy jest wygląd książki, a nie jej zawartość i praktyczność.
Moje dziecko nosi 7-8 kg codziennie. Pocieszam się tylko, że z powrotem niesie o prawie 1 kg mniej, bo nie ma śniadania ani napojów.
20.01.2004 13:45 #niedowiarek
Krystynko, chyba trochę przesadziłaś, Ty stara zgrywusko! Sama włóż plecak o takiej wadze i przebiegnij się do autobusu- gwarantuję, że schudniesz szybciej, niż Romek podczas diety w "tytus, romek i atomek"!
20.01.2004 22:32 #Vladymir
Krysiu, brawo za dobry żart i poczucie humoru ! A swoją drogą... może MENiS odpowiedziałoby na zasadne pytanie Duśki ?
REKLAMA
23.01.2004 19:21 #Duśka
Pisałam do nich w tej sprawie e-maila, ale nie raczyli mi odpowiedzieć. Duśka
23.01.2004 21:08 martyna
Odwiedzam czasem stronę marszałka Borowskiego (www.borowski.pl) i forum dyskusyjne tam i zdarzało mi się natknąć na narzekania na MENiS, że nie są internetowi (tylko po co mają e-mail?). Marszałek Borowski wcześniej czy później odpowiada na wszystkie pytania - odpowiadał na te dotyczące matury, odpowie i na problem tornistrów. Możesz zaznaczyć, że MENiS nie raczył...
01.09.2014 19:04 #gabi32
Tutaj są świetnie i niedrogie plecaki szkolne www.taniaksiazka.pl/t/plecakidladzieci Możne w tym sklepie zakupić również podręczniki i artykuły szkolne. Przy zakupach powyżej 299,00zł nie ponosi się kosztów wysyłki.
27.06.2015 17:42 #Kasiam
Polecam plecaki szkolne w sklepie strefaucznia.pl. Z Białołęki 15 minut samochodem.
31.08.2015 10:10 #kasiakasia
W każdej szkole powinny być szafki dla dzieci po to żeby tam można było zostawić niepotrzebną książkę, po co tyle dźwigać. A później się dziwić że krzywe plecy mają. A jak juz to chyba można polecić te plecaki jak walizki :) albo tornister (usztywniane plecy)
REKLAMA
14.05.2019 12:41 #MoniMil
Straszne rzeczy z tymi plecakami... jak kupiłam córce plecak z kółkami, ale ciągnięcie go, też nie jest takie łatwe. A jak rozpakuje plecak, to całe biurko zajęte...
16.05.2019 10:28 kiciakocia
Mojemu dziecku sama noszę plecak, bo czasem jest aż tak ciężki że moja córeczka się przewraca
24.05.2019 20:35 Pani Wiosna
Internet w Polsce powinien być dla wszystkich bezpłatny i wolny od jakiejkolwiek cenzury! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

211/6971 

• Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka

Trwa cisza wyborcza.
Dodawanie nowych wpisów zostało zablokowane.

REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Dom sprzedam
 Sprzedam duży dom, może służyć pod cele mieszkalne lub Inwestycja pod wynajem. Dom posiada 2 duże balkony, taras 40mkw, garaż w bryle budynku, 3 oddzielne wejścia. Dom posiada 8 pokoi, każdy jest oddzielny i zamykany - bez łuków i bez otwartych powierzchni, 4 łazienki 2 z kabiną natryskową i 2 z wanną. W domu mogą pozostać częściowo meble, lodówki, pralka, zabudowa kuchni itd. Dom znajduje się w Ciechocinku przy ulicy Wiejskiej 5A, dojazd autostradą 1,5 godziny z Warszawy. Zapraszam kupujących. tel. 603678888

Różne
 Zalety ogrodzenia boisk z siatki polipropylenowej: -możliwość zastosowania odpowiedniej wysokości ogrodzenia, co zwiększa ochronę i bezpieczeństwo gry młodych sportowców. Ma to szczególne zastosowanie dla boisk szkolnych położonych w pobliżu ruchliwej ulicy. Wysokie ogrodzenia boisk pozwalają jeszcze ochronić szyby pobliskich budynków szkolnych i domów mieszkalnych. -siatki z polipropylenu pozbawione są defektów i ostrych krawędzi, dzięki czemu są one w pełni bezpieczne dla zdrowia osób aktywnie wysilających się na boisku. Dodatkowo stanowią ochronę dla piłek, których nie są w stanie przebić. wysoka wytrzymałość, co umożliwia ich wieloletnie zastosowanie. -W pełni dostosowane do boiska, w którym mają się pojawić. https://siatkiochronne.eu/85-pilkochwytypilkanozna https://siatkiochronne.eu/12-ogrodzeniaboisk tel. 717 000 382 https://siatkiochronne.eu/

Oddam za darmo
 Oferta pożyczkowa Witaj panie i mistrzu Uczciwość i uczciwość to dwie rzeczy, których brakuje. Oferuję pożyczki poważnym osobom, które mogą mi zapłacić 3% rocznie. Moje warunki kredytowe są bardzo jasne i proste. Dziękujemy za skontaktowanie się ze mną, aby uzyskać więcej informacji PS: korema96@gmail.com

Sprzedam samochód
 Sprzedam. Toyota Verso 2,0; diesel; 2009; 162444 km. 7 miejscowy; Bordowy-metalik. Uszanowany. Sprawny technicznie. Badanie do 10.04.2020 r. Dwa komplety kół. Koło dojazdowe; Cena: 29.900 zł. Tel. 508-385-718

TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA